Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x05 "The Enemy Within"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
42%
 42%  [ 3 ]
8
28%
 28%  [ 2 ]
7
28%
 28%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2004 3:42 pm    Teema: TOS - 1x05 "The Enemy Within" Vasta viitega

Planeedil Alpha 177 kukub tööline kaljult alla ja vigastab kätt. Kollane aine, millesse ta satub, paneb transporter'i tähelaeval kummaliselt käituma. Kui kapten Kirk töölise järel saabub, paistab kõik korras olevat, kuid ainult ajutiselt. Magnetväli on ülekandejaama kahjustanud ning kapten Kirkile tekib kuri teisik. Laevas segadust külvates ründab ta meeskonnaliikmeid. Kui ülekandejaama häire teatavaks saab, jäävad neli meest jääkülmale planeedile lõksu, kuni viga kõrvaldatakse ja rahurikkuja kahjutuks tehakse.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Teis Nov 30, 2004 12:51 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 12:23 am    Teema: Vasta viitega

"Sisemine vaenlane"

No vot see oli hea osa, huvitav ja põnev! Cool
Kirki nägu Randi juures oli ikka suurepärane Laughing , täielik seksmaniakk. Muidu kah igati lahe ja hästi tehtud, kindlasti üks parematest osadest.

Samas oli üks väga häiriv ebakõla seoses järgnevate episoodidega. Kus olid süstikud? Võiks arvata, et tulevikus ikka ei loodeta ainult ühe transpordivahendi peale. Rolling Eyes

Btw, seda märkasite, et kui Kirk üles transporteeriti, siis ta mundril puudus Enterprise'i märk, aga kui ta oma kajutisse jõudis, siis oli see järsku olemas? Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 12:29 am    Teema: Vasta viitega

Seekord mul siis kade ei olnud.

Panin üheksa punkti ära. Cool

Eelkõige meeldis see osa tema sügavamõttelisuse ja natuke rahulikuma tempo pärast. Tegelikult ju kõik mida see episood meile öelda tahtis on tõsi ja inimesel on tõesti kaks erinevat poolt. Üks on tige, võimuahne, kuid samas arg ning teine on heatahtlik, rahulik, kuid samas vapper.

Ära tuleb märkida ka William Shatneri suurepärane näitlemine oma kahes isikus. Pahal poolel olid isegi silmad pahad ja heal poolel silmad head...sellist näitlemist ikka kõigilt ei saa nõuda. Wink

Natuke oli ka selles osas tunda veel toorest hõngu, eriti Spocki näol, kes oli ikkagi natukese liiga aktiivne, seega -1 punkt.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Püh Aug 16, 2009 1:40 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 12:32 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Btw, seda märkasite, et kui Kirk üles transporteeriti, siis ta mundril puudus Enterprise'i märk, aga kui ta oma kajutisse jõudis, siis oli see järsku olemas? Razz


Ka mina märkasin seda ning ka see kuulub selle sama kogenematuse alla, mida ma enne mainisin. Razz
Ilmselt polnud tegijad veel piisavalt proffessionaalsed, et on oma vigu üles leida.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 12:42 am    Teema: Vasta viitega

Ma andsin kah 9, sest see on üks mu lemmikepisoode. Maksimumi ei pane, sest mulle ei meeldinud, et see vaene sarviline koer ära suri Sad

Tegelikult mul ei olegi midagi lisada sellele, mida eelmised juba ütlesid.

Paar tähelepanekut veel - päris põnev oli teada saada, et kapten Kirk hoiab oma kajutis (quarters, kuram ma ei oska tõlkida) meikimisvahendeid Razz

Ja siis - ma ei saa aru, kas Sulu mõtles seda tõsiselt, et keegi võiks neile pika köie abil kohvi saata Mr. Green. Ja miks siis keegi ei võinud ikkagi vaevaks võtta hädalistele kohvi (ja viina) transportida, see poleks ju eriline probleem olnud, kui asjad oleks kahestunud - lihtsalt oleks rohkem saanud, muud midagi Mr. Green Ühesõnaga, jah, millega mina oma pead vaevan Think

Ja siis Spocki repliik lõpus yeoman Randile oli lausa nagu tõelise ¹ovinisti suust, irf - "impostor had some interesting qualities, wouldn't you say, Yeoman?" Kuna Spocki auaste paraku kõrgem, siis puudus vaesel vintsutatud yeomanil võimalus talle sellise jutu eest mööda pead anda Twisted Evil
Üsna out of character aga sellegipoolest naljakas Mr. Green
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 12:47 am    Teema: Vasta viitega

Shadow kirjutas:
Paar tähelepanekut veel - päris põnev oli teada saada, et kapten Kirk hoiab oma kajutis (quarters, kuram ma ei oska tõlkida) meikimisvahendeid Razz


Kas (paha) Kirk ei võtnud meikki mitte yeoman Rand'i toast, kui too oli välja jooksnud..? Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 12:50 am    Teema: Vasta viitega

Hehe, ma ei usu Mr. Green
Mõte neid kriimustusi peita tuli talle ju alles siis, kui ta sai aru, et need teda reeta võivad. Vähemalt ma ei märganud, et ta oleks, puudritoos ettenägelikult näpus, plagama pannud Twisted Evil
_________________
Hallucinations cant harm us.


