Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Surm!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 4:08 pm    Teema: Vasta viitega

Eile kell 20:00 oli TV3-lt film poisist (dokumentaal) kes rääkis koguaeg oma Barra-perekonnast. ja mäletas igast asju selle barra-saare kohta. Läksid kohale ja tundis kõik kohad ära. huvitav oli! Mingi spetsialist käis ka kaasas. Ühesõnaga, arvati, et uuesti sündides on vana mälu alles jäänud... Kes juhtus vaatama, rääkige! Smile
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 4:36 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Tsiteerin::
Nad peavad küll väga suures masenduses olema


Peavad, aga ei pruugi. Nagu teada pole suuremat alkoholivastast, kui endine joodik, ega suuremat usupöörajat, kui endine uskmatu. Nad lihtsalt jälestavad oma eelmist elu ja neile tundub, et nad on leidnud surematu tõe ja kipuvad seda kõigile ilma palumata kaela määrima. Miski aga ei ärata suuremat tõrksust, kui selline vägisi pähemäärimine, eriti veel asjas, mille kohta on enam-vähem igal inimesel erinev arvamus.


Või nad on omaarust ristiretkel ja endale pähe võtnud, et UF seltskonda peab usustama Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

Usujussid, hei!

Laske tulla arukaid põhjendatud arvamusi, teooriaid, vaatenurki, seisukohti surmast, põrgust, paradiisist, hingest ja jumala(te)st. Piibli, koraani või tooraga ei maksa vehkima tulla. Ootan huviga.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 4:55 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ootan ka.
Eri mõttekas on tegelikult ulmefänne hakata pöörama, sest tavaliselt on ulmefännid ikka väga teooriates ja teaduses kinni (mina samuti Smile) ja täiesti lootusetu on mulle selgeks teha, et Piibel on see ianus ja õige ja et Jumal lõi maailma Smile.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 4:56 pm    Teema: Vasta viitega

Ehm, teadus eeldabki paindlikkust teistele mõtetele ja teooriatele. Ühe kindla teooriajoru ajamine oleks liiga pseudo.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 14, 2006 5:00 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult ma paari usklikku ulmehuvilist tean, mõnel neist isegi paar raamatut ilmunud. Pigem on nad siiski erandid, mis kinnitavad reeglit. Enamus ulmehuvilisi on eluterved skeptikud, agnostikud või suisa ateistid.
Seega on ainuke usuga seotud kreedo, mida ma usun kiri mida nägin kaasfoorumlase Trashi särgi kõhu peal: Ivanova is God!
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maahaata
Nooremleitnant


Liitunud: 14 Dets 2006
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 7:39 am    Teema: Vasta viitega

See võib minna väga laialivalguvaks, aga minu arusaama kohaselt on aeg ja ruum määravad ainult maises teadvuses, kehast väljudes väljutakse ka ajajoonelt ning eemaldutakse kolmemõõtmelisest ruumist. Ma võrdleksin elukäiku jooksusprindiga - eluajal on üks kindel ühesuunaline teekond mida läbida (aeg, niisiis) ja kui lõpujoon on ületatud, eemaldub jooksja rajalt ja võib hoopis muus suunas liikuma hakata. Jooksuraja suund on määrav ainult võistluse ajal. Teinekord võib ta uuesti selle raja läbida, aga siis on tegu juba uue jooksuga - ehk siis uus elu. Natuke lihtsameelne näide oli, aga loodetavasti ilmekas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 8:32 am    Teema: Vasta viitega

Huvitav oleks teada, millele su teooria põhineb ja on sul ka tõestust kogu selle asja kohta?
Kogu selle surmajutu juures ongi see põhiline, et igaühel on oma arvamus asjast aga ainult mõned, eelkõige usumehed, üritavad väita, et nemad teavad täpselt kuidas asjad käivad. Kuigi neil tegelikult pole mingit tõestust selle kohta.
Aga eks igaüks meist saa kunagi täpselt teada, mis saab pärast surma.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maahaata
Nooremleitnant


Liitunud: 14 Dets 2006
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

Selline on minu isiklik arusaam ja ma ei üritagi seda kellelegi tõestada. Miks ma midagi sellist välja pakkusin - lihtsalt teooriad elude üksteisele ajalisest järgnemisest tundusid kahtlased, aeg on ennekõike füüsiline mõõde, aga surres teadvus väljub füüsilisest maailmast. Pealegi võib aja mõõde ka igapäevateadvuses moonduda, sõltudes olukordadest ja meeleoludest. Näiteks võib tunnipikkune aeg tunduda eri olukordades täiesti eri pikkusega, vastavalt sellele, kuidas teadvus seda vastu võtab ja töötleb. Ajataju ei tööta kella põhimõttel.

