Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ettepanekud foorumi arendamiseks
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 21, 2007 10:40 am    Teema: Vasta viitega

Üks praktiline küsimus, et võiks olla võimalik profiilist kirja suurust määrata... mina isiklikult panen selle alati üks/kaks ühikut suuremaks... samas annan aru, et ilmselt enamustel pole probleemi... pean silmas seda, et paned omas profiilis paika ning siis kui sisse logid siis ongi kohe õige kirja suurus... iseküsimus, et kas see üldse on võimalik teha, sest ilmselgelt on tegu ju siiski valmis foorumimootoriga, mida kasutatakse...

Ahjaaa, ja kui ma postitan siis tekib mingil hetkel mu silme ette roheline kiri informatioon. Kas keegi pole tõesti märganud... või peabki see nõnda olema?
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 21, 2007 11:21 am    Teema: Vasta viitega

Ulmeguru kirjutas:

Ahjaaa, ja kui ma postitan siis tekib mingil hetkel mu silme ette roheline kiri informatioon. Kas keegi pole tõesti märganud... või peabki see nõnda olema?


Sa mõtlesid seda kirjaviga? Kui, siis aitäh tähelepanu pööramast, nüüd on viga parandatud. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 21, 2007 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

Ulmeguru kirjutas:
Mind on juba tükk aega ärritanud see kirjanduse lahusus, et on SF ning siis fantaasia- ja õuduskirjandus... samas postitustes seda vahet sageli ei märka... näiteks on (SF kirjanduse all) lõng «Käsilolev raamat», kus räägitakse läbisegi kõikvõimalikest ulmekatest (SF/F/H) ja mitteulmekatest.

Kui selle teema (Käsilolev raamat ) tegin ei osanud teda kuhugi panna. Oleks võinud muidugi sarnase teema teha nii SF, fantasy jne . alla. , kuid ei olnud kursis palju (ja mida) foorumirahvas loeb. Parem tekitada üks elus teema kui 3-4 kiratsevat. Nii ma mõtlesin. Võib-olla oleks targem olnud ta Vaba arutelu alla teha... Eks adminnid kärutavad ta siis kuhu vaja.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 28, 2007 3:28 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea, kas see nüüd päris otseselt foorumi arendamise alla läheb, aga kaudselt vist küll. Viimasel ajal on mul tekkinud tunne, et mõningad inimesed Ulmefoorumis on millestki minu juures häiritud, mis on minu arvates tinginud üsna kummalisi ja minu jaoks raskesti arusaadavaid ründavaid postitusi. Et kui kellelgi on minu suhtes mingeid etteheiteid, siis paluks privaatsõnumi teel ühendust võtta ja otse öelda, mis täpselt häirib. Koos leiame ehk lahenduse. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 19, 2007 1:44 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Üks mind paeluv probleem või noh mitte ka probleem otseselt. Aga..nimelt avastasin, et mina oma 200 postituse juures olen Viitseadmirali auastmes juba. Et võiks seda postituse arvuga seotud staatuse määramist muuta natuke. Nimelt kõrgema auastme saamiseks peaks olema suurem arv postitusi. Miks? Põhimõtteliselt võiks see paremini anda aimu nendest "tõesistest" ulme gurudest teistele, eriti just uutele kasutajatele. Muidugi ei saa seda päris üks-ühele võtta aga mingi aimduse annab ta kindlasti.
Muidu siin 200 postitusega vaatan enda kohta nagu ma oleks mõni suur teadja/postitaja siin aga tegelt ei ole ju..pigem vaikne kuulaja kes sobiks pigem sinna lipniku auastme kanti Razz
No põhimõtteliselt saate vast aru mida ma mõtlen. Kui leidub veel selle idee pooldajaid, siis ehk tasub vast asja üle mõtiskleda.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 19, 2007 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

@Equ: Ise olen sellele juba päris pikka aega mõelnud, sest Veterani ja Auliikme piirid on meil vastavalt 500-ja ja 1000-nde peal. Põhjus, miks me pole midagi aga varem teinud, on see, et kuna suure arvu postitustega liikmeid on vähe, siis on tõenäoline, et mõni ei jõuakski kõrgesse astmesse, isegi siis, kui ta pidevalt foorumis postitab.
Siiski, nüüd on foorum kasvanud ja auastmete vahe isegi võiks 40 postituse peale kergitada.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Märts 19, 2007 7:32 pm    Teema: Vasta viitega

Ega see väga lihtne temaatika ei ole jah, aga esialgu sai suhteliselt väike vahe auastmete vahel pandud seetõttu, et innustada uusi liikmeid rohkem postitama. Olgem ausad, psühholoogiliselt on selline "ametiredelil" tõusmine paljude (kuid mitte kõigi) jaoks oluline. Seega ei näe ma põhjust päris esimeste astmete vahesid suurendada. Seda võiks ehk põhimõtteliselt muuta kõrgemate astmete juures, sest eks näiteks sõjaväes võtab kolonelist kindraliks saamine rohkem aega kui reamehest seersandiks saamine.
Samas ei ole Ulmefoorumis ka nagunii väga aktiivset postitamist, nii kiire tõus iseenesest ei ole mingiks probleemiks, kuna seda peaaegu ei esinegi. Razz