Viimati muutis seda Shadow (Teis Nov 30, 2004 12:55 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 12:52 am    Teema: Vasta viitega

hehe Very Happy

Tegelikult mulle tundus, et ta oli veel Rand'i toas, kui ta endale meikki peale pani, sest seinal oli selline naiste peegli moodi peegel. Mr. Green
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 12:54 am    Teema: Vasta viitega

Einoh, jah, peab vist tõesti uuesti vaatama. Mr. Green


Ja veel - minu meelest oleks see osa olnud tunduvalt huvitavam, kui hoopis Spock oleks kahestunud Twisted Evil
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Nu panin 7 punkti. Kunagi kui esimest korda nägin seda osa, tundus nagu parem olevat kui nüüd. Aga hetkel on nüüd Smile . Ütleme nii, et psühholoogilisi momente oli mõnusaid sees ja sellist tunnete mängimist/näitlemist on raske üldse teha ja isegi raske. Suht koht õnnestunud sealt poolt. Aga mis tugevalt häiris oli Sulu ja teise 2 mehe planeedile lõksu jäämine ning nende mitte koheselt ära päästmise suutmatus. Ok..transporter oli katki. Aga mehed..milleks on siis laevas olemas süstikud (shuttles)? Aru ma ei taipa. Enterprise-l peaks need täiesti olemas olemas. Ok kliima kiskus seal ära .ja teatud juhul tundus nagu oleks mingid atmosfäärilised mõjutused seganud sinna sisenemast...aga siiski seal seda probleemi polnud. Nii , et see koht tekitas minus palju küsimärke. Parandage kui ma eksin.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 6:52 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Aga mehed..milleks on siis laevas olemas süstikud (shuttles)?

Vaat see asi häris mind ka mõnevõrra. Ma ise arvan, et küllap sarja loojad ei olnud veel süstikute peale tulnud Rolling Eyes
Aga siiski - naljakas mõelda, et kosmoselaevas nii vajalikud asjad puuduvad Rolling Eyes
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 7:11 pm    Teema: Vasta viitega

Ja veel süstikutest: uurisin natuke asja ja lugesin, et tagantjärele tuldi välja sellise võimaliku selgitusega - kuna temperatuuri kiire langemine planeedil tekitas tugevaid kõikumisi atmosfääris, siis süstikute kasutamine antud hetkel oleks olnud ohtlik. Episoodis muidugi süstikuid sõnagagi ei mainita. Või ma siis ei pannud seda tähele. Rolling Eyes
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 7:15 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Shadow kirjutas:
... kuna temperatuuri kiire langemine planeedil tekitas tugevaid kõikumisi atmosfääris, siis süstikute kasutamine antud hetkel oleks olnud ohtlik...


Njah..seda ma ise ka vaikset viisi siiski kartsin, et mingi sugust tüüpi torm seal atmosfääris mässas - võibolla magnettorm või midagi sellist. Ilmselt neil mingi selline põhjus ikka oli.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Nov 04, 2006 6:18 pm    Teema: Vasta viitega

Nu täitsa huvitav osa oli. Pean nõustuma, et William Shatner tegi tubli tööd pahalase mängimises, kuigi see meik silma all tegigi ta selliseks kurjaks. Kohati suht kahtlane kah, sest kriimud koguaeg muutusid, vahepeal pikemad, siis lühemad, heledamad, siis tumedamad. Very Happy Kui näidati neid mõlemaid samas kaadris, siis oli aru saada et üks neist on dublant või miskit. Aga noh, tol ajal polnud sellist "replication" effekti kuskilt võtta. Muidu nalja tegi just Sulu "langetage pika nööriga kohvi" lause. Üldse on Sulu selline muhe tegelane. Kes ta üldse on? Jaapanlane? Hiinlane? Korealane? Filipiinlane?


Annan osale 7 punkti, tundus kohati liialt toore.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 04, 2006 6:49 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Üldse on Sulu selline muhe tegelane. Kes ta üldse on? Jaapanlane? Hiinlane? Korealane? Filipiinlane?


Sulu päritolu pole päris selge, üht-teist on siin selgitatud:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hikaru_Sulu

Edit: tahtsin mainida veel seda, et kuna meil on tegu ikkagi 23. sajandiga, kus erinevad rahvad on tõenäoliselt palju rohkem segunenud kui tänapäeval, siis ehk polegi väga õige Sulut vägisi mingi rahvuse hulka suruda.
Kui aga väga tahta defineerida, siis mainime, et George Takei ise on jaapanlane ning seega võib üsnagi ohutult öelda, et ka Sulu on jaapanlane.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group