Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 2x13 "Critical Mass"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
36%
 36%  [ 4 ]
9
27%
 27%  [ 3 ]
8
36%
 36%  [ 4 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 7:42 pm    Teema: SGA - 2x13 "Critical Mass" Vasta viitega

SGC saab teada, et Atlantisele on paigaldatud pomm Trusti poolt. Asja teeb keeruliseks see, et Atlantise meeskond valmistub aadressi Maale valima, et andmed saata ning just see paneb pommi plahvatama.

Esimest korda mingit episoodi vaadates tegin mõned märkmed Razz
Kolm asja jäid häirima:
1. miks Caldwell Atlantisele tagasi suundus? Kas et töö lõpule viia?
2. miks Atlantise meeskond ei saatnud Daedalusega andmeid Maale?
3. liiga Hollywood oli see Maale valmine
Meeldis, et SG1 maailm ei ole ainult SG-keskne, vaid räägitakse ka muudest asjadest (LOTR'i mainimine). Rodney kahtlustas seda naist asja eest, kuigi pärast tuli välja, et ilma selle naiseta oleks ta surnud. Ja selle patsiga venna tagasi toomine oli suht ... koom. Novak jälle luksus. Üldiselt oli Trusti poolt see hea plaan.
Korraks unustasin ma Teyla rahva üldse ära. Selles episoodis siis "toodi" nad tagasi. Erinevalt viikingitest on neil au sees loomulik surm ja seda tähistatakse. Muusika oli suhteliselt hea.

Nad võiksid ehitada mingid automaatjaamad Maa ja Atlantise vahele, üldiselt võiks Maal ikka rohkem kolooniaid olla Razz
8/10'st sest vead jäi häirima.

_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 9:29 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust päris jube oleks kui loomulikku surma suremist tähistatakse. Ei tahaks kyll elada nii nagu Teyla rahvas varem elas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rothmans
Kadett


Liitunud: 17 Nov 2005
Postitusi: 12

PostitusPostitatud: Kolm Dets 07, 2005 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

9/10

Tore oli näha ka SGC maa asutust , dr Weiris tuli pettuda , sest ta tegi ilma kindlate tõenditeta suhteliselt ränga üleastumise tegelikult ( kuigi õnneks Caldwelliga midagi ei juhtunud), liiga etteaimatav oli et Caldwell pole goauld aga poleks arvanud et see Dedaluse juht on. Tore oli näha vahelduseks ka asgardi ( pole neid SG-1 vägagi ammu näinud). Lugesin kuskilt et kolmandas hooajas pidi tulema uus vastane Atlantisele , mõnesmõttes oleks huvitav näha pegasus galaxys goauulde , kuigi nad ei tohiks just suurem vastane olla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 8:41 pm    Teema: Re: 2x13 "Critical Mass" Vasta viitega

Panin 10 punkti, see oli väga hea osa, arvestades teise hooaja üldist kvaliteeti.
Meeldis see, et lõpuks toodi nii SG1 kui ka SGA üksteisele lähemale. Kindral Landryt näha oli järsku paras üllatus ja hetkeks sattusin ma segadusse, et kumba sarja ma nüüd vaatan. Very Happy Isegi Carterit mainiti. See, et goa'uldid sisse toodi, oli muidugi väga hea idee, sest oleks loogiline eeldada, et ka neil Pegasuse galaktika ja wraithide vastu huvi tekib. Plaan Atlantise hävitamiseks tundus üsnagi keerukas, aga hea küll.
Piinamisemotiiv paistab viimasel ajal moodi läinud olevat. Toome näiteks kasvõi uue Battlestar Galactica sarja või üsna hiljuti Kanal2's näidatud Losti episoodi, kus Jack ja Sayid Sawyerile haiget tegid. See, et Kavanaugh, kellele meeldib kõva tüüpi mängida, aga tegelikult argpüks on (kuigi tema etteheited ei ole siiski täiesti põhjendamatud), enne piinamist kokku kukkus, oli sobivalt naljakas. Aga õnneks ka hea, sest kui SGA oleks nii tõsiseks läinud...Mul on hea meel, et asi piinamiseni ei läinud, sest see ei oleks minu arvates Stargate'i atmosfääriga kokku läinud. Sellised asjad jäägu veidi teistsugustele seriaalidele.
Igatahes, see lõhnas poliitilise kommentaari järele (millega ma nõustun Very Happy).

FLT kirjutas:

1. miks Caldwell Atlantisele tagasi suundus? Kas et töö lõpule viia?

Kas Atlantis neid mitte tagasi ei kutsunud, et wraithi ristlejate vastu võidelda? Walter vist midagi sellist mainis Landryle.

FLT kirjutas:

2. miks Atlantise meeskond ei saatnud Daedalusega andmeid Maale?

Hmm... saatsid ju midagi...

FLT kirjutas:

3. liiga Hollywood oli see Maale valmine.

Jah, aga mulle meeldis. Laughing

FLT kirjutas:

Korraks unustasin ma Teyla rahva üldse ära. Selles episoodis siis "toodi" nad tagasi. Erinevalt viikingitest on neil au sees loomulik surm ja seda tähistatakse. Muusika oli suhteliselt hea.

