Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tellimine netipoest
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Nov 23, 2006 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

Nov 23 13:11 Awaiting presentation to customs commissioner EETERM ESTONIA

Ei vedanud. Tollimaksu piir on 344 krooni (kui rohkem tuleb tollimaks juurde + muud tolliformaalsused), praegu arvutades sain paki maksumuseks 344,81 kr. Tundub et pakk jäi tolli kinni. Grumpy
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Dets 12, 2006 7:38 pm    Teema: Vasta viitega

Tekkis küsimus siis, ma nagu kavatsen esimest korda tellida, et kas peale selle raha, mis mul enne maksmist HMV lehel näitab, kas lisandub ka summale raha juurde (tollivärk vms jne)?
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 12, 2006 8:02 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Tekkis küsimus siis, ma nagu kavatsen esimest korda tellida, et kas peale selle raha, mis mul enne maksmist HMV lehel näitab, kas lisandub ka summale raha juurde (tollivärk vms jne)?


Ei, sellele ei lisandu enam midagi. 1.75 on postikulu ja sellega lisakulud piirduvad. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2006 10:16 pm    Teema: Vasta viitega

Sai ka Jaapani Amazon ära proovitud. Sellel nädalal olid mul 2 kiirpostipakki võidujooksu tegemas:

(Amazon.co.jp) DHL Express Dec 12 17:16 -> Dec 14 16:00
(CDJapan) tavaposti EMS Dec 13 11:30 -> Dec 15 12:35

Sõbralik viik (ja mõlemad pakid läbisid tolli probleemideta). Oleksin heameelega Amazonis odavama postitusviisi valinud, kuid ainuke alternatiiv oli maaposti 2 kuud. Maksis palju (umbes 2 korda kallim kui tellitav toode), kuid jõulude puhul tegin enda rahakotile möönduse.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2007 12:05 pm    Teema: Vasta viitega

hm... HMV.co.uk'st tellimine ei tundu mulle siiski nii odav olemine, kuna postikulu on neil siin 10.50 naela ja nad tahavad seda veel igale tootele külga pookida, mis mul tellimuses on Confused
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2007 12:08 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
hm... HMV.co.uk'st tellimine ei tundu mulle siiski nii odav olemine, kuna postikulu on neil siin 10.50 naela ja nad tahavad seda veel igale tootele külga pookida, mis mul tellimuses on Confused


Siiski parandan ka kohe. OK, arvele tuli üks 10.50 naela, aga kui siin enne TrekRanger ütles, et tal tuli ainult 1 nael postikuluks, siis... äkki seletaksid palun.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2007 4:08 pm    Teema: Vasta viitega

Postikulu on 1.75 naela ühe asja pealt, kui ostad mitu asja, siis läheb iga asja eest 1.75 juurde. Olen ostnud sealt juba 10 asja ja ükski asi pole suuremat postikulu nõudnud.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2007 11:29 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Postikulu on 1.75 naela ühe asja pealt, kui ostad mitu asja, siis läheb iga asja eest 1.75 juurde. Olen ostnud sealt juba 10 asja ja ükski asi pole suuremat postikulu nõudnud.


Väike arvutus.... tellisin 6 asja - 10.50 / 1.75 = 6 Wink nii ongi! Tänud! Nüüd tean. Cool
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Veeb 09, 2007 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

YesAsia ajab mind vihale. Evil or Very Mad

Probleem selles, et kasutan Ühispanga U-kaarti. Kuu aega tagasi tellisin sealt ühe DVD, siis oli kõik korras (nagu ka teiste poodide puhul). Sellel nädalal tegin natuke suurema tellimuse, kuid neil tekkis kahtlus minu krediitkaardi õigsuses (õigemini selles, et billing aadress õige oleks). Nõudsid kas koopiat kaardi mõlemast poolest, või viimast igakuist kaardi aruannet kus kindlasti minu nimi ja aadress peal oleks. Mul pole kumbagi.

