Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Arvustusnurk
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2006 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

Boratist veel:

Üks parimaid kohti minu arvates oli see, kus Borat õhtusöögilauas, pärast peremehe käest küsimist, milline kolmest naisest tema abikaasa on, osutas kahe noorema naise peale ja ütles, et Kasa¹tanis läheksid inimesed nende kahe pärast hulluks, ja viidates kolmandale: "aga mitte nii väga..."

Ning loomulikult see "nõusolek pole vajalik" Very Happy

Kasa¹tani "hümn" oli ka üsna andekas. Eriti nende Eesti reklaamidega selle taustal.

Kazakhstan greatest country in the world.
All other countries are run by little girls.
Kazakhstan number one exporter of potassium.
Other countries have inferior potassium.

Kazakhstan home of Tinshein swimming pool.
It’s length thirty meter and width six meter.
Filtration system a marvel to behold.
It remove 80 percent of human solid waste.

Kazakhstan, Kazakhstan you very nice place.
From Plains of Tarashek to Northern fence of Jewtown.
Kazakhstan friend of all except Uzbekistan.
They very nosey people with bone in their brain.

Kazakhstan industry best in world.
We invented toffee and trouser belt.
Kazakhstan’s prostitutes cleanest in the region.
Except of course for Turkmenistan’s.

Kazakhstan, Kazakhstan you very nice place.
From Plains of Tarashek to Norther fence of Jewtown.

Come grasp the mighty phenis of our leader.
From junction with the testes to tip of its face!

_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Jan 02, 2007 10:23 pm    Teema: Vasta viitega



Always san-chôme no yûhi
(Always - Sunset on Third Street)

Täna jõudis pakk DVDga kohale ja sai ka kohe see Jaapani draama ära vaadatud. Film oli selline nagu ma arvasin ja lootsin. Film võitis eelmisel aastal 12 Jaapani filmiakadeemia auhinda.

Liialdatud melodraama? Kindlasti. Üleliia patriotism? Kahtluseta. Kuid selline see film lihtsalt on. Ning ei proovigi midagi muud olla. Film räägib ühe tänava elanikest 1960ndate Tokyos, väikese sümbolina on taustaks Tokyo Toweri valmimine. Arvutigraafikat on palju, mis on päris hästi tehtud, kuid eraldi kiitust väärib hubane 60ndate õhkkond (ükskõik kui väär või õige see inimeste arvestes ka ei tunduks).

Ausalt - Junnosuke tegevusliini lõpp oleks võinud ära jääda, ning filmil on ka teisi kohti mis tundusid mulle kui lääne kino austajale liiana, kuid palju oli ka head. Nagu näiteks arsti ja Mutsuko lood, mõlema probleemid olid südamelähedasemad ning läksid rohkem hinge. Samuti Mr. Suzuki oli tore tegelane, tema ja Mutsuko "riid" oli filmi üks parimaid hetki (julge tüdruk), just koomilises mõttes.

Kokkuvõttes päris hea filmielamus. Kuid kes melodraamat kui kuradit kardavad, siis soovitan eemale hoida. Smile

Järgmiseks on tulekul Hirokazu Koreeda "Hana yori mo naho" ja Koki Mitani "The Uchôten Hoteru". Kui kohale jõuavad, ja vaadata jõuan, siis neist ka mõni sõna siin.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Nelj Jan 04, 2007 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

Kung Fu Hustle

Stiilne, stiilne, stiilne - eriti tantsiv Kirvegäng. Väga vaatemänguline ja lõbus; verd oli piisavalt, madinat oli piisavalt ja põnevust oli piisavalt. Äärmiselt värvikad tegelased ja väga õnnestunud tegevuskohad.
Lool endal polnud kah häda midagi. Mr. Green
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 04, 2007 6:33 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Kung Fu Hustle

Stiilne, stiilne, stiilne - eriti tantsiv Kirvegäng. Väga vaatemänguline ja lõbus; verd oli piisavalt, madinat oli piisavalt ja põnevust oli piisavalt. Äärmiselt värvikad tegelased ja väga õnnestunud tegevuskohad.
Lool endal polnud kah häda midagi. Mr. Green


