Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Alafoorumid
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 16, 2005 5:42 pm    Teema: Alafoorumid Vasta viitega

Otsustasin teha sellise teema, kus kõik saavad avaldada arvamust alafoorumite valiku kohta ning jagada soovitusi uute alafoorumite tegemiseks.

Seega on mul selline küsimus:

Kas teie arust peaks siia foorumisee lisama veel mõne alafoorumi või midagi korrigeerima?

Palun muidugi, et vastused oleksid täielikud ja ei esineks poolikuid vastuseid nagu: "alafoorumeid võiks vähem olla" või "tehke veel mõni alafoorum".

Aitäh! Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
nublu
Kadett


Liitunud: 15 Jan 2005
Postitusi: 12
Asukoht: eesti keskel

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 3:25 pm    Teema: Vasta viitega

Aga kuhu Salatoimikute teema sai? Enne ju oli Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 3:40 pm    Teema: Vasta viitega

nublu kirjutas:
Aga kuhu Salatoimikute teema sai? Enne ju oli Rolling Eyes


Selle me lihtsalt eemaldasime, sest tundus, et selle sarja fänne praktiliselt ei liigugi.
Muidugi võime selle alafoorumi tagasi teha, kui piisavalt inimesi seda tahab, kuid alati saab Salatoimikute teema avada ju ka "Teised Sarjad" all. Razz

Kui ma näen siin veel paari soovi, siis teeme ära. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 24, 2005 12:51 pm    Teema: Vasta viitega

Battlestar Galactica on ka viimasel ajal läinud populaarseks.
Võiks nagu sellele teha alafoorumi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 24, 2005 1:08 pm    Teema: Vasta viitega

Jedi Riddick kirjutas:
Battlestar Galactica on ka viimasel ajal läinud populaarseks.
Võiks nagu sellele teha alafoorumi?


Siiski ei usu, et sellel piisavalt palju huvilisi on, sest meil on ju selle kohta ainult üks teema ja seal on ainult mõned postitused. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 12:54 am    Teema: Vasta viitega

Nii nagu ma ühes PMis juba soovitasin, soovitan ka siin:
Nimelt on foorumis, hoolimata oma väikesest mahust, navigeerimine suhteliselt halb, lihtsalt tülikas on koguaeg üles-alla kerida, kuigi teemade maht ei ole eriti suur. Igas teemaliigis on keskmiselt 5 teemat...
Teen ettepaneku vähendada foorumi esilehe tabelit teemade eksponeerimise arvelt. Nimelt kui ma ei ole mingit suurelt foorumis eksponeeritavat sarja näinud, siis pole mul ka seal eriti millestki rääkida. Niisiis ei ole mul vaja ka teada neid pisikesi teema alajaotusi mis selle suure pealkirja alla koonduvad. Eriti segadusse ajavad need "Vaba arutelu" teemad mida eksponeeritakse pea iga sarja all. Miks mitte ei võiks need eksponeeritud olla alles siis, kui selle peateema pealkirja peale on klikitud? Nii oleks navigeerimine palju lihtsam, ja tõepoolest, seda on ka paljud teised tähele pannud: Kas tegemist on ulme teemalise foorumiga või ulme TV-seriaalide teemalise foorumiga?
See, et need fantaasiad ja õudused ka ulme alla kuuluvad, see on jah nii, kuid siiski ei häiri mind, et nad väiksemal määral eksponeeritud on, olgugi, et nende mahtu võib peaaegu, et samavääristada muude teemadega siin foorumis. Lihtsalt foorumi pealkirjas võiks väikene täpsustus olla, et tegemist on tõepoolest peamiselt sci-fi vms nimetusega samale teemale pühendunud foorumiga. Ning minumeelest fantaasia ja sci-fi teemalised raamatud tõepoolest ühele riiulile ei sobi, kuid see on juba teine teema...
Lisaks olen ma hämmastaval kombel ära unustanud selle teema täpse pealkirja kuhu ma postitan. Ei saa kuskilt vaadata ka, näe, ilma tagasi minematta. Või olen ma lihtsalt niivõrd hajameelne, et ei pane seda tähele.



