Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x07 "Is There In Truth No Beauty?"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindad seda episoodi?
10
16%
 16%  [ 1 ]
9
33%
 33%  [ 2 ]
8
50%
 50%  [ 3 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 01, 2006 11:31 pm    Teema: TOS - 3x07 "Is There In Truth No Beauty?" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 2. jaanuaril 2006 kell 23:00 ETV's

"Kas tões ei peitu ilu?"
Enterprise saab tavatu ülesande transportida sihtkohta Medusa saadik Kollos. Medusa asukad on sedavõrd ürgkoledad, et nende nägemine viib inimese hullumeelsuseni. Pardale tuuakse ohtlik reisija erilises kastis, saatjaks telepaat doktor Miranda Jones. Enterprise'i üks loojaid, Larry Marvick, on Jones'i armunud. Pidulikul õhtusöögil teatab Miranda, et keegi kohalviibijatest plaanib mõrva. Kui Marvick hiljem tõepoolest püüab saadik Kollost tappa, läheb ta hulluks, juhib Enterprise'i galaktikast välja ja sureb. Galaktikasse tagasijõudmiseks läheb vaja meduusalase navigeerimisoskusi. Hullumeelsusega riskides peab Enterprise'i meeskond leidma olukorrale lahenduse.
Originaal: http://www.etv.ee/index.php?0516129

Halleluuja! Ime on sündinud! Lõpuks ometi näitab ETV Star Treki normaalsel kellaajal.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 6:28 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 02, 2006 9:47 am    Teema: Vasta viitega

väga hea, et kellaaega uuendati, endal ei ole võimalust osa ära vaadata Sad
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 12:05 am    Teema: Vasta viitega

Jaa, mulle täitsa meeldis, andsin 9 punkti.
See oli üks järjekordne Spocki tähetund, kus Leonard Nimoy oma näitlejaannet demonstreerida sai. Tema ja McCoy vaheline sõnelemine oli seekord kuidagi eriti hea ja õnnestunud, märkimisväärselt õhtusöögilauas. Aga ka see oli hea, et Spock Kollosega liitunult oma tunduvalt rõõmsamat poolt näidata sai, sellist asja pole just tihti juhtunud - vaid ühes osas, kus ta mingi taime mõju alla sattus.

Kogu see värk, et medusalased on nii koledad, et kõik, kes neid näevad, hulluks lähevad, tundus ülepingutatud. Pigem jäi mulje, et see oli lihtsalt mingi legend või lihtsakoeline seletus nende mõjule. Ka visuaalefektist jäi mulje, et asi pole koleduses, vaid milleski, nagu näiteks selles hirmsas värvidemängus, mis mõjutab närvisüsteemi kas mingit tüüpi hüpnoosi või keemiliste ainete abil. Seda arvamust toetab minu arust ka see punane klaas, mida Spock kandis. Pealegi tundub mulle lihtsalt väga ebaloogiline, et keegi võiks millegi/kellegi välimuse peale lolliks minna.
Üleüldse, miks kästi kõigil peitu minna, kui Kollos tegelikult kastis istus? Midagi poleks ju nagunii näha olnud.

Meeldis ka see, et Kirk polnud täna kõikvõimas ega läinud näiteks Kollost vaatama, ilma et temaga midagi juhtunud oleks. Arvestades eelnenud osi ma igatahes ootasin sellist manöövrit. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 12:49 am    Teema: Vasta viitega

Täna näidati Star Trekki küll lausa harjumatult varasel kellaajal, hädavaevu jõudsin koeraga õues ära käia (pooljoostes ja närviliselt iga natukese aja tagant kella vaadates) Smile

Seekord ei hakka pikalt mõtlema, annan kohe 10 punkti, mis teha, nostalgia - kui viimati seda osa nägin, oli aasta 1989 ja tookord see meeldis mulle väga ja täna veelgi rohkem Smile

Miranda Jones oli üks väheseid naistegelasi, kellel ka aju olemas ja kes ei olnud niisama tibi miniseelikus, nagu see paraku kippus 60-ndate sarjadele iseloomulik olema. Muide, kes juhuslikult ei tea, siis seesama näitleja mängis TNG algusperioodil laevaarsti, dr Katherine Pulaskit, seda naissoost dr Mc Coy versiooni (oi kuidas ma teda ei seedinud omal ajal kui Soome pealt TNG-d sai vaadatud aga see juba offtopic).

