Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Aasia mahlased mangod ja mõrud sidrunid

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 6:48 pm    Teema: Aasia mahlased mangod ja mõrud sidrunid Vasta viitega

Mõtlesin avada teema kus kiidan ja hoiatan nähtud aasia horror / fantasy filmide eest pannes linke oma blogisse. Kaks korda samast asjast kirjutada ei viitsi ning copy/paste´ima ka ei hakka, linkimine peab kõlbama. Võib olla on neist minu arvamustest filmide kohta kellegi kasu. Loodan. Aasia horror pole just lemmik¾hanr, kuid vaevalt ma asjasse ka ebaobjektiivselt suhtun. Loodan taas. Very Happy

49 Days
Rahtree: Flower of the Night
Picture Of A Nymph
We're Going to Eat You
Pulgasari
Shiver
The Legend Of Evil Lake
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

Aasia filmidest olen kõige paremini kursis Jackie Chani omadega Very Happy , aga minu lemmikuks on siiski Chinese Ghost Story. Parajas annuses ilusat idamaist muusikat, actionit, huumorit ja salapära.Film on omajagu lapsemeelne ja see tuleb minu meelest isegi kasuks. Aga on ta fantasy või horror? Ei mina tea.

http://www.imdb.com/title/tt0093978/
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Chinese Ghost Story on klass omaette, kõige mahlasem mango üldse. Palju kopeeritud, kuid originaali tasemele ei küüni neist coveritest ükski. Ka filmi ametlikud järjed jäävad nõrgaks. Animeeritud versiooni kahjuks näinud ei ole.
Soovitan aga vaadata Mr. Vampire seeriat mille järjedki on täitsa nauditavad. Parimad on 1, 3 ja 5, ehk Magic Cop. Hiina jänkude moodi hüppavad vampiirid, surnuist-tõusnud deemonid ja hullumeelne slapstick-comedy. SUPER !!!
Tegelikult ei tulegi mulle ühtegi Hiina klassikalist kummitusfilmi meelde, kõik on ikka actioni, kung-fu ja komöödia sugemetega olnud. Jaapani traditsioonilist deemoni ja kummituse filme on ikka ette juhtunud.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust parim aasia horrorfilm on Shutter. Aga ma olen neid tegelikult väga vähe näinud, niiet ei tea kas just minu arvamus see kõige õigem on. Confused


No tegelikult on nähtud ka Za ginipiggu't. Eks see oli tegelikult rohkem rõve film kui õudne. Igastahes söögiisu läks küll päris pikaks ajaks ära. Kuid film oli ise mõtetu.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 07, 2006 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Minu arust parim aasia horrorfilm on Shutter. Aga ma olen neid tegelikult väga vähe näinud, niiet ei tea kas just minu arvamus see kõige õigem on. Confused


Tai horrorfilmi Shutter on mulle ka sõber kiitnud, kellelt peakski dvd laenama. Pidi ikka päris hea olema. Thai filmidest meeldis mulle endale väga müstiline põnevik Necromancer, kus maagilised tätoveeringud kurikaelte kehal pakkusid kandjale üleloomulikke võimeid. ( Kuna filmi originaalsaidil on mingi jama annan YouTube halvakvaliteedise treileri aadressi .) Ka tõestisündinud lool põhinev õudus-draama Zee-Oui sarimõrvarist oli omapärane. Tekkis isegi teatud kaastunne vaese lastetapja vastu. Thai müstilised ja ajaloolised filmid on tavaliselt väga tasemel. Action on liigtavaline ja komöödia tüütu veiderdamine.

AlienX kirjutas:
No tegelikult on nähtud ka Za ginipiggu't. Eks see oli tegelikult rohkem rõve film kui õudne. Igastahes söögiisu läks küll päris pikaks ajaks ära. Kuid film oli ise mõtetu.


