Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sci-Fi VS Fantasy
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kumba ¾anri eelistad?
Sci-Fi
66%
 66%  [ 30 ]
Fantasy
33%
 33%  [ 15 ]
Kokku Hääli : 45

Autor Teade
rahurikkuja
Kadett


Liitunud: 25 Aug 2005
Postitusi: 11

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 8:11 pm    Teema: Vasta viitega

hääletasin fantasy poolt. lihtsalt meeldib rohkem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 27, 2005 10:20 pm    Teema: Vasta viitega

Kuna Pratchett kuulub fantasy alla , siis valisingi selle. Ja pluss veel muidugi Zelasny raamatud, Rohani "Jääalasi" jne. Potteriga on mul imelik värk - sügaval sees jstub veendumus, et need on üles haibitud lasteraamatud ja nii ma ei suudagi neid lugeda, ka filmi vaatasin 20-30 minutit, mitte rohkem. Aga kuna ma neid raamatuid lugenud pole, siis maha ma neid ei tee ja paluks Potteri fännidel kivid tasku tagasi panna Laughing
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 6:40 am    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:
Potteriga on mul imelik värk - sügaval sees jstub veendumus, et need on üles haibitud lasteraamatud ja nii ma ei suudagi neid lugeda, ka filmi vaatasin 20-30 minutit, mitte rohkem. Aga kuna ma neid raamatuid lugenud pole, siis maha ma neid ei tee ja paluks Potteri fännidel kivid tasku tagasi panna Laughing


Mul oli muideks samasugune sügav veendumus sees ja ma olin absoluutselt kindel, et ma neid raamatuid kunagi ei ole, aga - never say never - ükskord võtsin need Potteri raamatud siiski igavusest kätte, (ja kuigi teise usku pöördumine ei toimunud kohe esimese raamatuga) hakkasid need varsti nii meeldima, et ei suutnud enne käest panna, kui kõik läbi olid. Ja nüüd võiks neid aina veel ja veel lugeda.
Filmid on jamad.

Aga see pole Potteri teema, nii et ma jään nüüd häbenedes vait. Kividega loopima ei hakka.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
valge roos
Lipnik


Liitunud: 24 Nov 2006
Postitusi: 22

PostitusPostitatud: Teis Dets 26, 2006 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

meeldib fantasy rohkem,pole aimugi miks,sest esimesed raamatud olid ulmega seotud(Marsi kroonikad,Naiste maailm ja Andromeeda).Vist sellepärast,et mulle lähevad peale väljamõeldud maailmad kui kauges tulevikus toimuvad sündmused.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Chained Lady
Kaptenleitnant


Liitunud: 15 Jan 2007
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

Ma eelistan siiski sci-fi´d, kuigi mul pole ka midagi fantasy vastu. Häid raamatuid ja filme on muidugi mõlemast ¾anrist.

Aga Pratchetti suhtes olen ma kuidagi negatiivselt meelestatud. Ma olen vaid ühte raamatut temalt lugenud ja kohati oli see täitsa huvitav, kuid midagi selle juures rikkus üldmulje ära.
_________________
Kõige paremini on Kuu seletatav vaatlusveaga: tegelikult pole Kuud olemas!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 11:16 pm    Teema: Vasta viitega

Chained Lady kirjutas:
Aga Pratchetti suhtes olen ma kuidagi negatiivselt meelestatud. Ma olen vaid ühte raamatut temalt lugenud ja kohati oli see täitsa huvitav, kuid midagi selle juures rikkus üldmulje ära.

Mis raamatut sa lugesid? Pratchetti teoste kvaliteet varieerub minu meelest väga palju.

Endale meeldib fantasy rohkem. Võibolla sellepärast, et mulle meeldib minevik rohkem kui tulevik. Võibolla sellepärast, et maagia rohkem kui tehnoloogia. Võibolla sellepärast, et eelistaks olla kuningalossis või vanades vangikongides rohkem, kui tähelaeva pardal. Igal juhul fantasy meeldib rohkem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti sci-fi. Kuigi fantasy on üsna mõnus (Warcrafti maailm), ei saa miski sci-fi vastu. Kui võrrelda näiteks kasvõi sama seeria kahte erinevat nn universumit: Warhammer (toimub fantaasiamaailmas) ja Warhammer 40k (on küll orkid, kuid aset leiab tulevikumaailmas) on 40k peajagu tavalisest üle. Eks ole vast ka see, et mul on juba nii villand neist draakonitest ja haldjatest. Arenenud tehnoloogia, kosmos, kosmoselaevad on minu jaoks palju huvitavamad kui algeline tehnoloogia, rohelised metsad, mõõgad ja maagia.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Maahaata
Nooremleitnant