Spocki tähetunni osas jõudis Enterprise minust ette ja ma ei hakka enam tema sõnu üle kordama.

Võib-olla jah, väheke küsitav oli minu jaoks ka see meduusalaste väidetav inetus, mis inimestele hulluksajavalt mõjuvat. Kui mõtlema hakata, siis inetus on väga suhteline ja subjektiivne mõiste ja pealegi oleneb kõik ikka vast ka iga indiviidi vastuvõtuvõimest ja närvisüsteemist. Kui tegu tõepoolest millegi nii hirmsaga, mis ületab igasuguse inimliku taluvuse piirid, siis pole vast punastest kaitseprillidest ka enam kasu.
Jah, Kirk ei läinud seekord tõesti Kollost näppima aga minu meelest ta olnud tal pärast, Kollose laevalt ärasaatmisel küll kaitseprille ees, samal ajal kui Spock neid küll kandis (võin ka valesti mäletada). Siis üks detail jäi silma - Spock kandis lõpus mingit ehet aga ma ei märganud et oleks mingitki vihjet antud, mis otstarvet see täitis, võib-olla jäi see mul kahe silma vahele, hiline aeg ikkagi.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 11:12 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Igatahes, igatahes seltsimehed trekkerid. Andsin 8 punkti. Ei hakka pikalt üle seletama. Ütlen lihtsalt - hea osa oli. Faktidest niipalju veel, et Mirandat keda me seal nägime saab olema ST:TNG-s Chief Medical Officer Katherine Pulaski . Spocki ja McCoy sõnavahetusest jäi meelde:
"That's not Spock."
"Are you surprised that I've read Byron, Doctor?"
"That's Spock!"

Hehe..see oli päris hea Wink


Edit: Oh, ei näinudki kohe. Shadow oli Pulaski kohta juba kõik öelnud .

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 11:27 am    Teema: Vasta viitega

Koleduse-teema oli tõepoolest kohutavalt ülepingutatud. Mulle jäi isiklikult veel veidi segaseks, kas Kollos oli kast või oli Kollos ise kasti sees? Igatahes, kõik see how can you love something that is so ugly? teema tundus episoodi lõpuks juba väga kulunud. Ma ei ütleks kole. Pigem inimmõistusele mõistmatu, võibolla isegi ohtlik.

Kuna tavaliselt on vaatenurgad tegevusele suhteliselt piiritletud, siis momendiks avaldas muljet kaamera liikumine Spocki hullusehetke ajal.

Nalja tegi veel see, et kui Spock üritas Kollosega meelte ühendamist, siis Kirk pidi Miranda meelt nö tegevuses hoidma. Kas ta tõesti lootis seda kasvuhoone ja vähese flirdiga saavutada? Laughing Arvestades loomulikult, kui tugev telepaat Miranda pidavat olema. Miranda enda kohta ütles Shadow kõik eespool juba ära. Nõustun täielikult. Smile

8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 11:45 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Koleduse-teema oli tõepoolest kohutavalt ülepingutatud. Mulle jäi isiklikult veel veidi segaseks, kas Kollos oli kast või oli Kollos ise kasti sees? Igatahes, kõik see how can you love something that is so ugly?

Imeks pandi Miranda puhul eelkôige seda, kuidas küll temasugune kaunitar vôiks armastada midagi-kedagi nii inetut. Ilmselt, kui Miranda oleks olnud silmatorkavalt inetu naine, oleks teda tôenäoliselt ônnitletud sobiva partii puhul ja tehtud komplimente, kui kena ja sobiv paar ta Kollosega on - tekkis selline ôel môte momendil Smile
Kollos istus kasti sees kinni, et ta oma väljanägemisega kedagi kogemata surnuks ei ehmataks.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin siis 9 punkti, nagu Enterprise.

