Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

28 Days Later

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Jan 01, 2005 9:42 pm    Teema: 28 Days Later Vasta viitega

On keegi seda filmi ka näinud?

Minu meelest oli põnevalt tehtud film, näitlejad olid head ja muidu oli ka igati lahe. Meeldis see, et erinevalt paljudest filmidest ei olnud peategelased mingid Arnoldi-tüüpi superkangelased. Kuigi see häiris, et tegelased ise ohtlikesse olukordadesse ronisid, mina üritaks sellises olukorras võimalikult ohutuid võtteid kasutada. Razz
Zombid olid muidugi kli¹eelised..., hea, et nad veel "Mmm....brains!" ei karjunud Very Happy .

9/10 - soovitan soojalt kõigile Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Laup Jan 01, 2005 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

Film oli väga hea. Teeb Resident Evil'ile ja Dawn of the dead'ile silmad ette. Kohe näha, et film on tehtud Inglismaal sest pole mingeid rambo suguseid kangelasi, ei ülistatud Ameerikat jne. Zombie'd ei olnud juu "tüüpilised". Esiteks nad jooksid. Need olid nagu täiesti hullunud, nagu marutaudis.

Hea film.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
unfake
Nooremleitnant


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 02, 2005 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Hehe

Mulle ka meeldis .. peaks ytlema et yks viimaseaja 6udukatest yks parimaid ... ( pole just viimaseaja oma aga siiski viimaste aastate parim)
Ja tegelikult oli just see hea et ei old ylepingutatud effektidega et k6ik j2i suhteliselt maal2hedaseks Smile

Kuigi oma seiskuohalt ytlen et mulle n2itlejad ei meeldinud... need n2itlejad olid juba 6udsad minuarust ja see muidugi lisas filmile 6udust Smile
_________________
fiction is better than reality
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 10:02 pm    Teema: Vasta viitega

Tegemist oli tõesti hea filmiga, eriti meeldis filmis olev psühholoogiline ja sotsiaalne foon. Kuidas sõdurid olid kohati hullemad, kui zombid jne. Väga head olid ka seersandi mõtisklused. "Vaadake maailmas ringi, inimesed tapsid inimesi, mis nüüd teistmoodi on"(sõnastuse täpsuse eest ei vastuta). Meeldis ka see, et tegelased ei olnud rambod ja ei võtnud iga kivi tagant automaate välja, muusika oli ka suht hea.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.


Viimati muutis seda velz83 (Nelj Aug 03, 2006 10:08 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Bioloogiliselt seni parim seletus ja ka lahendus. Zombied pole ikka surematud nagu enamustes Zombie-filmides. Veits viriseda võiks, aga film seda ei vääri. Tekitas taas minus huvi vanade klassikaliste Zombie-filmide suhtes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Esm Veeb 28, 2005 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nägin seda filmi kusagil selle aasta alguses Smile Mulle väga meeldis. Minu arust ongi vähe filme mille sündmustik võtab aset Inglismaal või siin nagu filmis Londonis.
Mina sain sellest nn viiruse värgist nii aru, et kes sellesse nakkub muutub mingiks varasemaks ürgaegseks elukaks. Kuidas ka iganes see nüüd mõeldud oli, oli film siiski väga hästi üles ehitatud.
Kuid need sõdurid jätsid väga imeliku mulje mulle. Kas tõesti inimene tegutseks sellises olukorras niiviisi Question
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 13, 2006 12:20 am    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin filmi algust meelde tuletades, et seda peaksid kõik rohelised aktivistid enne nägema, kui naaritsa puuride kallale minemas on. Mine tea mil uus viirus kusagil Soomes, Pohjanmaa mingikasvataja talust levima hakkab ja esimese Vodka-Väinoga Tallinna saabub.
Hea film ! Mulle pole kunagi vana kooli zombied meeldinud. Taaruvad käed ette sirutatuna kiirusega 1 meeter tunnis, kuid alati saavad ohvri lõpuks kätte. Nõrk ! 28 zombied olid mõnusad kiired kiskjad ja stoorigi oli realistlik. Mõnus !
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Juul 13, 2006 7:29 am    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
Mõtlesin filmi algust meelde tuletades, et seda peaksid kõik rohelised aktivistid enne nägema, kui naaritsa puuride kallale minemas on. Mine tea mil uus viirus kusagil Soomes, Pohjanmaa mingikasvataja talust levima hakkab ja esimese Vodka-Väinoga Tallinna saabub.
Hea film ! Mulle pole kunagi vana kooli zombied meeldinud. Taaruvad käed ette sirutatuna kiirusega 1 meeter tunnis, kuid alati saavad ohvri lõpuks kätte. Nõrk ! 28 zombied olid mõnusad kiired kiskjad ja stoorigi oli realistlik. Mõnus !


Need polnud zombie'd. Rolling Eyes
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 16, 2006 11:11 am    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Need polnud zombie'd. Rolling Eyes


Kallis AlienX ! Kuigi see meenutas verejanuliste tegelaste tõttu su suguvõsa kokkutulekut Järvamaal või onu Viktori 50-ne aasta juubelivideot, oli tegemist siiski zombiefilmiga. OK ! Ma vist mõistan mida sa mõtlesid. Klassikalise surnust üles tõusnud zombie, a´la White Zombie ( www.imdb.com/title/tt0023694/ ) teemat ei olnud, kuid samas on mitmed uuemadki zombifilmid lihtsalt puremise/nakkuse liini pidi tehtud, ilma hauast välja kaevamiseta. Vere kaudu nakatunud zombied on minu jaoks sama väärsed, kui voodoo pobinaga ellu äratatud laibad. Kuigi 28 PH zombied pole elavad surnud, vaid nakatunud elavad panen mina nad siiski teistega ühte auväärsesse seltskonda. Ja ma pole üksi. Tipi Googlisse "best zombie movies" ja sa leiad 28 igast listist.

