Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x22 "Space Seed"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
33%
 33%  [ 2 ]
9
16%
 16%  [ 1 ]
8
50%
 50%  [ 3 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Märts 27, 2005 10:00 pm    Teema: TOS - 1x22 "Space Seed" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 28. märtsil 2005 kell 23:30 ETV's

"Kosmose seeme"
Oma teekonnal avastab tähelaev Enterprise tehniliselt algelise Maa päritolu kosmoselaeva S.S. Botany Bay. Pardal paistab olevat märke elust, kuid olendite südamelöökide sagedus on vaid neli korda minutis. Pardale saabunud Enterprise'i meeskond leiab eest külmutatud tähelaevnikud, kelle kapten tulede süütamisel ärkab. 1993. aastal haaras grupp üliinimesi Maal võimu ning päästetu Khan võib olla üks ja kõige ohtlikum nendest, kes loodi eugeenikasõja käigus.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 6:24 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 29, 2005 8:50 am    Teema: Re: 1x22 "Space Seed" Vasta viitega

Tre,

Kosmose seeme on kasvama pandud, Sumatral on maavärin ja popkorn krõbiseb hamba all. Khmm. Mis öelda siis? Antud epiood on vist üks legendaarsemaid ja ST ajaloo seisukohast jällegi üks tähtsamaid. Väidetavalt 1993 a. siis peeti mingi eugeeniasõda maha. Hehe..huvitav kus mina siis olin? Ok, selgelt oli näha, et selle aja inimesed ikka arvasid 60ndatel et tehniline revolutsioon ja kosmose võidujooks võiks meid juba 90ndate alguses olla niikaugele viinud nagu seal näitati. Paraku mitte. Võidetavalt alles aastal 2015 või 2020 tahetakse mehitatud lendu Marsile teha. Ammugi pole me veel oma lotjadega Päikese süsteemist välja murdnud. Seega..tuleviku ennustamine on ohtlik business Wink Siiski peab ütlema, et väga hea osa oli see. Nii teostuse kui idee poolest. Alguses plaanisin panna 9 punkti..aga panin 8. Miks? Sest ma ei saa aru kuidas naised nii lollid..vabandust rumalad saavad olla seal ST-s. Tüüpiline 60ndad paistavad välja. Ja miskipärast ST-s kõik mis on seotud meie ajajärguga kanduvad kas rüütli aega või siis 19 sajandi lõppu. Nojah kuidas sa 60ndatel ikka 60ndaid näitad, eks Smile See häirib - nüüd häirib, varem võibolla isegi mitte niiväga. Muidugi see superinimeste värk - no olid tugevamad kui meie ja ambitsioonikamad. Aga hei - ka inteligentsemad. Aru ma ei saa kuidas nad kohe siis nii vägivaldsed pidid olema. Aga noh võta kinni. Ega rohkem nagu ei olegi midagi lisada. Aga üldiselt väga hea osa. Olen rahul.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Märts 29, 2005 9:19 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Sest ma ei saa aru kuidas naised nii lollid..vabandust rumalad saavad olla seal ST-s.

Ha - aga kes käskis Khanile tutvustada kõiki laeva tehnilisi materjale? Mr. Green Seega suur osa sellest jamast, mis toimus, oli just puhtalt lugupeetud kapteni süü. Tegelikult peaksid niisugused strateegilised materjalid siiski jääma konfidentsiaalseks, mitte, et neid laotatakse igaühe ette, kes kuskilt peale korjatakse.

Aga muidu küll, see ajaloolasetibi oleks tulnud siiski tribunali alla saata, üldse ei vaidle vastu. Mismoodi nii ebaprofessionaalne ja ebalojaalne kodanik üldse karjääri tegi, ma aru ei saa. Loodame, et naised tulevikus tegelikult selliseks ei muutu.

Vähemalt meeldis mulle Uhura käitumine, tema näitas küll vaprust üles - kuigi teda peksti ja ähvardati, ta ei murdunud ega allunud oma vangistajatele ja ma usun, et ta oleks olnud valmis enne surema aga mitte iial Khaniga koostööd tegema.

Üleüldse, kui arvesse võtta kõiki järgnevaid sündmusi, siis oleks pidanud Khaan jääma sinna kus ta oli. Ma leian, et kõiki suvalisi kodanikke ei ole vaja üles korjata, või siis peaks neid paremini valvama.

Tulevikuennustused olid küll natukene üle pakutud, ilmselt oldi kuuekümnendatel väheke optimistlikumad.

