Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Thing / Võõrkeha (1982)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 10:08 pm    Teema: The Thing / Võõrkeha (1982) Vasta viitega

Tõeline õudusklassika. Järjekordne meistriteos Carpenteri poolt, oleks ta vaid ka samamoodi jätkanud. Film põhineb siis raamatul "Who Goes There?" ja on "The Thing from Another World" remake. Muidugi on need tegelikult üsna erinevad filmid. Filmile aitab kindlasti kaasa hea atmosfäär, mis lausa sisendab sulle isolatsioonitunnet. Seda hõlbustavad erinevad stseenid. Sisu on top-notch, alustades natukene vaikselt ja siis minnes pingeliseks, eriti siis kui tehakse kõigile vereproovi. Näitlejatöö on hea, päris kõik ei meeldinud kuid Kurt Russell oli igati tasemel ning portreeris oma rolli vägagi hästi, Muusikaline pool oli tugev ning aitas jällegi atmosfääri toonitada. Erieffektid olid tolle aja kohta vapustavad ning teeb tänapäeva CGI'le igati silmad ette. Kaameratöö kohta võis vahepeal nuriseda, kuid ega see väga hull olnud. Aga IMDB skoori väärib film igati, selles pole kahtlustki. Ma nüüd ei ütleks, et ta EFNY'st päris parem on, kuid samal pulgal kindlasti. See film on õudusfilmide üks verstaposte! Kahju, et mingi rahahaige värdjas kavatseb sellest remake teha.

8,5/10.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Väga hea film. Ammu pole näinud, kuid üritan midagi meenutada...
Tõeline klassika, mõnus vaadata (kuigi olev siinkohal vastu vaidleks) kuidas "tagurpidi keeratud nahaga" elukad ringi paterdasid, koerade seest välja tulid ja kas mitte selles filmis ei esinenud ka üks väga lahe ämblik-inimpea. Cool
Põnevust oli loomulikult ka, näitlejatöö, sisu ja efektid olid arvatavasti head, sest ma mäletan, et "The Thingi" vaadates ei pööranud minu tähelepanu miski mujale ning unustasin isegi, et kodus teleka ees olin. Minu arust üks täiuslikemaid õudus-ulmeid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 10:34 pm    Teema: Vasta viitega

Pole ka juba ammu näinud, aga minulegi meeldis see film väga. Nagu mainitud, oli atmosfäär õudusulmekale väga sobiv - isoleeritud ja kehva kliimaga paik. Eriefektid olid ka head ja nägid välja tunduvalt realistlikumad kui tänapäeva CGI.
Kui üle vaatan kunagi, siis kommenteerin ehk täpsemalt. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kris
Leitnant


Liitunud: 24 Mai 2006
Postitusi: 77

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 10:50 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen "Võõrkeha" näinud rohkem kui 10 korda. Seetõttu on see film mulle juba stseen-stseeni haaval pähe kulunud. See film oli lapsepõlves üheks mu lemmikfilmiks ja praegu kuulub ka kindlasti lemmikute hulka.

Nagu mainiti on selle filmi atmosfäär tõeliselt hea. Kõige paremaks elemendiks pean aga Ennio Morricone tõeliselt kõhedat muusikat. Noor Kurt Russell on ka väga karismaatiline ja tegelikult kõikide osatäitjate vahel on suurepärane ekraanikeemia, mis lisab filmile päris palju.

10/10

Idee uusversioonist mind ei hirmuta. Loodan ainult, et Kurt Russell saab seal ka väikse rolli. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Zinera
Leitnant


Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 62

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 7:59 am    Teema: Vasta viitega

hehe...pole ka ammu näinud...tahaks näha, sest ammu pole midagi seesugust näinud... Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Dets 21, 2006 1:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures uusversiooni scripti kirjutab Ronald D. Moore Razz .
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group