"Võitlen õiguse eest olla zombie!!!" - punaste silmadega jorss filmist 28 Days Later.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Juul 16, 2006 2:33 pm    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
AlienX kirjutas:
Need polnud zombie'd. Rolling Eyes


Kallis AlienX ! Kuigi see meenutas verejanuliste tegelaste tõttu su suguvõsa kokkutulekut Järvamaal või onu Viktori 50-ne aasta juubelivideot, oli tegemist siiski zombiefilmiga. OK ! Ma vist mõistan mida sa mõtlesid. Klassikalise surnust üles tõusnud zombie, a´la White Zombie ( www.imdb.com/title/tt0023694/ ) teemat ei olnud, kuid samas on mitmed uuemadki zombifilmid lihtsalt puremise/nakkuse liini pidi tehtud, ilma hauast välja kaevamiseta. Vere kaudu nakatunud zombied on minu jaoks sama väärsed, kui voodoo pobinaga ellu äratatud laibad. Kuigi 28 PH zombied pole elavad surnud, vaid nakatunud elavad panen mina nad siiski teistega ühte auväärsesse seltskonda. Ja ma pole üksi. Tipi Googlisse "best zombie movies" ja sa leiad 28 igast listist.

"Võitlen õiguse eest olla zombie!!!" - punaste silmadega jorss filmist 28 Days Later.


Minu jaoks ei ole zombied kiiresti kappavad hobused!
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

No vaatasin filmi siis teist korda ära. Peab tõdema, et elamus oli tunduvalt parem kui esimesel korral. See film jääb kindlalt klassikuks, vähemalt minule küll.
Film ei olegi tegelikult niivõtrd actionfilm kui pigem selline filosoofilise maiguga hirmutus. Kumb on parem, kas inimkonna surm või maailm mis on lihtsalt hull? Inimesed tapmas inimesi, koguaeg, Märgiks ära ka selle et peategelane Jim tappis rohkem veel nö elus olevaid inimesi kui neid nakatunuid -- kõik selleks, et ellu jääda ja oma sõbrad päästa. Kusjuures Selene ütles, et tema oleks igaühe, kes teda aeglustab, maha jätnud, Jim oli teistsugune. Tõelisteks vaenlasteks ei olnudki need hullud vaid just see militaarseltskond ise, seltskond kus kasvatatakse inimesi allumiseks ja tapmiseks, kuid mitte piisavalt ise mõtlemiseks. Nagu ütles üks mu tuttav: Seal kus lõpeb mõistus, algab sõjavägi.

Igasugustele zombifilmidele teeb see kohe silmad ette (noh, esimene "The night of the living dead" vähesel määral välja jätta...). Lihtsalt vaadake seda tühja linna, ja mitte ainult linna, kuulust linna, kuulsaid kohti, kohti kus oli tuhandeid ja tuhandeid inimesi, täiesti tühjad.
Au tuleks sellele filmile anda juba puhtalt nende tühjade kohtade filmimise eest, olgu need siis arvutigraafika või mis iganes.

Märgiks siiski ära, et film ei olnud zombifilm. Nakatunud inimesed ei olnud päris elavad surnud, nende elulisi funktsioone oli vähendatud mille arvelt nad ka kauem vastu pidasid. Siiski, nad surid nälga, zombid aga üldjuhul mädanevad ära ja ei sure. Kuid see ei tähenda seda, et see film kohe kindlasti zombifilmide alla ei lähe.

Mis tegelaste rambolikkusesse puutub, siis peategelane Jim oli kohati küll täitsa rambo. See kuidas ta kiirelt üle okastraadi hüppas jms, ise polnud füüsiliselt eriti tugevgi. Kuid ma kahtlen väga, et see action oli seal actioni pärast. See film ongi just eriline, et action on sisu edasiviimiseks mitte vastupidi.

Soovitan vaadata seda ka teist korda.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Reede Aug 25, 2006 7:45 am    Teema: Vasta viitega

Tegu on tõesti hea filmiga. Film oli jagatud kolmeks episoodiks. 1. osa tegevuskoht oli Londonis ja paistis silma sellise mõnusa apokalüptilise atmosfääriga - tühjad räpased tänavad, ümberlükatud bussid jne. Minu lemmikuks oli 2. osa, mille põhiline tegevusliin oli peaosaliste autosõit Manchesterisse. See tõi filmi ka natuke huumorit ja üldse meenutas rohkem road-moviet kui õudukat. Viimase osa tegevuspaik oli mingis sõjaväelinnakus. See osa fimist mulle eriti ei meeldinud. Kuidagi ei sobinud filmi ülejäänud kontekstiga ja arusaamatuks jäi peaosalise (kes oli just ärganud kuuajalisest koomast) muutumine mingiks tapamasinaks, kes notib pool sõduritest maha.

Täesti arusaamatuks jääb miks seda filmi peetakse zombi-filmiks. Zombid on ju uuesti elluärganud surnud, kes himustavad inimliha. Filmis muutuvad inimesed aga mingi "marutaudi" meenutava viiruse mõjul hullunud kiskjateks. Filmi "elukad" samuti ei söö inimesi vaid ainult tapavad neid. Film oma ülesehituselt kindlasti meenutab ja on saanud mõjutusi zombi-filmidest, kuid tegemist ei ole ühega neist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group