Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 3x20 "First Strike" (I)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
36%
 36%  [ 4 ]
9
63%
 63%  [ 7 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 8:18 pm    Teema: SGA - 3x20 "First Strike" (I) Vasta viitega

Maa ründab Asuranite koduplaneeti, kui avastab, et replikaatorid ehitavad laevastikku

Mehaanikust arstiks... Tore, aga lõpus ei olnud ta piisavalt veenev minu arust. Viimased kaadrid linnast olid ka väga imelikud, linn oli kuidagi "joonistatud". Eriefektid olid väga head muidu. Netis liikus info, et First Strike viib Atlantise uuele "teele", aga mingit sellist tunnet küll ei tulnud. Episood oli üldse kuidagi imelik, ei saa õelda, et polnud põnev, aga tundus kuidagi vaheepisood olevat. Sheppardi märkus, et "kosmoselahingud on TVs alati huvitavad" jne oli suht sobiv. Paar kohta oli veel, aga kahjuks ei meenu need. 9 tugevat puntki, "mehaaniku" mitteveenevus ja lõpuefektid võtavad punkti maha.

_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 8:57 pm    Teema: Vasta viitega

Mina annan 10 punkti. Kõik oli nagu olemas. Väga head eriefektid (Asuranide satelliit ja laserkiir, kõik Atlantist puudutav). Näitlemine oli ka üllatavalt hea, üpriski naljakas oli vaadata kuidas Sheppard proovis Teylale ja Rononile seletada, mis asi on Fantastiline Nelik Very Happy. Sobivalt nimetas Sheppard Rononi 'Thing'iks. Razz
Peale selle Meeldis mulle see, et Weirile anti natuke rohkem tegevust kui tavaliselt ja Rodney ning Sheppardi dialoogid olid kah mõnusad.
Olin ainult pettunud selles, et uus laev on jällegi Daedaluse koopia, lootsin midagi uut. Natuke muret tekitab Weiri saatus. Järgmine hooaeg ei pidanud ta enam igas osas olema, aga kas võib see seda tähendada, et ta sureb ära ja juba esimeses osas? Shocked Kui Weir 'lendas' siis olin kindel, et nüüd tema kord kätte jõudnud, õnneks oli ta aga vähemalt osa lõpus veel elus.
Ei saa aru, miks Atlantise tegijad tahavad tegelasi vaheama hakata. Kõigepealt Ford, Beckett ja nüüd ehk isegi Elizabeth? Ja mulle tundub ka, et Mitch Pilleggit me enam ei näe, ta asendatakse nagunii selle Apollo kapteniga. Kahju.

Edit: Olin meeldivalt üllatunud, et Jewel Staite juba see hooaeg ekranile ilmus. Jäin üpriski rahulu tema tegelaega ja mul on selline sweet spot kah tema suhtes, Fireflys oli ta ikka 'shiny'. Wink

P.S. Kas kellegil teisel tekkis ka tunne, et nad Vaatavad filmi 'Aliens' kui esimest korda satelliiti näidati? Muusika tekitas eriti sellise tunde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 06, 2007 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Elizabethi küll ära ei vahetata, see, et ta igas osas pole, vaid aegaajalt läbi astub, ei tähenda, et ta ära tapetakse...

Tänud taaskord SinkaVonka, tuletasid meelde selle Fantastilise Neliku, huvitav, kas see oli sarja tegijate eneseiroonia? Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 07, 2007 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

9 punkti.

Episoodile kõrge hinne eelkõige selle eest, et see oli põnev, isegi üks põnevamaid terves hooajas. Replicatorid on igal juhul võimsamad vaenlased kui wraithid ning seega olin õnnelik, et nad jälle mängu toodi.
Episoodi tegi heaks siis eelkõige tempo, kohe alguses läks action lahti, tuli uus laev Apollo oma uue missiooniga ning see viidi ka võimalikult ruttu ellu. Tagajärjed olid muidugi küllaltki etteaimatavad ning ausalt öeldes oli natuke naljakas see, kui Atlantise meeskond ei saanud aru, et hiljem orbiidile tulnud tähevärav on mõeldud relvana.
Eriefektid meeldisid mulle episoodis tegelikult väga, eriti linna vee alla minemine ja siis kosmosesse lendamine. Enam paremaid ei saagi minu arust ühelt telesarjalt oodata. Cool

Uue arsti kohta ütleks nii palju, et vähemalt on tegu sci-fi fännidele tuttava näitlejaga ja arvan, et temaga harjumine ei tohiks väga palju aega võtta. Juba selles episoodis oli ta võrdlemisi sümpaatne. Smile

Natuke ootamatuna tuli mulle episoodi lõpp, kus asuranite "kiir" Atlantise "silla" pihta läks, enne seda, kui McKay jõudis kaitsekilbi uuesti üles panna. Ei saa öelda, et see oleks olnud väga usustav sündmus, kuidagi pealesurutuna tundus...umbes nii, et teeme nüüd ühe korraliku cliffhangeri ka. Viimane stseen, kus Atlantis jäi minimaalse jõuga teadmatusse kohta hõljuma, kuulub samasse kategooriasse. Ei suuda tõesti uskuda, et Dr. Weir on surnud ja Atlantise linn praktiliselt hävitatud, midagi tegijad neljanda hooaja esimese kümne minutiga kindlasti välja mõtlevad, mis lahendab ruttu kõik probleemid. Very Happy

Igal juhul pealesurutusest hoolimata oli osa lõpp väga pingeline ning tahaks loota, et tegijad suudavad järgmises episoodis tõepoolest midagi väga head korda saata ning sellele cliffhangerile ei tule lihtsat lõppu.
Aga kui järgmine hooaeg tõepoolest hakkab suurte muutustega, siis mine tea, äkki suudetakse sari hoopis veel paremaks teha. Smile

Huumor, mida oli ka selles episoodis päris palju, oli täitsa omal kohal ning aitas Stargate'i stiili elus hoida.

