Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Surm!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
grand
Kadett


Liitunud: 30 Jan 2005
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 8:17 pm    Teema: Vasta viitega

Kui oleks nii et, mõtlemisvõime puudub siis oleks meie maailm umbes selline : tapan-söön-magan-paljunen. Kui surm oleks tingitud nt. südame seiskumisest siis oleks nii et lihtsalt kukud tundetult kokku ja eluring algab uuesti.
Mõtlemisvõimega oleme harjunud ennast kaitsma erinevate otsustega. Sellise asjaga nagu hing arvan et see aitab ajaule käsklusi anda(kasvõi vältimaks vigu). Küllalt on lugusid hingedest kes enamasti on oma endise keha suremis koha juures elama hakanud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Püh Märts 12, 2006 1:19 pm    Teema: Vasta viitega

Ma isiklikult kül mingi hinge-paradiis-põrgu ja uuestisünnis mingit loogikat ei näe -pigem juhiks tähelepanu sellele et miks kunagi sellised asjad välja mõeldi ja mis nendest tänapäeval saanud on. Ma arvan et inimene sai liiga kiiresti kõnevõime osaliseks -arusaamaata mis ümberringi toimub ja siis hakatigi igasugu puuvaime-vulkaanijumalaid väljamõtlema -hiljem ned kujunesid juba sirgejoonelisemateks religioonideks mida kasutati lihtsalt teatud rahvahulkade organiseerimiseks ja võimuloleva eliidi kaitsmiseks-tänapäeval -kuna ühiskond on ni asjadele organiseeritud ja muidu ka suht külm indiviid vastu siis lihtsalt usk on üks võimalus leida mingisugune seletus asjadele et miks just kõik nii on:) . mis minuarust on naeruväärselt hale asi. Selline väike mõttetera siia -et miks siis just inimesed on ned kes muudkui uuesti sünnivad või taeva lähevad jne ja milleks....Lihtsalt elu on nagu on ja elame ni nagu paremaks peame ja siis sureme ära ja ongi kõik -aga kuna se on ni lihtne ja lõplik siis inimene ei suuda sellega leppida sest kõik on oma olemasolemises ni kindlad et ei suuda leppida et neid ükskord pole ja siis ongi vaja välja mõelda kõikke seda -peale-elu -värkki- Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kleine
Kadett


Liitunud: 12 Apr 2006
Postitusi: 7
Asukoht: Soome

PostitusPostitatud: Reede Apr 14, 2006 3:54 pm    Teema: Re: Vasta viitega

Paneb mõtlema ikka küll jah. Isiklikult arvan, et peale surma mingi teatud aeg on see -hing- veel maapeal ja seejärel suundub -paradiisi- või patused hinged jäävad maapeale piinlema. Või samas pani mõtlema eespool antud vaimne piiname põrgus. Päris hea, pole selle peale mõelnudki. Idea
_________________
Who told you that the evil has got no name?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 6:28 pm    Teema: Vasta viitega

Sellest annab tundide viisi rääkida. Olen seda teinud ja tean asjast päris palju. Hinged, rändamised, inimkond, kadunud rahvas, inimesteks olemise teooriad, see kõik on väga pikk ja väsitav lugu... Question
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Qui-Gon
Nooremleitnant


Liitunud: 21 Juun 2005
Postitusi: 41
Asukoht: Jedi council

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 5:01 pm    Teema: Vasta viitega

No ega siin pmst on üks asi,minumeelest ei saa niimoodi küll olla et lihtsalt Sured ja sa ei tunne mitte midagi ja sa ei tõuse/ärka ka kunagi,midagi peab lihtsalt juhtuma,aga noh see mis juhtub see on müstika..ise arvan et sünnid uuesti või siis tõesti asud kummitama vms.
_________________
Qui-Gon : Don't center on your anxiety, Obi-Wan. Keep your concentration here and now where it belongs.
Obi-Wan : Master Yoda says I should be mindful of the future...
Qui-Gon : .....but not at the expense of the moment. Be mindful of the living Force, my young Padawan.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 6:23 pm    Teema: Vasta viitega

Death Clock - Kui ma poleks nii optimistlik vaid normaalne, elaksin ma 14 aastat vähem...
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 9:13 pm    Teema: Vasta viitega

Yoda kirjutas:
Death Clock - Kui ma poleks nii optimistlik vaid normaalne, elaksin ma 14 aastat vähem...


