Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'The 4400' 4. hooaja arutlusteema
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Juun 21, 2007 12:44 pm    Teema: 'The 4400' 4. hooaja arutlusteema Vasta viitega

Neljanda hooaja esimene osa on suhteliselt märkamatult juba ära näidatud, viimane aeg teha teema. Smile

4x01 - "The Wrath of Graham"

Mitte midagi eriti rabavat, aga siiski hea osa ja seda pigem seetõttu, et mõjus suhteliselt koomilisena. Üldiselt mulle koolinoortega episoodid ei meeldi, aga seekord oli Grahami kummardamine päris hästi välja kukkunud. Very Happy Polnud liiga ülepingutatud, aga samas siiski piisavalt massiivne. Eriti hea oli see, kui Collier põhimõtteliselt lihtsalt sisse kõndis ja talt võime ära võttis. Huvitav ainult, et miks Grahami ümber olnud sõjaväelased Collieri tegevusele kiiremini ei reageerinud ja teda maha ei lasknud.
Tegelaste koha pealt midagi väga erilist ei olnud; loodetavasti ei unustata nüüd ainult Maiat ja Diana uut boyfriendi ära, vaid leitakse neile mingi uus väljund. Alana, nagu paistab, oli minevikku saadetud. Kahtlen siiski, et me teda enam rohkem ei näe.

Üldiselt päris hea algus ja ajaviiteks kõlbab seda sarja parema puudumisel ikka vaadata. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 21, 2007 10:23 pm    Teema: Vasta viitega

4x01

Nojah, suhteliselt omapärane algus hooajale, ootasin midagi teistsugust, kuid samas ei saa öelda, et ma selles pettunud oleks olnud.

Eriti palju mul kolmanda hooaja lõpust enam meeles polnud ja seega sisse elada oli üpris raske, lõpuks siiski enam-vähem õnnestus, aga ilmselt tuleb veel mõned episoodid vaadata, enne kui ennast jälle päris sarja rütmi saan.

Iseeneset väga hea, et uute võimeid saanud inimestega kohe tegelema hakati, kuid samas võib niimoodi hooaega mõttetute episoodidega väga pikaks venitada. Tahaks loota, et päris nädala võime teed sari ei lähe. Kuigi tuleb tunnistada, et selle poisi võime (kuigi tuntud mitmetest sarjadest) teisi ennast jumaldama panna, oli päris huvitav. Nüüd saime teada ka ühe Collieri võime ning kaldun arvama, et tal on neid veel. Wink Ka mulle tundus veidi kummaline, et sõdurid kohe Collieri ei takistanud, aga äkki tal on siis lihtsalt selline aura. Very Happy

Põhitegevusliin eriti edasi ei arenenud, Alana minevikku saatmine oli ehk ainuke suuremat tähtsust omav avastus.

Ega siis midagi, jään huviga järgmiseid episoode ootama.

7 punkti. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2007 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

4x02 - "Fear Itself"

Minule tundub, et neljas hooaeg on suhteliselt nõrga alguse saanud. Ei olnud eelmine osa midagi pöördelist ja nüüd teine on veel igavam ja vähetähenduslikum. Jordan Collieri ja tema tegemiste kohta tuli küll natuke infot juurde ning Isabeli kohta selgus, et tema ei saa oma võimeid enam kunagi tagasi (kuigi ma arvan, et seal on mingi kala), kuid põhilugu selle väikese poisi võimest inimeste suurimaid hirme realiseerida ei olnud sugugi kaasakiskuv.
Tundub, et tuleb selline tõsine venitamise hooaeg. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 1:26 pm    Teema: Vasta viitega

4x02 - "Fear Itself"

Tuleb nõustuda eelkõnelejaga, et uus hooaeg on alanud veidi uniselt ja midagi suurepärast pole näha olnud, kuid mulle antud osa täitsa meeldis ja tekitas tunde, et hooaeg kerib ennast üles millegi väga hea poole.
Näiteks Kyle'i võime tuli ülisuure üllatusena, midagi sellist poleks osanud ette kujutada. Hetkel ei näe ma küll võimalust selle kasutamiseks, kuid eks aegamööda midagi kindlasti selgub.

Päris huvitav oli ka Shawni ja ta venna vaidlus, mis näitas väga hästi konflikti, mida need võimed võivad maailmas tekitada.

Poisi liin oli võibolla natuke mõttetu, kuid samas päris põnev ja võib kindel olla, et nüüd kui poiss on vaimselt terve, üritab NTAC tema võimet mingil moel kasutada.

