Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 9x15 "Ethon"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
33%
 33%  [ 5 ]
9
26%
 26%  [ 4 ]
8
20%
 20%  [ 3 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
6%
 6%  [ 1 ]
4
6%
 6%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
6%
 6%  [ 1 ]
Kokku Hääli : 15

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 1:44 pm    Teema: SG1 - 9x15 "Ethon" Vasta viitega

Daniel satub vangi planeedile, mis on Ori mõju all. Prometheus satub võitlusesse kui üritab teda päästa.

Esiteks, mulle ei meeldinud mitte kohe, et Prometheusest nii lahti saadi Sad
Ja nagu lõpus kuulda oli, ohverdasid need inimesed oma elu mitte millegi eest. Muidu näitlejatöö oli korralik. Kahtlane oli see koht kus Teal'c Sami "tervitas", Teal'ci nägu oli hea selle koha peal. Asgardite tehnoloogia pole ka parim, iidsete relvad suutsid läbi tulistada (Thor'i laev purustati 7?ndas hooajas) ja nüüd oli näha, et ka Ori'l on head relvad, isegi paremad kui iidsetel. Aga ikkagi, see kõhklus läks maksma Maa Esimese Kaitseliini...

RIP

8/10, muidu kena episood, aga Ethon sai mida tahtis.


_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 1:04 pm    Teema: Vasta viitega

1 punkt. Miks vähem ei saa panna? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ma vihkan seda osa, täiega vihkan. Kuidas nad võisid Prometheuse hävitada... Evil or Very Mad vihkan-vihkan...
Kõige rohkem vihkan seda, et tegelikult oli see äärmiselt hea osa.

Krr.... ma lähen lasen emotsioonidel natuke jahtuda ja räägin hiljem rohkem... vihkan... vihkan Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 4:49 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
1 punkt. Miks vähem ei saa panna? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



Lisame teinekord 0 ka, ju nad Prometheuse eest ära koristasid, et midagi asemele tuua (spoiler see "midagi")
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 6:19 pm    Teema: Vasta viitega

Hmm...

Ma saan aru miks tegijad tahtsid teha mingi tõeliselt traagilise episoodi, kus kõik lõpeb kehvasti, nagu vahel juhtub ka päris elus. Ma ei saa aru, miks seda tehakse peale üheksat hooaega, mille jooksul ei ole midagi säärast varem juhtunud? Confused

Prometheuse koatamine sellisel moel oli minu arust üks jaburamaid asju, mida üldse selle sarja jooksul tehtud on. Episood iseenesest oli tõepoolest põnev, kuid absoluutselt sobimatu Stargate'i sarja üldise kontekstiga.

Episood oli hale üritus teha sarja tõsisemaks, millest oleks pidanud juba ammu loobuma, sest SG-1 ei ole kunagi olnud surmtõsine sari, ta lihtsalt ei ole seda tüüpi.

4 punkti annan, põnevuse eest 4 punkti, mõtte eest 0. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Reede Veeb 10, 2006 12:47 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rothmans
Kadett


Liitunud: 17 Nov 2005
Postitusi: 12

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 8:11 pm    Teema: Vasta viitega

Imo oli see väga hea osa

Põnevust oli kõvasti rohkem kui tavaliselt ja see et Prometheus õhku lendas lisas SG sarjale palju reaalsust , sest ütleme ausalt kui kaua peab üks könn puhta lucki peal palju tugevamate relvade vastu

9/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

Nii, maha rahunenuna tulin tagasi ja võin julgelt öelda, et tegelikult on see episood väärt 10 punkti ja veelgi enam, aga lihtsalt Prometheuse hävitamine ajas mind vihast keema.

Vastupidiselt mõnele kommenteerijale meeldis mulle just see tõsisus, mis kogu episoodi juures valitses. Olgu SG-1'e üldtemaatika mis ta on, kuid see oli äärmiselt meisterlikult tehtud episood.
Isegi Prometheuse hävitamise kohta saab vaid häid sõnu öelda, see mõjus kuidagi eepiliselt, nagu nii tähtsale alusele kohane. Eriefektid, kus laeva vööriosa ära murdus ja sees plahvatused toimuma hakkasid olid lausa südantlõhestavad, jäi tunne, nagu oleks üks väga oluline meeskonnaliige surma saanud. Ja mõnes mõttes Prommie seda oligi. Sellel laeval oli oma iseloom, mis eriti väljendus välimuses. Ta ei võidaks missivõistlust, aga ta oli eriline ja ta oli esimene.
Õigupoolest ei vihka ma niiväga Prometheuse hävitamist, vaid seda, mis asemele võib tulla. Kui Odyssey peaks olema välimuselt samasugune hale battlestari koopia nagu Daedalus, siis ei ole mul küll ühtki hea sõna öelda. Nagu Enterprise-D hävitamine filmis Star Trek: Generations ja selle asendamine haleda Enterprise-E'ga. Ma loodan, et venelased ehitavad oma laeva Prometheuse projekti järgi, kuigi see ainult prototüüp oli.