Aga kuna ma pole isegi normaalne mitte , vaid pessimist? Elan optimistit 28 aastat vähem? Pray

Surma tuleb suhtuda kui paratamatusesse ja võtta elult mis võtta annab.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Spelter
Kadett


Liitunud: 26 Okt 2006
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Nelj Nov 02, 2006 6:44 pm    Teema: Vasta viitega

Üks minu tuttav sooritas enesetapu, et saada kiiremini pärast surma järgnevasse peenmaailma. See pidi olema meie maailmaga paraleelis. Niiet surnud saavad meie tegemisi jälgida vms. Ma eriti ei usu, et ta sinna sai, sest endalt elu võtmine ilma silmnähtava põhjuseta peaks olema selle n. ö Soul Society seaduste vastu. Kõige rohkem vast purgatooriumisse sai Rolling Eyes kui see peaks eksisteerima. Mina isiklikult arvan, et reinkarneeruda saavad vaid isikud, kes on olnud meie maailmas negatiivselt silmapaistvad või teinud inimkonnale suurt kahju. Järgmine elu oleks siis nagu võimalus ennast parandada. Ja kui ka järgmises elus ei saa midagi hästi tehtud, siis tuleb mingi karistus. Tegelikult on see veider, sest pole ju teada, mitu elu oli enne praegust. Hmm, segane.
_________________
Everyone is connected...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pidur
Kadett


Liitunud: 28 Sept 2006
Postitusi: 11
Asukoht: kord siin kord seal

PostitusPostitatud: Laup Dets 09, 2006 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Hing

Niisiis kust alustada õigem oleks ei tea aga mind on paelunud mõte, hinge olemasolust, juba mõnda aega ning olen selle üle mõelnud nii palju kui selleks on parajasti aega olnud.

Inimkond on suutnud teha kindlaks raku ehituse ja selle toimimise. Teame täpselt kuidas rakk toimib ning neid keerulisi keemillisi protsesse. Teame ka , et kõik elusolendid koosnevad rakkudest. Elusolendit võiks ka nimetada kui suurt rakkude kogumiku, erinevate rakkude sümbioosiks. Siit tekib küsimus, et kust alagab elu ja mida võiks nimetada lihtsalt rakkude kogumiks? Millal on tegemist hingega jne?

Olen näinud dok. saateid ja lugenud vastavat kirjandust, kus on uuritud ja seletatud inimese aju ja seal toimivaid keemilisi reaktsioone, vastavalt inimese emotsioonidele ja tegevusele. Kas tõesti ongi see nii lihtne, meie mõtlemine ja eneseteadvus põhineb ainult sellel? On tõestatud, et inimese käitumist mõjutavad paljud keemilised ained ja nende omavaheline reaktsioon. Arvata ju võiks, et hing ja keha moodustavad terviku. Nii nagu keha mõjutab meie käitumist nii mõjutame ka meie keha. Näiteks suudame ju liigutada käsi jalgu nii nagu tahame, minna kuhu tahame ja palju muudgi. Samas kas tänapäeva maailmas ja tõekspidamiste juures on ülsde võimalik teaduslikult tõestada hinge olemasolu. Paneme purki, teeme pilti näitame kõigele – voh selline ta siis on.

Palju on räägitud surmast ning sellest, surma hetkel kaob väike osa kaalust (kui palju seda täpsemlat on ei mäleta) mida ei osata seletada. On see müüt või on sellel ka mingi tõephõhi all? Surm surmaks, veelgi huvitavam on sünd ja elu tekke. Seda me teame kõik kuidas see asi toimib ja alguse saab. Ei kao ju midagi niisama lihtsalt ära ja ei tekki ka mittemillestki midagi. Füüsikast teada tuntud fakt.

Mida rohkem mõelda ja uurida seda rohkem tekib küsimusi kui saame vastuseid, meid rahuldavaif fakte ja tõestusi. Isegi selle väikse kirjutise juures.


Ennem kui surmast üldse arutada tuleks siiski pöörata tähelepanu hingele ja selle tekimisele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Dets 09, 2006 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

Eks ikka sisimas tahaks, et alustaksin uut elu. Kuid ise arvan, et peale surma on tühjus, mitte midagi ei tule. Tühjus...pimedus...kõik.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Dets 09, 2006 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

Kui nüüd loogiliselt asjale üritada läheneda (kui sellisel teemal üldse loogikaga midagi peale hakata on), siis mis põhimõtteline vahe on olukordadel hulk aega enne minu sündi ja hulk aega peale minu surma. Kummalgi juhul mind ju olemas ei ole. Kui ma korra siia ilma juba sündisin, siis miks ei võiks see juhtuda kunagi uuesti?

Tegelikult ma ise uuestisünni teooriat väga ei usu. Vähemalt seni, kuni sellele mingit tõestust leitud ei ole. Kaldun arvama, et peale surma on minu jaoks kõik lihtsalt läbi. Ja kui päris ausalt öelda, siis on mul üsna ükskõik, kas ma sünnin kunagi kellegi teisena uuesti või mitte. Sest kui mul mälestusi sellest praegusest elust ei ole, siis pole ju mingit vahet, kas see uus sündinu olen mina või keegi teine.

