Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 2x18 "Dave"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindad seda osa?
10
8%
 8%  [ 1 ]
9
33%
 33%  [ 4 ]
8
25%
 25%  [ 3 ]
7
8%
 8%  [ 1 ]
6
16%
 16%  [ 2 ]
5
8%
 8%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 12

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 08, 2007 10:16 pm    Teema: Lost - 2x18 "Dave" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 9. jaanuaril 2007 kell 20:30 Kanal2's.
Episoodi korratakse:
kolmapäeval, 10. jaanuaril 2007 kell 11:55
pühapäeval, 14. jaanuaril 2007 kell 10:00



"Dave"
Libby on Hurleyle toeks, kui too arvab, et saar avaldab talle kummalist mõju ja kavatseb üksinda koopasse elama kolida. Ja kes on salapärane Dave, kes end talle ilmutab? Locke'i häirib uus info, mida vang talle punkri kohta jagab.



_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:59 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Tundus päris huvitava osana, eriti seetõttu, et natuke infot tuli juurde Teiste kohta. Ühtlasi tekitasid liba-Henry väited minus ka kahtusi, et Teised tõesti ei ole Dharma liikmed ning millegipärast jäi ka selline mulje, et Teised ise on samuti saarel lõksus ega pääse minema - lihtsalt nad on seal kauem olnud. Liba-Henry väitis ka, et ta arvutisse numbreid ei sisestanud - valetas ta nüüd või mitte, aga hetkel nähtavaid tagajärgi nagu pole.

Hurley osa oli üsnagi parajalt koomiline ja tõsine samaaegselt. Paistab, et tal tõesti on mingi needus peal, kui just siis, kui ta otsustab oma toiduvarud hävitada, ilmub kuskilt uus hunnik söögipoolist välja. Muuseas, ma ikkagi arvan, et nende toiduvarude hävitamine oli rumal idee, sest sel hetkel tema ja Libby ju ei teadnud veel langevarjust ning on võimalik, et neid toiduaineid oleks tarvis läinud. Kaklus langevarju juures oli siiski päris koomiline. Very Happy
Hurley mineviku osas selgus siis, et ta oli olnud kuskil psühhiaatriahaiglas ravil. Hakkasin mõtlema, et tohutu altvedamine oleks küll, kui kõik juhtunu osutuks lihtsalt tema väljamõeldiseks. Nojah, ega ma seda tõsiselt ei uskunud, aga kartsin siiski, et see võimalus jäetakse lahtiseks ja enam-vähem nii ka ju läks, mis sest, et lõpus näidati ka, et Libby oli seal haiglas olnud. Küllap Libby sellepärast suhtubki temasse suhteliselt positiivselt, et mäletab teda haiglast ja teab seetõttu, mida ta läbi elanud on.
Libby ja Hurley teema juures, kui Hurley kaljult alla hüpata tahtis, jäi muidugi see lahtiseks, et kas tõesti oli tegu tema ettekujutlusega või mitte, sest põhimõtteliselt võis ju Hurley alateadvus ka selle välja mõelda, et Libby pidi mitu inimest maha matma, et saada lisaveendumust mitte oma seisundist välja tulemiseks.

Episoodi kõige naljakam koht oli kahtlemata see, kui Hurley Sawyerile kallale läks. Selle juures pidin küll ennast ribadeks naerma. Laughing Selle eest annan lisapunkti, nii et kokku 9.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Hea osa. Tõesti hea osa. Kuigi seda peateemat niiväga ei puudutatud, oli sellegipoolest Hurley looke päris magus tükk koogikesest. Eks ka oma osa ole näitlejate heal näitlemisoskusel. Tegelikult oli osa üsna sisutühi selliste mõistatamapanevate asjade poolest, seega tuleb minu poolt kommentaar lühike. Lugu oli mõnus, õigemini mõnus vaadata. Midagi ei häirinud, ega miskit. Kummaline tegelane Dave jaoks valiti ka väga hea näitleja välja. Veel mainiks, et Dave lugu "kujutletavast maailmast" oli üpris reaalne Hugo vaatepunktist. Näiteks punkril oli sama number mis tema loteriiski, see oleks ka mind pannud mõtlema, et kas asi on ikka reaalne või mitte. Muidu üldse see komejant Davega ja täpsemalt see lugu meenutas mulle millegipärast Stargate SG-1 osa "Urgo". Muidu see suudlus lõpus oli kuidagi liialt peale sunnitud, seda ma aimasin et lõpuks Libby talle midagi säärast korraldab. Lõpp ka pani ootama järgnevat osa, mis arvatavasti räägib veidi Libby'st. Vist, vähemalt arvan mina nii.

