Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 10x17 "Talion"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
18%
 18%  [ 2 ]
8
36%
 36%  [ 4 ]
7
27%
 27%  [ 3 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
18%
 18%  [ 2 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 21, 2007 8:14 pm    Teema: SG1 - 10x17 "Talion" Vasta viitega

Teal'c alustab jahti Jaffa liidrile Arkad, kes plaanib kontrollida Jaffa rahvust ja nad Oride poole üle viia. Samal ajal saab SGC informatsiooni selle kohta, et Arkad võib olla ka plaanide taga rünnata Maad

Hea vaheldus on SG1, parajalt palju actionit jne.
Üldiselt ei viinud see episood ka kuhugi, saime ainutl teada, et Arkadi nimeline mees tappis Teal'ci ema ja ta üritab Jaffasid Ori poole üle viia.

8 punkti, väga hea episood Razz


_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 22, 2007 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

9 punkti, super episood. Cool

Esiteks tuleks mainida, et episood erines üldisest SG stiilist päris rängalt. Huumorit ju mingil määral oli, kuid sündmuste tõsidus varjutas ikka kõige muu. Juba algus oli väga karm, kui nii palju jaffasid pommide plahvatamisel surma said ning hiljem jätkus tegevus veel tõsisemalt. Välja tooks selle, kuidas Teal'C nende pommide panemise eest vastutava tegelase õhku lasi, öeldes "I am leaving, you are about to explode". Teiseks viimane verine võitlus Arkadi ja Teal'Ci vahel, mis oli naljast kaugel.
Ma olen kunagi enne öelnud, et selline stiil ei sobi tegelikult SG'ga kokku ning tundub huumori taustal kohatuna, sest olgem ausad, selline julmus üldreeglina huumoriga ei sulandu. Kuid seekord olin nähtuga päris rahul, tegu on ikkagi sarja viimase hooajaga ning on aeg hakata näitama südmusi ka veidi süngemas valguses, nagu nad tegelikult olema peaksid.

Iseenesest sündmusi selles episoodis palju polnud ning ka sisu tugines põhiliselt jaffade sisemisele vihavaenule, kuid reaalsus, millega sündmusi kujutati oli lausa suurepärane. Ka seda loen plussiks, et Teal'C sai lõpus nii raskelt viga, kartsin, et ta tapab Rambo kombel Arkadi, jäädes ise terveks. Tuleb tunnistada, et peale mõõka Teal'Ci kõhus mõtlesin hetkeks, et äkki kõvaldavadki ta üldse sarjast. Lihtsalt vigastus tundus nii tõsine, kuid SG ime tuli siiski appi. Razz

Üks paremini teostatud ideid terves hooajas.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 23, 2007 12:27 am    Teema: Vasta viitega

Mõttetu episood...
No ei olnud põnev ega kaasa harav, see kogu kätemaksu asi oli kuidagi halvasti ülesse ehitatud ja nätleja töö tundus ka selles osas kuidagi kesine. Terve osa jättis kuidagi väga võltsi mulje ja senaarium oli tugevalt pastakast imetud, eks selliseid tühju osasid ole ennegi olnud, aga selle ma liigitaks küll kuskile etteotsa mõttetute osade seas. Mingi krdi ema mõrv, sarjal jookseb juba kümnes hooaeg ja siis tuuakse mingi ema mõrv sisse... No ma ei tea, nagu mingi mehhiko seep. Krt juba kahetsen, et nii palju punkte panin, aga olgu...


5 punkti.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 23, 2007 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Mõttetu episood...
No ei olnud põnev ega kaasa harav, see kogu kätemaksu asi oli kuidagi halvasti ülesse ehitatud ja nätleja töö tundus ka selles osas kuidagi kesine. Terve osa jättis kuidagi väga võltsi mulje ja senaarium oli tugevalt pastakast imetud, eks selliseid tühju osasid ole ennegi olnud, aga selle ma liigitaks küll kuskile etteotsa mõttetute osade seas. Mingi krdi ema mõrv, sarjal jookseb juba kümnes hooaeg ja siis tuuakse mingi ema mõrv sisse... No ma ei tea, nagu mingi mehhiko seep. Krt juba kahetsen, et nii palju punkte panin, aga olgu...


5 punkti.


Vahel ma mõtlen, et kas sulle üldse meeldib SG-1, muidugi pole midagi viga, kui inimesel on kõrged standardid. Ise annan 7 punkti. Kuigi oli tegu vaheepisoodiga, oli see üpris hea. Teal'c-i pole ammu enam kasutatud, peale seda, kui Goa'uldidest võitu saadi. Punkte andis osale juurde ka Mitchelli ja Teal'ci vaheline võitlus. Very Happy Ega muud ei oskagi rohkem öelda. Kahju, et ainult 3 osa veel, üldse. Ainult teadmine, et sügisel lastakse välja 2 filmi lohutab mind.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 23, 2007 9:10 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:


Vahel ma mõtlen, et kas sulle üldse meeldib SG-1, muidugi pole midagi viga, kui inimesel on kõrged standardid.


Vahel ma mõtisklen selle üle isegi Razz

Selliste osade puhul ei meeldigi eriti... Eelmine osa seevastu sai minult 9 punkti.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Veeb 26, 2007 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

See oli vist üks verisemaid ja tõsisemaid osasid SG-1'e ajaloos. Ja seetõttu minu arvates ka väga hea, sest erines piisavalt ülejäänud süldist, mida juba näiteks sellelgi hooajal liiga palju on olnud.
Natuke kahtlane ja otsitud tundus see, et me Teal'ci ema tapmisest alles nüüd kuulsime (kui just kunagi varem pole midagi öeldud, mis mul kõrvust mööda on libisenud) - võinuks arvata, et kui see Teal'cile nii rängalt mõjus, oleks vahepealse aja jooksul midagi selles osas ette võtnud või vähemalt kellelegi rääkinudki. Üldiselt ei kahandanud see siiski minu jaoks episoodi väärtust, sest Christopher Judge mängis oma osa suurepäraselt ja lisaboonuseks oli minu jaoks selle episoodi juures ka mitte päris selge vahetegu hea ja halva vahel - nagu me kuulsime, oli Teal'ci juhitud rünnakus hukkunud Arkadi pere, mis oli sundinud Arkadi Teal'cile tema ema tapmise läbi kätte maksma. Muidugi oli see alatu ja argpükslik viis, aga me ei saa öelda, et Teal'c ise väga puhas poiss oleks olnud. Eks kõigil jaffadel ole oma ajast Goa'uldide võimu all üht-teist sellist, mida parema meelega maha vaikitaks.

Lõpp, kus Bra'tac tunnistas, et on Tealc'i üle uhke ja peab teda oma pojaks, oli igati ilus ja südantsoojendav. Cool 8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 05, 2007 5:16 pm    Teema: Vasta viitega

Tõsine - jah, sünge - jah, aga samas mõjus see episood mulle nagu mitmeid kordi soendatud supp. Ei midagi erilist kuigi omal ajal (hooajal) oleks paremini mõjule pääsenud.
Saime ka teada milline oleks SG1 (peaaegu) ilma huumorita ja mina sellist sarja 10 aastat ei vaataks. Nii et minu kohta SG1 jaoks madalad
7/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group