Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 2x02 "Adrift"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
46%
 46%  [ 6 ]
8
38%
 38%  [ 5 ]
7
15%
 15%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 13

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 5:31 pm    Teema: Lost - 2x02 "Adrift" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 12. septembril kell 20:30 Kanal2's

"Triivimas"
Michael ja Sawyer võitlevad parve riismetega ookeanil triivides oma elu eest ja avastavad, et seal redutab veel üks koletis. Saarel peab Locke luugist alla minema, sest Kate on sinna jäljetult kadunud. Ent ka Jack ei jää neist kaugele maha. Ilmsiks tulevad uued üksikasjad Michaeli tormilisest suhtest Susaniga.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:55 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 8:38 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti

Üldiselt oli tegu hea osaga, kuid kohati hakkas asi venima ja ka flashbackid ei kuulunud just mu lemmikute hulka. Siiski olid flashbackid vägagi dramaatilised ja minu meelest on Michaeli minevik võrreldes teiste tegelastega kõige kurvem.
Parvelolijate saatust oli algul huvitav vaadata, kuid mingil hetkel muutus kõik üksluiseks ja aeglaseks. Episoodi heaks küljeks oli luugis toimunu näitamine. See oli minu jaoks huvitavam kui parveliste tegevus. Nägime, et luugis on isegi ¹okolaade ja muud varustust.
Desmond on kahtlemata väga huvitav ja müstiline tegelaskuju, kuid siiski tahaks ma hetkel tema mineviku kohta rohkem teada saada. Desmond oligi selle episoodi suur pluss.
Episoodi teine suur pluss oli episoodi lõpp: see oli kiire, müstiline ja ootamatu. Jin oli kellegi juurest põgenenud ja hoiatas Michaelit ja Sawyerit Teiste eest. Episoodi viimane kaader, mis näitas võõraid nende poole tulemas, oli suurepärane lõpp.
Jään huviga järgmist osa ootama!
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates oli tegu oluliselt parema episoodiga kui hooaja sissejuhatus. Muidugi, episoodi ajaline dimensioon muutis selle kohati raskesti jälgitavaks, sest see toimus osaliselt nii samal ajal kui ka varem, kui eelmine. Samuti ei viinud see episood tegevusliini eriti palju edasi, kuid see ei olegi nii tähelepandav, kuna osa ise oli minu arvates väga hästi teostatud ning kujutatud stseenid olid põnevad ja tähendusrikkad.

Parvepoisse polnudki ammu näinud, nii et nende loo jätkamine oli igati tervitatav. Esimeses osa tundsin neist puudust ja võib öelda, et nende väljajätmine oli ka selle osa üks suurematest vigadest. Mulle üldiselt väga meeldivad sellised episoodid, kus kaks mitte eriti sõbralikku tegelast pannakse olukorda, kus nad on vaid kahekesi ja peavad koos hakkama saama; see annab suurepäraseid võimalusi huvitavaks looarenduseks.
Michaeli ja Walti kurvale loole saime siis veelgi täiendust - iseenesest ei olnud selles ju midagi eriti uut, nende sassis suhteid ja keerulist minevikku on ennegi piisavalt näidatud - aga need flashbackid olid väga mõjusad, väga hästi õnnestunud.
See Michaeli advokaati mänginud näitleja tuli väga tuttav ette, tuli meelde, et ta on ka TNG's mänginud, kuid loomulikult ka mitmel pool mujal.

Luugi all toimuv pakkus samuti põnevust. Mida Desmond seal teeb ja kui kaua ta seal olnud on? Ühest küljest ei saa see nagu eriti pikk aeg olla, sest Jack ei paistnud oma eelmise osa flashbackides just eriti palju noorem välja, aga samas ei saanud see aeg ka väga lühike olla. Natuke vist sai selgemaks, mis otstarbelise kohaga tegu on. Alguses arvasin, et tegu on mingi tuumapunkriga, aga kui Desomd haigustest rääkima hakkas, tekkis mõte, et see võib-olla ehitatud mingi bakterioloogilise või keemilise relva katsetamiseks. Kas on võimalik, et sel saarel kunagi toimusid mingid kummalised relvakatsetused, mistõttu seal nüüd niisugused kummalised sündmused aset leiavad? Loodetavasti tuleb millalgi ka vastuseid, kuigi jah, see on ju ikkagi Lost...

