Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TNG - 1x22 "Symbiosis"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
33%
 33%  [ 2 ]
7
33%
 33%  [ 2 ]
6
33%
 33%  [ 2 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 4:02 pm    Teema: TNG - 1x22 "Symbiosis" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 16. oktoobril kell 00:15 ETV's

"Sümbioos"
Delose tähesüsteemi päikese magnetväljas toimunud muutusi uurides saab Enterprise appikutse ühelt juhitavuse kaotanud kaubalaevalt. Picard avastab, et kaubalaeva hindamatu last kujutab endast ravimeid haiguse vastu, mis on juba kaks sajandit planeet Ornara elanikkonnast laastustööd teinud. Planeet Brekka asukad, kes ravimi välja töötasid, kinnitavad aga, et Ornara rahvas pole selle eest nõutud tasu maksnud, ning ähvardavad lasti tagasi Brekkale viia. Tõsises hirmus selle ees, et elu Ornaral ilma ravimita täiesti välja sureb, paluvad asukad Picardil endi nimel brekkalastega läbirääkimistesse asuda.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 8:09 am    Teema: Vasta viitega

Hästikirjutatud ja nutikas osa. Tõsist teemat oli puudutatud väga hästi ja eriti õpetlikuks või läägeks ei läinud. Hästi tasakaalus osa. Minu jaoks oli selle osa parimaks küljeks traditsioonilise happy endi puudumine.

Suurimaks miinuseks oli Tasha narkootikumidevastane kõne Wesleyle. See kõlas umbes samamoodi nagu Mr. Mackey jutt South Pargis - Drugs are bad, m'kay? Mary-joo-ah-nah is bad, m'kay?" Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 8:39 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Raske on see trekkeri elu. Nu eks ma üleval passisin nagu teiegi siin Wink
Nu mis mes siin lühidalt ütleme. Alguses vaatasin, et no mida tonti jälle kemplevad ühe mingi medikamendi pärast ja loomulikult saab seda ainult ühest kohast kuskil universumis. No tundus tavaline ja "olnud" olevat storyline. Aga siis endamisi mõtlesin, et krt need sellid käituvad täpselt nagu narkomaanid. Ja irw..natuke aega hiljem tuligi välja, et tegu narkomaanidega. Küll ma muhelesin vaikselt seal teleka ees. Seest läks kuidagi soojaks. Nu ja nii ma siis annan 7 punkti jälle.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 9:19 am    Teema: Vasta viitega

Hei üle pika aja - seekord õnnestus mul üleval püsida, eelmisel korral kukkusin jälle ära Twisted Evil

Imelik küll, ma olin seda osa enne näinud aga täitsa mälust pühitud, mis seal toimus, nii et oli huvitav jälgida küll. Mu meelest oli päris puändikas, sest ei suutnud küll ette arvata, et ravimi asemel võiks tegu olla narkootikumiga (no eks ma olin üksjagu unine ka ja üliraskest migreenihoost toibunud, seega arvatavasti vähemalt pool aju ei funktsioneerinud).
Wesley ja Tasha vestlus narkootikumide kahjulikkuse üle ajas küll naerma - tajusin teatud kasvatuslik-propagandustlikku momenti asja juures Smile Tegelikult on nii naljakas, kui Tasha oma hirmsast Venemaast räägib - miski nagu ei klapiks, sest minu meelest oli juba TOS-i ajal maailm igati positiivses suunas arenenud (usun, et see käis ka Venemaa kohta) ja siis põlvkond hiljem ikka keegi räägib, et elu oli nii kole ja tarbiti narkootikume ja puha. Kui see kõik nii hiljuti toimus, küll oleks ka Wesley teadnud, misasjad need narkootikumid on. Ma ei tea, võib-olla teisi see ei häirinud eriti, mind küll.
Ma ise arvan küll, et ju need kaks sümbiootilist ühiskonda vist said hukka lõpuks.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 4:22 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, panin 6 punkti. Võrreldes eelmise nädala osaga meeldis see mulle rohkem, aga ikkagi ainult 1 punkt tuli juurde. See siin juba mainitud Tasha ja Wesley dialoog ausalt öeldes täiesti hävitas selle osa minu jaoks - nii lamedalt "kasvatus-propagandistlikku" stiili ma Trekilt küll ei ootaks. See lihtsalt mõjus nagu löök näkku ja solvas vaataja intelligentsi. Rääkimata muidugi sellest, et Wesleyst jäi jälle täieliku jobu mulje. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 8:56 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, mis ma öelda oskan. Jälle üks esimesele hooajale kohane nõrgemapoolne episood, millest häid külgi on üliraske välja tuua. Episood oli suhteliselt igav, näitlejatöö oli keskpärane ja ega selle filosoofilise dilemma olemasolu ka midagi eriti juurde andnud.
Siiski paar positiivset faktorit võib nimetada. Humoorikas hetk alguses, kui selgus, et Ornara laeva kapten ei tea oma laevast midagi, ega paista sellest hoolivat Very Happy. Teiseks ornaralaste ja brekkalaste võime kätega elektrilist impulssi tekitada - see oli minu arust küllaltki originaalne. Kolmandaks episoodi viimased paar minutit, kus Picard Crusherile oma otsust selgitas.

Probleem ise aga eriti mingeid emotsioone ei tekitanud, kuidagi liiga lihtsalt läheneti võrdlemisi huvitavale ideele.

Hindeks siis 6, üks punkt tuli lõpu eest juurde, muidu oleks asi eriti kesiseks jäänud.

Shadow kirjutas:

Tegelikult on nii naljakas, kui Tasha oma hirmsast Venemaast räägib - miski nagu ei klapiks, sest minu meelest oli juba TOS-i ajal maailm igati positiivses suunas arenenud (usun, et see käis ka Venemaa kohta) ja siis põlvkond hiljem ikka keegi räägib, et elu oli nii kole ja tarbiti narkootikume ja puha.


Tasha ei ole tegelikult Venemaalt pärit, vaid ühelt vanalt Maa koloonialt, mis oli aegade jooksul käest ära läinud (tegu ei olnud minu arust üldse Föderatsiooni planeediga). Parandage mind, kui ma mööda panen. Smile

Maa oli selleks ajaks igatahes õitsev paradiis. Angel
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Okt 17, 2006 10:01 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, mina panin täiega mööda oma Venemaaga.
Vaatasin startek.comist järele, Tasha sündis ja kasvas üles hoopis Turkana IV -nimelisel koloonial, kus möllas tänavakuritegevus, narkomaania jne. Ei tea, kust mul see Venemaa-seos tekkis üldse Embarassed

Episood jäi ennist hindamata, oli veidi kiire moment. Panen nüüd 7.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group