Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 1x28 "The City on the Edge of Forever"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
71%
 71%  [ 5 ]
9
14%
 14%  [ 1 ]
8
14%
 14%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2005 9:03 pm    Teema: TOS - 1x28 "The City on the Edge of Forever" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 9. mail 2005 kell 23:25 ETV's

"Linn igaviku serval"
Tähelaev Enterprise on uurimas kummalisi ruuminähtusi, kui Sulu saab vigastada ning talle süstitakse kodrasiini, mis suurtes kogustes tekitab teadvushäireid. McCoy süstib endale kogemata ülejäänud koguse. Ta muutub paranoiliseks ja põgeneb lähedalasuvale planeedile. McCoy jälgedele asunud meeskond avastab ajaportaali, mis on põhjustanud ruumihäireid. Ent McCoy põgeneb minevikku ja samas kaob ka side Enterprise'iga. Kirk ja Spock peavad minevikus toimunud muudatused parandama ja siirduma 1930. aastate Ameerikasse.



_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 6:23 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Mai 10, 2005 9:04 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu näha, olen täna esimene, kes oma arvamust avaldab. Oma maksimumpunktid andsin juba eile. Ma ei kavatse selle episoodi juures mitte millegi kallal norida - see oli tipptase. Olen täiesti lummatud ja vaimustatud jne. Lähen vaatan veel.

Praegu tegelen sellega, et püüan kuskilt leida seda Ellisoni originaalskripti, mis erines päris oluliselt sellest, mis reaalis ekraanile jõudis. Äkki keegi on seda lugenud? Kui, siis äkki muljetate?
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2005 12:26 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Sai ka ise siis ülevalolev osa vaadatud. Andsin 9 punkti. Tõesti, üle mitme seeria jälle üks huvitav ja kuni lõpuni paeluv osa. Idee ning teostusasjalik.
Siiski jäi natuke kripeldama see, et lõpuni siiski ei saanud aru, kus, kes, mis, miks jne see portaal seal oli.
Ahjaa..kuidas küll jällegi lõi silm särama. No ütle mis sa ütled, aga Kirk on üks hullem naistekütt ikka. Kujutate ette, et tal võiks olla üle universumi suvalises kohas "oma" naine ees ootamas juba Razz Ja nii igas osas Wink
Eh..õnneseen vist.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Nelj Mai 12, 2005 12:08 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
No ütle mis sa ütled, aga Kirk on üks hullem naistekütt ikka. Kujutate ette, et tal võiks olla üle universumi suvalises kohas "oma" naine ees ootamas juba Ja nii igas osas

No antud episoodis on see romanss küll täiesti omal kohal. Ja minu meelest on Edith Keeler Kirki üks vähestest silmarõõmudest, kes ei ole niisama kaunistus vaid veel enam - isiksus oma missiooni ja ellusuhtumisega jne jne. Lõpuks ometi on ka üks naiskarakter kenasti välja joonistatud Smile
Mõtlen, kuidas võis see episood omal ajal rahvale peale minna. Vanasti oldi sarjade puhul teatud stampides kinni, COTEOF puhul seda päris nii öelda ei saa. Õnneks. Siin ei ole õnnelikku lõppu. Surma saab positiivne tegelane, kes sellist saatust kõige vähem väärib ja keegi ei saa sinna midagi parata.
Lugesin, et Ellisoni algses versioonis oli mõeldud nii, et Kirk ei suudagi aktsepteerida seda, et ta peab oma armastatu surmaga leppima ning ei ole võimeline Keeleri päästjat takistama (mu meelest oli selleks Bonesi asemel hoopis üks must lammas Enterprise meeskonnas - mingi narkohangeldaja, kes eetilistel põhjustel siiski skriptist lõpuks välja kirjutati). See versioon aga hüljati, sest tundus hirmutav näidata sarja superkangelast niisuguses kahtlases valguses - otsustusvõimetuna, nõrgana, tavalise inimesena. Sellest on natuke kahju.

