Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Surm!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Thorondor
Kadett


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 11:43 pm    Teema: Vasta viitega

Teps mitte alati ei käsitleta seda pärast surma koos teadvusega füüsilisest kehast väljuvat asja hingena. On olemas ka vaim ja neid erinstatakse. Hinge veel jaotatakse eri liiki hingedeks jne. Antud juhul ei pea vajalikuks sellist spetsiifikat, vaid et on olemas mittemateriaalne miski või siis peenmateriaalne asi millega kaasas on teadvus. Otsime vastust sellele ju mis teadvus pärast surma teeb.

Mul on kahju nendest inimestest, kes usuvad, et pärast surma ei tule midagi, et enne sündi ja pärast surma ei ole miskit. Sel juhul peaks ma enda elu suhteliselt mõttetuks. Ei oleks erilist vahet millal ma suren. Ei oleks vahet mida keegi teeb saavutab või kuidas elab. 100 aasta pärast on ikka kõik tähtsusetu ja ühesugune olematus.

Suhteliselt tõenäoliseks pean uuestisündi ja igavest eksistentsi. Igaljuhul usun, et see maine elu on vaid üks osa olemisest. Eesmärk on ilmselt kogemuste omandamine ja õppimine ning areng. Muidu miks peaks üldse kellesti teisest hoolima või hoolima Maast, reostumisest või millestki muust. Paljud ei hooligi just selle lõplikuse uskumise tõttu ? Mis vahet sellel on, et oma aega raisata sellele, et tulevastel põlvedel oleks parem, või et neid tulevasti põlvi üldse tuleks. Miks ei võiks enne surma teha ükskõik mida mis pähe tuleb, olgu see ükskõik kui hea, eeldusel et sind ei jõuta karistada. Tegelikult sellise asja jaoks ei tohi olla ühtegi kahtlust, et äkki järgmises elus või mine tea kus karistatakse.

Miks peetakse seda, et pärast surma ei tule midagi, kuidagi lihtsalt loogilisemaks ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 11:58 pm    Teema: Vasta viitega

Thorondor kirjutas:
Mul on kahju nendest inimestest, kes usuvad, et pärast surma ei tule midagi, et enne sündi ja pärast surma ei ole miskit. Sel juhul peaks ma enda elu suhteliselt mõttetuks. Ei oleks erilist vahet millal ma suren. Ei oleks vahet mida keegi teeb saavutab või kuidas elab. 100 aasta pärast on ikka kõik tähtsusetu ja ühesugune olematus.

Suhteliselt tõenäoliseks pean uuestisündi ja igavest eksistentsi. Igaljuhul usun, et see maine elu on vaid üks osa olemisest. Eesmärk on ilmselt kogemuste omandamine ja õppimine ning areng. Muidu miks peaks üldse kellesti teisest hoolima või hoolima Maast, reostumisest või millestki muust. Paljud ei hooligi just selle lõplikuse uskumise tõttu ? Mis vahet sellel on, et oma aega raisata sellele, et tulevastel põlvedel oleks parem, või et neid tulevasti põlvi üldse tuleks. Miks ei võiks enne surma teha ükskõik mida mis pähe tuleb, olgu see ükskõik kui hea, eeldusel et sind ei jõuta karistada. Tegelikult sellise asja jaoks ei tohi olla ühtegi kahtlust, et äkki järgmises elus või mine tea kus karistatakse.


Ei ole teps mitte sinuga nõus ses asjas, et kui ma ei usu eksistentsi või millessegi taolisse pärast surma, peaksin ma elu ja selle läbimist mõttetuks. Just see teeb minust inimese, kui ma hoolin praegusest hetkest ning ka tulevikust, kus meie järglased peavad edasi elama. See on eetiline ja ka kõigi moraalne kohustus. Kui sa tõesti ei väärtustaks elamist ja millegi saavutamist mitte just enda, vaid kõigi jaoks, siis tõesti ei oleks tähtsust, kas pärast surma saab sinu "hingest" edasi midagi või mitte. Aga ma kindlasti ei välistaks midagi, mis võiks olla enne sündi või pärast surma, sest nagu ma ennem olen kirjutanud, keegi ei ole veel suutnud seda tõestada ja siis pole ka mingit põhjust, miks ma peaksin seda lihtsalt heast usust uskuma.

