Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 10x02 "Morpheus"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
9%
 9%  [ 1 ]
9
18%
 18%  [ 2 ]
8
18%
 18%  [ 2 ]
7
36%
 36%  [ 4 ]
6
9%
 9%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
9%
 9%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 22, 2006 10:34 am    Teema: SG1 - 10x02 "Morpheus" Vasta viitega

SG1 jätkab Merlini relva otsimist ühelt tühjalt planeedilt, kus nad avastavad, et nad ei tohi magama jääda. Vala loodab liituda SG1 tiimiga ja selleks peab ta läbima hindamise.

Väga veniv episood minu meelest. Tume nagu eelmine episood, isegi tumedam õhkkond, nalja visati ka, aga seda tegi enamasti Vala. Kõige parem koht oli minu meelest see, kus Vala üritas komplimenti teha ise olles valedetektori küljes Very Happy
Carter ei päästnudki päeva Razz
Woolsey on kuidagi liiga leebeks kirjutatud. Lõpp oli päris koomiline Very Happy


Eriefektid: X
Stoori: 8
Näitlemine: 10
Kokku: 9
Kommentaar: Eriefekte ei saa hinnata, kuna peale selle sisaliku pole neid nagu olnudki ju.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 22, 2006 7:54 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Nõustun eelkõnelejaga, et tegu oli küllaltki veniva episoodiga, kuid samas iga osa ei peagi olema täis eriefekte ning õnneks säilitati eelnevate episoodide õhkkond. Huumor oli seekord isegi päris omal kohal, sest ilma Valata oleks asi kohati ikka väga igavaks läinud. Lisaks tuleb tõdeda, et mulle meeldis asjaolu, et meeskond ei leidnud otsima mindud relva või otsest vihjet selle asukohale, sest see oleks liiga lihtne olnud ning tundunud kiirustamisena tegijate poolt. Huvitav oli vihje Atlantisele, kuid siiski kahtlen, et kahte sarja omavahel nii tihedalt siduma hakatakse.

Episoodi tõstab minu silmis ka FLT poolt välja toodud märkus, et Carter ei päästnudki päeva. Tõepoolest, tema üliinimlikud võimed probleemide lahendamisel muutuvad tihti häirivaks. Razz

Seega episood ei olnud väga põnev ning ei arendanud eriti edasi üldist storyline'i, kuid samas oli ta omapärane ja andis veidi hingamisruumi.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 4:11 pm    Teema: Vasta viitega

Ei pakkunud eriti pinget. 8 punkti minu poolt, tegelt annaks vist isegi veidi vähem, kirjutada pole sellest osast ka miskit.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 5:16 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti. Võibolla oleks natuke kõrgemat hinnet väärinud, kuid kogu kompott oli natuke liiga lahja. Midagi jäi nagu puudu. Loodetavasti on järgmised osad paremad.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Juul 26, 2006 10:27 pm    Teema: Vasta viitega

Ma panin 6 punkti. Täiesti tühi osa. Nagu velz ütles: polegi midagi kirjutada.

Samas ei olnud see ka otseselt halb, lihtsalt väga omapäratu (hehee, TrekRanger kasutas täielikult vastupidist omadussõna) ja harjumatult sisutühi. Võibolla peaks seda isegi 7 punkti või natuke enama vääriliseks, aga kaks asja häirisid mind tugevalt, mis ei lase üle 6 punkti panna.

Esiteks need teised inimesed, kes SG1-ga sinna planeedile kaasa läksid. Neile oleks väga hästi sobinud selga need Star Trek: TOS'ist tuttavad punased särgid... või veel parem, T-särgid kirjaga "Kahuriliha" või "Ega ma loodagi siit eluga pääseda."

Teiseks ei suutnud ma terve osa vältel aru saada, miks SGC ei ole sinna planeedile juba abiväge saatnud. Carter küll ei soovinud rohkemaid inimesi ohtu seada, aga hermeetilised kostüümid ja vastava väljaõppega meeskonnad on neil ju ometi olemas (nagu varasemates osades näinud oleme). Ja ennäe imet, lõpuks nad jõudsidki kohale, et päev päästa. Aga seda oleks pidanud KOHE tegema... hullemagi ohu korral pole SGC abiväe saatmisega nii kaua viivitanud ja sellega nakatunud inimeste elu niimoodi ohtu seadnud.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Juul 27, 2006 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 7 punkti ja põhimõtteliselt nõustun shadowmani kommentaariga. Võrreldes kümnenda hooaja esimese osaga oli see küll tõsine allakäik. Episood lihtsalt jättis kuidagi väga sihitu mulje ning kogu see juba mainitud tume õhkkond segatuna Vala naljatamisega jättis ühe paraja segapudru mulje. Samuti muidugi see järjekordne "nädala oht", mis meeskonda tabab. Õppige Babylon 5'lt - huvitavat sarja saab ka teistmoodi teha.

Mõned plussid olid muidugi ka: Vala testimine oli vägagi naljakas, eriti see, kuidas ta mitu korda testijat meeldivaks nimetada üritas. Very Happy Kuid kahjuks oli ju tulemus vägagi etteaimatav, viimane stseen väravaruumis oli lausa kli¹eede musternäide.
Veel meeldis mulle see, et tuletati natuke minevikku meelde, s.t. kui Jackson üritas Landryt veenda Vala vajalikkuses ja seal Teal'ci näiteks tõi. Apophise nime pole mõnda aega kuulnud. Cool
Woolseyt oli ka vahva näha, sest enne seda osa olin just vaadanud Star Trek: Voyageri, kus Robert Picardo The Doctorit mängib. Very Happy Peaks ütlema, et kohati on sarnasused väga suured.

Keegi mainis siin Atlantist... spoiler: sel hooajal tõepoolest SG-1 külastab Atlantist
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 22, 2006 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on käsi päris heldeks läinud, panin jälle 10 ära. Veniv see episood oli ja klisheesid jagus ka , aga tervik pani mind vaatama. Eriti meedis mulle episoodi visuaalne külg. Kuigi minagi sain aru niipea kui Bernie Ackerman planeedile astus , et omal jalal ta sealt ei lahku. Siiski just tervik oma plusside ja miinustega pani end vaatama.
Paljud õhkavad taga sarja algus hooaegu, kus iga episood oli omaette stoori. Mulle meeldib praegune variant, kus nad üritavad "babyloni teha" , siiski rohkem. Tase pole küll sama , kuid mitte halb.
Nii et 10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group