Liitunud: 14 Dets 2006
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 4:15 pm    Teema: Vasta viitega

Eelistan sci-fi'd, sest olen natuke teaduslike huvidega ja igasugused teooriad, ka ulmelised, paeluvad mind. Fantasy midagi sellist just ei paku, need on pigem lihtsalt seiklusjutud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 28, 2007 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mina eelistan Sci-fi'd, kuid ei jäta vahele ka head Fantasy't. Mulle läheb ikkagi rohkem peale see tuleviku värk ja kosmos oma mõõtmatu ning hingematva sügavuse ja iluga. Cool
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Esm Jan 29, 2007 6:47 pm    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt ei hääletanud, sest ei eelista ühte teisele ning vastusevariantidest oli puudu kolmas osaline: horror.

Minu jaoks paneb asja paika siiski vaid tase... on tasemel, siis pole oluline, et kas SF, F või H... on rämps ei päästa ka ¾anr...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/


Viimati muutis seda Ulmeguru (Esm Jan 29, 2007 7:05 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 29, 2007 6:52 pm    Teema: Vasta viitega

Ei ole puudu midagi. Very Happy Siin ongi võrreldud just fantasyt ja sci-fi'd, mitte kõiki ulme alaliike.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 29, 2007 9:01 pm    Teema: Vasta viitega

Sci-fi ja mida raskem (hard) seda parem.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 30, 2007 9:17 am    Teema: Vasta viitega

Ennemuiste meeldis mulle fantasy rohkem, nüüd pean nõustuma Ulmeguruga. Vahet pole, kas sf või fantasy, peaasi et on hästi tehtud. Primitiivfantasy ajab oksele, samamoodi mõttetu tobeda sf-ga.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Keegi
Kadett


Liitunud: 8 Juul 2007
Postitusi: 4
Asukoht: Tarbatu

PostitusPostitatud: Püh Juul 08, 2007 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

Otsustasin pigem fantaasia kasuks.

Nimelt mulle meeldib tohutult selline poolrealistlik fantaasia, kus ei ole üle pingutatud lohede, draakonite, kõikvõimsate võlurite ja muu sellisega. "Sõrmuste isand" on oma klass, seda küll, seal ei saa üle pingutamisest juttugi olla, sest kõik oli lihtsalt ideaalne.

Niisiis. Esmalt meeldib mulle alternatiivajalugu, mis vürtsitatud fantaasiaga, näideteks siinkohal Indrek Hargla "Vabaduse kõrgeim määr" ja Janusz A. Grinewski "Grottaferrata palimpsest". Väga hingelähedased on ka Poul Andersoni teosed, eriti "Jumalate sõda". Selline parajalt võimas, paeluv ning masendav (positiivses mõttes) raamat. Muidugi ei saa üle ega ümber suurautori "Murtud mõõgast", kuigi esimesena mainitud teos mulle rohkem meeldis.

Harry Potter ja Maailma talve triloogia jms ei ole suuremat meeldinud. Pigem imponeerivad ülimalt hästi ja asjalikult kirjutatud ajalooliste sugemetega lühijutud ning usutavad fantaasiaromaanid. Tolkien, Anderson, Moorcock, Hargla jne.

-------------------------------------------------------------------
Sci-fi kohta pean mainima, et väga ei viitsi lugeda. Kummaline on siinkohal asjalolu, et reaalelus puutun väga tihedalt kokku füüsika ja matemaatikaga, lisaks huvitun ise väga uuenduslikest tehnoloogiatest ning astronoomiast ja vastavast teaduslikust kirjandusest, kuid sci-fist pole mulle armast ¾anri kahjuks saanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 08, 2007 6:25 pm    Teema: Vasta viitega

Hääletasin fantasy poolt, ehkki SF meeldib ka. Nagu ka õudus ja alternatiivajalugu. Jah, tegelikult loeb kvaliteet, mitte ala¾anr. Fantasy meeldib siiski nõksa rohkem-aga ainult veidi.
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group