Meeldis see, et võeti üles üks unustatud tegevusliin 8. hooajast ("Icon") ning näidati, mis sellel planeedil vahepeal juhtunud on. Selline tume ja masendav õhustik oli meeldivaks värskenduseks. Selline traagiline lugu on just see, mida vaja. Hukka sai terve hulk meeskonnaliikmeid ning kes teab kui palju kohalikke.... üks kurb episood, aga väga hea.

Ma nimetaks seda episoodi tõsimeeli SG-1'e ajaloo parimaks üldse.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 09, 2006 11:50 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Ma nimetaks seda episoodi tõsimeeli SG-1'e ajaloo parimaks üldse.


Damn, võtsid sõnad suust... mina tahtsin seda öelda Twisted Evil

Ei, tegelikult ka. Midagi nii head ei oleks Stargate'i sarjalt iialgi oodata osanud, eriti veel sarja üheksandal hooajal. Loomulikult on Stargate'is ka enne väga häid episoode olnud, aga see ületas need kõik pika puuga. See osa oli justkui suurem ja tõelisem, kui Stargate tavaliselt olla suudab. Sellised süngemad episoodid on minu arvates niisuguse sarja jaoks hädavajalikud, ilma nendeta hakkaks sari liigselt mingit komöödiasarja meenutama ja inimesed ei võtaks seda enam kuigi tõsiselt.

Ma ei ole mingi huumorivastane, otse vastupidi. Stargate ilma endale omase huumorita ei oleks pooltki nii hea; lihtsalt aegajalt tuleb ka midagi traagilisemat näidata, et asi liigselt multifilmi meenutama ei hakkaks ja et vaatajale tõestada, et alati ei päästa meie peategelased naeratus näol päeva ja ei muuda lihtsa käeviipega kõike lilleliseks.

Mis Prometheusse puutub, siis selle hävitamine mind niiväga ei häirinud, võrreldes mõne teisega siin Smile. Tegmist oli küll väga omanäolise ja huvitava laevaga, kuid mina ei ole sellest kunagi mõelnud kui meeskonnaliikmest. Oleks koos laevaga hukkunud ka mõni sarja põhitegelastest, oleks mu tunded kindlasti hoopis teised (näiteks dr Frasieri tapmine paar hooaega tagasi häiris mind tunduvalt rohkem). Selles mõttes ma saan Enterprise'i pahameelest aru, lihtsalt minul puudub võime niimoodi esemeid isikustada. Minu jaoks oli Prometheus lihtsalt üks laev, olgugi, et üks huvitavamaid laevu kõigis ulmesarjades.

Hindeks loomulikult 10/10, kuigi see on kohutavalt ebaõiglane võrdluses teiste episoodidega, mis mult 10 saanud on. Aga rohkem ei saa ju panna Smile
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 10, 2006 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

Laevahukk jättis mulje , et spetsefektide tiim on midagi uut/erinevat valmis saanud ja vana on kähku vaja hingusele saata. Muidugi juhtuvad sellised õnnetused ka päriselus ootamatult. Samas olid maakad ka ise Prometheuse hukus süüdi.Plaanidel kilpe polnud, aga kuna joonised polnud täielikud pidanuks nad satellidile lähenema suurema ettevaatusega, saatma teiselt poolt planeeti või kaaslase tagant mõne 302 maad uurima. Suuri ristlejaid ju vähem ning kordades kallimad. Arvatavsti ehtsas sõjaväes sellist "bansai " rünnakut ei tehtaks.

Lisaks häiris ka see, et kuigi Oride usukuulutus on väga efektiivne ning kiire levikuga, annab neid ümberpööratuid pärast paari sõnaga Origini unustama panna.
Nende ja veel mõne küsitavuse tõttu üle 8 ei pane . Kui unustada need põhiliselt stsenaristide apsakad oli episood väga professionaalselt tehtud, silm puhkas Very Happy
8/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group