Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 2x10 "The 23rd Psalm"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
25%
 25%  [ 3 ]
8
25%
 25%  [ 3 ]
7
41%
 41%  [ 5 ]
6
8%
 8%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 12

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 07, 2006 4:40 pm    Teema: Lost - 2x10 "The 23rd Psalm" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 7. novembril 2006 kell 20:30 Kanal2's.

"23. laul"
salapäraselt 40 päeva järjest vaikida? Claire hakkab Charliesse usku kaotama, kui Eko teda Neitsi Maarja kuju ja narkootikumide osas pinnib. Kate teeb taastuvale Sawyerile uue soengu.


Pildi originaal: http://www.thetailsection.com/gallery/displayimage-10-1.html
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:57 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Nov 07, 2006 9:36 pm    Teema: Vasta viitega

Päris hea osa oli (dejavu? Laughing ). Pikalt ei viitsi kommenteerida (vabandan), kuid niipalju võin öelda, et Eko minevikust oli tore teada saada ning ta polnudki nii puhta hingega, kui arvata võis. Kahju, et Charlie ja Claire tülli läksid. Tore, et ka Ana Luciat pole unustatud. Annan igastahes 7 punkti.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 07, 2006 10:17 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust on põneva tegelase taustalugu ka põnev kuulda. Flashbackid olid õnnestunud, seda peab tõdema. "Musta suitsu" sai lõpuks igalt küljelt korralikult näha. Charliest on natuke kahju, et ta oma narkoootikumilembusest ikka jagu pole saanud. Sad

Saab 8 punkti, kokkuvõttes huvitav ja kaasahaarav osa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 07, 2006 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Eko minevikust oli tore teada saada ning ta polnudki nii puhta hingega, kui arvata võis.


Tõepoolest, seni oli mulle jäänud Ekost mulje kui hoopis teistsugusest inimesest. Salapärasest küll, kuid mitte kui kurjategijast.
Algus jäi siiski veidi arusaamatuks - ma ei saanud aru, kes olid need tüübid, kes sinna külla lapsi röövima tulid ja miks nad sundisid Eko venda seda vanameest maha laskma. Olid nad mingid uimastikaubitsejad siis?

Charlie'st hakkas kahju, temale mõjus selles osas juhtunu küll halvasti. Esiteks pole sellise suure mehega nagu Eko kindlasti eriti julge kuskil omapead keset džunglit olla. Aga vähemalt suht naljakas oli, kui Eko ütles oma käriseva häälega "you're lying!"; ei tasu vist nagu väga vastu vaielda. Omamoodi suhe oli Ekol selle musta suitsuga, mida seekord üsna hästi näha sai - paraku ma tahaks siiski teada, kuidas sellist 'mõistuslikku suitsu' teaduslikult ära seletada. Very Happy
Kõige hullem oli aga muidugi see, et Eko rikkus ta suhted Claire'iga ära. Ning nagu ka lõpust järeldada võis, tõukas see äraajamine Charlie ilmselt veelgi sügavamalt uimastisõltuvusse. Kuigi ma kahtlen et see nii jääb, sest Aaronile ju meeldib Charlie. Smile

Sawyer oli ka päris lahe, kuigi teda vähe näha oli.
Üldiselt küll tore osa ja hea oli Eko kohta üht-teist teada saada, kuid tuleb siiski 7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 08, 2006 6:52 pm    Teema: Vasta viitega

Suhteliselt hea osa oli. selle tegi eriti huvitavaks Eko flashbackid. Üllatusena tuli mulle, et Eko oli siis tegelikult mingi suht jõhker kurjategija. Esialgu jäi küll hoopis teine mulje temast. flashbackid olid väga õnnestunud ja huvitavad.

Samas jälle valmistas osa mulle pettumuse. Sad Mis teema nüüd selle sjuitsuga on? Shocked Tegelikult enam ei jõua kannatada, lihtsalt häirib, et vastuseid ei tule, juurde tuleb ainult küsimusi. Väga tahaks kasvõi teada, et mis selle suitsuga on, kust see tuleb jne. Asi muutub väga utoopiliseks. Mad

Tahtsin 7. p anda aga annan ikkagi nüüd 6. Smile
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Nov 08, 2006 7:23 pm    Teema: Vasta viitega

"Are you gonna beat me with your jesus-stick?"

Laughing Laughing
Aga jah, täitsa kaasahaarav oli. Ei oleks uskunudki, et Ekot nii vara 'lahti seletama' hakatakse; ehk oleks teatud müstilisus isegi paremini mõjunud. Või vähemalt mõnda aega. Alguse koha pealt nii palju, et kuigi see oli mõnevõrra segane, jõudsin ma peale pikka mõtlemist järeldusele, et küllap oli vanamehe tulistamine miskine jõuproov. Vaja ju alati välja seletada kõige julgem, karmim, vapram.

Must suits. Liigub maa all plahvatusi esile kutsudes ja näib analüüsivat... inimese mõtteid ja minevikku? Jõudsin sellisele järeldusele jällegi peale pikka mõtlemist, sest suitsu sees oli näha välgatusi - otsekui pildikesi, stseene - inimestest ja muust sellisest. Smile Äkki on see seotud aeg-ajalt džunglis ringi jalutavate surnud inimestega? Wink

7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Reede Nov 10, 2006 9:44 am    Teema: Vasta viitega

Koletisest//mustast suitsust

Meenutaks, et sarja algupoolel, 4. jaos kohtus Locke sarnaselt selle "moodustisega". Ilmselt on siin oluline mitte jooksu panna.( Kui Locke 24. jaos jooksu pani, oli see ilmselt tema mitte just eriti arukas sihilik plaan end "saarega proovile panna", mitte hirm.)

Neid välgatusi mina tähele ei pannudki.

