Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tellimine netipoest
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Luury kirjutas:
Tervist. Pole kunagi netipoest midagi tellinud ja nüüd teeks selle asja ka siis ära.
Poeks siis inglismaa amazon. DVD hinnaks on 8 naela. Eesti ei kuulu nende arvates aga Lääne-Euroopasse (ei räägi geograafiliselt Very Happy ) ja seega tuleb vaadata "muu maailma" hindu.
Asi, millest ma nüüd aru ei saa, on see, kas lisandub 1,50 või 2 naela? Vahe ei ole üldse nii suur aga alati on hea täpsemalt teada. Ja kui ma telliks kaks või enam plaati, mis hinnad siis lisanduksid?
Kuna hetkel pean veel plaani ja ei hakka tellimust täitma, siis oleks hea teada, mitu päeva vaene õpilane söömata peab olema Very Happy


Inglismaa Amazonist Eestisse tellimisega on niimoodi:

Iga eseme pealt, mis sa tellid läheb (räägime siin siis naeltes) 1.49 ja alati lisandub üldine postikulu 2.09 Nii et kui sa tellid 2 filmi (see ei oma tähtsust kas need on 2-plaadilised, 1-plaadilised või 3-plaadilised versioonid) siis hinnaks oleks 1.49+1.49+2.09+filmide hinnad.

Tollimaksu ei võeta Euroopaliidusisestelt saadetistelt (Amazon.co.uk saadetistelt pole mul kunagi võetud, küll aga võetakse 21.5% Ameerika Amazoni pakkidelt).
Eestis (kui lähed postkontroisse pakile järgi) lisandub veel 100.- Eesti Posti teenuse eest (seda mõni aeg tagasi veel ei olnud). Mad Vot niiviisi. Ise tellisin juba ette Blade Runner 5-DVDlise kollektsiooni Inglismaa Amazonist. Maksma läks kroonides 500 ja siis pean pärast siin hiljem veel 100 krooni lisaks välja käima.

Sinu DVD peaks maksma 8+2.09+1.49=11.58 ehk siis umbes 270 EEK (pluss 100.-).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

270.- läheb amazonile ning siis veel 100.- Eesti Postile? Väga jama Razz See 100.- lisandub siis paki pealt üldiselt? Olenemata kui palju ma sealt tellin? Aga mis teha, kui Eestis sellist kraami ei leidu, tuleb maksta.
Aitäh.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 5:31 pm    Teema: Vasta viitega

Luury kirjutas:
270.- läheb amazonile ning siis veel 100.- Eesti Postile? Väga jama Razz See 100.- lisandub siis paki pealt üldiselt? Olenemata kui palju ma sealt tellin? Aga mis teha, kui Eestis sellist kraami ei leidu, tuleb maksta.
Aitäh.


Ka mulle tuli see 100.- halva üllatusena apaar päeva tagasi. DVD, mis tellisin läks maksma 500.- siis maksin 115.- tollimaksu (pakk tuli Ameerikast) ja siis sain teada et see postiteenus on veel +100.-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 8:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kas nüüd on juba 100 krooni?? Paar kuud tagasi oli veel vana tariif, 61 eeki või mis ta oligi.

Ja tollimaksu makstakse ainult siis kui paki sisu (NB! ei arvestata postikulusid) maksuvus ületab piiri 24 eurot (umbes nii 380 krooni), ja loomulikult ainult väljaspoolt EU-d tulnud kaupadele. Tollimaks pole kindel summa, vaid peaks koosnema käibemaksust 18% + eksportmaksust, mis DVDde puhul peaks olema 3,5%. Kusjuures eksportmaks määratakse ennem kui käibemaks. Näiteks ühe minu viimastest DVDde puhul pidin maksma juurde 21kr (eksportmaks 3,5% summast 611kr) + 114krooni (käibemaks 18% summast 632), ehk kokku tuleb 135 krooni. Millele lisandub see Eesti Posti teenustasu (mida eelnevad postitajad väidavad, et on nüüd 100kr).
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

Tõsi, mis tõsi. 100 krooni oli.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

jube küll, kuidas kooritakse. Mina olen piirdunud ainult hmv.co.uk'ga ja õnneks seal ei ole mingit lisatasumist, kui ainult tavalise lennuposti tasu £2, mis läheb siis igale tootele juurde. Ja oodatamine on ka talutav, ainult nädalake ja kui pakk pole raske, siis tuuakse see ka ilusti koju ära, nii et mida sa hing veel ootad. Laughing