Episoodi toredaim stseen oli see, kui Kate leidis karbitäie ¹okolaadi ja seda isukalt sööma hakkas. Very Happy Ma kujutan ette, et endalgi tekiks isu, kui oleks nii rasketes oludes poolteist kuud tsivilisatsioonist eraldatud olnud.

Igatahes, hea osa oli, tuleb 7 punkti. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
iceman
Kadett


Liitunud: 5 Sept 2006
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Teis Sept 12, 2006 10:31 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates oli tegu oluliselt parema episoodiga kui hooaja sissejuhatus.
niiet 9 punni
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 7:44 am    Teema: Vasta viitega

Väga huvitav episood oli. Minu jaoks oli kõrghetk kahtlemata parvel toimuv, Michael ja Sawyer. Sawyeri karakterit peegeldas see ideaalselt - tema masohhistlikust ja viha, Michael tundis aga tohutut kohustust Walti ees.

Luugi teema on väga-väga müstiline. Jälle numbrid ja too Austraalia bloke. Ning loomulikult oli osa lõpp üks parimaid. Nüüd ei suuda järgmist nädalat ära oodata.

8 punkti.

PS.
Enterprise kirjutas:
Minu arvates oli tegu oluliselt parema episoodiga kui hooaja sissejuhatus.

iceman kirjutas:
Minu arvates oli tegu oluliselt parema episoodiga kui hooaja sissejuhatus.


? Laughing
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 9:21 am    Teema: Vasta viitega

8 punkti, liigne venitamine ajas närvi Razz
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 5:02 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
PS.
Enterprise kirjutas:
Minu arvates oli tegu oluliselt parema episoodiga kui hooaja sissejuhatus.

iceman kirjutas:
Minu arvates oli tegu oluliselt parema episoodiga kui hooaja sissejuhatus.

? Laughing


Laughing
Selle kohta võib mõelda nii üht kui teist, kuigi igaks juhuks mainin, et vahel teiste eelnevaid kommentaare lugenuna on enda kommentaari kirjutades tihtipeale kogemata täpselt samasugused laused nagu eelkõnelejatel sisse libisenud ja seda täiesti tahtmatult ning sellele mõtlemata.

Osa lõpp oli tõesti väga haarav, lõpuks ometi näidati natuke neid "Teisi", kellest nii palju räägitud on. Kohe paha tuju tuli, kui taipasin, et järgmist osa tuleb nädal aega oodata.

Ja muuseas, miks seekord nii vähe kommentaare on? Very Happy Kas inimestel on sarjast kõrini saanud, sest mingeid vastuseid ei tule?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 6:08 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Kas inimestel on sarjast kõrini saanud, sest mingeid vastuseid ei tule?

Hakkab juba varsti saama.

Episoodile panen 7. Palju halvem kui hooaja avaosa. Põhjus: venis liiga palju, liiga vähe vastuseid, liiga aeglane teemaarendus. Parvestseenide ajal ootasin pingsalt et tegevus tagasi luugi juurde läheks, liiga ebaühtlased tegevusliinid - ühte ootasin huviga, teine oli lihtsalt ajatäide. Lõpptulemus oli see, et luugist ei saadud suurt midagi teada (üllatus, üllatus). Vähemalt episoodi lõpustseen päästis halvemast hindest.

Pole lihtsalt midagi mis naelutaks teleka ette. Käib üks suur tants kuuma katla ümber. Kusjuures hästi tehtud tants, kuid mina vaatajana tahaks midagi rohkemat. See mida praegu pakutakse ei toida mind.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Ja muuseas, miks seekord nii vähe kommentaare on? Very Happy Kas inimestel on sarjast kõrini saanud, sest mingeid vastuseid ei tule?


Võibolla sai paljudel kõrini suvisest mitmekuisest ootamisest ja sellepärast on teine hooaeg juba ammu teisi kanaleid pidi nähtud. Ma tean päris mitut inimest, kes esimest hooaega vaatasid Kanal2 kaudu, aga teist enam mitte.