Täiesti nõus, üks mu lemmikfilmidest Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Jan 07, 2007 5:07 pm    Teema: Vasta viitega

Shaolin Soccer



Veel üks Stephen Chow film. Hea, kuigi hindan seda madalamalt kui Kung Fu'd. Üldine huumor oli rohkem selline maitse asi - mina näiteks naeran, kui keegi pudeliga vastu pead saab, mõni teine võib seda labaseks pidada. Kohati tundus mulle aga, et linateos läheb liiale. Tohutult palju oli mõttetut ja põhjendamatut vägivalda ning tõeliselt vastikut alandamist, mida oli juba endal ebamugav vaadata. Sisu oli ka kuidagi hajevil.
Eriefektid seekord nii võimsat muljet ei avaldanud. Film rääkis kogu aeg ülivõrdes, iga löödud pall oli leegitsev tulekera ja iga sinikas tundus surmav olevat.

Kui Kung Fu Hustle saab 9.5/10, siis sellele siin annaks umbes 6-7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 08, 2007 1:24 am    Teema: Vasta viitega

The Zone (1996)
http://www.imdb.com/title/tt0115062/

Film, milles peaosaliseks on Robert Davi, räägib loo erusõjaväelasest Rowdy Wellsist, kelle CIA direktor lavastab süüdi mõrvas ja sunnib teda vanglasse minekust pääsemiseks minema missioonile ühte postkommunistlikku Ida-Euroopa riiki, et hävitada ühe ohtliku mehe (keda mängib päris tuntud Alexander Godunov) valduses olev tuumajaam.

Leidsin selle filmi DVD Kaubamajast 50 krooni eest müügil olevana, kuigi karbi peale oli kirjutatud, et hinnaks peaks olema 44.90. Very Happy Aga eks Kaubamaja peab ka millestki ära elama, nii et 5 krooni ja 10 sendi pärast pole mõtet norima hakata. Ostsin filmi seetõttu, et esiteks mängis peaosa Robert Davi (tuntud ka kui Kolya SGA-st) ja teiseks paistis, et filmis on palju stseene lennukitega. Very Happy
Sisus, ütleme nii, et pettuma nüüd just ei pidanud, sest midagi erilist ma ei oodanudki - nii odavalt ja tundmatult filmilt lihtsalt ei saa mingit kõrget taset loota. Tegu oli suhteliselt klassikalise põnevikuga, mille sarnaseid (eriti Ida-Euroopa aspekt) on nii varem kui hiljem küllaldaselt tehtud. Näitlejad mõjusid üldiselt kuidagi puiselt ega suutnud eriti kaasa haarata. Et film oli filmitud enamjaolt Ungaris, siis sai ka paari ungarlasest näitlejat näha ning tuleb tunnistada, et vähemalt József Székhelyi (Nektar Rakubian) mõjus ekraanil kuidagi elusamana kui ameerika näitlejad. Võib-olla ta lihtsalt andis endast rohkem, ikka välismaa filmis ju. Very Happy

Kõrget hinnet siiski panna ei saa, tuleb 4/10, mis ühtib enam-vähem ka IMDB's antud hinnanguga. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Jan 15, 2007 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

"Hana yori mo naho"
(tõlkes "rohkem kui lilli")

Täna jõudis DVD kohale. Lavastajaks kuulus Hirokazu Koreeda, film räägib samuraist kes otsib oma isa tapjat, lootes talle kätte maksta (kuna see oli isa viimane soov). Ülesannet ei tee kergemaks fakt et ta on lootusetu mõõgavõitleja. Filmi kandev idee ongi samurai ideaalide õiguse küsitavus. Kas kohustus ja au (nii isa kui klanni ees) on tähtsamad kui elu ja õnn? Kas samurai elu on õige? Minule kui kättemaksu vastasele on filmi ideed väga meeltmööda, väga südamlik film.

Filmi on segatud ka 47 ronini kättemaksu tegevusliin. Pehmelt öeldes näidatakse neid kui suuri kobakäppi.

