Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis usku sa oled ?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Igavene Rändur
Kadett


Liitunud: 31 Jan 2007
Postitusi: 10
Asukoht: Mere kaldal

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 10:33 am    Teema: Vasta viitega

Tänud soojade mõtete eest Sulle,"tint"! Embarassed
Nn."teadusliku lähenemise" kohta julgen arvata,et see on hoopis ebakindlam ja kiiremini muutuvate seisukohtade ja arusaamadega keskkond-pilt,kui ükskõik milline usunditest. Ja kui siin on mulle turja karanud mitut masti "realistid-ulmefännid",siis - andke mulle andeks,juba see sõnapaar ise on naljakas ja loogikavastane - siis on nad seda teinud eelkõige mitte "tõde",vaid iseend kaitstes: igast kandist kaela sööstva infotulva all tekkiv sisemine ebakindlus muteerub agresiivsuseks kõige ja kõigi suhtes,mis veidikenegi iseenda konstrueeritud "tõest-reaalsusest" erineb,seda ohustada võib! ( Just infohulga ja teadmiste kasv on üha rohkem tekitamas sisemist ebakindlust,juurtetust,püsiväärtustest võõrandumist,üksindust,jne. Ärgem unustagem:vaid väga vähesed suudavad ületada kasvavat lõhet koolihariduse ja inimteadmiste vahel,suudavad aru saada ja SÜSTEEMI paigutada neid "tükke-kamakaid-kilde-killukesi",mida teadus toodab.) Seega on taolised ründed igati loomulikud ja arusaadavad - tasakaalu poole püüdlemine ON osa Looduse-Jumala tarkusest! Ja veel tahaksin rõhutada: Isa Narsuse sõnum meile on ülimalt kaasaegne ja avatud,EI OLE vastuolus inimkonna tänaste teadmistega,rõhutab evulutsioonilise arengu osa ja seab selle kõrgemale isegi Jumalast. Kuigi ta seda otseselt ei ütle,on Jumal Isa Narsuse sõnumites pigem TULEMUS kui PÕHJUS. Juba ainuüksi sellest peaks piisama,et mõista: tegemist ON täiesti uue arusaamaga-võimalusega-nägemusega.
"Inimese kingitus Jumalale:täis elurõõmu,elava looduse ehk Jumala seadusi austades,hinge harides ja vaimu teritades elatud elu!" selgitab Isa Narsus inimese ja Jumala suhet.
Ei käske,ei keelde! Ela ja tunne elust rõõmu! Sellest piisab Jumalale! Ei põrgut,ei igavikulisi piinu,ei kättemaksu seitsmenda põlveni ...
Jne. Jne. Ehk hakkate taipama,miks ma veendunud narsiaanlane olen!
Päikest päevadesse ja rõõmu südamesse! Very Happy
_________________
Ei ole esimest,teist ega kolmandat ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 10:44 am    Teema: Vasta viitega

Kes kurat on isa Nersus?
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 11:43 am    Teema: Vasta viitega

Igavene Rändur kirjutas:
Ei käske,ei keelde! Ela ja tunne elust rõõmu! Sellest piisab Jumalale! Ei põrgut,ei igavikulisi piinu,ei kättemaksu seitsmenda põlveni ...


Hm. Vot sellest ma aru ei saa, et kui on olemas Jumal, siis peaks ju eksisteerima ka anti-jumal ehk siis see põrguvalitseja. Ei saa välistada üht, kui usud teise. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
sofie
Nooremleitnant


Liitunud: 20 Aug 2006
Postitusi: 51

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 12:20 pm    Teema: Vasta viitega

Elu ime imeb.

Imege edasi Smile
_________________
Ma ei võta narkootikume. Ma olen narkootikum.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 12:23 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Noh, ega nüüd vabas teemas ei maksa ka päris turja karata, võibolla Rändur alles tutvub foorumiga.
Minumeelest on usulisel õigus ennast õigustada sama suur, nagu on õigus ennast õigustada nn ateistil e mitteusklikul, eriti kui nende pihta materdatakse.


Ei tutvu ta midagi foorumiga. See halli ja häguse pilguga pastlakandja trollitseb sel teemal igas foorumis... tegu on lihtsalt haige inimesega...

Ma saan aru, et siinsel foorumil on põhiküsimuseks, et oleks vaid rohkem kasutajaid. Kuid selle poliitikaga saab sellest siin vaid üks vaese mehe dragon.ee ... sallivus on tore asi küll, aga sallivust saab edendada vaid nende suhtes, kes ise on sallivad ning iga soga ei pea tolereerima.

Ning mis on kokkuvõttes siis parem:
Kas foorum, kus toimub teemakohane arutelu
või
foorum, kus põhiaur läheb mingile vabal teemal onamisele.

dragon.ee poliitika ja religioon juba tappis... tahate olla järgmised?
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 1:30 pm    Teema: Vasta viitega

Paistab, et see teema on oma esialgse mõtte kaotanud. Lukku. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Lehekülg 8, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group