Seega minu punktid lähevad seekord eelkõige episoodi meelelahutuslikkuse, midagi nii kaasahaaravat tihti ei näe.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 08, 2007 3:28 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti!
Ülihea osa. Jewel Staite on ka lõpuks ekraanile tagasi jõudnud, kuigi mul oli natuke kahju, et kohe esimestes kaadrites vinguma hakkas. Very Happy Tundub, nagu üritataks üles seada lugu järgmiseks hooajaks, kus ta on sunnitud Atlantisele või Atlantise meeskonnaga jääma ja seetõttu oma enesekindlusetusest jagu peab saama.
Ellis oli natuke kahtlane kuju ja peale seda, kui jutt replikaatorite peale läks, viisin ma Apollo plaanitust varasema saabumise nendega kokku ja arvasin, et ehk on tegu mingi pettusega ja Apollo ning tema meeskond on tegelikult replikaatorid. Õnneks siiski mitte, sest niisugused "keerulised" pettused pole mulle kunagi istunud. Rünnakuplaan oli ka väheke kahtlane, sest tundus, et nendest pommidest tõesti ei piisa ja arvesse võttes USA tohutuid pommivarusid poleks ilmselt olnud raske neid veidi rohkem kaasa vedada, et puhas töö teha. Replikaatorid ise olid aga seekord päris hirmutavad ehk siis nende kujutamine oli paremini õnnestunud - ei olegi vaja pikki dialooge alati. Angry
Ah jaa, paistab, et laevade eristamiseks sobivad värvid on otsa saanud, sest Apollo on sinine nagu Prometheus.

Lugu ise oli ka päris huvitav, kuigi replikaatorite planeedi pommitamise kiire õnnestumine lausa karjus, et midagi läheb kohe valesti. Very Happy Võib-olla oli natuke igav see, et idee rünnakuks tähevärava abil varastati SG1'e kuuenda hooaja esimesest osast, aga samas ei saa loogikale midagi ette heita - kui idee toimib, siis miks seda mitte kasutada. Asi, mis kahtlasena tundus, oli see, et hävitajate piloodid, mis saadeti asteroidi kiire teele ette tooma, kandsid Daedaluse märki, aga seda laeva polnud ju ümbruses?
Kui aga planeedilt evakueeruda otsustati, siis mis saab Teyla rahvast, kes ka ju seal elasid; s.t. kas replikaatorid nende vastu huvi ei tunne? Või äkki on mul midagi kahe silma vahele jäänud ja nad ümber kolinud juba ammu...
Situatsioon episoodi lõpus oli väga ainulaadne ja ohtlik, kuid ma kardan, et sarja tegijad tõmbavad siin jälle jänese kübarast välja ja päästavad kõik kiiresti ära - näiteks Apollo suudab Atlantise kahtlemata üles leida ja ellujäänud pardale kiirata. Aga nagu spoileritest on kuulda olnud, pidi SGA neljas hooaeg tulema täiesti eripärane, nii et võib-olla jäetaksegi linn-laev mõneks ajaks kosmosesse triivima. Kuigi siis tuleks vist ka sarja nime muuta. Laughing

Eriefektide koha pealt on ainult kiidusõnu öelda ning tundub, et sellesse osasse läks vist suurem osa kolmanda hooaja eriefektide eelarvest üldse. Very Happy Kõik efektid oli suurepärased ning eriti reaalsena mõjusid tuumaplahvatused replikaatorite planeedil - eriti see suits, mis plahvatustest tõusis. Kuid muidugi Atlantise laskumine merepõhja ja ülestõusmine olid samuti väga ilusad vaatepildid.


Weiri osas arvan seda, et tõenäoliselt ta kõrvaldatakse Atlantise ekspeditsiooni juhi kohalt, sest nagu korduvalt mainitud (ja ka selles osas) ei ole mitte kõik, eriti sõjavägi, temaga rahul. Võib-olla tuleb Samantha Carter teda mõneks ajaks asendama. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Pronto
Kadett


Liitunud: 14 Aug 2006
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 28, 2007 11:51 am    Teema: Vasta viitega

Minu arvates huvitas replikaatoreid ainult ja AINULT Atlantis ning muudest tegelastest polnud neil sooja ega külma. Õigupoolest ei huvitanud neid algselt isegi inimesed, kes seal sees elasid, sest see, mis neid edasi kandis oli nende vana sõda Ancientidega. See, et inimesed olid Atlantise enda omaks kuulutanud ja keeldusid sealt välja kolimast oli juba nende endi tragöödia.

Muide, uued replikaatorid ei paista eriti isegi sigimisest huvitatud olevat. Ilmselt on nad nõnda kaugele arenenud, et näevad edasises levimises iseendas ohtu oma turvalisusele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2007 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Sarja uuele teele viimise all mõeldi nähtavasti mingist kindlast baasist lähtuvate ekspeditsioonide lõppemist ja Star Treki stiilis uurimisreiside algust. Atlantise triivima jäämise probleem lahendatakse järgmise hooaja esimese episoodi alguses esimese 10 minuti jooksul.Kas leitakse uus energiaallikas, päästab neid Apollo või hakkavad nad aeglaselt Maa poole liikuma ( nagu üks ST sarjadest, Voyager vist)
Põnev oli, nalja sai, aga hädaoht, mille satelliit tekitas , jäi kuidagi anonüümseks.
Ah jaa, episoodi alguse eriefektid, tuumarünnak jne. , meeldisid väga.
9/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group