Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 10x10 "The Quest" Part 1

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
46%
 46%  [ 7 ]
9
13%
 13%  [ 2 ]
8
20%
 20%  [ 3 ]
7
6%
 6%  [ 1 ]
6
6%
 6%  [ 1 ]
5
6%
 6%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 15

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 23, 2006 11:56 am    Teema: SG1 - 10x10 "The Quest" Part 1 Vasta viitega

SG1 jookseb Baaliga võidu, et leida Merlini Ori-vastane relv.

Päris põnev osa tegelikult, samas ta on cliff-hanger ka niiet peabki olema põnev. Alguses mõtlesin, et milles asi, et see vanamees usaldab SG1 niiväga, vb nad lavastasid Ori-rünnaku, aga episoodi edenedes sain aru milles asi oli.
Need ajaväljas lõksus olnud liigutasid ennast... SGs ennegi sellist asja ette tulnud... Sisu eest 4 punkti
Tehnilise poole pealt peab mainima eriefekte, mis olid suhteliselt head.
3 punkti.

Sg1 mängis hästi, aga mainima peab ka neidsamu inimesi kes "ajaväljas" kinni olid, aga samas oli tegu väga hea episoodiga, ning sellepärast ei hakka punkti alla võtma, et paar taustanäitlejat ei oska kohapeal seista. 3 punkti.



Kokku: 10

Järgmine SG1 alles märtsis?
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Sept 23, 2006 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Ka minu poolt tuleb 10 punkti ära. Kuigi mingeid erilisi eriefekte polnud, oli sisu väga hea ja näitlemine oli kah nauditav. Tegemist oli klassikalise SG-1'ega. Huvitav oli näha Baali ja Adriat koos SG-1'ega Ori-vastast relva otsimas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 23, 2006 11:06 pm    Teema: Vasta viitega

Tuleb tõdeda, et ka SG-1 üllatas mind see nädal tõsiselt. Arvasin, et kui Atlantis on põnev, siis SG-1 ei suuda kindlasti samaga vastata, kuid õnneks eksisin. Cool

Episood oli üks hooaja põnevamaid ja sisaldas endas selliseid seiku, mida esimese korraga poleks ette aimanud. Üks nendest ootamatustest oli muidugi Adria, kes oli ennast vanameheks maskeerinud. Samuti oli uuenduslik viis kuidas meeskond pidi nö. ajalabürindist välja saama, tehnoloogiast üksi abi ei olnud. Ka Adria võimete kadumine koopas oli päris huvitav ning näitab, et ka tema on haavatav.

Eriefektid olid ka täitsa tasemel, eriti kiidaks seda välja, mis meeskonna ümber tekkis, kui nad Baaliga kohtusid. Tegu oli väga hea animatsiooniga. Unustada ei saa ka viimaste kaadrite draakonit, kes küll oletatavasti osutub hologrammiks, kuid see ei muuda tema ehtsat välimust.

Näitlejatööst midagi väga teravat silma ei jäänud, kuid samas ei ole kellelegi ka midagi ette heita. Baal ja Adria olid omas elemendis. Wink

Rõõm näha, et sarja tegevustik nüüd ka veidi edasi liikuma hakkab, sest viimased episoodid on olnud sarja põhiliini seisukohalt suht mõttetud. Üldse tekib küsimus, et miks Orid nii aeglaselt oma vallutusretkel tegutsevad, aga see siis selleks.

Alguses mõtlesin, et panen episoodile 8 punkti, kuid see oleks vist huvitava hooaja poole lõpu eest veidi liiga tavaline hinne, no paneme siis 9 punkti, olen heas tujus ja ei saa öelda, et episood kõrget hinnet ei vääriks. SG-1 osa tähtsuse magnituud oli ehk Atlantise omast suurem, kuid selle nädala Atlantis jättis mulle isiklikult veelgi parema mulje. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Sept 24, 2006 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

Panen 8 punkti. Tugevad 8 punkti.

Osa oli omapäraselt seikluslik. Sellel on omad võlud ja vead - üheltpoolt huvitav ja omapärane, kuid selline quest stiil tundus nagu oleks suvaline odav AD&D sisu sarjaks vändatud. Selle väitega teen osale vist liiga palju liiga, kuid nii see on. See ei tähenda, et hea osaga tegu poleks olnud (vastupidi - minu arust oli tegu väga hea osaga, mida ka tugevad 8 punkti näitavad), kuid piisav et mitte 9 või 10 hindeks panna.

Hea oli jälle Adriat näha. Vanameheks maskeerumine oli mulle täielik üllatus. Ootan huviga kuidas lugu jätkub.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Sept 24, 2006 11:54 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mulle meeldis see osa. Selline mõnus indianajonesilik hõng oli selle juures ning kuigi kogu episood koosnes praktiliselt mõistatuste lahendamisest Püha Graali juurde jõudmiseks (mis iseenesest ei ole ju väga originaalne), pakkus see siiski üllatusi ning ka mõistatused ise olid huvitavad - eriti see ajamoonutuste mõistatus, mis Carteri poolt väga hästi lahendatud sai: mitte ulmelise tehnika vaid lihtsa loogilise mõtlemise abil.

