Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x10 "The Corbomite Maneuver"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
28%
 28%  [ 2 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
57%
 57%  [ 4 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
14%
 14%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2005 7:26 pm    Teema: TOS - 1x10 "The Corbomite Maneuver" Vasta viitega

Tähelaev Enterprise on kaardistamas tähti, kui nende lähedusse tekib hiiglaslik värviline pöörlev kuubik. Kui laev üritab lahkuda, hakkab kuubik radiatsiooni kiirgama ning kapten Kirk on sunnitud selle hävitama. Nii selgub, et tegemist oli Esimese Föderatsiooni piiripoiga ning kohale saabub tähelaev Fesarius, ähvardades piiririkkujad hävitada. Kirkil õnnestub vastaste laeva kaptenit Balokit veenda, et nad valdavad võimsat relva.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2005 12:36 am    Teema: Vasta viitega

jaah....paistab, et see on üks esimestena filmitud osadest, mida võib siis järeldada Spocki mõningasest räuskamisest ja Uhura kollasest mundrist.
Üldiselt mulle meeldis, kuigi ta tundus kuidagi ebatavalisena Razz .
Tulnuka kuju oli hästi tehtud, peaaegu nagu need, kellest tänapäeval räägitakse. Very Happy
Annan 8 punkti.

Aga oot....mida ma nägin, "helikiirus"? Evil or Very Mad Kuidas saab nii räiget viga teha.... Rolling Eyes Tõlge imes muidugi üleüldse.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2005 12:39 am    Teema: Vasta viitega

Väga Hea osa! Cool

See oli midagi originaalset.
Osa oli põnev, naljaks ning samuti nägime me esimest korda Enteprise'i phaserite tulistamist.
Eriti meeldis mulle selle osa juures ootamatus, kui me saime teada, et võimas tulnukas Balok on tegelikult üks väike lapse moodi vennike. Very Happy
Ka McCoy vestlused Kirk'iga olid minu arust selles osas väga klassikalised. Näiteks nende jutuajamine sickbays. Mr. Green

Tegu ei olnud muidugi klassikalise osaga, kuid minu arust oli ta väga huvitav.

Ka mina panin taas tähele mõningast Spocki räuskamist, kuid siiski on see alguse asi ning selle eest ma punkte maha ei võtaks. Razz

Annan 10/10 ära, minu arust kuulub see osa tippude hulkka. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2005 9:55 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Panin 8 punkti. Pean siin eelkõnelejatega nõustuma, et üks esimesi häid osi oli see küll. Eriti torkasid silma Kirki, McCoy ja Spocki vahelised pilkamised - väga klassikaliseks saanud stseenid juba Smile Aga mis veel silma jäi (kui juhtusite nägema), nimelt näidati esmakordselt niipalju erinevate seadmete juhtpaneele ja seal ei olnud enam pelgalt nupukesed ja vilkuvad tuled. Tablood, numbrinäidud, skaalad. Näha oli, seeria oli arenenud silmnähtavalt ja hoogu juurde saamas. Ilmselt said tegijad ise ka juba rohkem aimu mida nad tegelikult fännkonnale pakkuda tahavad.
Miinusena tooks siiski selle tulnukaga kohtumise jura esile...nu ei läinud kohe mitte. Midagi seal ju nagu oli..aga samas kuidagi kentsakalt välja kukkunud. Minu arvates. Teiseks püüti kuidagi ebaõnnestunult minu arvates "läbipõlenud" navigaatorit näidata. Nu ei olnud nagu reaalne. Kuigi sellise koha peal Kirki vastutulelikkus ja andestavus mõjus positiivsena..
Ahjaa..see Sulu ajalugemismaania ja Scotty märkus oli ka lahe koht. Muie tuli suule küll.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2005 9:57 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Ahjaa..muideks see pokkeri trikk oli suht vastukarva - nüüdseks. Seda on nii palju kasutatud, et tundub nagu oleks ära leierdatud. Isegi TNG-s on üks osa kus Picard samasuguse trikiga hakkama saab e. pokkerist tuntud bluffimisega. Ilmselt jälle üks Treki eripära Wink

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2005 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
jaah....paistab, et see on üks esimestena filmitud osadest, mida võib siis järeldada Spocki mõningasest räuskamisest ja Uhura kollasest mundrist.

Jah, kui ma nüüd ei eksi, siis kas see ei olnud mitte kolmas osa, mis filmiti. TOSi episoodid on järjestatud tähekuupäevade (kas ma tõlkisin sõna stardate õigesti?), mitte valmimise järgi. Algselt mõeldi CM panna hoopiski järjekorras teises osaks ning selles oleks esimest korda mängu toodud dr. Mc Coy.

Uhura kollase/kuldse univormiga oli veel selline lugu, et antud episoodis kannab see science-märki, kuigi minu teada peaks sel juhul olema vorm hoopis sinine?

Ja kes pani tähele - Spock räägib oma vanematest minevikuvormis, kuigi Sarek ja Amanda olid ju täiesti elus ja olemas?

Tsiteerin::
Tulnuka kuju oli hästi tehtud, peaaegu nagu need, kellest tänapäeval räägitakse.
Annan 8 punkti.

Heh, mul just vastupidi. Mul on täiesti ületamatu tõrge sellise meedia loodud nn tüüpilise tulnukakuju vastu - see on just midagi niisugust, mida näevad tavaliselt veidi skisoidse olekuga harimatud koduperenaised Texasest või kuskilt Venemaa oblastist - kollaste para-ajakirjade kangelased Mr. Green

NB: seda laps-Balokki mängis Ron Howardi väikevend Clint.