Kuna Isabeli olen ma alati harjunud nägema salakavalana, siis millegi pärast olen ka mina väga skeptiline selle suhtes, et tema võimed on nüüd lõplikult kadunud, midagi sealt kindlasti koorub. Wink

Ma ei oska isegi öelda miks, aga millegi pärast on mul tunne, et aeglane hooaja algus võib tuua kaasa väga hea lõpu. Kui juba eelarvele mõelda, siis pole seda hetkel just eriti palju kasutatud.

Seekord siis 6 punkti.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 06, 2007 11:51 pm    Teema: Vasta viitega

4x03 - "Audrey Parker's Come And Gone"

Kindlalt selle hooaja parim episood. Mingeid võimsaid sündmusi ei olnud, aga kogu episoodi ülesehitus oli väga omapärane ja kaasahaarav. Ei oskagi täpselt öelda, mis selle episoodi eriliseks tegi, aga tal oli mingi oma hõng, mis kaasa tõmbas.
Audrey Parkeri võime oli suhteliselt hirmuäratav, mõeldes selle peale, kui väga inimesed tahavad oma saladusi hoida ning kuidas sellise võime puhul oleks see võimatu. Eriti põnevaks läks lugu muidugi siis, kui Audrey keha suri ja ta ise kehast välja jäi. Esialgu ei uskunud ma, et ta suudab veel maailmaga kommunikeerida, kuid kui ta suutis, tuli see väga meeldiva üllatusena. Hetkel ei suuda midagi muud öelda, kui et antud võime näol oli tegu ühe huvitavamaga terves sarjas. Cool Tuleks veel mainida, et raadiolainete segamine oli tegijate poolt väga leidlik idee Audrey "vaimu" eneseväljendamiseks.

Mis puutub Shawni liini, siis ka see oli väga huvitav ja sellega ei pingutatud mingil hetkel üle. Huvitav on nüüd vaadata, mis saab uuest NTAC'i juhist, kes ka oma isa parandamise näol Shawni võimet kasutas.

Ka Kyle'iga seonduv oli väga põnev ja episoodi lõpp oli võrdlemisi ootamatu. Smile

Tõepoolest on jube raske selle osa kohta midagi sisukat ja tarka öelda, lihtsalt väga omapärane oli. Alati ei pea episood olema pingeline, et olla väga kaasakiskuv.
Võibolla harmooniline oleks selle osa kohta parim väljend, kõik kuidagi klappis ja tegevusliinid sobisid. Nii hästi voolavaid episoode pole kerge leida.

9 punkti.

PS. Kus kõik teised vaatajad on jäänud? Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 07, 2007 10:34 am    Teema: Vasta viitega

Ma vaatan küll edasi, aga kommenteerimiseks pole aega eriti.

4x03. Nagu TrekRanger juba ütles, selle hooaja parim. Episood oli kaasahaarav ja mõnusalt põnev. Audrey "oskus" oli üks võimsamaid üleüldse terves sarjas. Väga ohtlik ja hirmuäratav.

9 ka minu poolt.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 15, 2007 8:05 pm    Teema: Vasta viitega

4x04 - "The Truth and Nothing but the Truth"

Iseenesest oli tegu väga sündmusterikka episoodiga, mis oli kahtlemata palju olulisem kui eelmine, kuid põnevuselt jäi minu arvates eelnevale natuke alla.

Lõpuks ometi toodi tagasi mängu siis Diana õde, kes kolmanda hooaja lõpus süsti sai. Ausalt öeldes kohe, kui ma ta võimet nägin, arvasin, et asi lõpeb tema NTACi määramisega. Smile Seega antud tegevusliin ei olnud just väga põnev. Samuti oli teada, et Diana ei lahku NTAC'ist. Kuna mulle aga head lõpud meeldivad, siis ei ole mul midagi kõige selle vastu, lihtsalt ettearvamatut oli selles loos väga vähe. Loodaks nüüd, et Diana õde ei unustata ja ta võime hakkab tõsisemat rolli mängima.
Aga jah, tõe rääkime võib ikka väga ebamugavaid olukordi tekitada. Very Happy

