Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 3x17 "Sunday"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi "Sunday"?
10
37%
 37%  [ 6 ]
9
31%
 31%  [ 5 ]
8
12%
 12%  [ 2 ]
7
18%
 18%  [ 3 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 16

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 16, 2007 11:14 pm    Teema: SGA - 3x17 "Sunday" Vasta viitega

Atlantisel on pühapäev, vaba päev. Kõik on normaalne ja inimesed naudivad vaba hetke, kuni toimub plahvatus

RIP Carson. Poleks arvanud, et just nii ta kaob. Arvasin, et jääb kadunuks või miskit... Viimased kaadrid olid väga kurvad.
Taaskord avastasti linna natuke, sellele mehele vedas, et Carson talt selle pommi seest välja sai, muidu oleks 3 ohvrit olnud.

Üldiselt oli päris hästi kirjutatud episood. Rodneyst on kahju, ta pidas Carsonit oma parimaks sõbraks aga põikles kalaretke eest ära... Oleks ta nõus olnud, oleks Carson vb elus, samas, vb nad oleks poole teepealt tagasi pöördunud või oleks veel rohkem inimesi surma saanud.
Rodney hoolib sellest naisest vist väga ("Duet").
Annan 10 puntki. Rononi mäng oli valus, mis järmiseks? Ilma jalgadeta?


_________________
In the name of everything still holy to us


Viimati muutis seda FLT (Teis Jan 30, 2007 7:03 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elanus
Lipnik


Liitunud: 21 Dets 2006
Postitusi: 29

PostitusPostitatud: Kolm Jan 17, 2007 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

Selle hooaja parim osa! Cool
Kõik oli selline, nagu ma ühest Stargate osast näha soovin.
Efektid olid paigas, näitlemine ja kõik muu mis teeb ühe osa ilusaks. Kahju muidugi sellest, et Carson surma sai, aga kuulujutud räägivad, et ta võib tulla tagasi tiimi aitama. Vaimuna, kui ma ei eksi (ei leia ka enam linki.)
Oli ka mõningaid naljakaid hetki, kuid siiski pean "paremaks" dramaatilisi hetki.
10 tugevat punkti minu poolt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Jan 18, 2007 1:34 am    Teema: Vasta viitega

Väga huvitav ja omapärane episood. Meeldis see, kuidas Atlantise igapäevaelu kujutati - nii pikalt jooksvatel sarjadel on sellised episoodid minu arvates hädavajalikud, sest aitavad sarjale sügavust lisada. Ka mittelineaarse aja kasutamine sobis hästi selle osa atmosfääriga, huvitav oli eraldi vaadata, kuidas kõigi rahulikult kulgev päev ühe hetkega uue pöörde sai (kuigi kui natuke norida tahaks, siis võiks ju öelda, et kulminatsioon oleks võinud veidi ootamatum ja üllatavam olla ning korduvaid kaadreid oli ka natuke liiga palju kasutatud).

Natuke kummaline oli aga see ärasaatmistseremoonia episoodi lõpus. Mitte kuidagi ei tahaks uskuda, et kõigile hukkunuile korraldatakse seal sellised suurejoonised matused, kirstu Maale saatmisega ja puha. Ma saan aru, et Carsoni tegelaskuju on sarja vaataja jaoks tunduvalt olulisem kui need kümned teised inimesed, kes samal päeval hukkusid, kuid Atlantise elanikud peaksid ikka kõigi elusid ühtmoodi väärtustama, olgu tegu peaarsti või koristajaga. Seda enam, et seal Atlantisel neid inimesi nii väga palju ju ei ole.

Mis Carsoni tagasitulmisse puutub, siis ma kipun arvama, et kui ta peaks veel mõnes Atlantise osas kaasa tegema, siis samamoodi Rodney peas nagu selle episoodi lõpuosas. Sest vaimud ja surnust ülestõusmine (va sarkofaagi abil) pole SG1 universumiga kunagi eriti kokku sobinud.

Panen 9 punkti. Täiuslikkusest jääb küll parasjagu puudu, aga kümnest punktist õige vähe. Natuke rohkem üllatusi oleks ehk oodanud sellelt osalt, siis oleks ehk ka kümme ära pannud.

Aga Carsoni lahkumisest on muidugi natuke kahju, väga omapärane ja huvitav tegelane oli.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 18, 2007 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

9 punkti.

Nõustun üldiselt shadowman'i kommentaariga, episood oli väga eriline ning lisas sarjale sügavust, mida Stargate'is kipub tihti väheseks jääma.
Selliseid episoode tahaks tegelikult oluliselt tihemini näha, isegi kolm sellist hooajas oleks juba väga suur saavutus.
Tegelastele lisati episoodiga väga palju, eelkõige see inimlikkuse dimensioon, mida paljude sarjade "kangelased" ei oma.