Ok, aitab vast kriitikast. Tegelikult oli see osa väga hea ja ma annan 10 punkti. Ikkagi Space Seed ju.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 29, 2005 10:49 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Tsiteerin::

Ha - aga kes käskis Khanile tutvustada kõiki laeva tehnilisi materjale? Mr. Green Seega suur osa sellest jamast, mis toimus, oli just puhtalt lugupeetud kapteni süü. Tegelikult peaksid niisugused strateegilised materjalid siiski jääma konfidentsiaalseks, mitte, et neid laotatakse igaühe ette, kes kuskilt peale korjatakse.


Jah..tegelt on sul õigus. Selle seiga unustasin sootuks. Kuigi ja see on ka selline kahe otsaga asi..nimelt kapten usaldas alguses (küll kõhklusega) Khan-i ja üritas lihtsalt abivalmis olla. Naiivne? Võimalik ja ilmselt nii oligi see kord. Selge on see, et parem oleks sellist materjali mitte nii avalikult jagada. Aga nagu te kuulsite siis ütles kapten, et see on kõigile kättesaadav arvuti kaudu laeva raamatukogust. Võta nüüd kinni. Ilmselt strateegiliselt siiski rumal tegu.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Märts 30, 2005 10:10 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Jah..tegelt on sul õigus. Selle seiga unustasin sootuks. Kuigi ja see on ka selline kahe otsaga asi..nimelt kapten usaldas alguses (küll kõhklusega) Khan-i ja üritas lihtsalt abivalmis olla. Naiivne? Võimalik ja ilmselt nii oligi see kord. Selge on see, et parem oleks sellist materjali mitte nii avalikult jagada. Aga nagu te kuulsite siis ütles kapten, et see on kõigile kättesaadav arvuti kaudu laeva raamatukogust. Võta nüüd kinni. Ilmselt strateegiliselt siiski rumal tegu.

Ilmselt Enterprise peal oli kirjutamata seaduseks, et kõik meeskonnaliikmed on jäägitult ustavad ja usaldavad üksteist jne. Samuti näiteks ei lukustata keegi oma kajutiuksigi. Paraku tegelikkuses ikka leidub mõni skiso, kes hakkab midagi ette kujutama või siis mõni ajaloolasest mimm saab ohtlikust Khanist väga sisse võetud ja juba peale paari sissejuhatavat lopsu terve meeskonna vastu pöörab.
Tegelikult on ju laeval inimesed, kes täidavad igaüks erinevaid ülesandeid ja milleks neil on kõikidel vaja juurdepääsu laeva tehnilistele päevikutele, kui nad neid oma töös ei kasuta? Kui Khanile ei oleks luba antud neid vaadata, küll siis oleks see mimm talle ikka juurdepääsu salaja organiseerinud. Arvestades Khani tausta, oleks pidanud olema Kirkile ilmselge, et seda meest peab hoidma seitsme luku taga sekundikski silmist laskmata. Ja ma olen absoluutselt kindel, et näiteks Spock ei oleks näidanud Khanile iial mingeid materjale aga Kirk tegi seda kohe ja suurima rõõmuga.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 30, 2005 2:49 pm    Teema: Vasta viitega

Niisiis, kindlasti on Space Seed'i näol tegu ühe parima ja legendaarseima episoodiga Star Treki ajaloos.
Episoodi põhiidee on äärmiselt hea ning eks sellest tulenevalt tehtigi sellest film Star Trek II ning toodi eugeenika sõja teema sisse ka hilisemates Star Treki sarjades.
Näitlejad oli ilmtingimata heal tasemel, eriti tuleks välja tuua Khani (Rocardo Montalban) näitlejatöö, kes mängis ideaalselt endist diktaatotrit, olles harjunud saama kõike mis ta on iganes tahtnud ning olnud kindel, et ta on kõige targem inimene maailmas.
Osa oli põnev algusest lõpuni ning kuigi seal ei olnud palju märulit, suudeti pinge tekitada salapäraste üliinimeste uurimisega.

Tuleb muidugi tõdeda, et episoodil oli ka palju miinuseid, mis on tegelikult juba enamus Equ ja Shadow poolt välja toodud, kuid ehk räägin siis nendest asjadest, mis mind kõige enam häirisid.

Esiteks olen ma alati olnud natuke kriitiline selles suhtes, et TOS'i sarjas ennustati liiga palju ette 20. sajandi lõppu ning ei arvestatud sellega, et inimkonna areng ikka nii sujuvalt ka ei toimu. Tuumaenergial töötava kosmoselaeva ehitamine, mis suudab teha ringi ümber terve Päikesesüsteemi, ei pruugi võimalikuks saada veel mitmekümne aasta jooksul. Lisaks ei arvestatud sellega, et kui see nii ei lähe, siis juba aastal 1990. on see sari mõnes mõttes aegunud. Razz
Seega olen siin Equ'ga ühel nõul.