Enda vabanduseks pean ütlema, et kuna kommenteeritavat osa nägin umbes aasta tagasi ja pole viitsinud Kanal2-st nähtud osasid üle vaadata, siis pole ka piisavalt palju meeles, et midagi kommenteerida oskaks. Sellepärast on mind siin Losti foorumis väga harva sõna võtmas võimalik näha. Sorry!
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 9p.
Minu arvates oli tõsiselt hea osa. Väga hea oli see, et näidati jälle üle pika aja parvelolijaid. Väga pinget pakkuv oli ka see, kui Locke alla luugist sisse läks kate'i otsima. Kohe võttis närvi kõditama, et mis seal sees nüüd ees ootab. Very Happy Osale pani väga pingsa lõpu see mingite tundmatute tulek. Very Happy
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Ja muuseas, miks seekord nii vähe kommentaare on? Very Happy Kas inimestel on sarjast kõrini saanud, sest mingeid vastuseid ei tule?


Võibolla sai paljudel kõrini suvisest mitmekuisest ootamisest ja sellepärast on teine hooaeg juba ammu teisi kanaleid pidi nähtud. Ma tean päris mitut inimest, kes esimest hooaega vaatasid Kanal2 kaudu, aga teist enam mitte.

Enda vabanduseks pean ütlema, et kuna kommenteeritavat osa nägin umbes aasta tagasi ja pole viitsinud Kanal2-st nähtud osasid üle vaadata, siis pole ka piisavalt palju meeles, et midagi kommenteerida oskaks. Sellepärast on mind siin Losti foorumis väga harva sõna võtmas võimalik näha. Sorry!


See tegelikult suht lihtne põhjus, et vähe vastuseid ja palju venitamist selles osas oli. Esiteks näidati mitut väga olulist tegevustikku ühes episoodis. Seda luugiteemat ja ka parvelolijaid või siis juba parvejäänukitel olijaid. Very Happy Ja juba ammu on teada, et ''Lostis'' on palju küsimusi aga vastuseid napib. Kogu see venitamine ja trallitamine selles episoodis oli lihtsalt pinge ülesse kruvimine, et vaatajaskond raudselt järgmise osa ajal tv ees istuks. Very Happy
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Ma hindan ka 9'ga, venis, aga näidati kenasti mis luugis juhtus.


Ise nägin seda osa samuti mingi aasta tagasi, Kanal2st vaatas silmanurgast Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Sept 13, 2006 10:45 pm    Teema: Vasta viitega

jaz kirjutas:
Kogu see venitamine ja trallitamine selles episoodis oli lihtsalt pinge ülesse kruvimine, et vaatajaskond raudselt järgmise osa ajal tv ees istuks. Very Happy

Fool me once, shame on you - fool me twice, shame on me!
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 14, 2006 12:12 pm    Teema: Vasta viitega

No minu poolt ka siis 9 punkti, head ja vead eespool juba toodud, probleem lihtsalt selles, et ei saa kuidagi alla 9 punkti panna vist. Kuigi jah osa polnud kõige parem, hindan seda siiski kõrgelt.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 15, 2006 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Nojah, mõtlesin kaua mida selle episoodi kohta öelda ja kui aus olla, siis ei olegi nagu midagi eriti öelda.

Põnev episood oli, aga ausalt öeldes ei saanud ma peale selle vaatamist enam aru, mis mõte oli hooaja esimesel episoodil, mis oli ka väga hea, aga millel ei olnud nähtavasti mingit mõtet. Laughing

Ühesõnaga pinge, mida tegivad üles üritavad kruttida mõjub meelelahutuslikuks vaatmiseks tõesti kenasti, kuid mis puutub pikemasse perspektiivi, siis hakkab asi vaikselt väga väga üksluiseks muutuma.
Ok, tegevustik ju iseenesest liigub edasi ja kasvõi selle luugi olemusele jõutakse lähemale, aga iga venitamisega muutub tulemuse ootamine tühjemaks. Võibolla olen näinud liiga palju põnevaid sarju, aga tuleb märkida, et Lostil on kummaline omadus vaatajad pikapeale eemale peletada, sest ta lihtsalt ei suuda teiste sarjade moodi (nagu B5, EFC, Invasion - you name it) midagi innovatiivset pakkuda.

Tundub, et õigupoolest ei olegi tegijatel muud kui üks miniatuurne blokk ideid, mida nad oskavad huvitavalt ekraniseerida, aga mille sisu on sisuliselt null. Tehiliselt on Lost kahtlemata 10/10, kuid sisu osas tekib vahel tunne, et võiks ise sarja lõpuni jutustada.

Oijah, pikk jutt tuli ikkagi, aga mis teha, juhtub. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group