Ja ühes kohas hakkasin plaginal naerma. Ja see koht oli, kus Hurley küsis Sawyerilt meditsiini ning seletas miks, ja kui ta ütles "kiilakas mees hommikumantlis" vms siis ma purskasin naerma, oodates Sawyeri reaktsiooni. Very Happy Sest see jutt kiilakast mehest tundus küll veidikene "weirdo" tol momendil.

Igastahes tore osa oli, 8 punkti.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

6 punkti.

Tuleb tõdeda, et selle osaga tase minu silmis jällegi langes. Uut informatsiooni saime minimaalselt ja minu arust ei olnud episoodi ka eriti põnev vaadata. Plussiks tuleb pidada kindlasti "Henry" teema käsitlemist, hea vaadata, kuidas mees seltskonna järjest suuremasse rappa juhatab, selge see, et ta valetab peaaegu igas asjas. Smile
Üldse punkri ja Teiste ümber käiv jutt on hulga põnevam kui teised liinid ja ma oleks täiesti rahul, kui põhirõhk oleks kõigis episoodides sellele suunatud.

Hurley kohta saime küll veidi uut informatsiooni teada, aga mina küll tema sekeldusi minevikust ja ka saarel eriti koomiliseks ei pidanud. Tavaline näide skisofreeniat põdevast inimesest, mis on tegelikult üks õudne haigus. Võibolla tema kaklus Sawyeriga tõi kerge muige näole, kes sai oma norimise objekti käest lõpuks peksa. Very Happy

Näitlejatele ei saa aga tõepoolest midagi ette heita ning kui midagi positiivset välja tuua, siis peaks see kindlasti olema nende oskus usutavalt mängida.

Loodan, et järgmised episoodid tulevad asjalikumad. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
6 punkti.
Üldse punkri ja Teiste ümber käiv jutt on hulga põnevam kui teised liinid ja ma oleks täiesti rahul, kui põhirõhk oleks kõigis episoodides sellele suunatud.


Nojah, tegelikult kuna hooaja lõpp juba käes, siis oleks tore jah, et kasvõi natukene kiirendavad asjade kulgu. Muidu näeme 9ndal hooajal alles midagi uuenevat ning terve hooaeg on täis flashbacke, mis räägivad saarelolijate tite aegadest.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 10:16 pm    Teema: Vasta viitega

Panin eile maksimumi ära, aga kirjutan täna...

Minuarust väga hea osa... võtan aluseks kasvõi selle, kuidas meelde jäi... ka on mulle alati meeldinud osad, kus näidatakse Hurley mälestusi...

Hurley ja Sawyer ongi mul aja jooksul lemmikuteks saanud... Locke ka üldiselt veel meeldib, aga tema hull veendumus oma usu õigsuses hakkab pisut tüütama... dr. Jack on aga juba täielikuks tropiks mandunud ning tõestab edukalt teesi, et arstidel lõpeb otsustamisjulgus haiglast väljudes...

Hurley kiiks ja kujuteldav sõber oli väga hea idee ja väga hästi väljapeetud... aplaus mõlemale näitlejale...

Siit tulenebki järgmine punkt: Hurley klohmimas Sawyerit. Hurley ei läinud Sawyerile kallale seepärast, et Sawyer noris... Hurleyl oli oluline/eluline küsimus ning Sawyer ajas vastu miskit hülgemöla... loomulik, et sellises olukorras taod tüübi mutta... ka killumees peab aru saama, et millal on arukas lõuad koos hoida...

*

Mind ajab aga näiteks naerma siinse arutluse tase, kus jauratakse nende numbrite üle... samas on juba ju ammu selge, et kust need numbrid pärinevad...

*

Ma loodan, et ka sarja tegijad on lugenud ühte pooletoobist arvustust, kus käis samasugune loll inin, et ikka tegeletakse tegelastega ning saladusi ei saagi teada... vaat see arvustaja püüdis «nalja teha» ning küsis, et millal tulevad koer Vincenti mälestused. Filmi tegijad võikski ühe osa pühendada koer Vincenti loole... mina oleks rahul!
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 10:19 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
TrekRanger kirjutas:
6 punkti.
Üldse punkri ja Teiste ümber käiv jutt on hulga põnevam kui teised liinid ja ma oleks täiesti rahul, kui põhirõhk oleks kõigis episoodides sellele suunatud.