Beckett oli üks minu lemmiktegelastest ning isiklikult leian, et tema kaotamine oli viga. Eelkõige paistis Beckett silma selle järgi, et ta ei olnud ameerika näitleja ning lisas oma eht-¹otslasliku loomuga sarjale rahvusvahelisemat loomust. Muidugi jääb alles veel Zalenka, aga see ei ole ikka enam päris see. Loodaks nüüd, et tema asemele leitakse ka vääriline inimene ja mitte lihtsalt mingi suvaline peaarst, keda mõnes üksikus episoodis kohtab.

Vigu leiaks muidugi alati ja ka see episood ei olnud päris täiuslik, kuid siiski paistis paljude teiste seast eredalt välja.
Kui nüüd otsida mingit konkreetset asja, mis häiris, siis võiks ka mina välja tuua asjaolu, et Carsoni ärasaatmine tehti teiste omast nii palju olulisemaks. Muidugi oli ta ka kõige rohkem head teinud ja vaataja jaoks kõige olulisem, kuid reaalse atmosfääri saavutamisele see kindlasti kasuks ei tule.

Episood oli siiski tõeline elamus ja lõppkokkuvõttes lahutan punkti vaid Carsoni surma pärast.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 18, 2007 4:02 pm    Teema: Vasta viitega

Kas mitte neljandas hooajas ei pidanud "arsti" osa endale saama Jewel Staite? Me ju teame, et ta teeb järgmine hooaega kaasa 13-15 osa. Üpris hea asendus, ma leian.

Edit: õieti oli meeles. Tema teglase nimi on Dr. Keller.
Artikkel: http://www.gateworld.net/news/2006/12/staite_talks_iatlantisi_season_f.shtml
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 18, 2007 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Kas mitte neljandas hooajas ei pidanud "arsti" osa endale saama Jewel Staite? Me ju teame, et ta teeb järgmine hooaega kaasa 13-15 osa. Üpris hea asendus, ma leian.

Edit: õieti oli meeles. Tema teglase nimi on Dr. Keller.
Artikkel: http://www.gateworld.net/news/2006/12/staite_talks_iatlantisi_season_f.shtml


Ei nõustu, parem oleks mitte asendada vaid lisada...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 18, 2007 8:26 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
SinkaVonka kirjutas:
Kas mitte neljandas hooajas ei pidanud "arsti" osa endale saama Jewel Staite? Me ju teame, et ta teeb järgmine hooaega kaasa 13-15 osa. Üpris hea asendus, ma leian.

Edit: õieti oli meeles. Tema teglase nimi on Dr. Keller.
Artikkel: http://www.gateworld.net/news/2006/12/staite_talks_iatlantisi_season_f.shtml


Ei nõustu, parem oleks mitte asendada vaid lisada...


No see oleks jah parem, aga kahjuks võimatu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Jan 20, 2007 3:58 pm    Teema: Vasta viitega

Lõbusalt, eriti vaataja jaoks, alanud päev sai kurva lõpu. Sad Aga eks ta nii kipubki olema.
Nagu juba siin öeldud on, oli väga hea, et keskenduti tegelaste eludele väljaspool töökeskkonda - see aitab tegelaskujusid rohkem reaalsemaks muuta ning siis ei jää enam nii kergesti muljet, et nad ainult näitlevad. Kõige parem naljakoht oli see, kui Tyr ja Sheppard võitlesid - midagi nii naljakat (eriti pean silmas Sheppardi kommentaare) pole ma ammu näinud. Aga päris vahva oli ka see, kui Weir Becketti kommentaari peale, et ta kellegagi kohtama läheb, ära ehmatas. Very Happy
Nojah, aga huumor ei olnud muidugi üldse mitte selle episoodi juures põhiline asi, vaid pigem omas suhteliselt vähe tähendust. Spoileritest olin seni aru saanud, et Beckett päriselt surma ei saa, vaid kaob kuskile ära - paraku tegi see plahvatus asja küll üsna selgeks ja pealegi ju räägiti veel laiba Maale saatmisest, nii et kõrgemale eksistentsitasandile tõusmisest siin vist juttu olla ei saa. Muuseas, need episoodi osad meenutasid mulle kangesti Star Trek: Enterprise'i viimast osa, kus Trip Tucker plahvatuses surmavalt viga sai ning eriti see stseen hiljem Becketti ruumides, kus McKay seda pilti vaatas, tema asju pakkis ja Tyr teda vaatama tuli - peaaegu täpne koopia sellest, kuidas kapten Archer T'poli vaatama tuli. ENT'iga sarnaselt aga leidsin, et Becketti surm oli kuidagi vähetähenduslik ja mõttetu, sest see ei andnud minu arvates sarjale midagi erilist juurde, pigem vastupidi. Beckett oli üks omapärasemaid tegelasi, keda asendada ei ole kindlasti kerge.

