Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Prison Break' arutlusteema

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 6:56 am    Teema: 'Prison Break' arutlusteema Vasta viitega

Et keegi ära ei unustaks, siis otsustasin teha sellele sarjale ka vastava teema.
Pilootosa on eetris täna, 8. septembril 2006 kell 20:00 TV3's


"Põgenemine" on telesari kahest vennast, kellest üht ootab surmanuhtlus sooritamata kuriteo eest. Samas pole olukord lootusetu, sest mõrvasüüdistusega vanglamüüride vahele mõistetud Lincoln`i abistamiseks asub süütu venna elu päästma tema noorem vend Michael. Michael lavastab pangaröövi, et siis seejärel vanglasse sisse pääsenuna koos vanglast ka väljapääsutee leida. Michaeli detailselt kavandatud plaan põgeneda pole kaugeltki võimatu, sest mees on ise kuulunud sellesama vangla ehitamise ajal inseneride hulka ning teab nii mõndagi vangla põhiplaanist. Ometi on vanglasse sattunud "päästja" sunnitud tõdema, et müüride vahele sisse on märksa lihtsam pääseda, kui välja... Avaepisoodis laseb Insener Michael Scofield ennast Fox Riveri vanglasse määrata, et päästa oma ebaõiglaselt süüdimõisetud vend.
Originaal: http://www.tv3.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=1891&timetableid=19557
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, kaks esimest osa on nüüd siis näidatud. Ootasin seda sarja suure huviga, sest hinnangud on nii Ulmefoorumis kui ka mujal olnud väga positiivsed. Prison Break tekitas minus aga suhteliselt vastakaid tundeid; muidugi ei tasu sarja üle otsustada esimese paari episoodi põhjal, kuid päriselt minu ootustele see siiski ei vastanud.

Selgelt oli aru saada, et sarja tegijad asusid meelega kähku asja juurde ega hakanud eelloole ja sissejuhatusele pikemat tähelepanu pöörama. Mõnel juhul on see kindlasti hea taktika, aga selle sarja juures tegi pigem karuteene. Peategelase venda nägime esimest korda alles vanglas, mistõttu side tema, kui päästetava objektiga jäi pehmelt öeldes pinnapealseks ja seetõttu oli raske tegelastega ühenduda ja süüdi lavastatud vennale kaasa tunda. Parem oleks ehk olnud kuritegu ning süüdi lavastamist ja sellele järgnenud protsessi otse näidata, kasvõi esimesegi poole episoodist.
Okei, kõik see polekski olnud väga suur probleem, kui meile poleks kohe avaldatud, et Lincoln ka tegelikult süütu on ja mitte ainult Michaeli arvates. Nii oleks vähemalt vaatajate jaoks mõningast pinget hoitud. Huvitavas, ja eriti jätkuva tegevusliiniga sarjas, peaks üldjuhul olema ka mõni saladus. Lost on selles osas muidugi ekstreemne näide ja seda ma eeskujuks küll ei too, sest see on laskunud teise äärmusesse. Prison Break lihtsalt ladus kõik kaardid kohe välja.
Suure ja kõrgetasemelise vandenõu teema mulle ka ausalt öeldes ei istunud. Pigem oleksin eelistanud, kui asi oleks jäänud nii-öelda tavaisiku tasemele. Vanglaseriaali ja Salatoimikute kombineerimine pole just suurem asi idee.

See muidugi ei tähenda, et poleks olnud positiivseid külgi. Näiteks mulle meeldis väga vangladirektor oma Taj Mahali maketiga, mida ta oma naisele 40. pulma-aastapäevaks teha tahtis. Kurb oli, kui Michael tema pakkumise alguses tagasi lükkas, kuigi see oli vajalik samm tema plaani elluviimiseks.
Näitlejad tegid oma töö ka päris hästi, kuigi kohati jättis kõik reaalelu kohta natuke liiga rafineeritud mulje.

Mainiks veel ka seda, et minu jaoks on üks selle sarja probleeme see, et ta pole nagu ei liha ega ka kala. Tutvustusi lugedes oli mulle millegipärast jäänud pidevalt mulje, et sarjas on mõningaid komöödiaelemente ja et see ei kujutagi vanglaelu realistlikult ning seetõttu ootasin kerget, võib-olla isegi mõneti lõbusat vaatamist. Paraku ei ole Prison Break ka päris realistlik kujutlus või kui on, siis on minul ilmselt asjadest teine ettekujutus. Teise osa lõpus vist lõigati Michaelil üks varvas vähemaks ja kui tegijad soovisid teha tõsist sarja, siis oleks pidanud seda ka BSG stiilis näitama, mitte ekraani mustaks lööma.