Palju on komöödiat (kuigi film tervikuna on ikkagi eelkõige draama) ning suureks üllatuseks (minule kui küllaltki hollywoodi meelsele vaatajale) töötab see suurepäraselt. Mõnes kohas tuleb lausa pisar silmi suurest naerust. Smile

Näitlejad on suurepärased ning film on tehniliselt väga kõrgel tasemel. Nii silmale kui ka kõrvale on hea vaadata/kuulata (sealhulgas kiitus kõrgele DVD kvaliteedile). Kui mingeid vigu otsida, siis minu arvates oleks võidud käsikirjaga natuke kokku tõmmata. Mõnedele tegevusliinidele ei anta piisavalt aega ning huvi nende vastu kaob, tegevus venib laiali. Kuid see kõik on väike viga.

Kokkuvõttes suurepärane film, väärt igat kulutatud jeeni. Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 16, 2007 1:48 am    Teema: Vasta viitega

2 natuke müstilist puudutust pakkuvat mustkunstniku filmi.



The Prestige - Christopher Nolan 2006

The Prestige oli hea film, kuid mulle isiklikult muutub see uus Hollywoodi hea film juba masstoodangule vastavaks. Ma ei vaata palju uusi ameerika põnevikke, kuid need, mis viimasel ajal nähtud, jäävad kõik selle keskmise hea tasemele. Kõik nad on tehniliselt kunstiliselt hästi tehtud ja huvitavad kuid super elamust ikka ei saabu. Christopher Nolan´i varasem Memento näiteks andis minu jaoks võimsama laksu, kuid nagu mainisin, oli ka The Prestige väga hea. Stsenaarium oli nutikas, näitlejad jõulised ja eelmise sajandivahetuse olustik taustana suurepärane. Kohati oli tunne justkui loeks Alan Moore´i "The League of Extraordinary Gentlemen" koomiksi avaldamata lisalugu. Hugh Jackman oma Wolverine näoga aitas koomiksilaadsele fiilile samuti kaasa. Film oli mustkunstikest, nende trikkidest ja illusioonide tehnilistest saladustest. Silmamoondajad trikimeistrid on sunnitud terve elu elama kaitsepositsioonis, pidevalt kartes, et keegi nende töö saladusi röövib. Mustkunstitrikk, mille tehnika on vaatajale või konkurendile tuttav pole enam krossigi väärt. Kaks endist sõpra ja hilisemat rivaali püüavadki teineteist "Kadunud mehe" illusiooniga üle trumpata. Pidevalt täiustatakse oma trikki ja püütakse samaaegselt konkurendi tehnika saladusi välja uurida. Rebimine parima artisti tiitlile on kurnav. Kuigi poole filmi pealt oli alguses näidatud triki taust vaatajale selge, hoidis lavastaja kogenud mustkunstnikule omaselt veel paari ässa varrukas varuks. Mina olin suutnud mõned asjad juba unustada ja kahe silma vahele jätta nii, et re¾issööri lauale löödud trumbid tulid üllatusena. Oma blogis hindasin alul kõrgemalt, nüüd paneksin palli vähem. 7/10



