Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Hunter (1995)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 5:25 pm    Teema: Star Hunter (1995) Vasta viitega

Mõtlesin pikalt, et kas üldse on mõtet selle filmi kohta teemat teha, sest tõenäosus, et keegi teine seda näinud oleks, on suhteliselt väike.

Mina omandasin teemaks oleva filmi DVD kohalikust Maximast 24 krooni ja 90 sendi eest mingi hetkeemotsiooni ajel, sest nii odavaid (ulme)filme üldiselt ei leia. Ja siit hoiatus edaspidiseks nii mulle kui ka teistele: ärge laske ennast odavast hinnast petta! Very Happy Tegu siis kuskil Leedus välja antud DVD-dega, mille peal on kirjas This product is authorized for sale in Latvia and Lithuania only. Tekib küsimus, et miks neid sel juhul üldse Eestis müüakse? Tõsi küll, et eestikeelsed subtiitrid on olemas, kuid mina neid ei kasutanud.

http://www.imdb.com/title/tt0114529/
IMDB'st filmi kohta kommentaare lugedes aga märkasin, et ma pole ainuke eestlane, kes sama asjaga ämbrisse on astunud. Very Happy Ka keegi kodanik Pets Raisk astus samasse ämbrisse.

Kui mõned filmid on nii halvad, et nad on lausa head, siis see oli ikka kujuteldamatult saast linateos ilma ühegi hea elemendita. Või ma pole kindel, kas seda filmi üldse linateoseks sobib nimetada, sest formaadiks oli harjumuspärase laiekraani asemel 4:3, mis vähemalt minu jaoks filmi väärtust veelgi kahandas.

Nüüd natuke filmist endast:
Esimese asjana "üllatasid" kehvad eriefektid ning tulnukate kosmoselaeva sisu ja nende ekraanidel kasutatud graafika. Mul tekkis tõsine kahtlus, et filmi valmimisaastaks pole mitte 1995, vaid 1975. Filmi sü¾ee on muidugi odav Predatori rip-off ning jahtiv tulnukas nägi välja nagu yautja ja BSG originaalseeria küloni värdsigitis - tegi isegi selliseid toredaid mehhaanilisi helisid. Alguses kasutas mingi teine tüüp isegi tsitaati "By your command.", mis oli külonite firmamärgiks.
Tegelased olid täiesti saastad, ehk siis teisisõnu osa mingist teismeliste jalgpallimeeskonnast ja paar tüdrukut ka vürtsiks juurde. Dialoogid olid täiesti nõmedad ja näitlemisoskus vist olematu. Kui ma enne ütlesin, et ühtki head asja selle filmi juures polnud, siis peaks vist ikkagi mainima, et Roddy McDowall suutis enam-vähem huvitava tegelaskujuna mõjuda. Aga see oli vaid tilk meres.

Igatahes peale filmi äranägemist tekkis mul küll küsimus, et miks niisugust filmi üldse teha on vaja?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 6:22 pm    Teema: Vasta viitega

Olen ka mõnikord Maxima DVD riiulile pilgu peale heitnud - odavad on nad küll, kuid midagi vähegi huvitavat pole ma sealt veel leidnud.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2006 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

Eestist ostes tuleb alati eriti tähelepanelik olla. Tihti on pildiformaat vale, subtiitrid puudulikud ( tõlkimata, kui räägitakse mõnd teist keelt peale orig. helikeele) või halva tõlkega, Dubleeritud heliga ( näit. aasia filmid english dubleeringuga) ja madala bitrate´iga. Tellige netist ja laenake sõpradelt. Ka "rootsi moodi" on mõtekam hankida.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 16, 2006 12:49 pm    Teema: Vasta viitega

Paraku pean tunnistama, et astusin samasse ämbrisse... Embarassed Film oli ikka täielik saast ja subtiitrid võivad võistelda kurikuulsa Jason X tõlkega.No ikka TÄIELIK SAAST...
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 16, 2006 5:08 pm    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
Eestist ostes tuleb alati eriti tähelepanelik olla. Tihti on .... dubleeritud heliga ( näit. aasia filmid english dubleeringuga) ja madala bitrate´iga.


See on puhtalt maitse asi. Hong Kongi filmidele annab see moonutatud, madalakvaliteetne ja mittesünkroonne audio vähemalt minu jaoks palju juurde. Very Happy .VHS_i valitsemisaegadest pärit nostalgia vist...

Mainitud hunterit märkasin ka poes , kuid olen varem nende superultraülisoodsate üllitistega petta saanud ja seetõttu jäi asi ostmata. Minu õnneks nagu ma aru saan. Very Happy
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Laup Okt 21, 2006 10:58 pm    Teema: Vasta viitega

Eestis välja antud dvde seas on tõesti palju mannetuid isendeid (näiteks kollased subtiitrid ei lähe kohe mitte) , seda just odavate puhul.Samuti ei meeldi dubleering ilma võimaluseta valida originaal keel+subtiiter(silma just jäänud anime dvd puhul).
Tsiteerin::
rincewind

See on puhtalt maitse asi. Hong Kongi filmidele annab see moonutatud, madalakvaliteetne ja mittesünkroonne audio vähemalt minu jaoks palju juurde. Very Happy .VHS_i valitsemisaegadest pärit nostalgia vist...

Ka minul tekitab see nostalgiat eriti just vanemate Jacki Chani filmide puhul, kuid siiski oleks meeldiv kui on võimalus vaadata originaal keeles ilma dubleeringuta.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 22, 2006 9:52 am    Teema: Vasta viitega

Kain kirjutas:
Tsiteerin::
rincewind

See on puhtalt maitse asi. Hong Kongi filmidele annab see moonutatud, madalakvaliteetne ja mittesünkroonne audio vähemalt minu jaoks palju juurde. Very Happy .VHS_i valitsemisaegadest pärit nostalgia vist...

Ka minul tekitab see nostalgiat eriti just vanemate Jacki Chani filmide puhul, kuid siiski oleks meeldiv kui on võimalus vaadata originaal keeles ilma dubleeringuta.


Veel OT:Nägin Chinese Ghost storyt inglise (Hong Kongi siis) dublaazhiga, ja pealegi väga kehva üldise kvaliteediga, ning kui avanes võimalus näha dvdrippi originaalaudioga , siis.... tundus see mulle pettumusena. Ju minu puhul on nostalgia kvaliteedist tähtsam. Very Happy
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 22, 2006 10:29 am    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:
Nägin Chinese Ghost storyt inglise (Hong Kongi siis) dublaazhiga, ja pealegi väga kehva üldise kvaliteediga, ning kui avanes võimalus näha dvdrippi originaalaudioga , siis.... tundus see mulle pettumusena.


Leslie Cheung R.I.P. Sad
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group