Parim mida ma teha sain, oli saata kaardi viimase kuu aruande (kus pole aadressi kirjas), kuid see neile ei kõlvanud (ikka on tellimus 'on hold' seisundis). Tellimust ei saa ka ise katkestada, üleeile kirjutasin neile et nad seda ise teeksid, kuid mingit vastust pole tulnud. Halb on just see, et summa on YesAsia'le broneeritud (nagu tavaks on). Ei taha ise ka kaarti kinni panna, krt seda teab mis musta nimekirja mind siis veel pannakse.

Peab alternatiivi otsima. Eriti kuna ühel filmil, mida osta tahtsin, on HK reliis ainus mõeldav varjant kuna jaapani omal puuduvad subtiitrid.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 10:07 am    Teema: Vasta viitega

Nii. Sain nüüd kõik HMV-st tellitud asjad kätte. Jama on see, et nad tulevad kõik iga üksik toode eraldi pakendis. Muidugi on mugav nii igale tootele ka postimaks külge pookida. Neljapäeval tuli kohale ainult neli DVD-d ja ajas natukene paanikasse kohe, et kus siis teised kaks on. Täna käisin postkontoris asja uurimas ja Smile põhimõtteliselt oleks see tänase päeva jooksul ka mu postkasti jõudnud, kuna 2 tükki olid olnud juba valmis kandesse minema. Aga olen nüüd happy ja tuleb kõva vaatamine ette võtta. Cool
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 10:18 am    Teema: Vasta viitega

aga kas keegi seda www.netikuller.ee on proovinud, tundub soodsam kuidagi.
Ise kavatsen mõnegi vajaliku sealt tellida
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 12:18 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
aga kas keegi seda www.netikuller.ee on proovinud, tundub soodsam kuidagi.
Ise kavatsen mõnegi vajaliku sealt tellida

Pole kasutanud, sest väikeste ostude puhul pole mõtet (ja ma tellin väga harva USAst).

Huvi pärast tegin ühe arvutuse. Jaanuari alguses tellisin ameerika Amazonist 2 raamatut. Hinnaks tuli 492 krooni. Netikulleri hinnakalkulaatori järgi oleks tulnud 639 krooni. Tundub, et Netikuller on mõtekas ainult suurte ostude puhul, kus on suur Eestisse transpordi hind.

Netikulleri FAQ on kirjas, et 90% poode ei aksepteeri Eesti krediitkaarti. Tahaks teada kust nad selle arvu said.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Laup Veeb 10, 2007 2:28 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
vicebarbar kirjutas:
aga kas keegi seda www.netikuller.ee on proovinud, tundub soodsam kuidagi.
Ise kavatsen mõnegi vajaliku sealt tellida

Pole kasutanud, sest väikeste ostude puhul pole mõtet (ja ma tellin väga harva USAst).

Huvi pärast tegin ühe arvutuse. Jaanuari alguses tellisin ameerika Amazonist 2 raamatut. Hinnaks tuli 492 krooni. Netikulleri hinnakalkulaatori järgi oleks tulnud 639 krooni. Tundub, et Netikuller on mõtekas ainult suurte ostude puhul, kus on suur Eestisse transpordi hind.


Sõber, kes on ise tellinud (kõikvõimalikul moel) ja Netikullerit kasutanud... ütles, et Netikulleriga tuleb topelt hind... ok, nad toovad (vist küll) koju kätte, aga (näiteks) minul küll sellest abi pole... vaevalt keegi minu pärast siia Lääne-Saaremaale hakkab sõitma...

Netikuller on mu sõbra sõnul mõtekas eriti siis, kui pakk peab läbima tolli... tema korra ise tegi selle tolli kadalipu läbi ning eelistab edaspidi maksta, et keegi teine seda alandust taluks...

Netikulleril on mõtet kasutada ka siis, kui endal pole krediitkaarti... st. kaarti, mida välismaa pood aksepteerib... st. lased nad enda asemel peale...

Ja kindlasti pole Netikulleri abil mõtekas osta ühte plaati või raamatut, siis ikka suurem hunnik... aga seda kirjutas ka juba Sigma...

Sigma kirjutas:
Netikulleri FAQ on kirjas, et 90% poode ei aksepteeri Eesti krediitkaarti. Tahaks teada kust nad selle arvu said.


Eks nad peavad ennast vajalikuks rääkima... Smile
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Veeb 19, 2007 9:12 pm    Teema: Vasta viitega

YesAsia´le alternatiiv - Sensasia.com. Täna saabus pakk.

