Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Call Of Cthulhu

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Püh Nov 11, 2007 1:17 pm    Teema: Call Of Cthulhu Vasta viitega

Hellouu,

Kas keegi on sellist raamatut lugenud? Juhtusin arvutimängule "Call of Cthulhu: The Dark Corners of Earth" ja asi hakkas huvitama. Autoriks H. P. Lovecraft, USA kirjanik. Kui kellelgi on raamat olemas, olen valmis kaupa tegema, kuigi see käib galaktilise turu alla, aga siin tahaks raamatust rohkem teada saada ja arvamusi ka. Shadow
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 11, 2007 4:54 pm    Teema: Vasta viitega

Lugu "Cthulhu kutse" ilmus Lovecrafti eestikeelses kogus "Pimeduses sosistaja" ja sealt ma teda ka lugesin. Eraldi raamatuga minu teada tegemist pole, lugu ikkagi. Müüa ei tahaks, aga ehk on võimalik seda omal ajal "Öölase" sarjas ilmunud kogu kusagilt hankida, näiteks antikvariaadist.

Loetud sai ammu ja väga palju meeles pole, rohkem mäletan 2006 aasta Estconil nähtud ekraniseeringut. Nagu meenub, kirjeldati loos eri maailma paigus ilmnevaid müstilisi nähtusi, mis seotud Cthulhu mütoloogiaga. Tasub lugeda arvustusi Ulmekirjanduse Baasis.
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Kolm Nov 14, 2007 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

suur aitäh Very Happy
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Kolm Dets 05, 2007 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Aaga muidu - kes on üldse Lovecraftiga kokku puutunud ja millised on muljed? Ise hakkasingi tänu sellele PC mängule asja uurima ja tuleb äärmiselt põnev horror välja Smile "Rats in the Walls" oli hea mõnus, kohe asungi raskelt tulnud raamatu kolmanda jutu kallale, milleks siis legendaarne ja suure tulevikuga Call of Cthulhu!
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 05, 2007 8:59 pm    Teema: Vasta viitega

http://193.40.240.76/sfbooks/teosed.asp?Autor=97&krit=Vorm

Võiks pikalt seletada, aga arvan, et sellest lingist on sulle rohkem abi.
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Nelj Dets 06, 2007 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

Need on mul juba enamus läbi loetud Very Happy
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Nelj Dets 06, 2007 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

ja veel - uurisin ka selle arvutimängu kohta. Ühes intervjuus rääkis mingi tegijategelinski et nende arust on see atmosfäär üsna hästi edasi antud. ma ütleksin ideaalselt. just heliga. pildiga, valgusega! Tavaliselt kui filmi ja raamatut ei anna võrrelda, siis arvutimängu ammugi mitte! Aga antud juhul on just arvutimäng raamatule üsna lähedale jõudnud. Arvestades veel seda, et Cthulhu mütoloogia areneb pidevalt edasi. Olen ka filmide kohta uurinud. Huvitav on see, et aastal 2005 või 2006 on tehtud tummfilm! ja jälle mingil kahetuhandendal on tehtud teiste tegelasnimedega hispaania kalurikülas sarnane lugu. Oleks vaid mõni film sellise keskkonnaga nagu seal mängus ohhsajutt. Mäng on minu arust lausa mitmest jutust kokku klopsitud - Call of Cthulhu, The Shadow over Innsmouth, terminit kasutatakse ka the Outsider'ist. Vat sellest mängustoorist võikski raamatu kokku panna.
Aidi Valliku noorteromaanist "Kuidas Elad Ann" tehtigi ju film, mis ei pidanud üldse raamatuga kokku minema. Lausa nii vähe, et Vallik kirjutas filmi sisust raamatu!! Hoolimata sellest, et CoC mängus on raamatuid üsna täpselt järgitud, on sündinud täiesti (mitte just uus) aga põnev ja kaasakiskuv lugu!

Nii palju siis mõtisklust Cthulhust... Razz

ja veel

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 06, 2007 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, ütleme nii, et Lovecrafti olen ma lugenud ainult eesti keeles-kaks maakeelset raamatut, kogumik "Pimeduses sosistaja" ja romaan "Charles Dexter Wardi" juhtum + lugusid antoloogiatest ning perioodikast. Üldiselt päris meeldib.

Tummfilmi "Call of Cthulhu" ma omal ajal Estconil nägingi. Mainitud Hispaania kalurikülla viidud film oli "Dagon" , ka seda olen näinud. See oli tegelikult "Varju Innsmouthi kohal" adapteering, Ameerika-Hispaania koostöö, mille tegevus oli Uus-Inglismaalt teise kohta viidud. Ei ütleks, et paha. Filmiga seoses meenub erakordselt võigas stseen, kus elusal inimesel peanahk maha nüliti.

Arvutimängude alal ma eriti pädev pole, "Voyage Century Online" ehk välja arvatud... Wink
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group