Mis puutub Shawni liini, siis see ,ta Jordani vastu astus, tuli mulle suhteliselt suure üllatusena. Eelnevast oli küll mulje jäänud, et Jordani vastu ei suudaks ta kunagi astuda. Eks paistab, mis sellest kõigest tuleb, aga võib arvata, et Shawni jaoks see hästi ei lõpe. Raske on muidugi öelda, kummal on õigus, kas Shawnil või Jordanil, kuid arvestades viimase olulisust, pakun, et Jordani meetod jääb lõpuks peale. Lisaks ei saa ka unustada seda senaatorit, kes Shawni poliitikasse meelitama hakkas, kindlasti on tal ka mingid omad plaanid varuks. Äkki tema on hoopis selle liikumise algus, mis tulevikust Isabelle'i saatis? Razz

Kõige olulisem oli episoodis kindlasti Kyle'i ja Isabelle'i liin, sest nüüdseks paistab olevat selge, et raamat, mille Kyle enda valdusse sai, kajastab tõesti mingil moel tulevikku. Äkki ongi see tuleviku inimeste poolt kirjutatud?
Isabelle'i leebus on siiani suhteliselt võõras ja ma ei taha kuidagi uskuda, et ta nüüd edaspidi sellise heana püsib. Kuid mine tea, äkki oligi võimete kaotamine tema jaoks teeks valguse poolele. Very Happy

Mis puutub ennustusse, et Tom saab ka kunagi 4400 võime, siis eeldan, et tegijatel on plaan 4400 võimed lõpuks pea kõigile inimestele anda, kuid elame näeme.

Hindeks paneks 7/10, kuid samas loodan, et sündmused, mis on aset leidnud, viivad hooaja lõpuks millegi vägevani. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 6:00 pm    Teema: Vasta viitega

4x05 - "Try the Pie"

Järjest keerulisem on neid episoode kommenteerida, sest sündmusi on võrdlemisi palju. Smile

Igal juhul see episood oli jälle väga hea ja sündmustest on aru saada, et aina paremaks läheb.

Jordani väike küla tuli mulle üllatusena, sest arvasin, et ta lihtsalt peidab ennast kusagil koos mõne kaaslasega. Midagi nii suurt ei osanud oodata. Tomile siis ikkagi lõpuks ei tehtud süsti, kuid vaadates seda, kuidas sari areneb, võib suhteliselt kindel olla, et ta teeb selle varsti endale ise.
Linnas nägime ka palju uusi ja huvitavaid võimeid, millest parim oli ehk selle naise võime, kes suutis inimestelt mured ära võtta (ta mängis ju ka invasionis, kuid ma tema sealset nime enam ei mäleta). Selle mehe võime, kes suutis näppudest tuld tekitada, meenutas kangesti Heroes sarja samasugust võimet, kuid eks need kaks olegi väga sarnased. Very Happy
Isabelle'i osa selles kõiges veel ennustada ei oska, kuid kahtlen siiani väga, et ta üheks tavaliseks tegelaseks jääb.
Järgmises osas läheb siis Collier oma inimestega Seattle'isse ning võib arvata, et tänu sellele tõuseb märgatavalt ka sarja tempo.
See jumala teema ja Kyle'i visioonid tunduvad hetkel veidi kahtlased (natuke liiga roosilised), kuid eks tulevik näitab, mis saab.

Maia ennustused lisasid samuti episoodile vürtsi. Isiklikult arvan, et Shawn lihtsalt kõrvaldab selle "kurja" poliitiku enne seda, kui ta võimule saab. Juba seal garaa¾is arvasin, et Shawn teeb nüüd oma death gripi, kuid veel siiski mitte. Laughing

Mis mulle sarja praeguse käigu juures meeldib, on see, et sari võtab nii suured mõõtmed. Leian, et mida laiaulatuslikumat teemat käsitletakse, seda huvitavamalt saab ka tegevustikku edasi arendada.

9 punkti seekord, minu arust oli väga põnev.

Seda sarja olen ma siis ainsana kommenteerima jäänud. Logical
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 26, 2007 5:23 pm    Teema: Vasta viitega

4x06 - "The Marked"

Üllatus, üllatus, jälle mina. Smile

Episood ei olnud päris nii hea kui eelmine, kuid aitas tegevusliini tublisti edasi arendada ja ei olnud seega mingil juhul mõttetu.