Neid Jaapani võlts snuff filme pole ise viitsinud vaadata, enam -vähem kujutan ette millega tegu. Kultusmainet on Katsejänese sari maailmas kogunud küll.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Aug 13, 2006 9:05 pm    Teema: Vasta viitega

Trash kirjutas:
AlienX kirjutas:
Minu arust parim aasia horrorfilm on Shutter. Aga ma olen neid tegelikult väga vähe näinud, niiet ei tea kas just minu arvamus see kõige õigem on. Confused


Tai horrorfilmi Shutter on mulle ka sõber kiitnud, kellelt peakski dvd laenama. Pidi ikka päris hea olema. Thai filmidest meeldis mulle endale väga müstiline põnevik Necromancer, kus maagilised tätoveeringud kurikaelte kehal pakkusid kandjale üleloomulikke võimeid. ( Kuna filmi originaalsaidil on mingi jama annan YouTube halvakvaliteedise treileri aadressi .) Ka tõestisündinud lool põhinev õudus-draama Zee-Oui sarimõrvarist oli omapärane. Tekkis isegi teatud kaastunne vaese lastetapja vastu. Thai müstilised ja ajaloolised filmid on tavaliselt väga tasemel. Action on liigtavaline ja komöödia tüütu veiderdamine.

AlienX kirjutas:
No tegelikult on nähtud ka Za ginipiggu't. Eks see oli tegelikult rohkem rõve film kui õudne. Igastahes söögiisu läks küll päris pikaks ajaks ära. Kuid film oli ise mõtetu.


Neid Jaapani võlts snuff filme pole ise viitsinud vaadata, enam -vähem kujutan ette millega tegu. Kultusmainet on Katsejänese sari maailmas kogunud küll.


Kusjuures ma usun küll, et inimesed kes seda esimest korda on vaadanud, on jäänud uskuma et see on tõsi. Igastahes need haavad jms on küll väga tõetruud. Muidu esimene osa sisaldab päris palju piinamist, alustades peksmisega, vahepeal kallatakse veel 70 kraadise vee naisele käe peale, panevad naisele kõrvaklapid pähe ning täie volüümiga lasevad väga häirivat heli, oma 24 tundi või isegi 3 päeva, ei mäleta. Muidugi lõpustseen see silmaga on väga meeldejääv, aga njah, ei soovita eriti kuna sisu puudub ja inimene kes selle vaatamisest miskitmoodi naudingu saab, on pervert.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 14, 2006 1:27 am    Teema: Vasta viitega

Otsustasin kirjutada oma blogis väikese kokkuvõtte suurepärasest Hongkongi horror-comedy filmisarjast Mr. Vampire. Soovitan kõigil neid vampiiri flicke vaadata, nalja saab nabani. Arvustus on siin.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 15, 2006 12:47 am    Teema: Vasta viitega



"Ka Jeesus ei oleks osanud paremat maja ehitada." Sellise reklaamlausega müüb korea kõige libedam kinnisvaramaakler peategelasele eluohtlikult kummitava maja. Noormees on surivoodil isale lubanud endale korraliku maja osta, ning isegi transiidiärimehele sobiliku eluasema omandamine võileivahinnaga ei ärata temas kahtlust.Loomulikult selgub varsti, et majas pole kõik korras, kuid õnneks on ghost noor ja kaunis neiu, ning juhm peategelane omab peagi võime temaga suhelda. Vaimtüdruk on sarnaselt kuti girlfriendile väga kiuslik ja peatselt teevad mõlemad kaunitarid, nii surnu kui elav, noormehel elu põrguks. Kohati jänkide kummitusmaja komöödiaid House ja The Frighteners´i meenutav kerge vaatamine. Alguse poole oli paar päris kõhedustekitavat kohtagi, kuid pigem vaid minu jaoks tänu pikaajalisele aasia horrorist võõrandumisele. Kuigi armsat kummitustneidu võiks kauemgi vaadata, on film ise kasin meelelahutus. Paar tõeliselt head nalja ja umbes tuhande kana vaimukalt lavastatud rünnak noormehe vastu ei päästa nõrka lugu. Ka draama ja imala romantika sissetoomine tundus horror komöödiafilmile seekord ebasobivana. Naiskummituse emotsionaalsed sidemed seoses majaga tõid meelde draama Il Mare, mille remake The Lake House hiljuti meie kinodeski jooksis.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 22, 2006 12:15 am    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Minu arust parim aasia horrorfilm on Shutter.