No paar nipet-näpet pisiasja vast leiaks, kui tahaks norida. Üks asi pinnuks silmas oli Uhura ja tema ma-kardan-repliik. Issand appi küll, no sellises ametis vast võiks oma hirmud, kui neid on, siiski enda teada jätta. No miks peavad trekinaised alati midagi kartma ??? Twisted Evil
Või üldse oli Bonesi-püüdjate landing party naljakalt kokku pandud - Uhura ja Scotty ja Spock jne. Ja ometi nad ei suutnud teda kuidagi tabada, isegi trikorder ei aidanud sel korral eriti. Imelik.

Siis see Bonesi repliik: "I´m a surgon not a psychiatrist". Mu meelest tal siiski oli kraad ka sellel alal täiesti olemas. Aga no see selleks. See on minu jaoks ikkagi treki kõige säravaim osa. Viimati nägin seda aastal 1989 ja nüüd, nii palju aastaid hiljem, olen ma sama palju sillas kui olin tookord.

Seekord siis jälle meie kahekesi Equga seletame, kus on teiste arvamused? Toibuge ometi oma vaimustuse-¹okist ja kirjutage ka midagi Mr. Green
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Mai 12, 2005 2:34 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjutaks hea meelega, aga kohe nii raske on selle osa juures midagi välja tuua, see on lihtsalt konkurentsitult üks parimatest Treki-episoodidest üldse. Oma olemuselt meenutas ta pigem mingit täispikka mängufilmi kui tv-episoodi, lihtsalt niivõrd kvaliteetne oli kõik.
Kahjuks üle 10 punkti anda ei saa. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2005 10:39 am    Teema: Vasta viitega

Ahjah, üks üsna ebaoluline detail sellest osast jäi kummitama, sorry, see on juba natuke offtopic.
Vaat see koht, kus "deliiriumis" McCoy kohtub hulgusega, siis hulgus ütleb:
Tsiteerin::
... Look, you take too much of that old wood alky, and ...

Eestikeelsetes tiitrites oli wood alky tõlgitud puskariks, kui ma nüüd õigesti mäletan.

Wood alky on tõlkes siiski puupiiritus ehk metanool - ilmselt oli tegu sarja tegijate teadmatuse/apsakaga. Surmavat mürki metanooli tarbinud inimene suure tõenäosusega ei jõuagi deliiriumis ringi jooksma hakata, vaid kukub väga väikese koguse juures juba ca poole tunniga ära, kaotab nägemise ja sureb üsna kiiresti. Usun, et ka USA depressiooniajastu bom¹id teadsid seda väga hästi.
Olen lapsena mõnda aega Kiviõlis ehk Maslogamskis elanud, nii et ma tean, mis aeg-ajalt juhtus kohalike pättidega, kui nad kogemata "valest pudelist" jõid.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2005 5:45 pm    Teema: Vasta viitega

Olen siis seekord üks viimaseid kommenteerijaid, sest nädala sees ei olnud lihtsalt aega episoodi üle rahulikult mõelda.

Alustaks siis sellest, et tegu ei ole mitte ainult Star Trek TOS'i, vaid tegelikult ka kogu Star Treki ajaloo ühe kuulsaima ja hinnatuima episoodiga, mida hindavad isegi mõned mitte nii suured Treki fännid.
Episood on lihtsalt nii täiuslik, et seda ei olegi minu arust eriti kusagilt otsast kritiseerida võimalik. Selle osa ideed oleks muidugi olnud ka väga hea baas täispikaks filmiks. Mõnes osas võikski selle osa ja filmi "The Voyage Home" vahel paralleele tõmmata. Näitena võiks tuua Kirki auto ette jäämise, millega sai ta hakkama ka selles filmis. Smile

Isiklikult hindan selle episoodi juures kõige rohkem seda, et toodi välja väga huvitav filosoofiline mõte. Nimelt ütles Spock, et Edith Keeleri unistused paremast tulevikust olid küll head, kuid valel ajal. Tegelikult nii see täpselt ongi ka päris elus, sest sõjavastasus ja inimese elu parandamise poole suunduv käitumine peab ikkagi tulema peaaegu kogu ühiskonna jõupingutustest ning seda ei saa korda ajada mingi väike osa inimestest. Paratamatult kasutati ja kasutatakse ka veel tänapäeva maailmas liiga üllaid ja häid inimesi ära ning täielikult rahumeelne riik ei saaks lihtsalt eksisteerida.
Aga see jutt siis selleks, räägiks veel natuke episoodist endast.