Ilmselt võib nähtu põhjal üpris kindlalt väita, et need 10 agentti tulevikust tõesti eksisteerivad ja see mees ei mõelnud lugu oma peast välja. On tõenäoline, et kui ta minema viidi, siis tehti talle lihtsalt põhjalikult ajupesu, et ta loo kirjutamisest loobuks. Razz
Igal juhul sarja toodi selle osaga üks uus ja ohtlik vaenlane, keda peatada pole kerge. Ootasin juba ammu, millal selgub, et Isabelle polnud viimane tuleviku relv 4400 vastu.
Ma ei ole ka päris kindel, et Shawn tegi õige teo selle linnapeakandidaadi ravimisega...äkki viimane saabki nüüd Maia nägemuse ellu viia?

Tom sattus siis juba teist episoodi järjest mingite kahtlaste tegelaste kätte, kes temaga manipuleerida üritasid. Tal ka ei vea. Very Happy Ilmselt üritati teda aga seekord lihtsalt hirmutada ja mingeid tõsiseid tagajärgi sellele ei järgne.

Shawni ja Jordani kohtumistes polnud nagu midagi uut, lihtsalt kinnitati seda, et nad omavahel enam läbi ei saa. Razz

Njah, ei olnud väga huvitav episood, aga tulevikku silmas pidades võis päris vajalik olla.

7 punkti.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Juul 28, 2007 9:54 pm    Teema: Vasta viitega

4x03 - "Audrey Parker's Come And Gone"

Võib nõustuda sellega, et osa oli üsnagi omapärane ja seni ka hooaja parim. Sellele vaatamata ei saa ma seda episoodi siiski mingiks eriliseks ¹edöövriks nimetada - lihtsalt üks keskmisest parem The 4400 episood, mis aga iseenesest ei ütle kuigi palju, sest vähemalt minu arvates on selle sarja tase siiski alla käinud. Audrey võime oli huvitav ning ma tegelikult imestan, et sarja tegijad selleni varem polnud jõudnud, vaid näitasid natuke "tavapärasemaid" asju - kui kõik lood kannaksid endas selliseid sügavama tähendusega küsimusi, siis poleks ju vigagi.
Kyle'i tegevus oli sarja üldise arengu koha pealt siiski põnevam lugu ning tekitab kahtlemata küsimusi, et kuidas juba 20. sajandi alguses mingi grupp inimesi teadis, mis juhtuma hakkab. Vastus sellele näib muidugi ilmselge - keegi tulevikust lihtsalt satub minevikku või muud midagi sellist; mul isegi tekkis korraks seos Alanaga, kes nähtavasti maali järgi otsustades kuhugi 19. sajandi teise poolde pagendati. Kahtlen siiski, et sarja tegijatel niisugust plaani temaga on. Razz


4x04 - "The Truth and Nothing But the Truth"

Õnneks ei venitatud Diana õe otsimisega liiga kaua, et teda selle abil Ameerikas hoida, vaid leiti lõpuks püsivam lahendus. April ise on selline pooleldi nagu koomiksist pärit tegelane, kellel miski ei õnnestu ning ma ei teagi seetõttu, kas seda episoodi oleks pidanud võtma väga tõsiselt või ehk hoopis mitte. Tema reaktsioonid ja tegevus olid kohati siiski päris lõbusad ning naerda sai paar korda küll.
Mis puutub Shawni otsusesse kandideerida avaliku võimu esindajaks, siis võib kindlasti eeldada, et see tee saab olema okkaline ega lähe kohe päris kindlasti nii nagu ta loodab. Kahtlemata on kellelgi selles osa mingi kuri plaan ning mine tea, ehk on Shawn nüüd andnud kuradile sõrme, mis aga viib teadagi milleni...


4x05 - "Try the Pie"

Kuigi üldjoontes hea ja põnev, on see kummalise väikelinna temaatika juba nii kohutavalt ära leierdatud, et tundus lausa häirivana. Eriti näiteks stseenid Tomi linnast välja eskortimisest ja sellest, kuidas ta tagasi hiilis ja siis üles leiti. Very Happy Peaks siiski ütlema, et minu jaoks oli see seni sarja parim episood. Omamoodi hirmutava versiooni tulevikust pakkusid ka Maia unenäod - kollased P-tähega tunnusmärgid meenutasid vägagi ühte teist kurikuulsat re¾iimi minevikust, mis teatavate inimeste peal samasugust tähistamist harrastas. Lisapunkt episoodile Lisa Sheridani hea näitlejatöö eest, kes mul sarjast Invasion veel hästi meeles on.


