Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x15 "Shore Leave"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
20%
 20%  [ 2 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
60%
 60%  [ 6 ]
7
10%
 10%  [ 1 ]
6
10%
 10%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 07, 2005 5:44 pm    Teema: TOS - 1x15 "Shore Leave" Vasta viitega

Omikron Delta regioonis paikneva asustamata planeedi tingimused on üsna lähedased Maale. Tähelaeva Enterprise meeskond valib selle lühikeseks puhkuseks, kuid peagi juhtuvad kummalised asjad. McCoy näeb Alice’it ja hiiglaslikku jänest, teised meeskonna liikmed kohtuvad Don Juani ja lindudega. Kui Sulut ründab samurai ja ümbrust asutakse lähemalt uurima, avastab Spock keerulise jõuvälja, mis ammutab Enterprise´ilt energiat.



_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Veeb 08, 2005 12:02 am    Teema: Vasta viitega

Laughing
see oli kohe selline tore ja mõnus osa, kuidagi heatahtlik Very Happy
Aeg-ajalt peabki tõsiste lugude kõrvale midagi sellist näitama, ENT'i "Two Days and Two Nights" tuleb siin meelde... Ei jah, väga lahe oli Very Happy ...8 punkti siis
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 08, 2005 12:13 am    Teema: Vasta viitega

Olen Enterprise'iga ühel meelel. Smile

Mulle meeldis samuti episoodi mõnus ja pingevabam atmosfäär.
Vahel kohe peab tulema midagi rahulikumat, et anda ka vaatjatele väike 'shore leave', et pärast saaks jälle täie hooga uusi osi vaatama hakata. Wink
Tavaliselt lõpeb iga episood vähemalt ühe surmaga ja seekord seda ei olnud. Mulle meeldivad tegelikult õnnelikud lõpud. Smile

Panen ka tublid 8 punkti! Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Teis Veeb 08, 2005 12:16 am    Teema: Vasta viitega

Osa oli muhe, tõi meelde ütluse "Ole ettevaatlik oma soovidega, mõnikord need täituvad"
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 08, 2005 2:20 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Andis 6 punkti. Võibolla natuke palju isegi Razz Nu..kuidas öelda, mõte kui selline on hea..aga teostus ei olnud kõige parem. Oleks võinud rafineeritum olla. Aga võibolla ma lihtsalt nokin..võta nüüd kinni. Selge on see, et see osa ei olnud ST, tema õiges olemuses. No pigem ütleks, et nagu paljude seriaalides tehakse mõni selline naljakas osa. Meenub, nii mõnigi seebiseriaal kus üks osa kipub olema järgmine - mingi tegelane jääb magama ja ärkab minevikus, blablabla. Tuleb tuttav ette? No võibolla on ka selliseid osi vaja teha sarjale..võibolla ma olen liiga kriitiline. Aga ma arvan, et see ei ole ST mida mina tahaks näha Wink Ok niipalju siis sellest.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Veeb 08, 2005 2:59 pm    Teema: Vasta viitega

Shore Leave on üks minu kindlaid lemmikuid, annan 10 punkti.
Episoodi on kirjutanud tugev tegija, Theodore Sturgeon, kes on ka "Amok Time" autor, seega on niisugune kena tulemus ka täiesti oodatav. Maitse asi muidugi, aga mulle meeldib väga just Star Treki humoorikam külg.
Minu meelest on SH üliäge ja naerda sai ka parasjagu.

Olid neil alles veidrad mõtted ja unistused, mis materialiseerusid - eriti kummaline oli Yeoman Barrowsi vägistajast Don Juan ja Kirki tungiv soov veelkord oma kooliaegse kiusaja käest tappa saada (ok, s.t. temaga võidelda) Mr. Green.

Kirki ja Finnegani kaklusstseenid olid lahedad - ei tea millest see tuleb, et just Kirk üle ühe episoodi palja ülakehaga lippab Wink ? Nii et ei olnud vaesed miniseelikutes tibid Star Trekis midagi ainsad keda seksistlikult eksponeeriti Mr. Green

NB: muideks, legendaarne kahemõtteline Kink in my back - algusstseen oli omal ajal vesi kõigi K/S slash fictioni kirjutajate veskitele Cool

Olen millalgi kuskilt lugenud, et see oli ainuke TOSi episood, kus Enterprise´i näidati orbiidil liikumas suunaga paremalt vasakule:


Ja siis üks tähelepanek veel - need politseirevolvrid on tavaliselt ikka kuuelasulised aga pärast seda kui Sulu oli sellest neli korda tulistanud, laskis Kirk veel kolm korda ratsaniku pihta. Loomulikult oli minu kui eluaegse hobuseinimese silmis kohe ülimalt kiiduväärt, et Kirk laskis ratsaniku pihta, kui oleks võinud ründaja sama edukalt peatada just hobust tulistades Cool

Selle episoodiga seoses meenub kuskilt loetud lugu, et Shatneri üks geniaalsetest ettepanekutest oli filmida selline stseen, kus ta teda rünnanud tiigriga maadleb aga pärast seda, kui ta oli näinud, mismoodi tiiger krõbinal suuri konte sõi, loobus niisugusest hullumeelsest plaanist.

Kain kirjutas:
Tsiteerin::
Osa oli muhe, tõi meelde ütluse "Ole ettevaatlik oma soovidega, mõnikord need täituvad"

Tjah, täituvad, kuid antud juhul ainult näiliselt ja ajutiselt.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 28, 2005 3:22 pm    Teema: Vasta viitega

jaah kuuldavasti on need head sarjad
aga ple yhtegi osa näinud
kas keegi teab kohta kus neid vaadata?
ma mõtlen neti portaalist
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Esm Veeb 28, 2005 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
jaah kuuldavasti on need head sarjad
aga ple yhtegi osa näinud
kas keegi teab kohta kus neid vaadata?
ma mõtlen neti portaalist


Milleks netiportaalist, tseki ETV-d, TOS sealt ju jookseb praegu.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Jan 20, 2007 5:46 pm    Teema: Vasta viitega

Kummaline osa. Meeldis küll ning idee oli väga hea, aga teostusest jäi puudu. Nagu keegi varem mainis, on selles midagi, mis ei ole ST'le kohane, kuigi mõistan, et tegu on sellise "puhke" episoodiga. Algas küll komöödiliselt, eriti Kirki ja Spocki vaheline vestlus, kus Spock rääkis ühest meeskonna liikmest, kes ei taha puhkusele minna. Laughing Kõik need imevigurid ehk siis tiiger, samurai, rüütel jne olid hästi tehtud, kuid millegipärast ei meeldinud mulle see osa siiski. Puudus põnevus ning pinge, eks vast selle tõttu. Väga kummaline episood. Muide, mis materjalist need Enterprise vormid on tehtud, et iga väikse asja peale katki kärisevad? Laughing 7 punkti.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group