EDIT @SinkaVonka - ma vaatsin praegu HMV'st Blade Runneri 5DVD versiooni ja sealt ostes maksaks see koos postikuluga u 470 eeku. Rolling Eyes
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
jube küll, kuidas kooritakse. Mina olen piirdunud ainult hmv.co.uk'ga ja õnneks seal ei ole mingit lisatasumist, kui ainult tavalise lennuposti tasu £2, mis läheb siis igale tootele juurde. Ja oodatamine on ka talutav, ainult nädalake ja kui pakk pole raske, siis tuuakse see ka ilusti koju ära, nii et mida sa hing veel ootad. Laughing

EDIT @SinkaVonka - ma vaatsin praegu HMV'st Blade Runneri 5DVD versiooni ja sealt ostes maksaks see koos postikuluga u 470 eeku. Rolling Eyes


See tegelt tuli Amazonist kah natuke alla 500.- Lihtsalt andsin siin ennist ümmarguse numbri.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Sept 23, 2007 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

Ülekande eest ei pea midagi maksma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 23, 2007 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

Luury kirjutas:
Ülekande eest ei pea midagi maksma?


Kui sa mõtled pangaülekannet, siis vähemalt mina ei ole veel midagi maksnud selle eest (Hansapanga kaudu).
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Sept 24, 2007 8:11 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:

Kui sa mõtled pangaülekannet, siis vähemalt mina ei ole veel midagi maksnud selle eest (Hansapanga kaudu).


Pangaülekanne jah.
http://w.hansa.ee/est/hinnakiri.html
ülekanded > välismaksed - See ei kehti kui amazon nõuab mul 270.-? Ei leia mingit viidet sellele, kas Amazon maksab oma panga arve ise või kogemata isegi ka minu omad...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 25, 2007 8:03 am    Teema: Vasta viitega

Luury kirjutas:
Artzz kirjutas:

Kui sa mõtled pangaülekannet, siis vähemalt mina ei ole veel midagi maksnud selle eest (Hansapanga kaudu).


Pangaülekanne jah.
http://w.hansa.ee/est/hinnakiri.html
ülekanded > välismaksed - See ei kehti kui amazon nõuab mul 270.-? Ei leia mingit viidet sellele, kas Amazon maksab oma panga arve ise või kogemata isegi ka minu omad...


hm... võibolla tõesti. Noh, rahvas, kes on Amazonist tellinud, kas seal läheb mingi teenustasu maha või mitte. Mul on ainult HMV kogemus ja sealt olen küll pääsenud igasugustest lisatasudest ja maksan ainult seda, mida ostan.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2007 11:21 am    Teema: Vasta viitega

Esitasin siis oma tellimuse ära ja vastati, et mu kaardi endmed pole õiged kuigi on. Nüüd on aega 10 päeva, et veel õigemad ja amazonile söödavad andmed kusagilt leida, muidu katkestatakse tellimus. Keegi oskab aidata?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2007 6:46 pm    Teema: Vasta viitega

Ei võtnud su krediitkaardi vastu?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 06, 2007 10:54 am    Teema: Vasta viitega

Püsiva sissetuleku puudumisel pole mul krediitkaarti ja kuna valikus oli "credit/debet" siis miks nad selle deebeti kirja üldse panevad, kui sellega maksta ei saa Razz Minu meelest peaks deebeti korral lihtsalt arve tulema ja teen ülekande. Aga on siis nii, et ainult krediidiga saab maksta?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 06, 2007 12:29 pm    Teema: Vasta viitega

Ei oska sind siinkohal aidata, sest ise kasutan ainult krediitkaarti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 03, 2008 12:52 pm    Teema: Vasta viitega

Leidsin sellise koha http://www.cdmarket.eu/ maksmine käib tavalise panga ülekandega.

Babylon 5 kraami.

http://www.cdmarket.eu/?w=search&m=prod&t=1&searchtype=all&fts=babylon+5&form=1&simple=1

Stargate, Battlestar Galactica ... kõike Razz
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 03, 2008 2:19 pm    Teema: Vasta viitega

becks7 kirjutas:
Leidsin sellise koha http://www.cdmarket.eu/ maksmine käib tavalise panga ülekandega.

Babylon 5 kraami.

http://www.cdmarket.eu/?w=search&m=prod&t=1&searchtype=all&fts=babylon+5&form=1&simple=1

Stargate, Battlestar Galactica ... kõike Razz


Ebanormaalsed hinnad ju. Shocked Amazonist saab palju, palju odavamalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group