4x06 - "The Marked"

Tundub, et sari üritab sel hooajal veidi normist kõrvale kalduvate tegelastega silma paista - Curtis Peck oli taaskord seesugune. Muide, kõrvalmärkusena tõstataks küsimuse sellest, et kas sarja tegijad ei armasta Microsofti, et nad Bill Gatesi nii ilmselgelt pilavad? Very Happy


Aga tegelikult ütleks ma nüüd paar sõna selle sarja kohta üldiselt. Ma olen üsnagi pettunud selles, mida ma näinud olen. Playing it safe - oleks sobiv väljend iseloomustamaks The 4400. Kogu aeg tundub, et midagi huvitavat hakkaks nagu toimuma, aga siis vajub kõik kuidagi ära või taastub normaalne olukord. Näiteks kui tutvustati Collieri 4400-linna, siis episoodi lõpuks oli see muidugi maha jäetud ning inimesed jälle laiali saadetud. Ja nii edasi, ja nii edasi. Isegi too Shawni konkurent, kes pidi pahaks saama, muutub nüüd ilmselt heaks. Tundub lihtsalt, et see sari ei liigu mitte kuskile, vaid jätkab tavapärast turvalist rutiinset tegevust.
Minu kriitika ei tähenda küll, et ma vaatamise lõpetada kavatseks, kuid eriti positiivse pilguga ma seda enam ei vaata.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

04x07

Trailer lubas, et pinged kasvavad... Jah tõepoolest kasvasidki, aga traditsiooniliselt jahtusid need enne haripunkti jõudmist maha.

Kuidagi lahjaks on 4 hooaeg võrreldes eelmistega jäänud. Antud osale annaks 8/10.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 02, 2007 8:26 pm    Teema: Vasta viitega

4x07 - "Till We Have Built Jerusalem"

Mina näiteks ei saa nende jutust aru, kes ütlevad, et 4400 on alla käinud ning ütlen, et minu arust on sari isegi järjest paremaks minemas.
Ühtin selles osas paljude USA vaatajatega, kes kiidavad sarja kõrget kvaliteeti ja mitmekülgset tegevustikku.
Alati ei olegi mingeid võimsaid episoode vaja, et üldine tase hea oleks.

Antud episood oli isegi väga hea ning viis tegevusliini tublisti edasi. Jordan Collier hakkas nüüd avalikult valitsusele vastu ja võib arvata, et seda protsessi tagasi pöörata pole enam võimalik.
Episoodi oli huvitav vaadata ja samas ei liikunud tegevustik liiga kiiresti edasi ning jättis ruumi mõtlemikseks.
Mulle meeldib ka see, et aegamööda avatakse järjest rohkem 4400 võimeid, nagu näiteks selle episoodi veepuhastamine. Cool

Ei oska öelda kuidas edasi läheb, aga praegu tundub küll, et sari läheb iga episoodiga pingelisemaks ja sündmused tähtsamaks.

Mainiks veel ära, et sarjas on väga veenev näitlejatöö, isegi kui episood pole nii hea, ei ole näitlejad kunagi ebaloomulikud.

9 punkti. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Aug 02, 2007 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

4x07 - "Till We Have Built Jerusalem"

Kogu austuse juures ma siiski eelkõnelejaga ei nõustu ja arvan endiselt, et The 4400 pole kuigi kõrge tasemega sari. Tõsi, see konkreetne osa ei olnud küll halb, aga minu jaoks puudus siiski põnevus ja teatud sära, mida sellel sarjal enam pole.
Collieri tegevus on tõesti huvitav ja õnneks ei nullitud vähemalt seekord episoodi lõpuks kõike uuesti ära, nii et võib ehk loota mingit pikemat ja pöördelisemat tegevusliini, kuid ma pole siiski kuigi veendunud, et juba järgmises osas teda jälle põgenema ja otsast alustama ei sunnita.

Iseenesest pakub sari muidugi huvitavaid filosoofilisi küsimusi eriti seoses mõningate metafüüsiliste teemadega, kuid sellest kõigest jääb siiski väheks. Annaks sellele osale 5/10.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Aug 05, 2007 11:51 pm    Teema: Vasta viitega

Mis võimete avastamisesse puutub, siis selle koha pealt meeldis mulle 1. hooaeg kõige rohkem. See mustrite värk, et iga võime kasutamine omas mingit tugevat järelmõju vms.

-e-
4x08
No mis ma oskan öelda.... Algus oli palju tõotav, aga siis hakkas asi üha rohkem ära vajuma... Kuidagi leierdatud teema on see koostöö vastasleeeride vahel. Ja eriti mingit pinget ka ei tekkinud, osa jättis pastakast imetud mulje... Väga etteaimatav ja igav.