Ja kui ka on mingi võimalus elada igavasti energeetilisel tasemel või kuidas kellelegi meeldib sellist eksistentsi vormi nimetada, siis oleme ju suht mõttetus olukorras, kus me sünnime uuesti rumalatena ja meie elu on kui tabula rasa ning sureme natukene vähem rumalatena, kuna keegi ei suuda ju kõike võimalikku ära õppida või kogeda.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 12:06 am    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:

Ja kui ka on mingi võimalus elada igavasti energeetilisel tasemel või kuidas kellelegi meeldib sellist eksistentsi vormi nimetada, siis oleme ju suht mõttetus olukorras, kus me sünnime uuesti rumalatena ja meie elu on kui tabula rasa ning sureme natukene vähem rumalatena, kuna keegi ei suuda ju kõike võimalikku ära õppida või kogeda.


Mina ütleks jällegi, et ka see olukord ei oleks sugugi mõttetu, sest kui sa oled kunagi elanud ja õppinud ning üritanud maailma paremaks muuta, siis võib sul teoreetiliselt uues kehas uuel ajal parem elu tulla, sest sa oled eelnevates eludes maailma arengule kaasa aidanud. Ok, kõik inimesed ei aita maailma arengule kaasa ja võibolla ka ei taha seda, kuid paljud seda kindlasti teevad. Seega üks elu mõte oleks sellisel juhul maailma parandada, et teiste ja ka enda uuestisündinud kehas kunagi parem ja rahulikum elada oleks.
Ma ei ütle, et see oleks nüüd mingi tõde, kuid tahan lihtsalt näidata, et kõik on võimalik. Isegi sinu hingel, mis on kehas, mis eelnevast elust midagi ei tea, võib olla oma eesmärk.

Ok, nüüd läks segaseks, aga äkki saate aru, mida ma öelda tahan. Logical
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 12:15 am    Teema: Vasta viitega

Ei läinud üldsegi segaseks ja ma saan täpselt aru, mida sa öelda tahad. Ma ei välistagi seda võimalust, lihtsalt ma olen ses suhtes veidi skeptiline ning kui mõelda, et meie hinged on igavesed ja meid - inimesi, saab iga aastaga olema üha rohkem ja rohkem, siis kust kohast tulevad need uued hinged: taimedest, loomadest, välja surevatest liikidest või hoopis kuskilt mujalt? Eks see kõik ole selline triky värk ja ühest vastust ei suuda sellele keegi anda.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Thorondor
Kadett


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 1:00 am    Teema: Vasta viitega

Selle ametliku teaduse tõestust elule pärast surma ei jõua keegi ju ära oodata Smile

Ehk on nii, et inimestel ongi see moraalitunnetus jne, et ikka peaks hoolima tulevatest põlvedest just sellepärast, et nad ise kunagi kehastuvad tagasi Maale.

Ei ole ju tabula rasa. Kui sa sünnid uuesti ja oled eelmises elus õppinud, siis sünnid ilmselt mingi arenenumana. See ei pea ühe ringiga selgelt näha olema. Mõnele inimesel paistab olevat rohkem antud, mõni on kohe geenius, teine terve elu peast loll. Algus näiteks kunagi olidki ehk mingi mutukas või taim, ja siis arenedes said järgmise olendina tulla. Koerad, ahvid ja lõpuks inimene. Mingi ajapärast oled mingi erivõimetega nõid vms. Või taandarened delfiini tasemele hoopis.

Aga kui mind kunagi pärast surma enam ei eksisteeri, siis ei ole mingit loogikat, miks ma peaks hoolima järglaste saamistest ja õndsa tuleviku loomisest kui mind seal ei ole. See sisemine instinkt või vajadus tekib ikka mingil põhjusel.

See on suht sama, et kui sa näed öösel unenägu ja seal tegutsed, siis eriti ei koti, mis seal edasi saab, unes võid ju tuumanupule vajutada, actionit saab, aga täiesti suva on, mis teistest saab. Unenäkku sa kunagi ei naase, samamoodi nagu sellesse ellu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 2:20 am    Teema: Vasta viitega

Seda nüüd küll, aga olles juba arenenum nagu Thorondor kirjutab, siis sa ei mõtleks ju nii, et keda see ikka huvitab, mis edasi saab. Aga nagu ma juba ütlesin - hoolimine, mis saab teistest edasi, teebki meist humaansed inimesed, mitte mingid loomalikult ainlut instinktide najal tegutsevad olevused.