Nojah, tegelikult kuna hooaja lõpp juba käes, siis oleks tore jah, et kasvõi natukene kiirendavad asjade kulgu. Muidu näeme 9ndal hooajal alles midagi uuenevat ning terve hooaeg on täis flashbacke, mis räägivad saarelolijate tite aegadest.


Aga Sa vaata Star Trekki, kus trikoodes töllid papist tausta ees näidelda püüavad ning kõigil tulnukatel on kortsus näod...

Sa ilmselt ikka nii juhm pole ja oled juba aru saanud, et Sa vaatad valet (ja ebaeakohast) sarja... miks Sa end kiusad... oled teleka külge aheldatud..?
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 10:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ulmeguru kirjutas:
Aga Sa vaata Star Trekki, kus trikoodes töllid papist tausta ees näidelda püüavad ning kõigil tulnukatel on kortsus näod...

Sa ilmselt ikka nii juhm pole ja oled juba aru saanud, et Sa vaatad valet (ja ebaeakohast) sarja... miks Sa end kiusad... oled teleka külge aheldatud..?


Ma arvan, et ei ole mingit vajadust isiklikeks solvanguteks. Oma üleoleku demonstreerimiseks on ka paremaid viise.
Ja see käib kõigi kohta.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 10:40 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on ainult üks küsimus austatud Ulmeguru, millest selline emotsionaalne lahmimine? Smile

Eriti madal on arvustama hakata sarja, millest sa ilmselgelt midagi ei tea ja millesse ei ole vaevunudki süvenema hakata. Sari võib mitte meeldida, aga paluks seda mitte fännidele nina alla hõõruda, eksju. Wink


Ulmeguru kirjutas:
Siit tulenebki järgmine punkt: Hurley klohmimas Sawyerit. Hurley ei läinud Sawyerile kallale seepärast, et Sawyer noris... Hurleyl oli oluline/eluline küsimus ning Sawyer ajas vastu miskit hülgemöla... loomulik, et sellises olukorras taod tüübi mutta... ka killumees peab aru saama, et millal on arukas lõuad koos hoida...


Mis puutub sellesse, siis oma postis ei mõelnudki ma seda, et Hurley Sawyerile norimise pärast kallale läks, vaid lihtsalt, et Sawyer sai lõpuks oma tasu.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 11:06 pm    Teema: Vasta viitega

Ulmeguru kirjutas:
AlienX kirjutas:
TrekRanger kirjutas:
6 punkti.
Üldse punkri ja Teiste ümber käiv jutt on hulga põnevam kui teised liinid ja ma oleks täiesti rahul, kui põhirõhk oleks kõigis episoodides sellele suunatud.


Nojah, tegelikult kuna hooaja lõpp juba käes, siis oleks tore jah, et kasvõi natukene kiirendavad asjade kulgu. Muidu näeme 9ndal hooajal alles midagi uuenevat ning terve hooaeg on täis flashbacke, mis räägivad saarelolijate tite aegadest.


Aga Sa vaata Star Trekki, kus trikoodes töllid papist tausta ees näidelda püüavad ning kõigil tulnukatel on kortsus näod...

Sa ilmselt ikka nii juhm pole ja oled juba aru saanud, et Sa vaatad valet (ja ebaeakohast) sarja... miks Sa end kiusad... oled teleka külge aheldatud..?


Miks sa kiusad ennast, vaieldes minuga?

Ebaeakohast? Esiteks see et ma olen üsnagi noor ei puutu asjasse. See et sina arvad tänapäeva noortest kui inimestest, kes vaatavad pool päeva kas mingit reality-show'd või mingit MTV'd on väga kohe mööda. Kas ma olen üldse maininud, et mulle see sari ei meeldi? Poole sõnagagi? Sa oled nagu mingi pöörane fänn, kes hakkab kohe räuskama, kui keegi sarja kritiseerib.

Ma saan aru, et tegelaste arendamine on tähtis osa. Ja mulle lausa meeldib see. Kuid kulgu võiks vähe kiirendada küll. Kui ikka 9 hooaega kestaks sama jama, kas see oleks siis huvitav? Ega ühte ja sama tegelast ei saa ka koguaeg läbi leierdada, kuni lõpuks on tegelane nagu marionett. Või solvas sind see tite jutt?

Tegelikult saab sellest teemast muidu flamewar, seega jätan edasised märkused ütlemata.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 11:19 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Mul on ainult üks küsimus austatud Ulmeguru, millest selline emotsionaalne lahmimine? Smile


Lihtsalt paha lugeda, kuidas kirjutatakse asjadest millest aru ei saada...

