Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

B5 - Neljanda hooaja viimane episood

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 05, 2005 3:55 pm    Teema: B5 - Neljanda hooaja viimane episood Vasta viitega

Tahaks siis natuke arutleda selle omapärase episoodi üle ja näha, kuidas teised selle õnnestumist hindavad. Selle teema mõte tuli mul mõeldes B5 Universumi võimalikust uuest sarjast, mida küll suure tõenäösusega ei tulegi.

Teame, et tegu oli episoodiga, mis loodi tegelikult algselt sarja viimaseks episoodiks, kuid kuna plaanid muutusid, siis jäi ta hoopis eelviimase hooaja viimaseks episoodiks.

Kahtlemata oli episood äärmiselt hästi tehtud ning näitas meile selle lühikese aja jooksul parimal viisil kuidas B5 Universumi tulevik tuhandete aastate jooksul kujuneb, kuid samas rikkus see vaataja jaoks ka palju ära.

Leian, et tegelikult oli episood 4x22 terve selle suurepärase sarja ainus tõsine viga, mis rikkus ära peaaegu kõik võimalused tulevikus mingit uut sarja samast Universumist teha, sest kõik, mis tuleb, kanti meile lühidalt ette. Peale seda episoodi teadsime, et inimesed saavad kõikidest raskustest edukalt üle ja lõpuks lahkuvad Galaktikast nagu seda tegid Vorlonid ja Varjud. Sellist sammu ei tasu kunagi teha, sest isegi kui vaatajad sisimas teavad, et sari ei saa väga draagilist pööret võtta, kaotab selle teada saamine ära suures osas sarja salapärasuse.

Eelnevalt välja toodud fakt, rikkus ka mingil määral minu meelest ära sarja Crusade, kus seati ette viie aasta missioon Maa päästmiseks. Missioon oleks võinud isegi päris huvitav olla, kui poleks olnud teada, et Maa jääb 100% kindlusega püsima. Alati oleks olnud ju võimalus, et missioon ebaõnnestub ja ellu jäävad vaid Maalt väljaspool elavad inimesed. Wink
Muidugi olid mainitud sarjal ka muud vead ja selle tegijatel probleemid telekanalitega, kuid oma osa selle ebaõnnestumisel oli kindlasti ka episoodil 4x22...

Kokkuvõtteks tahaks seega öelda, et kõnealune episood seadis sarjale kahjuks raamid, millest on küll võimalik üle vaadata, kuid mida kõik vaatajad kindlasti ei suuda. Miljon aastat ette ennustades kaotas sari tükikese oma algsest mõttest, mis oli teha asi nii reaalseks, kui vähegi võimalik. Episood tegi seda, mida polnud tegijatel tegelikult plaanis kunagi korda saata.

Ütleks siiski veel, et sari on kõigest hoolimata läbi aegade parim ja see episood ei rikkunud selle väärtust, vaid lihtsalt võimaluse seda kunagi sama võimsalt jätkata. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Nov 05, 2005 4:47 pm    Teema: Re: Neljanda hooaja viimane episood Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Teame, et tegu oli episoodiga, mis loodi tegelikult algselt sarja viimaseks episoodiks, kuid kuna plaanid muutusid, siis jäi ta hoopis eelviimase hooaja viimaseks episoodiks.

Päris nii see ei olnud, sa ajad episoodid segi. Algselt loodi neljanda hooaja lõppu "Sleeping in Light" sest paistis, et viiendat hooaega ei tule. Kui aga saadi viiendale hooajale roheline tuli, siis lükati "Sleeping in Light" sarja lõppu ja viimase hooaja esimese osana tehti valmis "Deconstruction of Falling Stars", et asendada "Sleeping in Light" lõppu viimisega tekkinud "auku".

Lühidalt öeldes mulle see osa meeldis. Selline keskmisest B5 osast tugevam osa (arvestades, et B5 keskmise all mõtlen juba väga head osa).

Arvatavasti lisan siia ka natuke pikema analüüsi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Nov 05, 2005 5:15 pm    Teema: Vasta viitega

Natuke pikem analüüs.

Kas mulle osa meelidis? Meeldis. Sellel on vigu, televäitlus on natuke igav ja hologramiga osa ei olnud võibolla kõige paremini ära seletatud, kuid kokkuvõttes siiski väga hea osa.