Shutter - Directed by Banjong Pisanthanakun, Parkpoom Wongpoom 2004

Võtsin ka sinu ja mõnede sõprade soovitust kuulda ja vaatasin filmi ära ja ei pidanud pettuma. Aasia horrorfilm oli nagu alul ikka, mustad juuksed möllasid kuidas said, taustaks kriuksuv heli. Pole kunagi just suurem idamaa horrorifän olnud ja tundus seekordki tüüpilise hirmulooga tegemist olevat. Lavastuski tagasihoidlik, odava õuduse järele lõhnavate dekoratsioonide ja nunnude kohmakate näitlejatega. Aga muidugi pole Tai horror klassikaline novaatorlik jaapani uuem õuduskino, ega selle koreas järgitehtud kahvatu koopia, vaid klass omaette. Kui mujal on ikka kummitused kuritahtlikud, siis thai tont jääb inimest painama ka kiindumusest, armastusest tema vastu. Sellest hetkest kui mainiti, et armastatu võib vaimuna oma kallimat ka surmajärgselt kõikjale saata, muutus stoori põnevamaks. Nii ilus ja romantiline ju, kuigi pruut kummitusena just kaunitar ei olnud. Ootasin jubedaid momente, neid tüütuid ehmatusega lõppevaid pingekruvimisi, kuid film oli üllatavalt rahulik. Vastikut ehmatushetke pea polnudki, kummitus tegutses üpris avalikult, roomas toas ringi, tiris tekki pealt ja turnis laes. Tüüpiline tegelane, ilma suurema isikupärata. Niimoodi oligi hea ja mõnus vaadata, kuni lõpuni oli jäänud vaid mõned minutid. God damn- alarm! alarm! See lõpp oli lihtsalt geniaalne. Ühtviisi jõle ja samas ka kurb. Re¾issöör andis sellise eheda painamajääva visuaali, mille peastkustumine võib nädalaid aega võtta. Minu jaoks tundus ikka nii piisavalt omapäranen, et täna proovisin neljale inimesele filmi ümberjutustada. Neist kolm olid tütarlapsed kes mu jutu peale õlgu võdistasid, silmi pööritasid ja rõve, rõve laususid. Keskmiselt hea kummitusehorror suurepärase lõpu-twistiga. 8/10
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 03, 2006 11:03 am    Teema: Vasta viitega



The Host - Gwoemul - Joon-ho Bong 2006

What the fuck !!!??? Filmi kümnendal minutil ronib "peategelane" sogasest Han´i jõest välja ja alustab veristamist rannale kogunenud puhkajate seas. Olin ikka täitsa pahviks löödud. Panin DVD pausile, tõmbasin hinge ja tormasin irc´i kanalitesse oma emotsioone välja purskama. Siis keetsin tassi kohvi, rahunesin ja vaatasin edasi. Meel on harjunud, et monstrumit hoitakse vaataja eest saladuses. Näidatakse nii tükk tüki haaval, alul hiilivat varju, mingit jäset kusagil pimeduses ja alles filmi lõpus kogu oma hiilguses. Korea mutant aga kargas kohe päise päeva ajal kaldale ja alustas oma välimust häbenemata laastamist. Tundsin koheselt puudust kinoekraanist. Põnevalt lavastatud monstrumi amokijooks vajas mitu korda suuremat ekraani kui mu väiksel telekal on. Õnneks ( loe: kahjuks ) kadus peletis peatselt jõevoogudesse ja tema hilisemad ülesastumised enam nii suurejooneline vaatemäng ei olnud. Põnevust jagus aga edaspidigi. Siiski polnud minu jaoks filmis tähtsaim ei action ega "horror" vaid heale korea kinole omane must huumor. Kuiva ja nappi huumorit on Joon-ho Bong kasutanud ka oma varasemates filmides ( Memories of Murder, Barking Dogs Never Bite ), nagu ka oma lemmiknäitlejat Kang-ho Song´i. Song oli seekord taas omas elemendis ( The President's Barber, The Quiet Family, The Foul King ), natuke juhmaka, kuid heasüdamliku vennikesena. Julgen arvata, et tema puhul on tegemist ühe korea populaarseima näitlejaga, kohaliku Jan Uuspõlluga. Musta huumoriga kujutatud Park´ide perekonna nääklemised ongi see mis filmile sära annab, monster-stoori üksi välja ei veaks. Ilma koomiliste mutandiküttideta oleks lihtsalt üks tavaline B-klassi movie ( mulle meenutas kangesti Tremors´it ) kus arvutianimatsiooniga tehtud junn ringi jookseb. Naljakatest tegelastest ja tobedatest situatsioonidest jäänud hea fiil ei lasknud ka keskpärasel lõpul liig masendavalt mõjuda. Big bang oli juba varem käinud aga ka järellainetus oli tugev. Komöödia element päästis filmi. Ja muidugi Kang-ho Song, mees kes on igas linaloos kõrgeima prooviga kuld. Soovitan PÖFF´ile vaatama minna ! 8/10
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 17, 2006 2:42 am    Teema: Vasta viitega