Googeldades leidub päris suurt kriitikat poe aadressil, ja ma usun seda kriitikat. Kuid mul õnneks sujus kõik hästi - kui välja arvata fakt, et nad ei andnud mulle postipaki tracking numbrit (küsimise peale vastasid, et nad pole seda transpordifirmalt saanud - BS) ega nimetanud transpordifirmat (lihtsalt Express Courier - tuli välja, et oli EMS kiirpakk). Tulevikus üritan siiski CDJapani peale lootma jääda.

DVD ise oli suurepärases korras. Lähemalt teises alafoorumis.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Apr 07, 2007 7:21 pm    Teema: Vasta viitega

Peab Eesti Posti ka vahelduseks kiitma. Minu 2 viimast pakki, mis oleks pidanud tolli kinni jääma (mõlemal maksumus 3800 yeeni), tulid probleemideta läbi. Samuti ka 3420 yeenised (mis jäävad napilt maksupiiri alla) on ilusti läbi tulnud, nagu kord ja kohus.

See õnn ei saa jätkuda. Smile Eriti veel kuna varsti on mul üks kallim pakk tulemas, millele ma ei taha mingeid probleeme. Niikuinii keerab õnn selle paki puhul minule selja.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2007 12:44 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
See õnn ei saa jätkuda. Smile Eriti veel kuna varsti on mul üks kallim pakk tulemas, millele ma ei taha mingeid probleeme. Niikuinii keerab õnn selle paki puhul minule selja.

Nurisemiseks on väga palju põhjust, kuid kuna lõpp hea siis ei hakka oma tuju rikkuma. Mõistan probleemi olemust, süüdistan rohkem süsteemi. Kiidan veel tublit postitädi, kes oli väga viisakas ja töökas, kuigi paberimajandust millest vaja läbi närida oli seekord omajagu. Ja õnneks oli maksmisele kuuluv summa ka väiksem kui kardsin (sest tegu oli VÄGA kalli pakiga - kuid olen väga rõõmus selle sisu üle, see pole selle foorumi teema, kuid väärt igat kulutatud jeeni Smile ).
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Juun 12, 2007 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

Tundub et olen üksi kommenteerima jäänud.

Tollijama muutub aina väsitavamaks. Mul üks pakk juba 28.maist seisab...6.juunil tuli kiri posti, et on vaja transpordiarvet...mul on ainult tellimuse kinnitus (kus ka transpordi maksumus ilusti peal), mailisin selle lehel oleval aadressil....vaikus. Postipakil on minu mobiili number peal, loogiline oleks probleemide puhul helistada, sellepärast see number seal on...või mailile vastata, kui on mingeid muid dokumente tarvis.

Ootan veel paar päeva, siis helistan otse tolli ja küsin. Lihtsalt väsitav on ja mul pole lihtsalt energiat et sellega tegeleda. Sad Sad Sad Sad Sad
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 12, 2007 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, hea lihtne on muidugi öelda, et proovi mitte tellida sellistest kohtadest, kus peab tolliga jamama. Ma ise olen juba päris mitu korda HMV'st tellinud kaupa ja olen saaduga täiesti rahul. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Juun 13, 2007 8:50 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd paistab, et pakk tuli kohaliku postkontorisse ära..eks homme või ülehomme lähen järgi.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Tervist. Pole kunagi netipoest midagi tellinud ja nüüd teeks selle asja ka siis ära.
Poeks siis inglismaa amazon. DVD hinnaks on 8 naela. Eesti ei kuulu nende arvates aga Lääne-Euroopasse (ei räägi geograafiliselt Very Happy ) ja seega tuleb vaadata "muu maailma" hindu.
Asi, millest ma nüüd aru ei saa, on see, kas lisandub 1,50 või 2 naela? Vahe ei ole üldse nii suur aga alati on hea täpsemalt teada. Ja kui ma telliks kaks või enam plaati, mis hinnad siis lisanduksid?
Kuna hetkel pean veel plaani ja ei hakka tellimust täitma, siis oleks hea teada, mitu päeva vaene õpilane söömata peab olema Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group