Carson Becketti suuremat matusetseremooniat võib minu arvates seletada näiteks ka sellega, et tal oli Atlantises täita olulisem roll kui paljudel kõrvalistel tegelastel, keda me näinudki pole. Näiteks riigitegelaste ja tuntud sõjaväelaste matused pälvivad ju ka oluliselt rohkem tähelepanu kui tavaliste inimeste matused, mida iga päev hulganisti toimub. Beckett polnud keskne tegelane mitte ainult sarja vaatajate jaoks, vaid ka kõigile Atlantises töötanutele.

Muuseas, huvitav kui palju Evian maksab, et nende veepudeleid igal pool suurelt näidataks? Very Happy

Annan 8 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 20, 2007 10:41 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti minu poolt.

Igav osa, eelpool mainitud sügavust ei näinud ka kuskil. Võtaks kokku sõnadega... Ilgelt lahe on teha nii, et ajame alguse ja lõpu segamini, ja süstime midagi ka vahepealt, teised on teinud, teeme meie ka nii änxa...

Erinevalt filmidest kus sarnaseid elemente on(Irréversible Memento ja teerajaja Pulp Fiction) tundus see antud juhul väga allpool arvestust. Jah oli veidi huumorit ja kangelaslik lõpp, muidu oleks veel halvema hinde andnud.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 19, 2007 5:55 pm    Teema: Vasta viitega

Eespool on kõik juba öeldud. Loodetavasti võib Beckettit näha kunagi ekraanil, kas või paralleluniversumi varianti temast ( nagu dr. Fraserit võis ühes SG! opsas näha).
Midagi revolutsioonilist ei näinud, aga töö oli ausalt ja korralikult tehtud.
Oleks pannud 9, kuid Becketti surma puhul liidan ühe. Mälestuseks.
10/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Pronto
Kadett


Liitunud: 14 Aug 2006
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 28, 2007 11:34 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Carson Becketti suuremat matusetseremooniat võib minu arvates seletada näiteks ka sellega, et tal oli Atlantises täita olulisem roll kui paljudel kõrvalistel tegelastel, keda me näinudki pole. Näiteks riigitegelaste ja tuntud sõjaväelaste matused pälvivad ju ka oluliselt rohkem tähelepanu kui tavaliste inimeste matused, mida iga päev hulganisti toimub. Beckett polnud keskne tegelane mitte ainult sarja vaatajate jaoks, vaid ka kõigile Atlantises töötanutele.

Mitte keskne tegelane, vaid meditsiiniosakonna juht. Ja ta suri n.ö. kangelassurma, päästes teisi tegelasi. Inimesed vajavad kangelasi ja nad tahavad näha, et neid väärikalt ära saadetakse. Kuna kogu selle osa jooksul tegeles ta sellega, mis ancensioni jaoks vajalik on, siis võimalik, et nii ka juhtus lõpuks. Daniel Jackson SG-1 sarjas oli tervel aasta otsa jooksus, enne kui ta samamoodi tagasi tuli.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 28, 2007 3:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mida ma siis valesti ütlesin? Rolling Eyes Bekcett oli ju oma ameti tõttu paljude jaoks tähtis (s.t. üks kesksetest) tegelane.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
padawan
Kapten


Liitunud: 3 Jan 2006
Postitusi: 144
Asukoht: Maa, vähetuntud planeet Galaktika spiraalharus

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 7:46 am    Teema: Vasta viitega

Ülesehituselt oli osa päris huvitav. Näidati iga olulisema tegelase seotust Carsoni surmaga, sest, kui järgi mõelda, oleks kas või üks nest otsustanud päeva teisiti veeta oleks Beckett ellu jäänud.

Enterprise kirjutas:


Muuseas, huvitav kui palju Evian maksab, et nende veepudeleid igal pool suurelt näidataks? Very Happy



Ka mina mõtlesin umbes sama:
Huvitav kuidas varustatakse Atlantise elanikke pudelivee ja pakendatud leivaviiludega (kolmnurksed plastpakendid ja leval juust/vorst ning salat peal, nagu suuremates poodides)?
_________________
Armasta oma vaenlasi - kas või selleks, et neile närvidele käia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group