9 punkti. Sellel hooajal olen ma üritanud 10-punktilist hinnet mitte nii kergekäeliselt enam välja anda, kuigi seekordne osa oleks peaaegu isegi seda väärt.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 6:44 pm    Teema: Vasta viitega

Vala: "...'cause that looks pretty real to me."

That looks pretty fake to me.
Kuigi tegelikult ma ei tea, milline päris draakon välja näeb. Razz

Kuna SGA oli sel korral suurepärane, siis ootasin ka SG1'lt sama võimast esitust, ikkagi viimane episood enne pikka vaheaega. Paraku, olles episoodi ära näinud, tundsin end pisut petetuna.
Osa mõjus kulunu ja kli¹eelisena, näiteks võib siin tuua sellesama mõistatuste lahendamise, mida juba korduvalt on tehtud ning Valal muidugi jälle vedas, aga seekord polnud see õnneks päris tema oma teene.

Naerukohad, nagu Vala kummalised ööprillid ja föön kotis ning Baalilt annetuse sissenõudmine tegid küll hetkeks oma töö, aga püsivat mälestust ei jätnud.


Tehniline:
Lootsin näha mõnda kosmoselahingut, kuid üllatuslikult oli CGI-d siiski suhteliselt vähe, draakon oli kah nagu arvutimängust. Tehiskoobastes jooskmine on ka minu jaoks üks igavamaid asju üldse.
1/3

Sisu:
Polnud kõige hullem võimalik variant, aga midagi silmapaistvat ka polnud. Imestama pani see, et kuidas neil kiviga viskamise välja mõtlemine nii kaua aega võttis. Very Happy Mul tuli kohe see mõte, et millegagi ettepoole visata ja kui on näha, et kesk õhku seisma jääb, siis ei tohi sinnapoole minna.
2/4

Näitlemine:
Adriat ja Baali oli tore näha. Adria kohta aga ütleks niipalju, et kui ta vähemalt alguses SG1 tiimile ilmudes oli tavapäraselt hirmutava olemisega, siis hiljem koobastest jättis ta pigem väikese eksinud tüdruku mulje. Very Happy Kehahoiak ja kõik muu nagu tekitas sellise tunde. Aga võib-olla oli see taotluslik, sest tal polnud ju seal enam oma võimeid.
2/3

Kokku: 5/10
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Adria kohta aga ütleks niipalju, et kui ta vähemalt alguses SG1 tiimile ilmudes oli tavapäraselt hirmutava olemisega, siis hiljem koobastest jättis ta pigem väikese eksinud tüdruku mulje. Very Happy Kehahoiak ja kõik muu nagu tekitas sellise tunde. Aga võib-olla oli see taotluslik, sest tal polnud ju seal enam oma võimeid.

Ka mina panin seda tähele. Aga ma olen üsna kindel, et see oli taotluslik - taheti näidata, et ilma oma võimeteta ongi Adria nagu üks eksinud väike tüdruk. Kui see just kogemata nii välja ei tulnud (mida ma ei usu), siis ei jää üle muud kui tuleb näitleja professionaalsust kiita.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 27, 2006 5:03 pm    Teema: Vasta viitega

Tehniline:
Ei hiilganud just efektsuse poolest, nõrgad küljed olid juba eespool välja toodud 1/3

Sisu:
Üldiselt need graali otsingud viskavad kergelt üle, aga see osa oli talutav, eelkõige tänu sellele, et päris mitu toredat pahalast oli ühte ossa kokku kogutud. 3/4

Näitlemine: Näitlejatöö oli minuarust üks tugevamaid külgi selles osas 2/3

6 punkti siis kokku, peamiselt tännu mannetutele efektidele.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Samantha
Nooremleitnant


Liitunud: 24 Aug 2006
Postitusi: 43
Asukoht: Teisel pool

PostitusPostitatud: Püh Okt 01, 2006 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis. Tõesti kohe. Võib-olla olin eelnevates osades kuidagi pettnud, et nüüd "The Quest" nii häti mõjus.. ei tea.
Ei häirinud eriti, et neil nii kaua lahenduste leidmine aega võttis.

Selline kiire rütmiga episood oli, ootan juba järgmist osa.
_________________
The universe is vast and we are so small. There is only one thing we can truly control. -Oma-

Amanda Tapping and her fans support Hearing Dogs
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Okt 29, 2006 10:00 pm    Teema: Vasta viitega

See praegune hindamispoliitika on nii naljakas ja ausaltöeldes koba.

Aga mudu episood meeldis. Millal siis edasi läheb? Märtsis? Pean mudu nõustuma, et suht D&D'lik oli.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 28, 2006 6:50 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ära ja nagu eespool keegi kirjutas oli tegemist klassikalise laheda seikluslooga. Panin 10 ära just jutustuse ladususe pätast, midagi sügavapõhjalist või muidu põhjalikku käsitlust ei olnud. Kuid hea meelelahutus on palju väärt.
10/10.

Hakkan nüüd Atlantist vaatama ja tema alamfoorumit risustama. Fire
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group