Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 10x14 "The Shroud"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
58%
 58%  [ 7 ]
9
16%
 16%  [ 2 ]
8
25%
 25%  [ 3 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 12

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2007 9:34 pm    Teema: SG1 - 10x14 "The Shroud" Vasta viitega

SG-1 saab teada Ori priorist, kes levitab Ori õpetust humaansemal kujul ja otsustab asja uurima asuda. Kui meeskonna liikmed saavad teada, et tegu on Daniel Jacksoniga, kes väidab, et on ikka nende poolel, peab meeskond otsustama, kas teda uskuma jääda või mitte, sest kaalul võib olla terve galaktika saatus.

Kas Orid on tõesti lõplikult hävitatud? Shocked

Igal juhul oli tegu ülimalt tugeva episoodiga, võibolla isegi parimaga terves hooajas. Väga raske on isegi selle kommenteerimisel millestki alustada, sest öelda on nii palju.

Alustaks siis tegelaste mitmekesisusest, sest O'Neilli ja Woolsey mängu toomine andis episoodile tohutult palju juurde. Juba üksi O'Neilli ja Danieli vestlused Odyssey peal omavad suurt väärtust. Samuti on Woolsey alati üks lahe tegelane ja ka selles episoodis polnud ta üleliigne. Kui nüüd järele mõelda, siis vahel on O'Neill tundunud uutes episoodides mõttetuna, kuid seekord seda minu hinnangul väita ei saa, ta andis episoodile juurde just selle sära, mida vaja oli. O'Neilli huumor oli igati õigel kohal ning ka Daniel Jackson säras seekord päris eredalt.

Kui nüüd üllatustest rääkida, siis üllatusena ei tulnud mulle Daniel Jacksoni prioriks muutumine, mida olin juba enne teada saanud, kuid üllatusena tuli, et ta ei olnudki läbinud mingit ajupesu, vaid hoopis kasutas võimalust Oride relv valmis teha.
Teine ja suurem üllatus, oli see, et relv tööle saadi ning saadetigi Oride galaktikasse ning vähemalt mulle jäi mulje, et Oridest saadi nüüd lõplikult lahti. Iseenesest on see hea, sest võidelda on ju veel küll, silmas pidades Oridest järelejäänud võimast armeed ning samas on üks suur samm edasi astutud. Mis põhiline, kui Orid hävitati, siis seda ei tehtud sugugi tavalises episoodis. Enam põnevamat osa minu arust teha pole võimalik. Kõige suuremat rolli mängiski selle osa võimsuses ehk ootamatus, sest tõepoolest poleks episoodile 10x14 midagi nii laiaulatuslikku oodanud. Jah, muidugi ma ei tea veel, kas Orid tegelikult ka hävitati, kuid alus seda arvata on kindlasti olemas.

Ka Adria kohta on mul oma teooria. Nimelt, kui Oride-vastane relv tõepoolest tööle läks, siis võib temas Oride pool hävitatud olla ning alles jäänud vaid inimese pool, kuid eks paistab. Wink

Seega episood oli täiuslik, nii huumori, pinge, eriefektide (silmas pidades suure tähevärava aeglast tööleminekut) kui ka üllatusliku tulemuse poolest.

Minu poolt 10 punkti. Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2007 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Neetud. Kõik kirjutatud tekst kustus ära. Mad Igastahes 10 punkti. Homme siis kirjutan pikemalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 11:37 am    Teema: Vasta viitega

10 puntki raudselt. Pinge kruviti lõpus kenasti üles ja arvata on, et plaan ikkagi ei läinud läbi ja Orid elavad, samas vb tõesti tuleb film Priorite vastu, aga jah...