TrekRanger kirjutas:
Eriti madal on arvustama hakata sarja, millest sa ilmselgelt midagi ei tea ja millesse ei ole vaevunudki süvenema hakata. Sari võib mitte meeldida, aga paluks seda mitte fännidele nina alla hõõruda, eksju. Wink


Oletame, et ma olen Losti fänn, et kas siis oleks arukas mulle nina peale hõõruda, et ei saada millestki aru ja seepärast on igav ning seepärast on sitt sari...

Mis puutub minu ja Star Treki seostesse, siis ei saa öelda, et ma midagi ei tea:
    Originaali on vaadatud miski poolteist hooaega, pluss loetud veel ka kolm kogumikku jutte, mida James Blish kirjutas episoodide käsikirjade põhjal.
    Järgmist põlvkonda olen ilmselt oma kaks hooaega vaadanud, aga enamjaolt saksa keeles.
    Siis seda DS9-t olen vaadanud pool hooaega kunagi, kui Sky One seda näitama hakkas.


Ma tõesti ei saa aru, et milles on Star Treki võlu, aga see pole vist teema, mida siin arutada..?

TrekRanger kirjutas:
Aga mis see teleka külge aheldatus siia puutub? Rolling Eyes


Aga mis sunnib vaatama, kui ilmselgelt korda ei lähe..?

TrekRanger kirjutas:
Ulmeguru kirjutas:
Siit tulenebki järgmine punkt: Hurley klohmimas Sawyerit. Hurley ei läinud Sawyerile kallale seepärast, et Sawyer noris... Hurleyl oli oluline/eluline küsimus ning Sawyer ajas vastu miskit hülgemöla... loomulik, et sellises olukorras taod tüübi mutta... ka killumees peab aru saama, et millal on arukas lõuad koos hoida...


Mis puutub sellesse, siis oma postis ei mõelnudki ma seda, et Hurley Sawyerile norimise pärast kallale läks, vaid lihtsalt, et Sawyer sai lõpuks oma tasu.


Hm, see oli nüüd küll ootamatu avaldus... ei tahtnud kuidagi Sind solvata ning see oli tegelikult selline avalik mõte... lihtsalt näitasin miskit teist nurka asjas... noh, et (ka inglisekeelses meedias) on üsna levinud idee, et Hurley'l viskas Sawyer lihtsalt üle... mulle tundub, et muus olukorras oleks Hurley Sawyeri möla lihtsalt alla neelanud... noh, et pole selline ärrituv tüüp, aga Dave'i küsimus oli tema jaoks liialt eluline...

*

Üleüldse oli see post, mis pahandas selline üldine mõte (polnud mõeldud solvanguna), kus ma küll tsiteerisin Alien X-i (ning temal oleks tõesti põhjust solvuda), aga kuna ta ise ka suhtkoht lahmib, siis ei näe probleemi...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/


Viimati muutis seda Ulmeguru (Teis Jan 09, 2007 11:45 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Miks sa kiusad ennast, vaieldes minuga?


Ega eriti ei kiusagi... Wink

AlienX kirjutas:
Ebaeakohast? Esiteks see et ma olen üsnagi noor ei puutu asjasse. See et sina arvad tänapäeva noortest kui inimestest, kes vaatavad pool päeva kas mingit reality-show'd või mingit MTV'd on väga kohe mööda. Kas ma olen üldse maininud, et mulle see sari ei meeldi? Poole sõnagagi? Sa oled nagu mingi pöörane fänn, kes hakkab kohe räuskama, kui keegi sarja kritiseerib.


Vaevalt ma nüüd pöörane fänn olen... meeldib see sari küll...

Lihtsalt tüütu on lugeda, et kuidas inimesed ootavad asju, mida ilmselt ei tulegi ning siis virisevad... sama hea oleks näiteks Angeli kallal hakata virisema, et miks ikka ei anta sarjas Angeli võimete teaduslikku seletust ning miks ei näidata rohkem kolle ja kaklust... võib ju selliseid asju nõuda, aga see kvalifitseerub siiski vale puu all haukumiseks...

Vanusest!
Inimese vanus pole miski etteheide... tegelikult mõtlesin ma tükk aega, et kas ma seda kirjutan... kuid tõsiasi on, et mingitest asjadest hakatakse alles aastatega aru saama... noorena on seda raske endale tunnistada, aga see on nii... ja see on eranditult kõigiga nii... keegi pole sündinud tark... lihtsalt on tõsiasi, et mingeid asju on parem nautida vanemana... (ja ka vastupidi: mingeid asju on vanemana võimatu nautida)...