Vampire Controller - Hung Wah Leung, Tony Leung Siu Hung 2001

Mr. Vampire sari omas headuses, palju mõnusat maagiat, lahedat huumorit ja koomilist kung-fu´d. Seekordne Härra Vampiiri lisalugu oli parim tänu vampiiritaltsutajate töö tundmatute tahkude kajastamisele. Peategelasteks olid nimelt laibatransportijad kes maagiliste kirjade ja loitsudega panevad surnukehad zombielikult enasele kuuletuma ja järgnema. Sain teada, et mees ja nais laipu tuleb eraldi konvoeerida, muidu juhtud, et ka surnuis tõuseb suguiha ja maailma sünnib kummituslaps. Loomulikult ilmub välja must ninja-nõid kes elavast peast üksteisesse armunud noored laipadena taas üksteise käte vahele asetab. Armastuse jõud sulatab isegi koolnukangestuse ja kummituselapse maailmatulek ei jää filmivaatajal nägemata. Kõiki laipu, deemoneid, vampiire ja ninjasid kantseldavad naiste laipu transportiv naismaag oma võluva noore abilisega ning meeslaipadega jändav teoistlik munk oma juhmi õpipoisiga. Noored abilised jõuavad filmi jooksul teineteisesse armuda ja ega ka vanemad kummitusekütid üksteise suhtes ükskõikseks jää. Segadust kui palju ! Mõnus nunnu love stoori veel suurepärasele vampiiri kammitsevale maagia ja võlukunsti kujutamisele, hoogsatele võitlusstseenidele ja naiivsele huumorile lisaks. Super täiendus Mr. Vampire sarjale. 8/10
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 4:55 pm    Teema: Vasta viitega



Doragon heddo - Jôji Iida 2003

Jaapani noored jäänud on varingu tõttu lõksu raudteetunnelisse. Kaks poissi ja tüdruk, kõik 16 aastased õpilased, olid ainsad ellujäänud kogu kiirrongi sadadest reisijatest. Koolikiusamise all kannatanud noormees hakkas aga varsti vaikselt vägivaldseks ärapöörama ja kahel peategelasel ei jäänud muud kui ventilatsioonitorude kaudu tunnelist põgeneda. Maapeale jõudes aga avanes koolilastele hirmuäratav vaatepilt - maa oli hävinenud, linnad varemeis ja taevast sadas lumena raskeid halle tolmuebemeid. Vulkaanipursetest ja muudest looduskatastroofidest räsitud maa aga pole ainus ellujäänute vaenlane. Tänu magnetpooluste nihkumisele olid ka katastroofi üleelanud inimesed peast sassi minemas, vägivaldselt hullumas. Käsikäes alustavad Teru ja Ako ohtlikku rännakut läbi hävinenud maa koduse Tokio poole, kohates teel nii abistavaid kui verejanulisi harvu katastroofis ellujäänud inimesi.