Taavi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 11:03 am    Teema: Vasta viitega

See on tegelikult hea soovitus, kuid phpBB mootoriga sellist võimalust antud momendil kaasas ei ole.
See on tõesti nii, et paljud inimesed ei vaata sarju ning pidevalt üle nende alafoorumite kerida on äärmiselt tülikas, kuid võibolla on ka teine lahendus.
Teine lahendus oleks anda kasutajatele võimalus ise valida, milliseid alafoorumeid nad näevad ja milliseid nad ei näe, see vajaks aga lisa kodeerimist ning see võtab ilmselt natuke aega.

Seega kui võimalik, üritan midagi teha.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Püh Veeb 27, 2005 9:29 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 11:36 am    Teema: Vasta viitega

Olen tähele pannud, et näiteks maagia.net foorumis klõpsad sa alafoorumi grupi nimele ja see tõmbub kokku, ning see ei raiska nii palju ruumi ekraanil. Selline asi sobiks siin ka.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 11:40 am    Teema: Vasta viitega

Luury kirjutas:
Olen tähele pannud, et näiteks maagia.net foorumis klõpsad sa alafoorumi grupi nimele ja see tõmbub kokku, ning see ei raiska nii palju ruumi ekraanil. Selline asi sobiks siin ka.


Siin on praegu selline asi võimalik, et alafoorumi liiki klikates, jääb vaid see liik nähtavale. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 1:52 pm    Teema: Vasta viitega

Nujah. Aga võiks ikka mitu tükki niimoodi lahti jätta Shocked Oleks mugavam........
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

Niisiis, täname kõiki vastukaja eest.

Nagu oleme aru saanud, on inimestel Ulmefoorumiga 2 põhilist probleemi:

1.) Liiga lai alafoorumite valik. Sellele probleemile üritasime leida lahendust erinevate kasutajagruppide loomise abil, kuid testimisel ei kandnud see vilja. Teine võimalus oleks vahetada foorumi mootorit, kuid see on seotud suure töö ja tunduva aja- ning ilmselt ka rahakuluga. Seega jääb see võimalus esialgu kindlasti ära.
Alafoorumite arvu me siiski kokku tõmmata ei plaani, sest meie nägemuses peaks erinevatel asjadel olema erinev koht ja praegune süsteem tundub selles osas töötavat.

Nagu TrekRanger enne mainis, kui kellelgi on mingit abistavat tehnilist lahendust pakkuda, siis palume sellega välja tulla. Smile

Lisaks on samal teemal ette heidetud liigset Star Treki-kesksust, kuid see on tingitud eelkõige sellest, et foorumi loojad ise on Star Treki fännid ning ka Ulmefoorumi loomise mõte sai alguse just meie poolt varem loodud Star Treki foorumist, mida nüüdseks küll enam pole.

2.) Foorumi nimi. Jah, tõsi, oleme keskendunud eeskätt filmidele ja seriaalidele, kuid see oli kogu aeg meie eesmärk ja me pole seda varjanudki. Me saame aru "tõsiste" ulmefännide pahameelest sellise nime kasutamise suhtes, kuid samas: kas siis ulmefilmid ja -sarjad ei olegi ulme? On ju. Fantaasiale ja õudusele on meil samuti vähem ruumi pühendatud, ja seda sel põhjusel, et Eestis eksisteerib juba vähemalt 3 sel alal tugevat foorumit ja veel üht klooni pole meie arvates mõtet tekitada. Siiski, igasugune arutelu raamatute teemadel on rohkem kui teretulnud!


Lõpetuseks tuletame meelde (üldse mitte kurjalt!), et foorumi liikmelisus on rangelt vabatahtlik. Uute liikmete ettepanekud olukorra parandamiseks on muidugi teretulnud, kuid samas tuleks meeles pidada, et uutel liikmetel tuleks kohaneda olemasolevaga. Vastasel korral peaksime me näiteks Eestis vene keele teiseks riigikeeleks kuulutama (no offence, kohalikud venelased Smile ) ja veel kõiksugu muudatusi tegema; nii ei saa aga riik eksisteerida.