Ja et mõni meist on saanud endale paremad vaimsed või füüsilised omadused, ei tulene mitte sellest, kui arenenud sa võisidki ehk eelmises elus olla, vaid ikka sinu ema ja isa geenidest, mis ka nemad on pärinud oma vanematelt ja nii edasi. Mõnel lihtsalt ei ole vedanud selle loteriiga ja on teistest aeglasema taibuga või füüsiiliselt nõrgem.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 10:03 am    Teema: Vasta viitega

Tahaks ära mainida et kristlus ei toeta hingede rändamist.
"Ja Jehoova Jumal valmistas inimese,kes põrm on,mullast,ja puhus tema ninasse elavat õhku:nõnda sai inimene elavaks hingeks."
Kas see elav õhk sisaldas teadvust ei ole teada.Igal juhul nimetatakse ka loomi elavateks hingedeks.Seda aga hiljem.Inimene on eriline, seda on loomis aruannetes selgelt näha.Samas räägitakse meile surnute ülesäratamisest.Väga vastuoluline teema.
See on müsteerium.
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maahaata
Nooremleitnant


Liitunud: 14 Dets 2006
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 10:53 am    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
alariroh kirjutas:
Arvan, et ilma "hinge" mõisteta seda siiski ei seleta. Ehk on meie aju nagu omapärane vahendaja liha ja vaimu vahel.


Aga mis see "hing" siis olla võiks? Ja kuidas sa defineeriksid vaimu? Kas lihtsalt kui vaimne või sa mõtled midagi muud?


Meil on olemas ka abstraktsed mõisted. Millegi põhjal on nad tekkinud ja kuigi füüsilist sisu neil ei ole, ei tähenda see, et need vaid mõisted oleksid. Sellised mõisted kirjeldavad seoseid ja nähtusi, mida inimesed tajuvad. Juba see, et neid teadvustatakse, tähendab, et neil on sisu. Niisiis hinge on teaduslikult raske tuvastada, aga ometi me tajuma selle olemasolu ja kummaline oleks end vaid närviimpulssideks pidada. See on umbes nii, nagu me arvuti puhul räägime programmidest, netilehekülgedest ja mängudest, mitte ainult kiipidest ja kahendkoodidest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 11:22 am    Teema: Vasta viitega

Maahaata kirjutas:
Meil on olemas ka abstraktsed mõisted. Millegi põhjal on nad tekkinud ja kuigi füüsilist sisu neil ei ole, ei tähenda see, et need vaid mõisted oleksid. Sellised mõisted kirjeldavad seoseid ja nähtusi, mida inimesed tajuvad. Juba see, et neid teadvustatakse, tähendab, et neil on sisu. Niisiis hinge on teaduslikult raske tuvastada, aga ometi me tajuma selle olemasolu ja kummaline oleks end vaid närviimpulssideks pidada. See on umbes nii, nagu me arvuti puhul räägime programmidest, netilehekülgedest ja mängudest, mitte ainult kiipidest ja kahendkoodidest.


Ega millegi teadvustamine ei tähenda, et neil peaks mingi sisu olema. Inimesele lihtsalt meeldib mõelda, et tore on, kui meil on olemas hing, millele antakse kõrgem väärtus. Ja ütle mulle, kuidas näiteks sina tajud hinge olemasolu? Mina küll ei suuda seda tajuda või kuidagi moodi seda identifitseerida.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Maahaata
Nooremleitnant


Liitunud: 14 Dets 2006
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 11, 2007 12:56 pm    Teema: Vasta viitega

Ma mõtlesin seda, et kõik, mis olemas on, ei pea olema materiaalses maailmas. Teadvus on kahtlemata olemas, seega on olemas ka selle osad, nagu kujutlused, seosed, uskumused jne. Närviimpulsid on ainult selle füüsiliseks vasteks, nagu rattajäljed teel (me ju ei ütle, et need jäljed ongi auto).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group