The Illusionist - Neil Burger 2006

Hollywoodis käib kõik topelt. Kui ilmus katastroof-film Deep Impact saatis teda Armageddon, western Tombstone tuli paaris Wyatt Earp´iga ja nüüd siis järgnes The Prestige´ile Illusionist. Topelt ei kärise, öeldakse ja eks ta õige on, head filmi ja teemat suudaks topelt vaadata küll ja küll. Kui purustavad metoriidid ja vana lääne revolvrikangelased kannatab välja, siis kahjuks mustkunstnike filmi puhul oli topelt juba liiast. Mõlemad on küll erineva sisu ja motivatsioonidega, kuid samasse ajastusse paigutumine tõmbas minu mõtteis paratamatult paraleeli. Kuigi ka The Prestige tagantjärele nii super põnev ja eriline ei tundu on aga The Illusionist veelgi nõrgem. Edward Norton seekord välja ei vea, liiga ühtlaselt tuim tundub ta olemine läbi terve filmi. Fight Club´ist ja American History X´ist nähtud jõulisusest pole jälgegi, rohkem kisub kohe pisaraisse purskuva paipoisi poole. Paul Giamatti on muidugi hea nagu alati ( American Splendor stiilis ) ja samasugune nagu alati ( Lady In the Water, Sideways stiilis ), aga ei midagi uut. Ka stoori on lame. Põnevus mida pakub kerge müstilisuse tunnetus keeratakse lõpus tüüpiliseks krimka vembuks ja mitte veel kõige paremini. Kohustuslikuna tunduv minutiline kollaa¾ mälestuspiltidest, mis inspektori peas kõik õigesse paika loksutas ja mõrvamüsteeriumile selguse andis oli pigem vaatajat rahuldama pidav kui pedantset politseiuurijat. Inspektor Uhl´ist oleks uskunud pigem raudkindlate faktide tuvastamist aga mitte lennukat fantaasiat toimunust. 4/10
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Jan 16, 2007 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

"The Uchôten Hoteru"

Eile saabus DVD, täna vaatasin ära. Tegemist on rõõmsameelse komöödiaga aastavahetuse vastuvõtmisest ühes hotellis.

Üldiselt ühildun Trashi arvamusega. Nalja oleks võinud rohkem saada. Kuid kogu kompott oli meeldivalt südamlik, ja mulle on sellised filmid väga meeltmööda. See on ka põhjus, miks mulle filmi teine pool esimest rohkem meeldis. Kui kedagi välja tuua, siis Naomi (selle õige) tegevusliin - pole midagi originaalset (kuid miks parandada asja mis töötab).

Filmina jäi selgelt Hana'le alla.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Jan 20, 2007 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

Saw III

Kinopublik niheles nagu üks mees oma toolidel, kaks inimest jalutasid isegi pärast esimest pooltundi lihtsalt saalist välja. Ei tea, kas liiga räige oli või ei jaksanud enam suitsupausi oodata. Razz
Aga tegelikult, kui nüüd esimeste filmidega võrrelda, oli isegi mingil määral vähem võigas. Ei saagi nüüd rääkida, miks täpselt ja millele seekord rohkem keskenduti, sest muidu spoiliks. Noh, ütleks lihtsalt, et need mõningad stseenid, jigsawlikud 'katsumused', olid mõjuvad, kuid neid oleks kahe tunni sisse andnud palju rohkem mahutada. Mitte et ma kurdaks, nähtu oli juba piisavalt rõve. Kui kolmandat filmi hinnatakse esimesest kahest kõige madalamalt, siis ongi see tõenäoliselt selle pisukese pettumustunde pärast. Muidu on aga minu tagasihoidliku arvamuse järgi tegu igati eeskujuliku järjega.

9/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Jan 30, 2007 5:55 pm    Teema: Vasta viitega

Stay Alive

Nonii, sai siis see teenage slasher ära vaadatud. Ei saaks nüüd väga maha teha, kuna ma juba selline horrorisõber ning üldiselt ei vaata teenage slashereid kui katku ning minu esimeseks eelaimduseks ei ole "totaalne jamps". Sellised filmid ongi pigem meelelahutuseks, ning sügavat mõtet ega muud sellist ei tasu otsida.

See film räägib siis nn sõpradest, kes hakkavad ühte videomängu mängima. Ning peagi selgub, et kui mängus sured, sured ka päriselt. Filmi sündmustik on täiesti tavaline, ma isegi ei hakka seletama, eks kõik teavad milline "tavaline" välja näeb.