Tõepoolest, hea et neid ära pole unustatud. Aga kas see oli ikka Teyla ise kes laulis? Kohati mulle tundus, et ei ole nagu tema hääl ja huuled ei liikunud ka nagu päris sünkroonis... Arvata võib, et ega iga näitleja veel laulda ei oska.

FLT kirjutas:

Nad võiksid ehitada mingid automaatjaamad Maa ja Atlantise vahele, üldiselt võiks Maal ikka rohkem kolooniaid olla Razz

Oleks loogiline. Näiteks Star Trek: Enterprise'is pidi ka NX-01 sidejaamu tee peal välja laskma, et ühendust Maaga hoida. Aga nö. kolooniaid Maa peaks mõned olema... Alpha site, Beta site jne... Kuigi need on rohkem vist evakuatsiooniks mõeldud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 8:52 pm    Teema: Re: 2x13 "Critical Mass" Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

FLT kirjutas:

1. miks Caldwell Atlantisele tagasi suundus? Kas et töö lõpule viia?

Kas Atlantis neid mitte tagasi ei kutsunud, et wraithi ristlejate vastu võidelda? Walter vist midagi sellist mainis Landryle.


Võibolla tõesti, aga ikkagi kuidagi imelik oli, et ta oli kohe nõus seda teadet edastama ja ei võtnud midagi ette, et taksitada. Kui poleks Atlantisele läinud, siis linn oleks plahvatanud ju. Aga noh, hea episood oli ikka :p
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 9:01 pm    Teema: Vasta viitega

rothmans kirjutas:
9/10

Tore oli näha ka SGC maa asutust , dr Weiris tuli pettuda , sest ta tegi ilma kindlate tõenditeta suhteliselt ränga üleastumise tegelikult ( kuigi õnneks Caldwelliga midagi ei juhtunud), liiga etteaimatav oli et Caldwell pole goauld aga poleks arvanud et see Dedaluse juht on. Tore oli näha vahelduseks ka asgardi ( pole neid SG-1 vägagi ammu näinud). Lugesin kuskilt et kolmandas hooajas pidi tulema uus vastane Atlantisele , mõnesmõttes oleks huvitav näha pegasus galaxys goauulde , kuigi nad ei tohiks just suurem vastane olla.


Caldwell ongi (oligi) Daedaluse kapten. Patsiga tüüp, keda kahtlustati ja piinata taheti, on Kavanaugh.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 08, 2005 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Nii nii, leian, et tegu oli ühe parima episoodiga Stargate'i ajaloos üldse ning kõik väikesed puudused, mida eelkõnelejad mainisid, kaaluti üle hinge matva võimsusega. Cool

Episoodi juures oli kõik peaaegu täiuslik ning just selline, nagu olen ette kujutanud kõikide Stargate'i positiivsete omaduste koosmõju. Alustades sellest, et üle tüki aja seoti taas omavahel kaks sarja ning lõpetades sellega, et lausa kaks ohtu suudeti ühe episoodi sisse ära mahutada, oli tegu tõelise meistritööga. Sellisel tasemel episoodi poleks hooaja sees ealeski oodanud.
Osa tasakaalustavaks ja mõneti rahustavaks faktoriks oli Teyla tuttava suremine, kuna see andis võimaluse veidi actionist eemale minna ning keskenduda tavalisele elule. Selliseid asju on alati vaja, sest need ei lase episoodil liiga tempokaks paisuda. Mainimata ei saa jätta muidugi Teyla laulu mõju osa üldisele atmosfäärile. Wink

Detailides olen enam-vähem nõus Enterprise'i seisukohtadega, seega ei ole mul mõtet neid siin teise sõnastusega lihtsalt kordama hakata.

Kõik liinid olid perfektselt seotud, näitlejaid oli nauditav jälgida ning story oli äärmiselt huvitavalt kirjutatud. Kõik need tegurid tekitasid minu hinnangul täiusliku meelelahutuse.

10 PUNKTI! Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 14, 2005 1:03 am    Teema: Vasta viitega

Hmm... Minul see osa küll nii positiivsed ja meeliülendavaid emotsioone ei tekkitanud, aga tore oli muidugi üle hulga aja mäge näha. Kuidagi etteaimatav oli see osa, see näitsik toodi ainult selleks sisse, et vaatajad teda kahtlustama hakkaks, samuti oli suht selge, et patsiga vend pole "terrorist." Aga see, et õige süüdlane oli kapten mõjus küll meeldiva üllatusena, selle eest tõuseb minu hinnang ühe punkti võrra, seega 8/10
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 01, 2007 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Hea osa, panin 10 ära. Ühtlaselt tugev igas elemendis. Et Caldwell oli nõus Atlantisele tagasi pöörduma on loogiline. Ta oli ju nõus Atlantise huku eest surema, seega tegutses nagu Läihs-Ida terrorist.
Lõpp oli mõjuv. Tegevus Teyla laulu saatel mõjus nagu pikem treiler, tekitas ülevust.
Et Goa´uldiks kapten osutus oli mullegi tore üllatus Very Happy .
10/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group