Hinnet ei oskagi praegu panna, peab veel mõtlema. Tõenäoliselt vaatan siiski vähemalt esialgu edasi.Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

Vabandust, et kopeerin "sarjade teemast, aga mu arvamus ei ole muutunud. Mõnele lihtsalt loetud jutt.

Prison Break on tegelikult ikka ülikõva sari. Mul on umbes 15 osa vaadatud, aga kuu aega ei olnud aega vaatamist jätkata, nüüd siis vaatan edasi.
Esimesed kolm osa vastavad mu kirjeldusele postis natuke ülevalpool, aga väga hea, et ma ennustajat mängisin ja kirjutasin sellise lause.
Olorin kirjutas:
Aga inimesed on inimesed ja erinevalt tunnelisüsteemist võivad nad muutuda ja inimesele ning tema reaktsioonile ei saa kindlaks jääda...

See on täiesti tõsi ja kusjuures - ka tunnelisüsteem saab muutuda. Razz
Michael Scofieldil lähevad plaanid ükshaaval luhta ja tihti pääseb ta põgenemise järgmiste etappide juurde vaid tänu õnnele. Rohkem sümpaatiat/empaatiat tekib ka teiste tegelaste vastu, neid tekib juurde väga kiirelt, aga sama kiirelt võivad nad ka kaduda. Valvurid ja kaasvangid (mõned plaani haaratud vajaduse pärast, mõned sunni pärast) on tegelastena hästi "välja joonistatud" ja ka välja mängitud. Tegevus toimub ka väljaspool vanglat ja see hakkab juba meenutama 24-ja väiksemat venda.
Igatahes on iga osa põnev, aga kõige põnevamate hulka kuuluvad:
*ep.5 - "English, Fitz or Percy"
*ep. 6 ja 7 - "Riots, Drills and The Devil" - arvatavasti kõige põnevamad osad, kus ma higistasin ekraani taga samamoodi nagu vangid ekraani peal.
*ep. 12 - "Odd Man Out"
*ep. 13 - "End of Tunnel"
Vaatasin neid ammu, nii et ei mäleta, kas äkki kuulub mõni osa veel siia nimekirja, igal juhul on kõik osad vaatamist väärt ja see postitus läks vähemalt sellepärast asja ette, et nüüd tekkis mul jälle huvi ja vaatan esimesel võimaluses sarja edasi. Smile



Esimeste osade põhjal on tõesti raske sarja hinnata. Saladusi on ja minu meelest läheb aina paremaks. Pean nõustuma, et algus oli liiga kiire, kuid sündmused enne Scofieldi venna vanglasse saatmist ei oleks põnevust lisanud ja see oleks võibolla ka vaatajahulka vähendanud. Kui paralleele tõmmata, siis kindlasti mitte Lostiga, pigem 24-ga. Tegevus ei veni üldse ja mida lõpu poole episoodid lähenevad, seda rohkem tundide mänguks sari muutub. Lost on selles suhtes hoopis teine teema.
Vaata ikka edasi, Enterprise, kuigi ma ei saa 100% kindlalt öelda, et see sulle meeldima hakkab, sest selline asi nagu maitse on ka olemas. Ja selle üle ei vaielda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 10:01 pm    Teema: Vasta viitega

Tänan arvamuse eest. Smile
Ei, ma ei võrrelnudki seda Lostiga, pigem vastandasin sellele. Tahtsin öelda, et kui Lost on liiga salapärane, siis Prison Breakis näib salapära esimese kahe osa põhja üldse puuduvat. Muidugi on tegu eri tüüpi sarjadega, aga põnevust tekitavad elemendid on igal pool sarnased.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

Seda kindlasti, et erinevad sarjad ja salapärust väga palju olema ei peagi.
Ulmet ja müstikat selles sarjas te ei kohta. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 11:04 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Selgelt oli aru saada, et sarja tegijad asusid meelega kähku asja juurde ega hakanud eelloole ja sissejuhatusele pikemat tähelepanu pöörama.


Kõikide tegelaste eellood ja taustinformatsioon paljastatakse Prison Breaki 16. osas pealkirjaga "Brother's Keeper". Kõikidel kes vaatavad Prison Breaki DVD pealt või illegaalseid kanaleid pidi soovitaksin selle osa enne ära vaadata.