5/10
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Aug 11, 2007 12:29 pm    Teema: Vasta viitega

4x08 - "No Exit"

Kahtlemata oli epsiood üldise loo koha pealt päris oluline, sest aitas kahte poolt natuke lähemale tuua ja võibolla natuke nendevahelist agressiivsust tasandada.
Sisult oli aga epsiood tõesti võrdlemisi igav ja ka lõpp oli väga etteaimatav.
Antud osa ei muuda aga minu arvamust sarjast, igat episoodi pole lihtsalt võimalik väga põnevaks teha.

6/10.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2007 12:56 pm    Teema: Vasta viitega

4x09 - "Daddy's Little Girl"

Kuigi antud episood ei olnud midagi erilist, oli see eelmisest kahtlemata suur samm edasi.
Tore oli näha jälle Richardit, kes vahepeal justkui päris ära unustatud oli. Tuli välja, et ta oli vahepeal ka oma telekineesi võimeid parandanud ja käitus juba peaaegu nagu võimetega Isabelle. Very Happy
Huvitav oleks teada, mis on Isabelle'i lapseks tegemise tagajärjed..äkki ilmub nüüd uuesti välja ka tema ema? Siiski kahlten, et Isabelle lapseks jääb, ei usu, et tegijad nii lihtsalt ühe tegelase kõrvaldaksid.
Olgu, mis on, aga ei usu, et sellise teoga suudab Richard midagi päästa, targem oleks olnud Isabelle selliseks jätta nagu ta oli ning sellisena teda aidata.

Tessi probleem oli natuke igavam kui Richardi ja Isabelle'i lugu, kuid alati on tore näha Jeffrey Coombsi, seega selles osas ei saa ma midagi halba öelda. Üldse tuleks mainida, et mõlemad on väga head näitlejad.

Lugu on siiani päris põnevalt edasi arenenud ja lugedes selle kohta, mis ees on, olen väga optimistlik.

7/10.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2007 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

4x09

Ühinen eelkõnelejaga, et eelmisest osast oli parem, aga väga eriliselt see osa mind köita ei suutnud. Richard pani küll karmi Razz

6/10
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 20, 2007 4:08 pm    Teema: Vasta viitega

4400 kisub jälle põnevaks ära Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 7:18 am    Teema: Vasta viitega

4x10
Noo nüüd siis lõpuks tuleb sellele hooajale ka hoogu juurde. Tuleb tunnistada, et kui alguses Lily välja ilmus vaatasin küll, et wtf? Senaristid päris seagi läinud? Täitsa mõnus osa oli see...

9/10
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.


Viimati muutis seda velz83 (Nelj Aug 23, 2007 10:10 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

4x10 - "One of Us"

Nõustun eelkõnelejaga, et üle tüki aja oli jälle väga põnev episood ja arendas tegevusliini päris jõudsalt edasi.
Pärast seda osa on isegi väga raske ennustada, mis edasi juhtuma hakkab.
Tom on nüüd tuleviku inimeste "kurja" poole (vähemalt seda poolt me praegu kurjaks peame) kontrolli all ning Kyle sai sisuliselt korralduse Shawn ja Doctor Burkoff kõrvaldada. Ei saa öelda, et need oleks väiksed muutused.
Lisaks on tõenäoline, et Isabelle saab oma võimed tagasi, mis samuti just rahulikku jätku ei tõota. Siiski arvan, et Isabelle suudab kasvõi seesmiselt survele vastu seista ning kui ta saaks võimed tagasi, ei kasutaks ta neid enam 4400 võimetega inimeste vastu.
Tuleks veel mainida, et Tom sobib väga hästi kurjaks tegelaseks, oluliselt paremini kui ausaks agendiks. Twisted Evil

Lily väljailmumist ma ootasin, aga ei olnud sugugi kindel, kas see on ajutine ja põhjustatud mingi võime tagajärjel või ongi ta päriselt tagasi. Olen siiski rahul, et Lily pole tagasi ja Isabelle on jälle täiskasvanu, sest vastasel korral oleks lugu sisuliselt reseti saanud. Razz

Vastuolusid on nüüd küll sarjas nii palju, et ühel hetkel lihtsalt peab see kõik plahvatama. Usun, et nüüd tuleb üks-kaks nõrgemat osa, kuid ma olen valmis need head hooaja lõppu oodates välja kannatama. Smile

9/10 ka minu poolt.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group