Palun ärge saage ülalöeldust valesti aru, see ei ole sugugi mõeldud teie kritiseerimiseks, aga lihtsalt asjalood on hetkel nii nagu nad on. Smile

Mõnusat foorumi kasutamist! Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Well said Mr. Enterprise.

Ise olen väga rahul praeguse seisuga, mitte midagi ei tohiks vähemaks võtta. (rohkemaks võiks aga küll).
Aga jah, Ulmefoorumi nimeks võiks võtta mingi muu. Mingi kosmose jaama nime näiteks. Aga... Teil on juba särgid tehtud(?), nii, et seda vist ei saa muuta siis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Püh Veeb 27, 2005 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

Minu pole iseenesest ulmefoorumi nime vastu midagi. Kui näiteks ütled, et lugesin seda huvitavat juttu ulmefoorumist, siis saab kuulaja paremini aru millest jutt käib.
Kuigi ma pole siin eriti kaua olnud, olen ma siin väga hästi hakkama saanud Smile Enda arvates on teemad suht hästi ära jaotatud ja leitavad.
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Apr 01, 2005 2:09 pm    Teema: Vasta viitega

Ohh ei, kõige selle ülalmainitud juures mina küll ei vingu. Teemasid ei ole üldse palju, kõik on väga selge ja arusaadav. Kerimine ei ole mingisugune vaev, olen näinud foorumeid, mis on kolm korda hullemad. Kui siin on tegu Star Trekiga, siis ongi teema nimi "Star Trek" mitte mingi x soperdis. Väga puhas ja selge. Kui on vaja midagi öelda, leiab alati selle jaoks koha. Ega's kõigi meele järgi saagi olla. Wink

Ja nimi Ulmefoorum on väga hea. Cool
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.


Viimati muutis seda Wendelh (Reede Okt 14, 2005 2:04 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Püh Apr 24, 2005 10:36 am    Teema: Vasta viitega

Ten Forward sektsiooni nimi on väga hea Smile
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 24, 2005 11:52 am    Teema: Vasta viitega

mallow kirjutas:
Ten Forward sektsiooni nimi on väga hea Smile


See oli vist TNG's kui ma ei eksi Razz
Zocalo oli B5's Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 6:43 pm    Teema: Vasta viitega

Aga nüüd on Star Wars'i III episood ilmunud ja suurt midagi ei toimu selles kauges, kauges galaktikas. Ja selle alafoorumi viimane postitus oli... kesk/kiviaeg. Kui see nii jääbki, siis pole sellel seal mõtet olla, või kuidas?
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Okt 25, 2006 6:52 pm    Teema: Vasta viitega

Yoda kirjutas:
Aga nüüd on Star Wars'i III episood ilmunud ja suurt midagi ei toimu selles kauges, kauges galaktikas. Ja selle alafoorumi viimane postitus oli... kesk/kiviaeg. Kui see nii jääbki, siis pole sellel seal mõtet olla, või kuidas?


Oh, Tähesõdade temaatika on ju nii lai - paljud pole vanadeski teemades veel kaasa rääkinud. Pealegi on ju tulemas uus sari. Ja kui tuleb uusi liikmeid, saavad nemadki seal kommenteerida.
Lisaks on loomulikult seal alafoorumis juba niipalju teemasid ja postitusi, et kui need mõnda teise alafoorumisse lükata, siis ei jääks sellest teisest midagi järele. Very Happy Ära kustutamine ei tule aga üldse kõne alla.

Kui Sa aga leiad, et asi vääriks elustamist, siis palun ole lahke ja tee mõni teema. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2006 5:56 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd, kus katalina on foorumiga ühinenud on seal palju tegemist, niiet kõik on korras.

Aitäh!
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 06, 2006 2:08 pm    Teema: Vasta viitega

Ulme kaardimängude kohta võiks teema ju teha, neid kah palju ju
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group