Kas see rikkus midagi ära ja pani sarja raaamidesse? Saan mõttest aru, kuid minu isiklik arvamus on, et ei rikkunud ära ja raamid, millesse "maailm" paigutati, on piisavalt suured. Ma ei arva, et Crusade kaotas on mõju. Lõpmatutest võimalustest kaotati ära üks, tegemist pole suure kaoga.

Tsiteerin::
Sellist sammu ei tasu kunagi teha, sest isegi kui vaatajad sisimas teavad, et sari ei saa väga traagilist pööret võtta, kaotab selle teada saamine ära suures osas sarja salapärasuse.

Pole sellega nõus. Miks ei saa traagilist pööret võtta? Saab küll. Üldises plaanis me teama ainult, et elu Maal jätkub ja et 500 aasta pärast on ka veel mingi liit. Liikumisruumi on küllaga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 05, 2005 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:

Päris nii see ei olnud, sa ajad episoodid segi. Algselt loodi neljanda hooaja lõppu "Sleeping in Light" sest paistis, et viiendat hooaega ei tule. Kui aga saadi viiendale hooajale roheline tuli, siis lükati "Sleeping in Light" sarja lõppu ja viimase hooaja esimese osana tehti valmis "Deconstruction of Falling Stars", et asendada "Sleeping in Light" lõppu viimisega tekkinud "auku".


Selge, väga hea, et meelde tuletasid, nii see tõepoolest oli. Siiski nagu ma mainisin oli selle mängu toomine minu arust äärmiselt suur viga.

Liikumisruumi on tõepoolest alles, kuid täielikku vabadust enam ei ole ja nagu mainisin, on nüüd teada, et Maa elab sisuliselt igavesti ja inimkond kestab koos sellega. Mingil haigusel või sõjal ei ole enam hirmutavat efekti.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Nov 05, 2005 5:30 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Liikumisruumi on tõepoolest alles, kuid täielikku vabadust enam ei ole ja nagu mainisin, on nüüd teada, et Maa elab sisuliselt igavesti ja inimkond kestab koos sellega. Mingil haigusel või sõjal ei ole enam hirmutavat efekti.

1. Tõenäosus, et Maa hävineb ja inimkond koos sellega oleks niigi olnud nullilähedane.

2. Miks pole haigusel või sõjal hirmutavat efekti? Esiteks säilib võimalus, et suur sõda hävitaks suure osa inimkonnast ja kuskil pole öeldud, et näiteks 90% maakera inimestest surma ei võiks saada. Ma selliseid asja ei oota B5'st, kuid sellne võimalus pole välistatud. Teiseks, kas sõda/haigus muutub "hirmutavaks" alles siis kui ta hakkab inimkonnale ohtlikuks muutuma? Minumeelest mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 05, 2005 5:40 pm    Teema: Vasta viitega

Selle tõlgendamine on iga inimese enda vaadetes kinni, kuid mina jään oma arvamusele kindlaks, sest mulle lihtsalt meeldib, kui tuleviku sündmusi ei paljastata enne kui need saabuvad. See on täpselt samamoodi nagu elus...me ei tea ju millal Euroopa Liit tegevuse lõpetab või kas üldse lõpetab? Muidugi oleks huvitav seda teada, aga me lihtsalt ei tea seda enne kui õige aeg kätte on jõudnud. Wink

Selge see, et B5 on ongi sari välja mõeldud tulevikust, kuid tegevused on siiski lineaarsed ja neid on võimalik loogiliselt jälgida. Suured hüpped aga häirivad üldist meeleolu.

Muidugi see kõik on täiesti minu enda arvamus ja ma ei eeldagi, et kõik nii seda asja näeksid.
Lisaks tuletan meelde, et pean Babylon 5'te ilma küsimuseta läbi aegade parimaks telesarjaks, millele vastast ilmselt kunagi ei loodagi.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 05, 2005 7:00 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Lisaks tuletan meelde, et pean Babylon 5'te ilma küsimuseta läbi aegade parimaks telesarjaks, millele vastast ilmselt kunagi ei loodagi.


Minu meelest on ka B5 kõige etem ja parem telesari.

Episood oli minu meelest väga hea. Saaks teha näiteks sarja kaugema tuleviku inimestest.

