Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Dan Simmons ja Hyperioni saaga

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 08, 2006 11:45 am    Teema: Dan Simmons ja Hyperioni saaga Vasta viitega

Antud saaga koosneb siis neljast raamatust, minu arates on tegemist suurepäraste teostega, selgelt on meeles just autori lähenemine esimese raamatu puhul, kus olid erinevad jutustused seotud üheks tervikuks. Meenutas oma ülesehituselt veidi Dekameroni, mis lisas minu arvates asjale vürtsi, samas pole ka järgedele midagi ette heita(viimast raamatut pole veel ise lugenud).

Raamatud siis järgmised.

Hyperion

Kuna siia ei suutnud momendil ühtegi eestikeelset sisututvustust leida, siis mõned ingliskeelsed kommentaarid...

Hyperioni langus

Jätkuvad palverändurite seiklused planeedil Hyperion. Ajahauad avanevad aeglaselt, iga palverändur ootab seal erinevat ilmutust või lahendust oma küsimusele. Käik märgid näitavad aga, et pärast ajahaudade avanemist ei saa miski universumis enam päris endiseks jääda.

Endymion

Jätkub Hyperioni eepiline saaga. Raamatu tegevus toimub 274 aastat pärast langust ning universumis valitseb kaos. Endisest hegemooniast jäänud vaakumi on täitnud katoliku kirik ning selle üks tiib – Pax. Ainus võimalik oht kiriku ülemvõimule on üheteistaastane tüdruk Aenea. Aenea kaitsjaks on valitud Raul Endymion, kunagine lambakarjus ja vang. Tüdrukule on 32. sajandisse järgnenud ka Veristaja, teda omakorda kaitstes ja jälitades.

Endymioni tõus

Dan Simmonsi saaga viimane raamat algab Paavst Julius XV surma ja ülestõusmisega ning uue messia Aenea täisikka jõudmisega. Koos oma kaitsja Endymioniga alustab Aenea oma viimast missiooni, mille eesmärgiks on leida universumi aluseks olev kude ja seda mõista.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Apr 08, 2006 2:26 pm    Teema: Vasta viitega

Väga hea teema. Olen kõik 4 osa läbi lugenud - 3 esimest emakeeles ning neljanda ("The Rise of Endymion") ingliskeeles. Muideks, kes veel ei tea, nüüd on neljas raamat ka Eestis väljas.

Ma jaotaksin Hyperion Cantose kahte ossa - Hyperioni ja Endymioni raamatud. Kumb mulle rohkem meeldis? Raske öelda, neil on väike temaatline vahe sees. Kaks esimest Hyperioni raamatut moodustavad omavahel terviku, üks lugu saab sellega räägitud. Kusjuures kogu kompott on väga hea tervik. Küsimused jäävad, kuid küsimused peavadki jääma. Kolmas raamat Endymion hakkab nagu otsast peale, hakates oma lugu jutustama. Endymion on neist kõige seikluslikum raamat, valmistades ette viimast Cantose osa (mina pean seda neljast kõige nõrgemaks, mis muidugi ei tähenda, et tegu halva raamatuga).

Pean viimast osa, The Rise of Endymion'i ülivõimsalt Cantose parimaks osaks (ja üldse parimaks ulmeraamatuks mida ma lugenud olen). Võibolla on väike põhjus ka selles, et lugesin seda raamatut originaalkeeles. Polnud mingit muret, et midagi tõlkes kaduma oleks läinud. Raamatu kaanel olev Iain M. Banksi tsitaat võtab kõik kokku - "The density and complexity of ideas...is truly astonishing". Küsimused jäävad, kuid nagu ma juba ütlesin, need peavadki jääma. Ja lõpp - kurb ning võimas. Pean Aenead kogu sarja parimaks tegelaseks.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 09, 2006 3:30 am    Teema: Vasta viitega

Kõik neli osa loetud ja ma väga loodan, et eestis ilmub ka selle saaga viies raamat, mis on hiljem juurde kirjutatud.Kuigi neljandas osas saavad peaaegu kõik küsimused vastude, jäävad siiski mõned vastamata (või täpsema seletuseta)küsimused, mida siis veel viiendas osas pidi edasi arendatama.Lühidalt öeldes:üks parimaid raamatuid, mis ma lugenud olen.Kõva 10 punkti... Very Happy
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 09, 2006 9:46 am    Teema: Vasta viitega

Just eile lõpetasin neljanda raamatu. Täie naudingu saamist segas suur ajavahe - oli eelmist osa lugenud üle aasta tagasi. Hea raamat , kus filosoofia ja emotsioonid on vürtsitatud actioni ja poliitikaga. Praegu vahetult pärast Endymioni tõusu tundub see olevat seeria parim raamat . Minu arvamus on , et Hyperioni raamatud on Babylon5 paberil. Sama valgusaastate taha ulatuv poliitika, hämarad ja kõikvõimsad jõud kusagil taustal ja üle rasside ja kosmose ulatuvad tunded.
Minu jaoks mingeid suuri küsimusi ei jäänudki, ainult Karud ja Tiigrid jäid ehk lahtirääkimata.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 4:23 pm    Teema: Vasta viitega

Nii neljas raamat nüüd ka endal käsil. Algus oli veidi segane, kuna eelmiste raamatute lugemisest kõvasti aega möödas, aga nüüd hakkab juba pilt selginema. Veidi ajavad närvi pikad looduskirjeldused, huvitav kas varem neid polnud või ei häirinud need mind nii väga.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 12, 2007 9:04 pm    Teema: Vasta viitega