Episoodi teine rasvane pluss oli see, et ükski osatäitja ei käitunud oma normaalsest käitumisest erinevalt ning kõik olid omal kohal. Spocki ja Kirki omavahelised naljad olid samuti nii head kui nad vähegi olla said.
Eriti see, kui Spock üritas oma masinat ehitada ja ütles, et ta peab kasutama kiviaja vahendeid. Mr. Green

Osa teine filiosoofiline pool avaldus selles kui palju ühe inimese eksisteerimine ja mitte-eksisteerimine muutis ajaloo käiku. Edith Keeler oleks justkui kõikide teiste ajalooliste suurkujude peegel.
Kui me mõtleme selle peale, et kunagi oleks võinud keegi näiteks Lenini tappa ning seega ei oleks pruukinud punased Venemaal üldse võimule tulla. See omakorda oleks andnud Hitlerile võimaluse maailma vallutada. Samoodi oleks juhtunud, kui Hitler poleks oma riiki üles seada suutnud, Stalin oleks ilmselt Euroopat rünnanud.
Seega on mõne inimese osa ajaloos nii suur, et see võib muuta lausa terve maailma käekäigu sajandi. Nii säravat ideed ei oldud Trekis veel enne välja toodud.

Lisaks oli osa üldse äärmiselt omapäraselt üles seatud ning pakkus midagi hoopis erinevat eelnevatest episoodidest.
Igatahes võiks mina seda osa vaadata silma pilgutamata kolm korda järjest. Smile

No mis te ise arvate, loomulikult annan 10+! Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Veeb 09, 2007 4:59 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Kirjutaks hea meelega, aga kohe nii raske on selle osa juures midagi välja tuua, see on lihtsalt konkurentsitult üks parimatest Treki-episoodidest üldse. Oma olemuselt meenutas ta pigem mingit täispikka mängufilmi kui tv-episoodi, lihtsalt niivõrd kvaliteetne oli kõik.
Kahjuks üle 10 punkti anda ei saa. Very Happy


Täpselt minu mõte. Osa veniski tegelikult (heas mõttes), st tundus pikem. Nii maagilist ja lummavat episoodi pole ennem näinudki (TOS'is). Kõik oli nii nagu olema peab, kõik tegid oma töö hästi, idee oli väga hea, teostus samal tasemel. Ma juba algul kartsin, et Kirk ja Spock lähevad hoopis keskaega või vana-rooma ajastusse, kuid phew! Kuigi ma võtaks seda Edithi tähtsust vähem tõsisemana ja üldse kogu seda teemat teistmoodi. Tegelikult ühe inimese tõttu võib tõesti terve maailm variseda, kuid maailmas on 100000000000000000000000 teist erinevat faktorit, mis võiks sellise asja põhjustada. Näiteks võib isegi nii olla, et kui keegi oleks II maailmasõjas oma kummikud kuhugi maha jätnud, oleks hoopis Hitler võimule saanud. Sest kummikute tõttu oleks kellegil midagi juhtunud, kelle puudumisel omakorda juhtub järgnevatel jne jne. See episood lausa pani tahtma, et Enterprise meeskond tegeleks ainult ajas rändamisega. Ja Edithit mängiv inimene on konkurentsitult üks ilusamaid 60ndate näitlejaid üldse. Cool

Üks väga hea stseen oli see, kus McCoy ilmus siis 30ndatesse: [i]Assasins! Murderers! Murderers! Assasins!...You! What planet is this? *piimapudel kukub maha*

Kirjeldades ei tundu nii naljakana, aga kui ikka seda stseeni vaatad siis tahes tahtmata tuleb naerunägu pähe. Laughing

Laughing

10/10. Lihtsalt IMELINE!
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group