*

Ei see tite jutt ei solvanud, sest see Vincenti mälestuste jutt on umbes sama ning seda kirjutas miski kolmekümnene ulmekirjanik oma arvustuses... seal arvustustes viriseti veel ka selle üle, et Rose'ile ja Bernhardile pööratakse liialt tähelepanu jne.

Tempost jne.
Inimestel on temperament lihtsalt erinev... minuarust on sarja tempo ideaalne... Sinu arust on uimane... ilmselge on ka, et see tempo ilmselt ei muutu ning seletusi kõigele ei anta... seega, virised või ei virise, aga sündmused kiiremini liikuma ei hakka... lepi parem tõsiasjaga ning püüa nauding saada...

See seletustega hämamine on üldse miski moodsam trend... Carnivale jäi ka tegelikult suht ripakile... ja vaata kavõi CSI-d kuidas seal osad lõppevad...

*

OK, asi läheb konkreetse episoodi teemast ikka väga kaugele...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 09, 2007 11:43 pm    Teema: Vasta viitega

Omamoodi hea osa oli. Maksimumpunkte nagu ei tahaks anda, sest lugu ei arenenud ja põnevust ka polnud piisavalt, aga 9 saab ikka, sest seda tulebki väikese vaheloona arvestada.
Pole pikemalt kirjutada, kui et väga huvitav teema oli Hurley ümber ja oleks mõnus näha, kui sarja tegijad tahavad kiiresti lõpetada ning viimases osas tuleb välja, et kõik ongi Hurley fantaasia. Smile
Mul tekkis juba kohe alguses mõte, et Dave on "väljamõeldud sõber" ning see muutus üha kindlamaks. Niisiis ma ei imestanud, et pildil oli Hurley üksinda. Episoodi tipphetk oli Dave'i teooria saarest, eriti selle esitlus. Järgi mõeldes sobis kõik paika - numbrite kordumine, Hurley tüdruksõber ja kaalu...kaotamatus. Pole imestav, et Dave kui Hurley alateadvus, selle välja mõtles. On veel muidugi võimalus, et Dave on olemas ja Teiste poolt loodud ning psühhiaater haiglas oli nendega mestis ja muutis pilti natuke ja mis kõik veel... aga see oleks jama, episood sobis Hurley eneseleidmiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Kolm Jan 10, 2007 3:17 pm    Teema: Vasta viitega

Seekordne nägemus saarel avaldas end siis tugevamini kui eelmised eelmiste tegelaste puhul. Samas arvestades Hurley tausta ja olukorda, saab seda kuidagi siiski mõista.
Samas koht, kus Hurley pidi alla hüppama, oli seesama koht, kus Jack sarja algul oma isa kuju taga ajades peaaegu alla veeres (talle tuli õnneks Locke appi).
Justkui mingi kummitusrada...


Henri Gale siis polegi Henri Gale, vaid Teiste esindaja, see sai viimaks lõpliku kinnituse.
Samas tema jutud tekitasid uusi igasugu kahtlusi. Ning tema eesmärk jäi ikka välja ütlemata, kuid ta kahtlasest jutust tuli siiski vist välja, et ta ikka ise lasigi ennast kinni püüda. Siiski, alibi paikapidamatus polnud tema plaanides. Siit on loota, et pikapeale õnnestub temalt Teiste ja saare kohta siiski infot kätte saada.

Ning kust see uus langevari moonaga pärines, jäi ka muidugi täiesti segaseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 10, 2007 5:29 pm    Teema: Vasta viitega

Osa oli huvitav. Asjale lisas vürtsi see, et järsku ilmusid välja Hurley pettekujutelm Dave. Kusjuures esialgu mõtlesingi, et see Dave ongi päriselt olemas, kuna tema olemasolu oli tehtud väga reaalselt. Näiteks kasvõi see, kui ta Hurley't kiviga viskas või siis see sussi teema, mis oli ka suht naljakas. Aga hiljem sain ikka aru, et see on kõik Hurley peas kinni.

Head olid ka Hurley flashbackid. Samuti üllatusin, kui nägime Libby't ka seal psühhiaatriahaiglas.

Samuti oli hetkeks tunne, et nüüd on ka Hurley osast läinud, kui ta pidi oma viirastuse Dave'i õhutusel kaljult alla hüppama, kuigi vilksatas mul vaadates siiski peast läbi, et samal hetkel ilmub Libby sinna ning Hurley siiski ei hüppa ja niimoodi ka läks.