Ilmselt siis esimest korda hakkab selles osas selgelt välja joonistuma Dr. Mc Coy karakter. Panite tähele tema ühte tema legendaarsetest repliikidest - I´m a doctor not a (moonshuttle conductor) Mr. Green?

Tsiteerin::
Teiseks püüti kuidagi ebaõnnestunult minu arvates "läbipõlenud" navigaatorit näidata.

Seda minagi. See ei olnud kuigi usutav. Eriti väheusutav veel see, et vaene läbipõlenud navigaator tuleb natukese aja pärast reipa sammuga tagasi ja palub luba uuesti teenistusse asuda. Või siis tegi Dr Mc Coy talle mingi imesüsti, mis loksutas ta ajud mõne minutiga paika?

Ok, aga läheb pikaks see minu arutelu siin, kes seda jama lugeda viitsib Mr. Green

Oli täiesti tüüpiline (heas mõttes) Star Trek, nii nagu ta mõeldud oli:
1)Meeskond kosmoses silmitsi võõra tsivilisatsiooniga.
2)Meeskond vapralt tegutsemas ja nutikaid lahendusi leidmas kerkinud probleemile. Pidev pinge, mis vaataja tähelepanu ilusti teleka küljes hoiab, dünaamilisus.

Ühesõnaga, igati ok. See mida Trek olema peabki. Annan maksimumi.

Ahjah, ja veel - Yeoman Rand saab plusspunkte. Tema vaimukas/nutikas idee phaseriga kohvi soojendada oli lihtsalt lahe. Kahju, et vaene õnnetu saatusega näitleja Grace Lee Whitney mitmesugustel põhjustel sarjast kinga sai. Yeoman Randil olid tegelikult kõik eeldused saada täiesti arvestatavaks tegelaseks kui teda väheke kujundada ja karakterile värvi lisada.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2005 3:01 pm    Teema: Vasta viitega

Shadow kirjutas:
seda minagi. See ei olnud kuigi usutav. Eriti väheusutav veel see, et vaene läbipõlenud navigaator tuleb natukese aja pärast reipa sammuga tagasi ja palub luba uuesti teenistusse asuda. Või siis tegi Dr Mc Coy talle mingi imesüsti, mis loksutas ta ajud mõne minutiga paika?


Navigaator ei olnud tõesti usutav, oli selgelt näha, et ta näitles. Aga see, et ta sillale tagasi tuli, kas see mitte ei olnud sellepärast, et ta tahtis laeva hävimisel oma postil olla? Au- ja kohusetunne ehk? Razz


Shadow kirjutas:
Ahjah, ja veel - Yeoman Rand saab plusspunkte. Tema vaimukas/nutikas idee phaseriga kohvi soojendada oli lihtsalt lahe. Kahju, et vaene õnnetu saatusega näitleja Grace Lee Whitney mitmesugustel põhjustel sarjast kinga sai. Yeoman Randil olid tegelikult kõik eeldused saada täiesti arvestatavaks tegelaseks kui teda väheke kujundada ja karakterile värvi lisada.


Nõus, temast on kahju küll. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2005 4:33 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Aga see, et ta sillale tagasi tuli, kas see mitte ei olnud sellepärast, et ta tahtis laeva hävimisel oma postil olla? Au- ja kohusetunne ehk?

Mitte ei usu seda. Kui ta juba alguses närvid kaotas, siis kust tuli siis äkki see meeletu heroilisusepuhang?
Mulle tundus hoopis, et see kodanik ei olnud oma ametisse lihtsalt sobilik oma labiilse närvikava tõttu ja küllap nad sellepärast ta heameelega Baloki juurde maha jätsidki Mr. Green
Ok, tegelikult see ei olnud kindlasti nii mõeldud aga sellest tegelasest jäi niisugune mulje. Ma sain aru, et kapten Kirk nägi Baileys iseennast noorena ja oli temast tõesti heal arvamusel aga no mida peale hakata inimesega, kellel kriitilises olukorras katus minema sõidab?
Võib olla ma olen karm aga Bailey vaeseke oli algusest peale päris närvihaige, ok, see selleks, et oli erakordne olukord ja väga pingeline aga sama kogesid kõik teised laeval ilma, et neid oleks pidanud toibutama.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Jan 17, 2007 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

Ei uskunudki, et sellest episoodist nii hea välja kujuneb. Juba eelmainitud vestlused ning fraasid olid juba puhas kuld. Eriti too koht, kus Yeoman ütles, et ta kohvi phaseriga üles soojendas. Ning Kirki halamine Yeomani kohta jpm. Pealiinist rääkides ütleks, et üsna üllatav oli. Ei uskunud tõesti, et tulnukas just selline väike lapsetaoline on. Mul tuli lausa muie näole, kohati tundus ikka nii naljakas, eriti see viis, kuidas Balok naeris. Muidu see kuju mida ta kasutas, et näidata ennast Enterprisele, oli minu arust suhteliselt õudne. Mitte et ma kardaks, aga väiksena olid minu arust sellised tulnukad eriti jubedad, nende pikk nägu ning näojooned.

Ma annan TUGEVA 7,5. Annaks 8, kuid säästan neid tuleviku jaoks. Smile Kuid pollis valin ikkagi 8.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group