Teiseks häiris mind sarnaselt Shadow'le Kirki naiivsus ja see kuidas ta andis lahkelt Khanile informatsiooni kogu laeva kohta ning isegi ei kahtlustanud, et sellel mehel ei pruugi olla head kavatsused. Oli ju teada, et tegu on eugeenika sõjaaegsete üliinimestega, kes teavad, et nad on kõigist tugevamad ja targemad.

Kolmas miinus on seotud natuke eelmisega. Ma ei saanud sellest aru, kuidas saab Kirk endast viis korda tugevama mehe mingi rauast kaikaga kahjutuks teha. Esiteks ei oleks see löök pidanud Khaile üldse mõjuma ning teiseks oleks Khan võinud ta juba esimese löögiga oimetuks lüüa, aga see siis selleks. Razz
Muidugi on arusaadav, et Kirk on sarja peakangelane ja ei tohi armetult peksa saada, kuigi seekord oleks see vast õigem lahendus olnud. Smile

Aga ok, miinused miinusteks, kuid tegu on siiski ühe ST ajaloo menukaima episoodiga ning alla 9 punkti oleks lihtsalt patt panna. Very Happy

Seega minu poolt 9 punkti! Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Märts 30, 2005 7:12 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 10 punkti, sest nagu TrekRanger ütles, on tegu legendaarse episoodiga, mis pani aluse filmile Star Trek II. Aga loomulikult oli see osa ka ilma tema mõju arvestamata hästi tehtud ja korralikult üles ehitatud.
Khani karakter oli suurepäraselt teostatud, ta oli intelligentne ja võimuahne ning julm.
Kirk ütles "Space Seedis" välja olulise tõe - inimest on võimalik samal ajal nii imetleda kui ka vihata.

Kohutavalt häiris siiski McGiversi tegelaskuju, mul on tõesti raske uskuda, et keegi võiks nii lihtsalt alla anda ja seetõttu nõustun eelkommenteerijate kriitikaga.

See, et tulevikku valesti ennustati, mind ausalt öeldes ei häirinud. Star Trek ei toimu meie reaalsuses ja seda tasuks meeles pidada. Kui kõike sellise pilguga vaadata, siis polekski mõtet tulevikust kirjutada, sest nagunii muutub see mingil ajal valeks.

Igatahes siis, kindlasti üks parimatest TOS'i episoodidest.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 30, 2005 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Siiski, siiski..ma vaidleks siinkohas vastu. Star Trek just nimelt üritab meie tulevikku üles kirjutada. Ja ennustused on siin vägagi tähtsal kohal. Kuigi jah loomulikult, ei saa seda kõik seal nüüd nii tõsiselt või isegi tõe pähe võtta..ses suhtes olen nõus. Mina pean ST nö. timeline vägagi meie omaga kattuvaks või isegi samaks. Seda enam kui lugeda ST ajaloo kronoloogiat. See ulatub aastasse 1800 (osade asjade kirjeldamises isegi veel kaugemasse aega) ja on vägagi meie ajast (timeline-ist) pärit. Hea lihtne näide on laeva nimega Enterprise kasutusele võtmine näiteks.
Igatahes soovitan kõigil ST kronoloogiat lugeda..seal on väga huvitavaid asju kirjas.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
karmo0
Kadett


Liitunud: 18 Juul 2005
Postitusi: 7
Asukoht: Linnutee galaktika Päikese süsteemi kolmas planeet Föderatsiooni sektor 001

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 2:36 pm    Teema: Üks parimaid osasid. Vasta viitega

Selle osa järgi võeti ainestik ST:II tegemiseks. Huvitav asjaolu on selles, et filmis tunneb Khan ära Chekovi kuigi lipnik Pavel Chekov liitus sarjaga alles teisel hooajal.
_________________
If he speaks again I'll shoot him!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 3:29 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik juba ära räägitud, nii plussid kui miinused. Ise annaksin 8 punkti, kuna oli ka mitu miinust nagu siin mainitud.

Muidugi ei saa ma aru ikkagi, miks see McGivers sai nii naiivne olla, või no üldse, kergestiarmuv vms? No ma saan aru, "armastus esimesest silmapilgust" või nii, kuid selline totrus võiks küll ära jätta. Kui inimest ikka piisavalt ei tunne, ei laskuta ta jalge ette ja mida kõike veel. Ei tea kas naiste naiivsuse välja toomine oli tol ajal popp?
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group