Kui ma telekavast lugesin, et keegi kaugest tulevikust vaatab tegelaste elu, siis arvasin, et mingi 1000 aastat kaugemast tulevikust. Suur üllatus oli kui hoopis 1 miljon.

Vaatan sarja uuesti läbi, täpsemalt 4ndat hooaega, hiljem ehk kommenteerin veel Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arto
Nooremleitnant


Liitunud: 9 Märts 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Reede Nov 10, 2006 10:00 pm    Teema: Vasta viitega

nu mina ei tea. Minule jaoks isiklikult on see osa üks parimaid. Võib olla on asi ka selles, et minu ajaloo nägemine on põhimõtteliselt sama nagu seal näidatakse.
Inimesed on arenenud kosmose rassiks siis peksavad nad ennast ennast keskaega tagasi, et siis uuesti areneda kosmose rassiks. See selleks.

Kuid samas kui me mõtleme siis ei ütelnud see osa õieti midagi, ette peale selle, et ma elame 1 milj aastani. Aga kuidas see toimub seda ju ei öeldud. Seda palju inimesi peale seda nn " Suurt põlemist" alles jäi. Kuidas inimesed sellest katkust jagu said ei öeldud. Praegu tegelikult teame, et Crusade põhi liin polnud ju katku rohu otsimine see oleks esimese hooajaga läbi saanud. Ning siis oleks õige liin alanud. Me saime teada küll asju aga kuidas need saavutati seda me ei tea tegelt. Kust me näiteks teame, et vahepeal maad maa tasa ei tehtud ja siis nt mingit inimesed kes näiteks marsil elavad seda uuesti koloniseerunud pole?! Nagu meie plaanime praegu marsiga. Äkki tegelt meie esiisad elasid hoopis marsil ja siis tehti see maa tasa ütleme, et ka maa sai kõvasti kannatada hävisid tehnoloogia ja teadmised jne. See osa sellisele asjale vastust ei anna.
_________________
We live for the one we die for the one
Understanding is a three-edged sword
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 10, 2006 10:53 pm    Teema: Vasta viitega

Lihtsalt tähenärimine, aga tegelikult elasid inimesed Maal kuni 1 miljon ja 2261? aastani Kristuse järgi
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulkesh
Nooremleitnant


Liitunud: 12 Veeb 2006
Postitusi: 44

PostitusPostitatud: Püh Nov 12, 2006 3:49 am    Teema: Vasta viitega

Kogu Babylon 5-e stoori on tegelikult narratiiv tulevikust. JMS on öelnud, et ei ole tähtis sündmus ise, vaid see, kuidas me selle sündmuseni jõuame. Selline on kogu sarja ülesehitus ja minu jaoks just see ongi üks olulisemaid faktoreid, mis teeb kogu loost niivõrd huvitava. Näiteks teadsime me algusest peale, milliseks kujuneb Londo ja G'Kar'i lõpp. Aga millistel asjaoludel, seda me ju ei teadnud! Samuti saime juba alguses teada, et B5 oli viimane lootus rahule. Juba sõnastus viitab, et see lootus ilmselt luhtus. Sellegipoolest, oluline on hoopis küsimus "miks see luhtus". Ja seriaali käigus me saime teada.

Konkreetne episood 4x22 ei paljastanud õieti midagi olulist. Vähemalt mitte rohkem, kui juba selleks hetkeks valminud ja seriaali viimaseks osaks planeeritud "Sleeping in Light". Näiteks ka viimases osas peetud vestlustest võib kindlalt järeldada, et 20 aastat hiljem pöörleb maa ikka endistviisi ümber oma telje ja on tulvil inimesi.

Crusade ei kaotanud otseselt midagi seoses nende paljastustega. Lihtsalt küsimuse asemele "*kas* elu Maal suudetakse päästa" tekkis veidi konkreetsem "*kuidas* elu Maal päästeti". Kogu B5 universum on justkui suur puzzle ja ma arvan et seal jätkub veel palju ruumi üllatusteks nii tulevikus, minevikus kui olevikus. Kui ainult JMSil jätkub inspiratsiooni ja
tahtmist neid lugusid pajatada.

Või oot-oot, mis see JMS siia puutub? Nagu me kõik ju teame siis tegelikult jälgime me vaid üksikuid lõike dokumentaalmaterjalist, mis salvestatud Anla-Shoki salakaameratega Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group