Kui ainult keegi suudaks välja mõelda, mida see sõna "mina" õigupoolest tähendab...
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Dets 09, 2006 9:46 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Date of Death: Saturday, December 21, 2069.


Aasta hiljem: Thursday, November 2, 2051. Tegin katse, kui ellusuhtumist positiivsuse poole muuta, tuleks vabalt kümme aastat juurde. Logical

Edit: Oot, oot. Klikkisin samade andmetega mitu korda järjest ja surmaajaks pakuti mulle kõike vahemikus 2045 kuni 2056. Eh?
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Dets 09, 2006 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:

Klikkisin samade andmetega mitu korda järjest ja surmaajaks pakuti mulle kõike vahemikus 2045 kuni 2056. Eh?


Järelikult Surm ei ole veel otsustada viitsinud, millal tal vaba hetk Sulle järgi tulla on.

Ma ise proovisin ka mitu korda teha, kuid iga kord sain ühe kuupäeva Confused
Ju siis minu nimele on Surm oma kalendris juba koha leidnud.
23. detsember 2057. Just enne jõule... Crying or Very sad

73-aastat pole küll ülemäära kõrge vanus, aga kui ma ennast optimistiks loen, tuleb kohe 12 aastat juurde. 85 on juba enam-vähem.


Tegelikult ma usun, et kui ma cookied ära kustutaks ja uuesti seda testi tegema tuleks, saaks ka hoopis teisi tulemusi.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 09, 2006 11:54 pm    Teema: Vasta viitega

2075 ehk elan 86-aastaseks, aga ma ei viitsinud naelte ja jalgade-tollidega jännata, nii et Body Mass Index jäi alla 25. Kuid eks ma suhteliselt kõhn olengi, mitte just päris kleenuke, aga rasva ka pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tero
Kadett


Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 6
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 12, 2006 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

Mis saab inimesest peale surma?Piiblis on sellele vastus Koguja 9ptk.5,10 salm on öeldud: Sest elavad teavad,et nad peavad surema,aga surnud ei tea enam midagi ja neil pole enam palka ,sest mälestus neist ununeb! Tee oma jõudu mööda kõike mida su käsi suudab korda saata,sest surmavallas ,kuhu sa lähed ,ei ole tööd ega toimetust,tunnetust ega tarkust!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tume Torn
Nooremleitnant


Liitunud: 25 Sept 2006
Postitusi: 44
Asukoht: Saku

PostitusPostitatud: Kolm Dets 13, 2006 6:23 pm    Teema: Vasta viitega

Death Clock´i järgi elan 2084. aastani. Pole viga kui arvestada, et praegu olen 14. Smile
_________________
Its fangs are in your flesh before its hiss leaves your ears.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 12:46 am    Teema: Vasta viitega

tero kirjutas:
Mis saab inimesest peale surma?Piiblis on sellele vastus Koguja 9ptk.5,10 salm on öeldud: Sest elavad teavad,et nad peavad surema,aga surnud ei tea enam midagi ja neil pole enam palka ,sest mälestus neist ununeb! Tee oma jõudu mööda kõike mida su käsi suudab korda saata,sest surmavallas ,kuhu sa lähed ,ei ole tööd ega toimetust,tunnetust ega tarkust!


No offence, aga kust küll tulevad need ühe postitusega usukuulutajad ja miks nad meie väikese paganate foorumikese niimoodi sihikule võtnud on...
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 9:57 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
No offence, aga kust küll tulevad need ühe postitusega usukuulutajad ja miks nad meie väikese paganate foorumikese niimoodi sihikule võtnud on...


Ma ka imestan. Kasutaks nad siis mingeid asjalikumaid argumentegi, kui see igav ja tüütu piibliga virutamine.
Who cares...
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 9:58 am    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Tsiteerin::
No offence, aga kust küll tulevad need ühe postitusega usukuulutajad ja miks nad meie väikese paganate foorumikese niimoodi sihikule võtnud on...


Ma ka imestan. Kasutaks nad siis mingeid asjalikumaid argumentegi, kui see igav ja tüütu piibliga virutamine.
Who cares...


Ja veel ulmefännidele :d
Nad peavad küll väga suures masenduses olema Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 10:14 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Nad peavad küll väga suures masenduses olema


Peavad, aga ei pruugi. Nagu teada pole suuremat alkoholivastast, kui endine joodik, ega suuremat usupöörajat, kui endine uskmatu. Nad lihtsalt jälestavad oma eelmist elu ja neile tundub, et nad on leidnud surematu tõe ja kipuvad seda kõigile ilma palumata kaela määrima. Miski aga ei ärata suuremat tõrksust, kui selline vägisi pähemäärimine, eriti veel asjas, mille kohta on enam-vähem igal inimesel erinev arvamus.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group