Sisu oli tegelikult üsna normaalne, põhinedes siis Elizabeth Bathory'l legendil/elulool (kuidas keegi heaks arvab). Näitlemine oli kokkuvõttes üsna kehva, mulle meeldis ainult Frankie Munizi etteaste, vb ka sellest tingitud, et ma Malcolmi suur fänn. Teistel väga viga ei olnud, mõni oli väga kohutav, mõni sai oma töö tehtud. Visuaalselt oli film tänapäeva standartitele kohane, erieffektide üle ei kurdaks ning meeldis ka see mäng. Kuigi selles suhtes kui mina suur gamer, kurdaks et survival-horror ei ole tavaliselt FPS, vaid hoopis 3rd person'is ning mängu kaamera on tavaliselt paika pandud juba, vähemalt mõndades kohtades. Muidugi üritatakse ka tuua tegelaste juurde mingeid emotsioone/mineviku sündmusi, täpsemalt siis peategelasele. Ka muidugi ei õnnestu see ning väga hale on seda üldiselt vaadata.

Aga no vähemalt meelelahutuse eest annan 5 punkti ära.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2007 6:26 pm    Teema: Vasta viitega



Venelaste kaheosaline telefilm, mis on humoristlik fantasy ja muusikaline uusaastakomöödia... põhineb vendade Strugatskite romaani motiividel...

Täpsemalt siin: http://ulmeseosed.blogspot.com/2007/01/1982.html
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 1:13 am    Teema: Vasta viitega



Alatriste - Agustín Díaz Yanes 2006

Ei saa mina aru mis inimestele selle filmi puhul ei meeldi. Minu arust on lõpupoole kolme minuti jagu kestev jalaväe piigilahingu kujutamine juba ise kümmet punkti väärt. Ma ei ole lugenud Alatriste raamatusarja ega oska millegi väljajätmisest puudust tunda, kõik mida nägin oli aga puhas kuld. Selline minimalistlikult loodud vanaaegne seiklus, justkui "Kolm musketäri", kuid ilma liigse pitsi, satsi ja lillevanikuteta. Kuuma hispaania päikese all pleekunud kangelased, sama liivakarva ja tolmused kui vaesterajooni tänavad nende katkiste saabaste all. Kogenud mõõklejad, endised Flandria veteranid ja nüüdsed palgamõrvarid kes hinge sees hoidmise nimel on nõus tundmatuid tapma kuid liiga uhked, et patroonide armuandidest elada. Kapten Alatriste ja ta kaaslased meenutavad Sam Peckinpah´i kuulsaima filmi The Wild Bunch kangelasi, ajastule jalgu jäänud relikte. Mehi kelle õiglustunne jääb uudses maailmas läbi löömisel takistuseks ja uhke meel ei lepi kompromissidele rajatud tasakaaluga. Kapten Alatriste pole eriline ajude liigutaja, ning lasknud end rohkem juhtida õiglasel meelel ja südametunnistusel. Kahjuks aga mitte alati varaliselt kasulikus suunas ja nii liigubki mees läbi oma elu münditagi taskus, kuid südametunnistus see-eest puhtas. Ülikud tema ümber aga punuvad intriige ja salatsevad. Kõnegi on härrasrahval vihjetega looritatud, ning vaataja peab omama väheke teadmisi ajastust, et aadlikke ja vaimulike abitsioonidest selgust saada. Palju infot toimuva kohta ( taustal möllavatest sõdadest ja usukonfliktidest ) ei jagata. See film ei haara ajastut suures plaanis vaid annab pildi 17-ndast sajandist läbi poliitikalaual asuva etturi, kapten Alatriste silmade. Kui filmile midagi ette heita siis vast vaid kasupoja armastuseliini vähest kirevust muu toonituse taustal aga muidu meeldis mulle kõik. Tahaks kunagi kuulda Indrek Hargla arvamust filmist, tema alternatiivajaloolised seiklusjuttud sattuvad sellele ajastule ja tegevuspiirkonnale üpris lähedale. 10/10


_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Veeb 04, 2007 12:41 am    Teema: Vasta viitega



Mind on kaua painanud, et ma pole oma blogis kirjutanud väga olulisest filmist «Flesh+Blood» (1985).