Danny tagasi, SG1 koos.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Päris hea osa oli, kuigi ma ootasin midagi natuke teistsugust. Arvasin ja ka lootsin, et Daniel ongi tõesti prioriks muudetud, mitte, et ta ainult näitles. Aga nagu oodata oligi, lahendati kogu teema ühe episoodiga ära. Alguses arvaisn küll, et Daniel on ikka tegelikult oride poolel ja üritab sõbraliku suhtumisega SG-1'e ära petta.
Ei usu ka eriti, et orid hävitatud on. Pigem segas keegi/miski vahele. Aga värav on nüüd uuesti avatud, mis tähendab, et orid ja nende järgijad võivad suuremas koguses laevu läbi saatma hakata. Kuus tükki tulid juba selle osa lõpus.
O'Neilli osa selles episoodis jäi kuidagi tühiseks; jäi mulje, nagu oleks ta sinna lihtsalt tema tegelaskuju pärast kaasatud ja mitte selle pärast, et teda tegelikult kuidagi vaja oleks. Kuidagi mõttetu tundus. Razz

Polegi eriti midagi rohkem öelda, kõik juba ära räägitud. 8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Samantha
Nooremleitnant


Liitunud: 24 Aug 2006
Postitusi: 43
Asukoht: Teisel pool

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 4:47 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
O'Neilli osa selles episoodis jäi kuidagi tühiseks; jäi mulje, nagu oleks ta sinna lihtsalt tema tegelaskuju pärast kaasatud ja mitte selle pärast, et teda tegelikult kuidagi vaja oleks. Kuidagi mõttetu tundus. Razz

TrekRanger kirjutas:
Kui nüüd järele mõelda, siis vahel on O'Neill tundunud uutes episoodides mõttetuna...

Koer tunneb koera.
O'Neill on mõeldud neile, kes tühjast aseainest ära ei ela. Ehk siis mulle. Või siis neile, kes on emotsionaalselt tegelastega seotud ja kellele actionist üksi ei piisa. Jack on mõeldud tuhandetele (võin ka nimesid nimetada) SG-fännidele.
Samahästi võiksin ma küsida, et kellele seda Valat üleüldse vaja on. Mina küll ei näe, et ta meeskonnale kasulik kuidagi oleks. Kuidagi "mõttetu" tundub... miks ta üldse SG-sse kaasatud on. Ja Hank? Antud osas polnud temast mingit kasu, ja Teal'c ei teinud midagi erilist ja see Woolsey, mis ta sinna tikkus? Et isiklikult Daniel Antarktikasse saata või?
Hah... Mina ei luba O'Neilli osalust mõttetuks nimetada, te võite oma arvamust avaldada, aga mitte osatäitjaid mõttetuteks tembeldada, leidke lihtsalt diplomaatilisem viis selle tegemiseks. Point on selles, et keegi pole SG-s mõttetu. Evil or Very Mad

Salamahti lootsin, et episood lõppeb sõnadega to be continued..., aga pole hullu. Võimas osa oli, arvasin kohe ära, et Danny on Ori samuti eeldasin, et Adria on selle laeva peal.
Meenus kui toredad on Danieli ja Jacki "hetked".
Üle prahi episood. 10/10

P.S.
Asgarde pole ammu näinud.
_________________
The universe is vast and we are so small. There is only one thing we can truly control. -Oma-

Amanda Tapping and her fans support Hearing Dogs
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

@Samantha
Ei ole vaja mulle sõnu suhu toppida. Ma ütlesingi, et O'Neilli osalus ja mitte ta ise tundus mõttetu minu arvates. Ma ei tulnud selle peale, et keegi sellest lausest midagi muud välja lugeda võiks. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 02, 2007 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
@Samantha
Ei ole vaja mulle sõnu suhu toppida. Ma ütlesingi, et O'Neilli osalus ja mitte ta ise tundus mõttetu minu arvates. Ma ei tulnud selle peale, et keegi sellest lausest midagi muud välja lugeda võiks. Smile


Sama siin ja pealegi mina ütlesin, et mulle meeldis O'Neilli osalus selles episoodis. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 15, 2007 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka nüüd üle pika aja jälle Stargate'i ja sattusin sellele osale. Minu poolt 10 punni - lahe osa oli, kõik see usaldan-ei-usalda olukord ja Danieli ja O'Neilli dialoogid.

Üks väike viga oli seal aga tehtud. Nimelt, kui O'Neill oli SGC's, siis oli tal krae peal 2 tähekest nagu peakski olema, kuid kui ta läks Danieliga rääkima, siis ma panin tähele, et ta krael oli ainult 1 täheke. Järgmistes stseenides oli aga jälle kaks tähekest tagasi. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group