Mis puutub Sinusse, Equ, siis ma arvan, et Sulle sobib see auaste väga hästi Very Happy, sest oled ju olnud liige foorumi algusest peale. Traditsioon maksab ka midagi, kuigi ta meie praeguses süsteemis kuidagi ei kajastu ja ega tehniliste piirangute tõttu vist ei saakski. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 20, 2007 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen otsinud, aga ju vist ei ole siin kuskil välja toodud, mitu postitust peab olema, et mingile auastmele välja jõuda. Äkki oleks võimalik selle üles panna ka näiteks KKK'sse. Muidu olen Equ'ga nõus, et vahesid tasemete vahel võiks veidi suurendada; kas just 20 võrra, aga näiteks 10 võrra.

@Enterprise
Ma vist klassifitseeruks sinna kiire tõusja klassi, kuna paari kuu jooksul olen jõudnud sinna, kuhu mõni jõuab paari aastaga. Smile
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 20, 2007 3:27 pm    Teema: Vasta viitega

Hetkel on postituste vahe esimese kaheteistkümne auastme vahel 20.

Esiteks auaste ja teiseks mitu posti on selleks minimaalselt vaja:

Vaikija - 0
Kadett - 1
Lipnik - 20
Nooremleitnant - 40
Leitnant - 60
Kaptenmajor - 80
Kaptenleitnant - 100
Kapten - 120
Laevastikukapten - 140
Kommodoor - 160
Kontradmiral - 180
Viitseadmiral - 200
Admiral - 225
Laevastikuadmiral - 250
Veteran - 500
Auliige - 1000


@Artzz
Kiire tõusja küll, aga ega see ei tähenda, et kvaliteeti kuidagi vähem oleks. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 20, 2007 3:30 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
@Artzz
Kiire tõusja küll, aga ega see ei tähenda, et kvaliteeti kuidagi vähem oleks. Very Happy


Ma tänan! Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 23, 2007 12:43 am    Teema: Vasta viitega

Mida arvate sellest, et lisada sinna, kus on "Kes on foorumil" kasutajate nime/-d, kellel on täna sünnipäev? Muidugi eeldaks see ka seda, et kasutajate profiili peaks juurde panema võimaluse sisestada oma sünnikuupäev ja -aasta. Probleem võib tekkida sellega, et keegi sisestab näiteks ka vale sünnipäeva ja siis tuleb välja, et ta on mingi 79 või nii. Aga kuna see oleks ka vabatahtlik, siis kes ei taha seda avaldada, jätaks selle lahtri lihtsalt täitmata. See annaks ka adminnidele ülevaate kasutjate vanuselisest koosseisust.

Tuli selline mõte... Smile
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 23, 2007 1:37 am    Teema: Vasta viitega

Sünnipäevad võiks jah olla, hakkan seda iga päev muutma siis Very Happy
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 23, 2007 11:36 am    Teema: Vasta viitega

SQL, SQL, SQL. ühe lahtri lisamiseks tuleb teha tükk tööd, enne kui saad soovitud tulemuse.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 23, 2007 3:04 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
SQL, SQL, SQL. ühe lahtri lisamiseks tuleb teha tükk tööd, enne kui saad soovitud tulemuse.


Ma arvan, et saaksin sellega hakkama. Aga aega läheb.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 23, 2007 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Siis pole hullu, tegin just ühes teises foorumis paar lahtrit juurde, päris palju tööd oli ja lõpptulemus pole just see mida tahtsin, aga aitab küll Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 23, 2007 6:21 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Siis pole hullu, tegin just ühes teises foorumis paar lahtrit juurde, päris palju tööd oli ja lõpptulemus pole just see mida tahtsin, aga aitab küll Razz


Selge. Põhiline asi, mis hetkel probleeme valmistab, on botide vastase koodi sisestamine foorumisse, mingil põhjusel ei taha see mul õnnestuda, botid saavad ikka ligi. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 26, 2007 6:56 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

TrekRanger kirjutas:

Selge. Põhiline asi, mis hetkel probleeme valmistab, on botide vastase koodi sisestamine foorumisse, mingil põhjusel ei taha see mul õnnestuda, botid saavad ikka ligi. Razz


No selle vastu peaks tõhusalt aitama nö. "human verification" tüüpi küsimused ehk küsimused millele arvuti/bot/AI ei oska mõistlikku vastust anda. Paljudes foorumistes regamisel just see meetod kasutsel kas siis küsimuse või pildilt saadud info sisestamise kujul.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu kõik kindlasti märkasid, on nüüd esilehel vaja nupu vajutamist, et lehele ligi pääseda, loodetavasti takistab see bottide ligipääsu foorumisse. Cool
See ei ole küll ilus lehekülg, kuid vajalik, sest ilma selleta peame pidevalt foorumisse registreerunud botte eemaldama. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

Üks tüütu kõeliigutus rohkem Sad
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juul 14, 2007 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult ma arvan, et bote on ka võimalik ümber suunata www.ulmefoorum.pri.ee/foorum/index.php lehele Very Happy
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group