Link: http://ulmeguru.blogspot.com/2007/02/fleshblood-1985.html
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Esm Veeb 05, 2007 11:37 pm    Teema: Vasta viitega



Vaatasin hämaratel ajaenditel ära filmi «Syriana» (2005) ning kirjutasin sellest pisut ka oma blogis: http://ulmeguru.blogspot.com/2007/02/syriana-2005.html

Eks see üks jamps oli... aga Clooney tegi hea soorituse...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 15, 2007 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt mainin ära, et järgnev tekst kajastab üksnes selle autori arvamusi ega pretendeeri mitte mingisugusele tõele. Samuti ei pruugi järgnevas tekstis esitatavad arvamused minna kokku filmi autorite nägemusega filmi tähendusest.

Tulnukas (2006)

Ma mõistan küll täiesti, et seda filmi on viimasel ajal erinevates foorumites, blogides ja isegi ajakirjanduses põhjalikult käsitletud ning ilmselt ei mõjuks veel üks arvamusavaldus selle teose kohta sugugi lugemakutsuvalt, kuid oma mõtted tahaksin siiski kirja panna. Kirjutama ajendas mind eeskätt see, et olen netikommentaare lugedes märganud väga palju selliseid arvamusavaldusi, kus seda filmi peetakse rõvedaks, piinlikkust tekitavaks või üritatakse lihtsalt maapõhja taguda ja kirutakse sellise asja peale raha raiskamist. Õnneks tuleb küll tõdeda, et seda laadi kommentaarid tunduvad olevat vähemuses filmi kiitvate inimeste taustal, kuid paraku tuleb siin arvestada ka seda, et internetti kasutab valdavalt noorem ja seetõttu ehk ka liberaalsema maailmavaatega elanikkond, mistõttu ei kajasta see ehk ühiskonna arvamust tervikuna. Muidugi tuleb ka arvestada seda, et "Tulnukas" levibki peamiselt interneti kaudu ning seetõttu polegi väga paljudel üldse tekkinud võimalust selle filmiga lähemat tutvust teha, kuid eeldada võib, et juhul kui kõik Eestis elavad inimesed oleks seda filmi näinud, oleksid arvamused kindlasti teisele poole kaldu - ja seda päris sügavalt.

Aga nüüd filmi enda juurde. Esiteks räägiks sellest, mis niigi kõigile "Tulnuka" juures selge on. Film kirjeldab rullnokkade elu ning on tehtud iroonilises võtmes. Ehk siis üheks filmi eesmärgiks on pilada kaardus nokamütsidega, dressipükstes ja 3. seeria bemaritega sõitvat seltskonda. Nende käitumisele on omane tavainimese mõistes ropp kõnepruuk, mille elav ja mahlakas demonstreerimine filmis, nagu paistab, on üks peamisi põhjuseid, mis paljusid selle teose suhtes negatiivselt häälestas. Siin tuleks aga meeles pidada, et rullnokkade jaoks ei ole sellistel sõnadel üldse mitte niisugust kaalu, nagu neil on seda keskmisele inimesele tänavalt. Vulgaarsete väljendite kasutamine on osa nende subkultuurist ning nad peavad seda täiesti normaalseks, harilikuks. Teiseks oluliseks tunnuseks on sallimatus endast erinevate inimeste ja erinevate arvamuste suhtes ning kolmandaks konformsus (stiilis "omadega ei plõksita"). Filmis kujutatud rullnokki ilmestab näiteks nende jaoks ebasobivalt käituvate inimeste tembeldamine pededeks, mis ei käi, nagu ma aru saan, sugugi mitte ainult omasooiharate kohta, kuid kahtlemata hõlmab endas teiste tähenduste seas ka viha homoseksuaalide vastu. Need on inimesed, kes mitte kunagi ei küsi "miks?" Asi ei olegi ehk selles, et nad poleks suutelised elu keerulisemate küsimuste üle arutlema, vaid lihtsalt grupimentaliteet ei luba seda teha.