Viimati muutis seda Kris (Reede Sept 08, 2006 11:15 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 11:10 pm    Teema: Vasta viitega

Kris kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Selgelt oli aru saada, et sarja tegijad asusid meelega kähku asja juurde ega hakanud eelloole ja sissejuhatusele pikemat tähelepanu pöörama.


Kas nii ikka tasub?

Igatahes sugulane kiitis sarja üles, aga ikkagi unus mul vaatamata, pool 10 alles taipasin teleri sisse lülitada.
Mulle tundus kuidagi kahtlane see "võti" millega ta mingi kapi vms avas, ta "viilis" seda mööda põrandat, aga kas tõesti metall on nii pehme, et teda on võimalik nii lihvida? Enne vast kulub ikka põrand ära Razz

Igatahes sari tundub hea olevat, järgmine nädal peab kindlalt vaatama Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 1:30 am    Teema: Vasta viitega

Unustasin samuti enne 22.30 telekat sisse lülitada. Ohh well, üks seriaalivaatamis kohustus lihtsalt vähem. Kodus niigi Rome, venelaste Zona esimene hooaeg ja Deadwood 2. ootamas aga aega napib täiega. Väike uudishimu sarja suhtes ikka oli.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 8:42 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Nonii, kaks esimest osa on nüüd siis näidatud. Ootasin seda sarja suure huviga, sest hinnangud on nii Ulmefoorumis kui ka mujal olnud väga positiivsed. Prison Break tekitas minus aga suhteliselt vastakaid tundeid; muidugi ei tasu sarja üle otsustada esimese paari episoodi põhjal, kuid päriselt minu ootustele see siiski ei vastanud.

Selgelt oli aru saada, et sarja tegijad asusid meelega kähku asja juurde ega hakanud eelloole ja sissejuhatusele pikemat tähelepanu pöörama. Mõnel juhul on see kindlasti hea taktika, aga selle sarja juures tegi pigem karuteene. Peategelase venda nägime esimest korda alles vanglas, mistõttu side tema, kui päästetava objektiga jäi pehmelt öeldes pinnapealseks ja seetõttu oli raske tegelastega ühenduda ja süüdi lavastatud vennale kaasa tunda. Parem oleks ehk olnud kuritegu ning süüdi lavastamist ja sellele järgnenud protsessi otse näidata, kasvõi esimesegi poole episoodist.
Okei, kõik see polekski olnud väga suur probleem, kui meile poleks kohe avaldatud, et Lincoln ka tegelikult süütu on ja mitte ainult Michaeli arvates. Nii oleks vähemalt vaatajate jaoks mõningast pinget hoitud. Huvitavas, ja eriti jätkuva tegevusliiniga sarjas, peaks üldjuhul olema ka mõni saladus. Lost on selles osas muidugi ekstreemne näide ja seda ma eeskujuks küll ei too, sest see on laskunud teise äärmusesse. Prison Break lihtsalt ladus kõik kaardid kohe välja.
Suure ja kõrgetasemelise vandenõu teema mulle ka ausalt öeldes ei istunud. Pigem oleksin eelistanud, kui asi oleks jäänud nii-öelda tavaisiku tasemele. Vanglaseriaali ja Salatoimikute kombineerimine pole just suurem asi idee.

See muidugi ei tähenda, et poleks olnud positiivseid külgi. Näiteks mulle meeldis väga vangladirektor oma Taj Mahali maketiga, mida ta oma naisele 40. pulma-aastapäevaks teha tahtis. Kurb oli, kui Michael tema pakkumise alguses tagasi lükkas, kuigi see oli vajalik samm tema plaani elluviimiseks.
Näitlejad tegid oma töö ka päris hästi, kuigi kohati jättis kõik reaalelu kohta natuke liiga rafineeritud mulje.

Mainiks veel ka seda, et minu jaoks on üks selle sarja probleeme see, et ta pole nagu ei liha ega ka kala. Tutvustusi lugedes oli mulle millegipärast jäänud pidevalt mulje, et sarjas on mõningaid komöödiaelemente ja et see ei kujutagi vanglaelu realistlikult ning seetõttu ootasin kerget, võib-olla isegi mõneti lõbusat vaatamist. Paraku ei ole Prison Break ka päris realistlik kujutlus või kui on, siis on minul ilmselt asjadest teine ettekujutus. Teise osa lõpus vist lõigati Michaelil üks varvas vähemaks ja kui tegijad soovisid teha tõsist sarja, siis oleks pidanud seda ka BSG stiilis näitama, mitte ekraani mustaks lööma.