Samuti pean nõustuma sellega, et naljakaim koht oli see, kus Hurley Sawyerile kallale läks.Mind ise ajas rohkem naerma Sawyer, kui ta ise olles Hurley haardes või tema all Hurley'ga õiendas. Very Happy

8/10

Veel tahaksin lisada, et see on siiski foorum Losti osade arutlemiseks ja spekuleerimiseks. Kõigil on õigus avaldada oma pahameelt ja arvamusi ning kiita ka seda, mis talle sarjas meeldis. Usun, et muidu poleks vist sellel foorumil mingit mõtet. Wink
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Jan 10, 2007 6:30 pm    Teema: Vasta viitega

On naljakas, naljakas, naljakas... ja siis kurb. Millegi pärast on see alati nii. Nii on näiteks Scrubsiski - iga osa on täis suurepärast huumorit, aga kui tuleb üks tõeliselt kurb episood, siis on see ikka nii nukker, et... Aga see selleks. Hurley minevik - nii halenaljakalt traagiline ja nii mõjuv. Ei hakka pikalt pajatama, niikuinii on kõik eespool ära öeldud.
Hurley ja Sawyeri kaklus oli loomulikult super, eriti kui viimane üritas meeleheitlikult telgiriide alt välja vingerdada ja Hurley ta tagasi tiris. Very Happy

Päris kümmet ei saa just anda, kuid tugev 9 siiski.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 10, 2007 6:59 pm    Teema: Vasta viitega

jaz kirjutas:
Veel tahaksin lisada, et see on siiski foorum Losti osade arutlemiseks ja spekuleerimiseks. Kõigil on õigus avaldada oma pahameelt ja arvamusi ning kiita ka seda, mis talle sarjas meeldis. Usun, et muidu poleks vist sellel foorumil mingit mõtet. Wink


Seda ei vaidlustagi keegi. Smile Isiklikud rünnakud, mis siin probleeme tekitavad, kuuluvad siiski teise kategooriasse.

Vabandan off-topicu pärast.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Teis Jan 16, 2007 2:40 pm    Teema: Vasta viitega

Veel veidi mõtteid. Saarel on siis palju rahvast avarii tagajärgedel sattunud.

Seesama meie lennukirahvas.
Narkoelennukiga kukkusid mõnede aastate eest alla ja hukkusid Eko vend ja veel paar meest.
Prantslanna Danielle koos kaaslastega sattus saarele laevaõnnetuse läbi 16 aasta eest.
Uljaspea Henri Gale kukkus õhupaliga saaarele.
Teine uljaspea Desmond sattus väidetavalt laevaõnnetuse läbi saarele.
Mingi laev Must Kalju seisab saare sisemaal koos hukkunute säilmetega.
Koopad, mis avastati, sisaldasid ka kellegi luid. Võib-olla ka kunagi saarele avarii läbi sattunud.
Kogu saar on seni läbi käimata. Mine tea, palju avariide jälgi veel ilmneks...


Teiste arvates (liba-Henri) välismaailm saart ei suuda välja peilida.
On see nende arvamus või veendumus...
Ning kunagi on ju ka Teised saarele tulnud... Kes nad ikka on. Viimati ka mitte Dharma liikmed, vaid ka avariii teinud rahvas, kes pikapeale saarel kohandunud. Või siiski Dharma teadlased...
Kui ei, siis kus on tegelikud Dharma teadlased...

Tumedad lood...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Teis Jan 16, 2007 4:15 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti

Mulle see osa eriti ei meeldinud, sest see oli liiga aeglane ja sisu ei olnud minu jaoks piisavalt.
Osa kõige nõrgemaks küljeks olid minu jaoks flashbackid, kui neist viimane välja arvata, sest üldiselt ei juhtunud seal midagi olulist või meeldejäävat.
Hurley saarepealne tegevus ei pakkunud samuti eriti huvi, ehkki mõned head momendid koos Dave'iga seal siiski olid.
Osa parim külg oli jällegi Henry Gale, sest tema kohta saime me taas natuke rohkem teada ja tema suutis ainsana episoodi mingitki pinget tuua. Osa lõpp oli minu jaoks tugev, saime teada, et ka Libby on hullumajas olnud, mis on minu jaoks üsna üllatav.
Üldiselt oli aga osa aeglane ning vaid väga napilt seitset punkti väärt.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group