Kõige pealt sooviks öelda, et sellist suurepärast arutelu nagu selles teemas on lõpuks tekkinud, ootasin ma juba tükk aega, aitäh kõigile osavõtjatele. Smile

Episood säras minu silmis eelkõige selle poolest, et lõpuks ometi suudeti leida paar täiesti uut ja originaalset ideed, mis ei kattu eriti eelnevatega ning suudeti ka vältida osa tobedaks muutmist.
Kahest ideest huvitavam oli minu arust isegi Miranda tegelaskuju, sest Kollos oli küll omapärane tulnukas, kuid ei olnud just väga paeluv. Miranda näol oli tegu ikkagi esimese inimesest telepaadiga, keda on Trekis mainitud ning samuti on märkimist väärt anduritega rüü, mida ta maailma tunnetamiseks kandis. Wink

Kollose puhul häiris ka mind kõige enam tema koleduse surmav mõju ning olen suhteliselt kindel, et tegijad pidasid samuti silmas pigem seda valguste mängu mõju närvisüsteemile, kui Kollose koledust. Koledus oli ilmselt tol ajal lihtsaim viis Kollose mõju selgitamiseks. Razz

Näitlejad olid episoodis tõepoolest suurepärased, eriti Spock, ja tegelikult polegi mul mõtet eelnevate kommentaaride sisu kordama hakakta. Olen nendega täiesti nõus.

Episoodi üldine atmosfäär oli Trekilik ning seega tuleb tegijaid seekord ilmtingimata rohkem kiita kui laita.

Shadow kirjutas:
Siis üks detail jäi silma - Spock kandis lõpus mingit ehet aga ma ei märganud et oleks mingitki vihjet antud, mis otstarvet see täitis, võib-olla jäi see mul kahe silma vahele, hiline aeg ikkagi.


Tegelikult mainis seda ehet juba enne Miranda, kui see oli söögilauas Spockil kaelas. Miranda küsis: kas see on minu ärritamiseks, et mina ei saa kunagi saavutada sellist taset nagu teie? Spock aga vastas, et tahab sellega Mirandat austada. Tegu oli vist mingi Vulkaanuse mentaalse distsipliini märgiga. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Tegelikult mainis seda ehet juba enne Miranda, kui see oli söögilauas Spockil kaelas. Miranda küsis: kas see on minu ärritamiseks, et mina ei saa kunagi saavutada sellist taset nagu teie? Spock aga vastas, et tahab sellega Mirandat austada. Tegu oli vist mingi Vulkaanuse mentaalse distsipliini märgiga.

Ma tõesti ei tea, kuidas see dialoog mul kahe silma vahele jäi Very Happy
Võtsin lausa käsikirja ette ja tõsi, siin see oligi:
Tsiteerin::
I was just noticing your Vulcan IDIC, Mr. Spock.
Is it a reminder that, as a Vulcan,
you can mind-link with the Medusans
far better than I could?
Well, I doubt that Mr. Spock
would don the most revered
of all Vulcan symbols
merely to annoy you, Dr.Jones.


ja seesama IDIC on siis:
*Acronym for Infinite Diversity in Infinte Combinations, a cornerstone of Vulcan philosophy. ("The Andorian Incident" [ENT]).
databank.lowerdecks.com/encyclopedia/I.shtml

*In the fictional Star Trek universe, the Vulcan Idic is an ornamental piece of jewelry in the form of a pendant on a chain or pinned to a vestment.
en.wikipedia.org/wiki/IDIC

Sain nüüd ise ka vähe targemaks jälle Smile
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 8:47 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust see IDIC, mida ta söögilauas kandis, oli teistsugune kui see ehe, mis tal lõpus kaelas oli. See viimane oli nagu suurem ja paelaga kaela riputatud, kuid IDIC oli lihtsalt pintsaku küljes. Aga võib-olla ma nägin valesti, mul on pisikese ekraaniga telekas. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Jan 04, 2006 9:35 am    Teema: Vasta viitega

Vulcan IDIC oli õhtusöögilauas minu meelest päris kindlasti ta pintsaku küljes. Päris pime olen, midagi muud ma ülejäänud episoodis ei märganud. Mr. Green
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Jan 04, 2006 7:26 pm    Teema: Vasta viitega

Nii. Ma ei saanud enne rahu, kui olin selle IDICu asja üle kontrollinud.
Ja oligi nõnda. Piduliku õhtusöögi ajal kandis Spock seda nagu rinnamärki ja lõpus oli see tal juba paelaga kaelas. Ja see oli kogu aeg üks ja sama ehe, mitte kaks erinevat Smile
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin kordust...

Hinne 8.

Oli täitsa hea osa ning omas ka kena seksuaalset pinget... suisa lõbus oli see õhtulaud, kus viis kiimas meest Mirandaga ühe laua taga olid... Smile

Muidugi võib selle osa kallal norida... ah, iga asja kallal võib norida... samas suutsid sarja tegijad asja üsna kenasti välja vedada, et hundid söönud ja lammastel ka tunne, et justkui oleks terved...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group