Hinnet ei oskagi praegu panna, peab veel mõtlema. Tõenäoliselt vaatan siiski vähemalt esialgu edasi.Smile


Seconded. Aga jah, nagu sinagi, vaatan esialgul edasi.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 11:00 am    Teema: Vasta viitega

Algus oli paljulubav. Kiire sissejuhatus teemasse oli imho väga asjakohane, kuigi nagu eespoolgi mainitud, jäi kahe venna suhe täiesti arusaamatuks, mis sest et see naisadvokaat mis-iganes-ta-nimi-oli seda kohati seletada üritas. Just see oligi põhiprobleem algusest peale: lihtsalt ei saa aru, miks peategelane nii käitus nagu ta käitus. Mis ta agenda on, kes ta on ja kust tuleb. Ning loomulikult spoilis telekanal jälle kõik ära. Kui ma ei oleks sellest sarjast midagi varem teadnud ja vaataksin seda esimest korda, ei meeldiks mulle kuulda teatud detaile mehe tätoveeringute kohta (mida muuseas üldse ei näidatud - ilmselge, et sarja tegijaid tahtsid seda algul saladuses hoida) ja muud sellist. Aga noh, pole viga. Kindlasti vaatan Prison Breaki ka edaspidi.

PS. Kogu aja mõtlesin ma, et peategelane meenutab mulle kedagi. Lõpuks, umbes kell üks öösel tuli mulle meelde, et see oli noormees "Ondskanist" (maakeeli "Kurjus"), mida sai paar päeva tagasi ETVlt vaadatud. "Ondskan" põhineb Jan Guillou samanimelisel raamatul, millesse ma esmakordsel lugemisel lihtsalt armusin ja ega linateoski sellest palju maha jäänud.
Tõenäoliselt mõjutas eile mu arvamust lihtsalt hiline kellaaeg, kuid sellise mixpildi panin igatahes kokku. Mr. Green


_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 11:20 am    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:


PS. Kogu aja mõtlesin ma, et peategelane meenutab mulle kedagi. Lõpuks, umbes kell üks öösel tuli mulle meelde, et see oli noormees "Ondskanist" (maakeeli "Kurjus"), mida sai paar päeva tagasi ETVlt vaadatud. "Ondskan" põhineb Jan Guillou samanimelisel raamatul, millesse ma esmakordsel lugemisel lihtsalt armusin ja ega linateoski sellest palju maha jäänud.
Tõenäoliselt mõjutas eile mu arvamust lihtsalt hiline kellaaeg, kuid sellise mixpildi panin igatahes kokku. Mr. Green



Isegi tundus tuttav. Ja Kurjust vaatasin isegi, raamat oli ka imeline. Cool
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Sept 09, 2006 3:47 pm    Teema: Vasta viitega

Prison Break on selline sari, kus tegelaste motiive ja agendat tutvustatakse ajapikku, läbi vanglas toimuva tegevuse ja mitmete osade jooksul. Samuti toimub tegevus vanglamüüridest väljaspool, kus Veronica Donovan loosse selgust tuua üritab. Ja kuigi Lincolni süütus antud loos on juba algusest peale teada, on selles, mis tegelikult selle asepresidendiga toimus, veel hulk salapära. Ning nagu juba mainiti, on varsti oodata ka episoodi, mis näitab täpsemalt seda, mis toimus enne vanglat.

Lisaks peab ütlema seda, et kuigi Prison Break on suurepärane sari, ei saanud näiteks mina sellest aru enne viiendat või kuuendat episoodi. Enne seda suhtusin sellesse kui ühte järjekordsesse tüüpilisse põnevussarja, pärastpoole aga... noh, pärastpoole läks asi nii huvitavaks, et episoodidevaheline aeg hakkas väljakannatamatuks muutuma.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 15, 2006 8:07 pm    Teema: Vasta viitega

3. osa vaadatud.
Varvas võeti siis maha ja seekord ei kardetud ka tagajärgi näidata. Üldse tundus selle osaga, et sari hakkab kuidagi oma rööbastesse minema.
Lemmikstseenideks olid see, kus Lincoln ja vangalülem vestlesid selle üle, kas keegi peaks tema hukkamise juures olema, ning Michaeli pikem vestlus arstiga oma lapsepõlvest, vennast ja kapikoletistest. Selle sarja kohta oli just nimelt too viimatinimetatu kuidagi väga hästi välja kukkunud.
Suure vandenõu teema ja sellega kaasnev jätkuv inimeste tapmine (Leticia) tundub ikka kuidagi ülemäärasena ja natuke ebausutavana. Razz

Sari pole nagu päriselt ikkagi minu jaoks, aga vaatan edasi.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group