Muuseas, kunagi ei tule see "koletis rannikule". (Kes on edasisi osi vaadanud ja viimati teab midagi (mina ei tea), palun mitte kommenteerida, et tuleb ikka vms...)


Kuid see, miks Eko 40 päeva vaikis, jäigi minu jaoks lahti seletamata. Kas ta kohtus juba 1. ööl lisaks "teistele" ka "koletisega"?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 12, 2006 2:31 pm    Teema: Vasta viitega

Vaikimine oli tõenäoliselt mingi kultuurist tulenev asi. Kuna ta tõenäoliselt ei plaaninud enam oma vanade liistude juurde naasta, kuid see ikka juhtus, pidi ta ennast kuidagi selle eest noomima vms.

aga mulle see osa meeldis 9/10
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 13, 2006 5:33 pm    Teema: Vasta viitega

See oli jälle selline keskpärane episood, mida oleme Lostilt juba mitmeid kordi näinud. Päris põnev oli vaadata, aga midagi sisuliselt olulist meile minu arust ei pakutud.

Muidugi oli hea teada, kes Eko tegelikult oli ja ausalt öeldes tuli see mulle päris suure üllatusena, seda poleks arvanud, et ta kunagi külmavereline tapja oli. Kahtlemata läheb aga tema "andeid" saarel vaja. Samuti oli hea, et lõpuks ometi lahendati üks müsteeriumitest, milleks oli siis allakukkunud narkolennuk.
See suits, mis Ekoga seekord silmitsi seisis, hakkab vaikselt juba ära tüütama, igal asjal on piirid, mingeid seletusi tuleks ikka ka lõpuks pakkuma hakata.

7 punkti minu poolt, vähemalt minu hinnagul sarja tase vaikselt langeb.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 13, 2006 7:08 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

See suits, mis Ekoga seekord silmitsi seisis, hakkab vaikselt juba ära tüütama, igal asjal on piirid, mingeid seletusi tuleks ikka ka lõpuks pakkuma hakata.

7 punkti minu poolt, vähemalt minu hinnagul sarja tase vaikselt langeb.


Selles suhtes olen sinuga väga päri. Minul endal on praegu Lostist juba sama mulje. Tahan rohkem vastuseid!!! Very Happy Lõpuks viskab see kogu müsteerium tõesti üle.
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Teis Nov 14, 2006 9:47 am    Teema: Vasta viitega

Sellele narkolennukile lahenduse leidmine polnuki tegelikult eriti vajalik ja see ei lahendanud ju seda, kuidas ikka Nigeeriast Vaiksesse Ookeani satuti. Teatavasti asub Nigeeria Aafrikas, mis piirneb ühelt poolt Atlandi, teisalt India Ookeaniga. Seda mainis filmis keegi ka, et mis jama see selline on.
Mis muidugi annab võimaluse veel igasgu mõistatuslikke liine juurde tuua, kuid neid on juba isegi palju.

Saarel on ju luukeresid veelgi leitud: neis koobastes, kuhu koliti, siis see keset saart olev laev Must
Kalju, samuti luukered sees(keegi arvas, et orjad). Need inimesed olid ikka hulga varem kui nigeerlased saarele sattuinud. Loodetavasti ei selgu edaspidi, et ka need luukered on allakukkunud lennukirahva sugulased-tuttavad, no see oleks juba enam kui liig. See oleks juba koomiline mitte ainult sarja, vaid ka selle tegijate suhtes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Teis Nov 14, 2006 10:00 am    Teema: Vasta viitega

Kui juba kirjutamiseks läks, siis teeks ka teatud kokkuvõtte. Saarel olijate potentsiaalsed nn. kasulikumad on siis
Jack, Locke, Savyd, Eko, ka Sawwer. (Mis naistesse puutub, siis neist on seal pidevalt rohkem kahju kui kasu, kuigi osa neist tahavad superaktiivsed olla)

Eriolukordades suudavad vähemalt osa nimetatutest oma jõude vahel ühendada ja sellest on ka kasu olnud (Ethani kinninabimine, luugi avamine).

Kogu see "ajutrust" peaks oma erimeelsused ja eri maailmavaated kalevi alla panema, et saare saladustest jagu saada ja saaks kojumineku peale loota.

See muidugi naiivne lootus vist...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Teis Nov 21, 2006 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti

Mulle osa täitsa meeldis, sest Eko on minu jaoks sümpaatne ja huvitav tegelane, kellest oli tore rohkem teada saada. Eko oli mitte just väga kauges minevikus narkodiiler ja sugugi mitte nii leebe kui praegu. Minu jaoks oli sümpaatne ka Eko vend Yemi, kes oli õige preester. Yemile ei meeldinud Eko plaanid, kuid vastu tahtmist nõustus ta Ekot aitama, mis hiljem talle elu maksis. Eko ja Yemi olid pealtnäha vastuolulised vennad, kuid sisimas hoolisid nad teineteisest väga. Liigutav oli näha stseeni, kus Eko oma surnud venna väga vana laiba juures palvetas.
Saarel sattus Eko aga silmitsi koletisega, keda näidati nüüd õige pikalt. "Koletis" tundub olevat mingi mõistatuslik must suits, mis ajab tegelikult veelgi rohkem segadusse. Ma loodan, et seda teemat käsitletakse peagi ja seletatakse see asi lõpuks ära.
Charlie läks jälle halvale teele ja ei suutnud heroiini maha jätta.(Siiski see lugu seletati tänases osas ära)
Aga ülejäänud saarel olev tegevus oli väga aeglane ja igav, oleks oodanud midagi paremat. Seetõttu tuleb ka 8 punkti.


P.S. Teen selle postituse nii hilja, sest olin vahepeal pikalt haige.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group