Nagu me juba teame, on film "Tulnukas" väga populaarne ja seda paljude erinevate ühiskonnagruppide seas. Üheks selliseks on needsamad rullnokad, kellest see film tehtud on. Kahjuks ei suuda nemad aga näha filmi sõnumit ja peavad seda ülimalt lahedaks asjaks ning pigem identifitseerivad end filmi tegelastega ja näevad neid eeskujudena, kellelt saab ehk isegi mõningaid uusi huvitavaid väljendeid õppida. Nii et rullnokki pilab see film kahel tasandil - esiteks näitab nende piiratust mitte-rullnokast vaatajale ning teiseks naerab vaikselt nende rullnokkade üle, kes seda filmi vaatavad ja end seejuures uhkena tunnevad.
Aga see pole kõik. Suur populaarsus on "Tulnukal" ka varateismeliste seas, kes enamuses loomulikult samuti ei suuda filmi tegelikku sõnumit mõista ja peavad nähtut äärmiselt naljakaks ja lahedaks. Ka sellele ühiskonnagrupile tehti filmis vihje - burgeriputka juures karjus varajases nooruses poisike juba edasijõudnud rullnokale "mine v***u!"

Eelnevalt sai kõneldud, kuidas film on sihitud rullnokkade ja teiste sellest pealiskaudsetel põhjustel vaimustatud inimeste pihta. Eestis on üsna suur hulk selliseid inimesi, kes erinevad filmis näidatud rullnokkadest kui öö ja päev. Nad on kultuursed, ei kasuta oma kõnes kunagi roppe sõnu (kui, siis vaid ekstreemsetes olukordades), nad käivad teatrites ja kunstimuuseumites ning... kritiseerivad teemaks olevat filmi. Mõned, kes minu mõttekäiku ehk jälgida suudavad, taipavad juba, kuhu poole ma oma jutuga nüüd sihin. Nad leiavad, et see film on ropp, nilbe, häbiks meie ühiskonnale. Aga täpselt nii palju, kui rullnokkade ja konformsete teismeliste, on see film suunatud ka nendesamade "kultuursete" inimeste pihta, kes seda filmi vaadates ei suuda näha kaugemale pealispinnast ehk roppustest ning selle peale paanikasse lähevad. On paras aeg küsida, et kas ja kui palju need inimesed ise üldse filmis kujutatud rullnokkadest erinevad? Pakend on silmnähtavalt täiesti erinev, aga sisu on ju sama. Kritiseerijad ei suuda taluda mõtet millestki erinevast, piire katsuvast. Kuna ei suudeta ega taheta mõista inimesi, kes selles filmis midagi sisulist leiavad, on kõige lihtsam viis hakata silte loopima ja neid kultuurituteks, madalateks ja ebamoraalseteks inimloomadeks nimetama. Roppude sõnade kuulmine otsekui käivitaks nende ajus mingi pisikese programmijupi, mille tulemusel muutub sünnis kõneviis justkui kõige tähtsamaks asjaks elus ja kõik muu kaotaks tähtsuse.
On kõlanud ka veidi vaoshoitumaid arvamusi, mis küsivad, et kas tõesti oli tarvis seda kõike nii realistlikult kujutada. Kuid kas seda tuleks siis varjata? Kui "Tulnukas" ei oleks just selline nagu ta on, siis kaotaks ta oma mõtte.

Üks huvitavamaid seiku "Tulnuka" juures oli ehk juba kuulsaks saanud laul, mis algas sõnadega "Marie Under n***is oblikate vahel" ja kordas sama veel mitme tuntud kultuuritegelase kohta. Julgen arvata, et tõenäoliselt just see ajaski paljudel kodanikel filmi juures kopsu üle maksa, sest kes ikka tahaks kuulda, kuidas suuri eesti loometegelasi niimoodi mõnitatakse. Aga ka see oli osa, seejuures tähtis osa, selle filmi juures. Ja pealegi, mõelgem asja peale nii: kindlasti said selle laulu läbi paljud rullnokad ja muud loomad võib-olla esimest korda kuulda nimesid nagu Artur Adson ja August Gailit ning ehk on neil järgmistes kirjanduse tundides tunduvalt lihtsam mõnda kirjanikku nimetada.