SoulHunter kirjutas:
Kõik neli osa loetud ja ma väga loodan, et eestis ilmub ka selle saaga viies raamat, mis on hiljem juurde kirjutatud.Kuigi neljandas osas saavad peaaegu kõik küsimused vastude, jäävad siiski mõned vastamata (või täpsema seletuseta)küsimused, mida siis veel viiendas osas pidi edasi arendatama.Lühidalt öeldes:üks parimaid raamatuid, mis ma lugenud olen.Kõva 10 punkti... Very Happy


Äkki oskad öelda ka, mis selle raamatu nimi on, sest isegi Dan Simmonsi ametilkul kodukal pole sellisest raamatust küll midagi mainitud.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Jan 13, 2007 10:20 am    Teema: Vasta viitega

Arvan et SoulHunter peab silmas lühijuttu "Orphans of the Helix". Pole seda lugenud, kuid kahtlen kas ta nüüd enamik küsimustele vastuse annab.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 13, 2007 10:40 am    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Arvan et SoulHunter peab silmas lühijuttu "Orphans of the Helix". Pole seda lugenud, kuid kahtlen kas ta nüüd enamik küsimustele vastuse annab.


tänud, eks saab kunagi järgi t¹ekatud.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Püh Jan 14, 2007 8:04 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Äkki oskad öelda ka, mis selle raamatu nimi on, sest isegi Dan Simmonsi ametilkul kodukal pole sellisest raamatust küll midagi mainitud.

Taoliste küsimuste puhul on abiks selline lahe eestikeelne andmeallikas nagu Ulmekirjanduse Baas.

Sari "The Hyperion Cantos" baasist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 14, 2007 8:16 pm    Teema: Vasta viitega

nn3 kirjutas:
Artzz kirjutas:
Äkki oskad öelda ka, mis selle raamatu nimi on, sest isegi Dan Simmonsi ametilkul kodukal pole sellisest raamatust küll midagi mainitud.

Taoliste küsimuste puhul on abiks selline lahe eestikeelne andmeallikas nagu Ulmekirjanduse Baas.

Sari "The Hyperion Cantos" baasist.


Tänud! Igati abiks kohe Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Chained Lady
Kaptenleitnant


Liitunud: 15 Jan 2007
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 15, 2007 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

Üle mõistuse head teosed. Ainult kiidusõnu Dan Simmonsile. Applause

Parima mulje jättis "Endymion". Ilmselt selle pärast, et ma just seda teost lugesin esimesena ja alles siis "Hyperioni" ja "Hyperioni langust". Ja nüüd aastaid hiljem sai lugu ka lõpetuse "Endymioni tõusu" näol. Kahe viimase teose puhul elasin tõsiselt teatud tegelastele kaasa...

Mitmeid asju jäi lõpuks tõesti selgusetuks, aga see on ainult hea - jääb mõtlemis- ja arutamisainet. Kui iga asi lahti seletatakse, siis huvi väheneb.

Igal juhul olid kõik 4 teost suurepäraselt kirjutatud ja pakkusid mulle vägagi meeldiva lugemiselamuse ning kuigi ma olen juba kõiki 2 korda lugenud, kavatsen ma need peagi uuesti ette võtta. Very Happy
_________________
Kõige paremini on Kuu seletatav vaatlusveaga: tegelikult pole Kuud olemas!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 25, 2007 10:35 am    Teema: Vasta viitega

Peale eesti keeles ilmunud nelja tõsiselt toeka köite (Hyperion, Hyperioni langus, Endymion, Endymioni tõus) kuulub sarja veel lühiromaan "Orphans of the Helix", mille tegevus toimub paarsada aastat Endymioni lõpus kirjeldatud sündmustest hiljem. Muu sarjaga seovad seda põgusalt läbivilksatavad Aenea ja Endymioni poeg Peter ja loomulikult vana hea Shrike, Veristaja eestikeelses tõlkes. Mul võttis kergelt karbi lahti Simmonsi fantaasia - muu hulgas kirjeldas ta kolooniat, mis asus päikese pinnakihtide sees. Mitte meie päikese, vaid mingi muu tähe ühesõnaga.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
para
Kadett


Liitunud: 1 Sept 2009
Postitusi: 4

PostitusPostitatud: Teis Sept 01, 2009 8:25 pm    Teema: Vasta viitega

Pean tunnistama, et kolm esimest osa ei jõua ära kiita, samas kui 4-ndat ei jõua seetõttu ära kiruda.. Mad
Minu arvates läks jube hea Simmonsi sci-fi viimases osas täiesti kaduma ja teos vahetas kannapealt ¾anri - sci-fi-st fantastikasse. Kõik lahendused olid kui seebiooperis, tulemused pingutatud, lahendus läila nagu india romantikafilmis. Pisarakiskuja polnud kah puudu.
Lühidalt - kahetsen, et viimast osa lugesin. Smile

Aga esimesi soovitan soojalt Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2010 12:52 am    Teema: Vasta viitega

Olles lugenud Hyperioni ja Endymioni saagat korduvalt, julgen ka seda kõikidele soovitada. Minu silmis on tegu kindlasti top 10-sse kuuluvate Sci-fi raamatutega.

Aga täna siis märkasin et Tv3 peal tuleb film Fall of Hyperion. Ja ma sekundiks mõtlesin.... hmmm mis värk on loen infot ja lõpus on seal selline asi.
Tsiteerin::
Teadlased asuvad maailma päästma ning selle käigus paljastub USA valitsuse peiteoperatsioon. Põhineb Dan Simmonsi romaanil.


wow... lihtsalt wow... ma küll ei viitsi täpset infot uurima minna aga kahtlen sügavalt et peale nime sel filmil vähimatki ühist Dan Simmonsiga on Very Happy
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group