Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'The 4400' 4. hooaja arutlusteema
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Aug 24, 2007 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

4x08 - "No Exit"

Paistab, et sarja loojad on minu palveid kuulda võtnud. Very Happy Üle pika aja üks tõsiselt hea ja põnev osa minu arvates. Juba algusest peale oli episood väga huvitav - mulle üldse meeldivad väga sellised lood, kus inimesed satuvad sarnastesse olukordadesse. Üsna kerge ehmatus tuli küll koos Megani "surmaga", mis pani mind arvama, et osa lõpus tuleb jälle sellele sarjale nii tüüpiline reset-nupp. Noh, mõnes mõttes see nii oligi, kuid igatahes oli seekord pakutud lahendus tunduvalt parem kui enamikes teistes osades.
Ma loodan ka, et see osa omab kestvat mõju inimeste suhetele (nagu Tom ja Collier jt).
8/10
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Aug 25, 2007 1:23 pm    Teema: Vasta viitega

4x09 - "Daddy's Little Girl"

Vanu tuttavaid on ikka hea jälle ekraanil näha; ka sel korral. Richardi saabumine andis kinnitust selle kohta, et mitte kõik võimetega inimesed ei nõustu Collieriga ning seega on nende kõigi ühe sildiga märgistamine loomulikult vale. Kuid sellegipoolest ei saa öelda, et vähemalt Richard kuidagi parem oleks olnud oma käitumise poolest. Iseenesest tekkis siin minu jaoks huvitav dilemma selle kohta, et milline üldse on "õigem" armastus: kas see, kui me oleme valmis tegema ühele inimesele midagi vastumeelset, uskudes, et see on talle parim või hoopis julgus minevikust lahti lasta ja lubada tal ise areneda? Muidugi oli Richardi tegevuses ka paras hulk isekust, mida ta võib-olla ka endale ei tunnistanud, kuid üldjoontes tahtis ta ju siiski kõigile parimat.
Tessi ja Kevinit puudutanud b-lugu polnud ehk küll nii põnev, kuid positiivseks küljeks oli see, et episoodil oli suur mõju Tessi tegelaskuju arengule, sest ta vabanes nüüd skisofreeniast.


4x10 - "One of Us"

Vanade tuttavate ekraanile naasmine jätkub. Very Happy Lilyt oli küll väga positiivne uuesti näha, kuigi juba alguses oli valusalt selge, et kauaks teda sinna ei jää. Isabelle kasvatati jälle suureks ja hetkeline põnev kõrvalepõige oligi lõppenud. Aga see-eest peaks tegevustik tänu Tomi muutumisele teise kandi pealt huvitavamaks minema. Siiski arvan, et see nähtus on suhteliselt ajutine ja üle mõne osa ei kesta, ehk hooaja lõpuni vaid heal juhul.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 27, 2007 11:31 pm    Teema: Vasta viitega

4x11 - "Ghost in the Machine"

Kirjelduse järgi arvasin, et tegu on taaskord ühe vaheosaga, mis ei vii tegevusliini eriti edasi ning aitab tegijatel lihtsalt vajalik arv episoode kokku saada, kuid nii see sugugi ei olnud. Tegevusliin arenes hoopis jõudsalt edasi ning antud osa oli kahtlemata väga vajalik.

Tomi sees oleva isiku tegudest võib nüüd järeldada, et ta on absoluutselt kõigeks võimeline. Juba tema mõte sellest, kuidas ta tapab Collieri jt. räägib enda eest. Fakt, et Diana sai Tomi seisundist teada, viitab aga ilmselt sellele, et kauaks Tom tuleviku mehe võimusesse ei jää. Razz

Isabelle sai siis oma võimed tagasi ja väga raske on öelda kas ta muutub tagasi selleks, kes ta oli või suudab vaatamata tugevale ajupesule endaks jääda. Kuna ta "Tomi" tappa ei suuda, siis võib eeldada, et ta annab lõpuks ikkagi alla. Samas tegijate poolt oleks väga kummaline Isabelle'i senine areng täiesti nullida.
Eks näis, mis tulevik toob, hetkel on suhteliselt keeruline sündmusi prognoosida.

Huvitav on nüüd näha, kas Collier tõesti asustatakse selle sama tuleviku agendi teadvusega, kes ennast episoodi lõpus maha lasi...kaldun arvama, et nii kaugele asi siiski ei lähe.

Mis puutub Shawni, siis tema näol on tekkimas täiesti uus, kolmas osapool, kellel on omamoodi nägemus tulevikust. Võib eeldada, et ühel hetkel ta kas ühineb Collieriga või saab surma. Razz

Igal juhul väga põnev osa oli, 9/10. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 20, 2007 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Hooaeg läbi nüüd siis, väga hea lõpuga oli. 3 pereliiget 3l eripoolel... Huvitav kas Tom on päriselt ka tagasi? Vist ikka on, sest miks peaks üks Märgistatud teised maha rebima? Tulevikku see ei päästa ju.

Tervele hooajale annaks 8 puntki ja viimasele episoodile 10.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 20, 2007 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

4x12 - "Tiny Machines"

Täitsa hea osa ning arendas sündmusi kenasti edasi, kuid selgelt oli tegu sissejuhatusega hooaja viimasele osale. Üllatusena tuli mulle Tomi probleemi vägivaldne lahendus, mingil põhjusel ma ei arvanud, et Diana Tomi tulistab. Very Happy

8 punkti.

4x13 - "The Great Leap Forward"

Siinkohal 4400 tõestas jälle, et tema näol on tegu suurepärase sarjaga ning lükkas tagasi väited, et sari ei liigu edasi. Võibolla on sari paar hooaega tõesti natuke veninud ning iga episood pole olnud vajalik, kuid sellest hoolimata on sündmustik vaikselt edasi arenenud ning jõudnud minu arvates väga huvitavasse kohta. Terve Seattle'i linn on nüüd "positiivsete" käes ning usun, et nüüd ei saa enam sari rutiinseks muutuda.
Tomi tagasipöödumine oli ette teada, kuid samas oli väga hea, et ta ellu jäeti. Eriti arvestades nii Isabelle'i kui ka Shawni venna surma, poleks Tomi kadumine minu arust sarjale kasuks tulnud. Razz Isabelle oli siiski omapärane tegelane ning mul on omamoodi kahju, et teda enam sarjas pole (muidugi sellistes sarjades ei või kunagi teada Very Happy).

Praegu tundub kõik paremuse poole minevat - palju rohkem inimesi on nüüd võimetega ning tuleviku "paha" pool sai tugeva hoobi, kuid ilmselt on tegu vaikusega enne järgmist tormi. Juba kõik need uued võimed ei saa olla rahumeelse iseloomuga, rääkimata sellest, mida nüüd valitsus ette võtab.

Aa, lisaks veel, et mulle meeldisid episoodi viimased klipid meile tuntud inimestest, kes nüüd endale võimed said. Lemmikuks oli lille kasvatamine pastakast ning teleport (mis meenutab natuke juba Heroes'ist tuntud Hiro võimet Very Happy).

Igal juhul väga kaasahaarav hooaja lõpp oli ning minu poolt samuti 10 punkti. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 03, 2007 2:07 pm    Teema: Vasta viitega

pole üldse kindel, et uus hooaeg veel tuleb Rolling Eyes
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group