Et selline on siis minu arvamus "Tulnuka" kohta. Ei soovitaks seda filmi vaadata inimesel, kes tunneb end kuuluvat ühte ülalmainitud ühiskonnagruppidest, kuid avatud meelega filmihuvilistel soovitan kindlasti vaadata.
Aga võib-olla olen ma kõigest üks neist tobedatest ja vastikutest postmodernistliku mõtteviisiga kodanikest, kes igasuguses pasas midagi leiavad. Wink Vabandan selles postituses keskmisest vulgaarsema sõnakasutuse eest, kuid tundus, et antud temaatika juures on see sobilik.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 15, 2007 11:48 pm    Teema: Vasta viitega

Olen Enterprise'iga täiesti nõus, et pole sel filmil midagi viga ja see ropendamine teeb filmi pigem naljakamaks, kui vastumeelseks. Rullnokad on olemas ja ka neid identifitseeriv kultuurikäitumine on olemas. Ei saa öelda, et nemad on pahad ja meie oleme head, kuna ei pane iga teise sõna järele mõne mahlase ropu sõna.

Ma mõtlesin, et huvitav, mida see ufo filmi lõpus võiks sümboliseerida ja tänasest Kahvlist TV3-s sain ka teada - kuna rullnokad armastavad igasugu tuledega ja vilkuvaid asju, siis filmi looja arvates sobis see sinna väga hästi.

Aga kes veel ei ole seda filmi näinud, vaadake kindlasti ära. Cool
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 12:20 am    Teema: Vasta viitega

Ma arvasin ka, et Tulnuka kui üleüldse all mõeldi seda, et too kutt kes nn aru pähe sai peale seda labidalööki (Valdis vist?) on justkui tulnukas peale seda, sest ta nn maailmavaade muutus peale seda lööki ning ta tundus teistele rullnokkadele outsider, tulnukas.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Tume Torn
Nooremleitnant


Liitunud: 25 Sept 2006
Postitusi: 44
Asukoht: Saku

PostitusPostitatud: Esm Veeb 19, 2007 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Ulmeguru kirjutas:


Vaatasin hämaratel ajaenditel ära filmi «Syriana» (2005) ning kirjutasin sellest pisut ka oma blogis: http://ulmeguru.blogspot.com/2007/02/syriana-2005.html

Eks see üks jamps oli... aga Clooney tegi hea soorituse...


Olen ise ka seda filmi näinud ja mulle meeldis seal ainult lõpp. Ühesõnaga nõustun Ulmeguruga 120%.
_________________
Its fangs are in your flesh before its hiss leaves your ears.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Veeb 19, 2007 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

"Kiraware Matsuko no isshô"
("Memories of Matsuko")

Fantaasiarikas lugu ühe naise elust - Matsukost. Segu muusikalist ja melodraamast. Mina nimetaksin seda "Amelie" ja "Moulin Rouge" ristsugutiseks, sealjuures temaatliselt neist mõlemaist palju tumedam.

Peategelase elu on täis traagikat ja kurbust. Kuid ei saa väita, et ta ise ka mingi ingel oleks olnud. Miki Nakatani on oma osas suurepärane. Rollis on esindatud kõik võimalikud inimemotsioonid ning näitelja saab nende kõigiga perfektselt hakkama. Ja milline lauluhääl. Super sooritus.

"Muusika ja tantsu" numbrid olid kõik suurepärased. Eriti veel vangla oma. Visuaalselt (väga palju DI tööd, värviga mängiti palju) ja heliliselt super, nagu ka kogu ülejäänud film.

Filmi algusmonoloogis öeldakse, et me kõik jahime oma unelmaid, kuid vaid vähesed jõuavad nendeni. Minu jaoks on see positiivne sõnum. Sellele lisab kihte juurde veel seik, et hetk mil see kõlab, pan'ib kaamera ühel (mitte nii väga tundmatul) tüdrukul kelle käest tundmatu mees küsib "tahad olla staar?". Smile Ja see pole halvustava sõnumiga. Mis sobib kokku minu põhimõtetega - ela ise ja lase teistel elada.

Ainuke asi mis mulle päris peale ei läinud oli filmi lõpp. Mitte päris lõpp, viimane muusika number oli hästi tehtud, kuid sellele eelnev oli liialt veniv. Kokkuvõttes siiski väga hea filmielamus.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group