Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Earth 2

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juun 20, 2007 6:19 pm    Teema: Earth 2 Vasta viitega

Earth 2 on ühe hooaja kestnud ulmesari, mida näidati aastatel 1994-1995 ja mis räägib inimeste katsest koloniseerida kauget planeet.

http://en.wikipedia.org/wiki/Earth_2_%28TV_series%29
http://www.imdb.com/title/tt0108758/


Mina vaatasin seda sarja mõnda aega tagasi ja leian, et tegu oli suhteliselt põneva asjaga, millel oleks kindlasti olnud potentsiaali edasisteks arenguteks. Kahjuks ei näinud sarja tootmise üle otsustajad asja päris sama pilguga.

Üheks kõige põnevamaks seigaks selle sarja juures olid minu arvates kohalikud tulnukad, kes olid vägagi leidlikult välja mõeldud. Näiteks terrianid (ma ei teagi, kuidas neid eesti keelde sobilik panna oleks) olid kindlasti täiesti eripärased ja ei sarnanenud sugugi igasugustele Star Trekis ja B5-st tuntud tulnukatele, kellele on mingi sarv otsaette kleebitud. Okei, välimuselt oli küll tegu humanoididega, kuid nende seotus oma planeediga ning kultuur olid äärmiselt meedlivaks värskenduseks.
Grendlerid olid suhteliselt koledad ja oma suure suuga natuke ebaloogilised, aga siiski esindasid nad minu arvates huvitavat vahevormi rumalate loomade ja kõrgelt arenenud intelligentsiga liikide seas. See väike loom, kelle üks tüdruk alguses leidis, nii originaalne polnud; eriti seetõttu, et tegevusliin temaga oli kuidagi liiga tavaline, aga plusspunktid siiski üritamise eest.

Aga lugu ise oli samuti väga hea ning kohati tekkis mul väga selge võrdlusmoment Lostiga. Eks sarnane tundmatu looduskeskkond omas siin kindlasti suurt mõju, kuid ka mõningad seletamatud sündmused olid tuttavlikud. Esimesed episoodid olid väga huvitavad, eriti kuna siis oli veel sarja juures selline uudsuse ja müstilisuse atmosfäär paremini märgatav, kuid hiljem sari minu arvates natuke mandus, sest ei pakutud piisavalt uut, vaid pigem more of the same. Mis ei olnud küll paha, aga nagu öeldud, häirima jäi see kasutamata potentsiaal.


Ootan teie arvamusi selle sarja kohta. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ordzo
Lipnik


Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2007 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

Üldiselt on vist selline tendents et poolelijäetud sarjad ON head (väljaarvatud erandid).
Jamasi millegipärast vorbitakse edasi....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juun 23, 2007 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

Mina nägin sarja omal ajal soome kanalitelt. Mina sarnasusi Lostiga ei leidnud, küll leidsin neid nii Firefly kui Earth: Final Conflict`iga võrreldes. Kuna sel ajal mul oli veel soome keelest aru saamisega raskusi, siis tundus sari kohati venitatud ja igav. Samas suudeti panna vaataja olukorda, kus ta pidevalt ootas mingit shokeerivat sündmust, kannapööret süzhees. Selles suhtes on võrdlus Lostiga tõesti omal kohal.
Kindlasti oleks praegu sarjast paremal arvamusel. Kui võimalus avaneks vaataks uuesti küll.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group