Sellegipoolest - see on vaid minu ettekujutus, mille ma pakkusin välja teema rikastamiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 1:41 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ise arvan (ja loodan) et pärast surma ei juhtu midagi. Keha kas põletatakse või aetakse auku mädanema aga teadvus kaob surmahetkel ja ongi kõik. Umbes nagu unenägudeta koomauni peale seda kui oled ennast täiesti rihmaks tõmmanud ja kukud voodisse ja ärkad 10 tundi hiljem õndsas teadmatuses vahepeal möödunud ajast.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maahaata
Nooremleitnant


Liitunud: 14 Dets 2006
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 3:57 pm    Teema: Vasta viitega

Selles osas võib sul õigus olla, sest teadvus võib maisest elust väljaspool vabalt umbisikuline olla (nagu mingi üldine ajatu ja vormitu vaim). Ulmekirjandusesti käivad sagedasti läbi kehatud olendid või teadvused - nagu Clarke'i kirjeldatud Vanamonde või Robert Silverbergi "Salajane reisija", kus kosmosereisidel veetakse kehatuid inimteadvusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 4:01 pm    Teema: Vasta viitega

Pidasin silmas seda, et ilma kehata pole mingit teadvust. Ma ei usu hinge olemasollu ega nende rändamisse.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tero
Kadett


Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 6
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Miks me aga üldse vananeme ja sureme? Mõned loomad elavad ju sadu aastaid ja mõned puud on tuhandeid aastaid vanad.Aga inimene elab umbes 70 või 80 aastat.Ka teadlased tunnevad huvi selle küsimuse vastu.On ju elusorganismidel imepärane võime end ise parandada.Näiteks inimese luud lammutavad ja taasehitavad end ise kogu täiskasvanuea jooksul.Inimese organism toodab igas sekundis ligikaudu 25 miljonit asendusrakku.Kui seda ei toimuks vananeks inimene juba lapseeas.Eluea lõpupoole rakud aga lakkavad millegipärast paljunemast ja hakkavad surema.Molekulaarbiokeemik Michael Behe kirjutab:"Viimase nelja aastakümne jooksul on nüüdisaegne biokeemia paljastanud raku saladusi. ... Ühispingutuste tulemused uurida rakku-uurida elutegevust molekulaartasandil-osutavad selgelt,valjuhäälselt ja tungivalt kavandatusele." Keegi on elusorganismid mõistuslikult kavandanud.Muidugi pole tema esimene,kes sellisele järeldusele jõudis.Kui aga kõik elusorganismid on kavandatud,tõstatub huviäratav küsimus:kas Suur Kavandaja Jumal lõigi sellise inimese,kelle eluea pikkus on enam-vähem võrdne paljude loomade omaga,või on ta inimesed loonud mingil muul eesmärgil ,näiteks elama igavesti siin maa peal?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 7:37 pm    Teema: Vasta viitega

Aga mis siis, kui hoopis Saatan lõi inimese? On ju inimesed niipalju kaost maailma külvanud.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, tegelikult annab Darwini evolotsiooniteooria üsna tõsiseltvõetava vastuse paljudele sellistele küsimustele, mida algselt ja asjasse pikemalt süvenemata osatakse ainult intelligentse planeerimise teooriaga seletada. Ilmselt on inimeste eluiga evolutsiooni käigus arenenud just selliseks mingi suure hulga põhjuste koosmõjul ja nii on lihtsalt kõige otstarbekam.
Inimese eluiga pole vist kõige ilmekam näide, aga vaatame midagi muud. Näiteks kuidas on paljud loomad saanud endale neid ümbritseva keskkonnaga sama tooni kasuka? Või veel parem - kuidas on osad liblikad saanud endale sellised tiivad, mille peal olev muster meenutab üks-üheselt mõne kiskja silmavaadet? Jumal on nad selliseks loonud? Sest ei saa ju olla, et täiesti kogemata mingid sellised asjad sünnivad.
Üksikutel juhtudel tõesti võibolla mitte. Aga kui järjekindlalt kümnete ja sadade tuhandete aastate jooksul need loomad ja liblikad toiduahelas suurema tõenäosusega ellu jäävad, kelle välimus teiste omast kasvõi natuke vähem silma torkab või rohkem hirmuäratavam tundub, siis pika aja jooksul arenevadki kõik elusolendid aina täiuslikemaks.
Sama on inimese elueaga. Ma ei pretendeerigi teadmisele, et miks see just nii pikk on, nagu ta praegu on (sest neid tegureid, mis seda määravad , on lihtsalt niivõrd palju) ja samuti ei väida ma absoluutse kindlusega, et mingit intelligentset loojat olemas ei ole. Sest absoluutset tõde ei tea meist ju keegi. Küll aga tahan ma öelda, et piiblist näpuga järge ajada ja sealt loetut meile täieliku tõena näkku virutada ei ole eriti arukas.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 16, 2006 1:15 am    Teema: Vasta viitega

Mulle jääb müstikaks, kuidas saab liblika muster mingi looma silmavaatele sarnaseks areneda. Kust kohast need liblika geenid teavad, milline see silmavaade on??? Aa, kõik pärinevad ju tegelikult ühest kindlast algorganismist ja teadusega on selgeks saadud, et geenid kannavad endas koguaeg täpselt samasugust informatsiooni, kuid sellest on kasutusel ainult väga väike osa ja see osa on igal geenil erinevalt välja valitud. Kuid ikkagi kuidas suudab see geen end just selle hoopis teise kaugema looma geeni (silmavaatega) kooskõlastada? Mingi telepaatiline sidegeenide vahel Very Happy ?
Njaa, igasugune geeniteadus ja molekulaarbioloogia on üks väga raske ja tundmatu ala.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tero
Kadett


Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 6
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 16, 2006 9:21 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei kirjuta sellepärast ,et kellelegi tõde näkku virutada,kuid kas ei tasuks mõelda erinevatele variantidele,kuidas on elu tekkinud ja mis saab meist peale seda praegust elu.Ütles ju Darwin ise oma raamatu Liikide tekkimine eessõnas:"Olen täiesti teadlik,et selles raamatus ei ole käsitletud peaaegu ühtegi mõtet,mis faktide lisandumise korral ei võiks vägagi tõenäoliselt viia hoopis vastupidiste järeldusteni kui need,milleni mina olen jõudnud." Kui unikaalselt on aga inimene valmistatud!Inimese silmad võimaldavad tal end näha kõigis värvivarjundeis,ehkki värviline nägemine pole elutähtis.Tema kõrvade asend tagab talle stereofoonilise kuulmise.Ninas on miljoneid haistmisretseptoreid,mis võimaldavad eristada umbes 10 000 lõhnaainet ja tuhanded maitsmispungad aitavad eristada maitseid.Kõik inimese võimed sõltuvad,aga ajust.Inimaju on võrreldud arvutiga,aga viimase aja avastused näitavad,et selline võrdlus on päris küündimatu.Kas pole nii,et kogu inimene viitab imelisele ja heldele kavandatusele? Sõna Kurat tähendab,aga valetajat ehk laimajat ja Saatan vastast. Ja tõesti Piiblis on nimetatud Saatanat praeguse maailma valitsejaks.Aga ülejäänu kuidas ta selleks sai ja miks Jumal lubab kurjust on kõik Piiblis kirjas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Dets 16, 2006 11:30 am    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Mulle jääb müstikaks, kuidas saab liblika muster mingi looma silmavaatele sarnaseks areneda. Kust kohast need liblika geenid teavad, milline see silmavaade on???


Ei peagi teadma. Tegelikult on kõik üks tõenäosusteooria ja katse-eksituse meetod, mis on kestnud miljoneid aastaid. Oletame, et alguses olid kõigil liblikatel täiesti suvalised mustrid tiibadel... Siis sündis liblikas, kelle tiivamuster meenutas kogemata natuke rohkem mingi looma silmavaadet kui teistel, ning see liblikas jäi ellu, kui teised ära söödi. Selle liblika järglastest võibolla ühel oli jälle tiivamuster juhuslikult paremaks arenenud. Jne jne jne. Niimoodi need kõige elujõulisemad geenid lõpuks domineerima jäävad. Kujundlikult öeldes - liblika geneetika ei pea teadma, milline mingi looma silmavaade parajasti on, vaid võib katse-eksituse meetodil kõik variandid läbi proovida ja niimoodi paljude aastate jooksul üsna ideaalilähedase tulemuseni jõuda.

Aga me oleme teemast juba nii kaugele kaldunud, et ma parem siinkohal lõpetan.

tero, mis Sinusse puutub, siis võibolla peaksid sa ise oma silmavaadet natuke avardama ja ka teistele variantidele mõtlema. Nagu ma juba ütlesin, ei välista ma täielikult intelligentse planeerimise teooriat ja tegelikult olen ma ka kõigile muudele teooriatele avatud - sest tõepoolest, teaduse jaoks on elu ja surma küsimus veel suhteliselt tume maa.

Inimaju ja arvuti võrdlemist küüniliseks nimetada on... noh, natuke küüniline. Minu meelest just viimasel ajal on aina rohkem hakatud inimaju tööpõhimõttest aru saama ning ka arvutiteaduses on tehtud suuremaid avastusi, näiteks tehisnärvivõrkude (olgugi et väga primitiivsete) loomine. Arvutitega inimaju keerukuseni jõudmine on aga ilmselt veel väga kaua aega võimatu, kui inimkond selleni kunagi üldse jõuab.

Mis aga Piiblisse puutub, siis see on minu arvamuse järgi küll rohkem üks kultuseks saanud ajalooline ja ilukirjanduslik teos (olgugi, et selle algne mõte võis olla rahva ohjes hoidmine või neile moraali õpetamine) kui mingi Kogu Tõe Allikas.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tero
Kadett


Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 6
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 16, 2006 1:12 pm    Teema: Vasta viitega

Kui universium ja meie elu on juhuslik,siis ei saa meie elul olla kestvat mõtet.Ent kui meie elu siin universiumis on kavandamise tulemus,peab sel olema rahuldustpakkuv mõte. Piibli prohvetiennustused annavad veenvaid tõendeid,et Piibli autoriks pole inimene.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 18, 2006 8:35 am    Teema: Vasta viitega

Veenvaid tõendeid, et autoriks pole inimene? Kuskohas siis ja missuguseid tõendeid?
Piibel on juutide muinasjuturaamat.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group