Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Babylon 5 2. hooaeg

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 10:55 pm    Teema: Babylon 5 2. hooaeg Vasta viitega

Selles teemas võiks arutleda Babylon 5 teise hooaja üle. Ma jõudsin oma parem-hilja-kui-mitte-kunagi B5-maratoniga nüüd teise hooaja lõppu ja jagaks natuke muljeid.

Niipalju kui ma kuulnud olen, pidavat B5 iga hooajaga aina paremaks minema. Peab ütlema, et siiamaani on see küll paika pidanud. Kui juba esimene hooaeg oli väga hea, siis teine on veel palju parem. Meeldis see pingeline õhkkond, mida oli tunda terve hooaja vältel, inimeste ebakindlus tuleviku ees ja kestvad ning eesootavad sõjad. Kui Londo Mollari tegelaskuju esimeses hooajas mulle väga ei meeldinud, siis teises hooajas oli ta hooaja nael. Nähes, mida ta korda saatis ja mida ta tänu sellele ise pidi üle elama, hakkas mul tast isegi natuke kahju (kuigi ilmselt ta vääriks oma tegude eest palju suuremat karistust). Ja Peter Jurasic tegi suurepärase näitlejatöö Londo tegelase usutavaks muutmisel.

Veel meeldis see, et sarja tegijatel on teada, kuhu sari tüürib. Põhilooga täiesti seostumatuid episoode praktiliselt ei ole ja kogu aeg antakse väikseid vihjeid eesootava kohta. Selliseid "nädala ohtusid", mida teistes sarjades tihti ette tuleb, on minimaalselt ja see on B5 üks suurimaid plusse.

Mis Sheridani puutub, siis hooaja jooksul suutis ta ennast minu silmis natuke paremasse valgusse seada, kuid Sinclairi tasemeni pole ta siiski veel küündinud enam ma ei usu, et ta seda ka kunagi suudab. Natuke häiris Sheridani käitumine episoodis 2x16 In the Shadow of Z'Ha'Dum ja eriti selle osa lõpus, kus ta läks Koshi juurde, et too ta välja õpetaks, et ta saaks minna ise Z'Ha'Dumi ja varjudele koht kätte näidata. See stseen Sheridaniga meenutas noort Anakin Skywalkerit Star Warsist. Ometi peaks Sheridanil vanema inimesena natuke rohkem arukust peas olema. Aga see selleks.

Kui keegi küsiks minu lemmiktegelast B5-s, siis sellele küsimusele oleks äärmiselt raske vastata. Peaaegu kõik tegelased põhituumikust on ääretult huvitavad; esile tõstaks võibolla G'Kari, Londot, Ivanovat ja Garibaldit. Mis "uude" Delenni puutub, siis ma pole veel päris hästi selle "muutuse" vajalikkusest aru saanud... eks aeg näitab. Igatahes üllatusmomendi ("uut " Delenni näidati esimest korda alles hooaja teises osas) suutsid nad küll korralikult ära rikkuda sarja introga - kohe esimese osa alguses nägi ära, mis sealt kookonist välja tulemas on.

Hooaja parimad osad minu arvates:

2x02 "Revelations"
2x09 "The Coming of Shadows"
2x16 "In the Shadow of Z'Ha'Dum"
2x19 "Divided Loyalties"
2x20 "The Long Twilight Struggle"
2x22 "The Fall of Night"

Peab ütlema, et teine hooaeg lõppes nii põnevalt, et pani mind kannatamatult kolmandat ootama. Kahjuks pean ma tehnilistel põhjustel natuke kannatama, enne kui sarja edasi vaadata saan.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 05, 2006 11:23 pm    Teema: Vasta viitega

Rõõm kuulda, et sari endiselt meeldib. Cool

Välja valitud episoodidega olen samuti nõus, kuigi mulle meeldisid sellest hooajast veel ka paljud teised, mis mul kahjuks automaatselt meelde ei tule.

Midagi spoilimata võin vaid öelda seda, et sari alles hakkas teises hooajas jõudu koguma. Kaks parimat hooaega on alles ees (vähemalt nii arvavad enamus fännid).
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Sept 06, 2006 9:34 am    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
...kuigi mulle meeldisid sellest hooajast veel ka paljud teised...


Ka mulle meeldisid veel paljud teised osad, aga mingi valik tuli teha Smile
Jällegi oli tegu üsna raske valikuga, kuna peaaegu kõik episoodid olid väga head.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 06, 2006 3:37 pm    Teema: Vasta viitega

Babylon 5'e suurimaks plussiks pean eelkõige seda, et iga episood on nagu omaette film. Käsitletav sündmustik ja sisu on lõpuni välja töötatud ning läbimõtlemata seiku sisuliselt ei esine. Iga episood on omamoodi vaatemäng.

Eelnev käib kahtlemata ka teise hooaja kohta, millest on mul päris mitu lemmikepisoodi, kahjuks ei tule need mul hetkel meelde, hiljem loen sisukirjeldused üle ning kindlasti kommenteerin ka.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Sept 06, 2006 6:22 pm    Teema: Vasta viitega

Meeldiv kuulda, et sari sulle endiselt meeltmööda on. Arvamusi on huvitav lugeda ning mul poleks ka midagi selle vastu, kui sa näiteks oma tegemistest sagedamini raporteeriksid. (Ei, see pole nõue. Lihtsalt üritan oma huvi näidata. Smile)

Teine hooaeg oli juba väga hea ning kuigi olid ka üksikud nõrgemad episoodid, ei jäänud see siiski väga palju maha 3. ja 4. hooaja tasemest. Sheridani ja Koshi osas ütleks seda, et millegipärast arvan ma, et JMS oleks ka Sinclairi tegelaskuju kirjutanud kui mitte päris sajaprotsendiliselt samasuguseks, siis ometigi väga ligilähedaseks.

Silmapaistvaid osi oli palju, aga minu absoluutseks lemmikuks on hooaja lõpuosa "The Fall of Night", seda põhiliselt Narni-Centauri konflikti ühe peatüki pärast. Pean seda osa üheks B5 parimaks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Sept 06, 2006 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

Üks minu teise hooaja lemmik on ka "And Now For a Word".
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 06, 2006 8:01 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, tuli meelde, "The Fall of Night" oli ka minu lemmikepisood, tõeliselt võimas. Cool

Lisaks kõigele pani antud episood mõtlema, mida teevad mingil määral enamus B5 episoodid, kuid mis just seekord eriti hästi välja tuli.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Sept 06, 2006 11:22 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Arvamusi on huvitav lugeda ning mul poleks ka midagi selle vastu, kui sa näiteks oma tegemistest sagedamini raporteeriksid. (Ei, see pole nõue. Lihtsalt üritan oma huvi näidata. Smile)


Hea küll... sain vihjest aru ja üritan kolmandat hooaega iga vaadatud osa järel kommenteerida. (Ei, see pole lubadus. Aga ma teen oma parima Smile)
Kahjuks läheb nüüd natuke aega, enne kui ma järgmisele osale oma näpud külge saan.


Kui absoluutsest lemmikepisoodist teisel hooajal rääkida, siis ma olen kahevahel - kas "The Coming of Shadows" või "The Fall of Night". Mõlemad neist on tähtsad Narni-Centauri konflikti kujutamisel ja mõlemad on väga võimsad episoodid. Sellised osad on need, mis Babylon5-st nii nauditava sarja teevad.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group