Rohkem survival horrori kui stiilipuhta sci-fi suunas olev vaatemäng oli põnev ja nauditav. Kahju ainult, et seda suurelt kinoekraanilt vaadata ei ole võimalik. Massiivsed kaadrid põgenejate ümbert maju lõhkuvatest vulkaanipursetest ja võimsad panoraamvõtted hävinenud linnadest kus peategelased pisikeste sipelgatena varemeil ronivad lausa nõuavad enamat kui teleka ekraan. Parim katastroof-film siiamaani tänu oma kergelt väärakale sisule ja omapärasele elu peale elu kujutamisele. Äge ! Filmi lõpp ise on juba klass omaette. Nagu koolilastest tegelastega sci-fi ja horrori puhul tihti, põhineb seegi film mangal. 9/10


_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 03, 2007 5:02 pm    Teema: Vasta viitega



Art of the Devil - Tanit Jitnukul 2004

Thai maagia oli põhjus seda filmi vaatama hakata. Kahjuks aga oli sedagi vaid näpu otsaga lisatud, rohkem meenutas kogu lugu TV jaoks tehtud seebiooperlikku peresaagat. Kohalikud Rikkad ja Ilusad aga ei saanud rahulikku elu veeta, sest arhitektist patriarh oli aastaid varem noore neitsi ära võrgutanud, paksuks pannud ja hüljanud ( tegemist on ühe lemmikteemaga tai horroris, pidevalt asuvad kättemaksule ja kummitama hüljatud rasedad naised ). Mehe enda ja ta pere surmast aga ei piisanud, nõidusega asuti kättemaksma ka eelmisest abielust pärit lastele kes isa kummitava maja ja patu pärisid. Postritelt ja fotodelt tuttavad zhiletid, roostes naelad ja voodoo nukud palju oma osa etendada ei saa, kõik suremine toimub tagasihoidlikult ja poolvarjatult. Eriefektidesse oleks võinud küll rohkem raha susata. Samas näeb aga kogu film ääretult odav ja uje välja, lavastaja jaoks suur samm Bangrajan´i aegadest tahapoole. Mees kes oskab suurepäraseid ajaloolisi vaatemänge luua ei ole horrori teemas tugev, proovib vist lihtsalt moega kaasa joosta aga on juba lootusetult hiljaks jäänud. Esimesest osast jäi meelde vaid kena Arisa Wills südika peretütrena. Another Thai beauty is born. 3/10
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 07, 2007 2:05 am    Teema: Vasta viitega



Guisi - Silk - Chao-Bin Su 2006

Ma pole küll horrori teemas pädev kaasarääkija aga minu arust oli Silk väga originaalne ja põnev film. Pole varem pingelisemat teost aasiamaalt ( Taiwan siis seekord ) näinudki, uudishimu pressis nii tugevalt takka, et kohati oli kiusatus puldil forward nuppu suruda. Nagu narkomaan süstalt, tahtsin ma kogu aeg uusi paljastusi ja tegevuse keerdakäike kiiremini näha. Õnneks Silk´is neid jagus ja kogu aeg tuli midagi uut juurde, kohati oli lausa tunne, et palju veel seninägematuid ideid võib ühte 100 minutilisesse filmi panna. Suurimaks kasuks tuli filmile lahkumine tüüpilise horrori raamidest, tuues sisse sci-fi, politsei thrilleri ja bullet actioni elemente. Ka draama liin oli tugev ja arusaadav, muutes tegelaste emotsioonid ning käitumise reaalselt tajutavaks, usutavaks. Kuna filmi sisuks on nanotehnoloogia ja proteiini sümbioosaine abil kindlasse ruumi isoleeritud noore poisi vaimu uurimine välilabori tingimustes, on kogu tegevuse kohal asja tõepärasust toonitav teaduslik hõng. Isegi teadlaste grupi juhi, depressiivse professor Hashimoto käsutuses olev energiat ja mateeriat haarav Menger sponge on reaalselt eksisteeriv valemitega seletatav mudel. Ghost´i uurimine kulgeb nii teaduslikku rada kui ka tiimi värvatud politseiniku juurdluse käigus, ajud ja musklid täiendavad teineteist perfektselt. Mida rohkem selgub poisikese kohta, seda rohkem hakkavad ilmnema uurijate tegelikud põhjused surnutemaailma saladustesse tungimisel. Muidugi ei puudu ka aasia horrori lemmiktegelane, mustade juustega naine, kuid selle vana ja sadu korda läbimängitud teema lisamine seekord midagi ei labasta. Samuti ei häirinud karvavõrdki kohati algelised ning puised eriefektid, stoori oli nii tugev, et oleks kasvõi Maie riietes Hendrik Normanni välja kannatanud. Kaua pole nii uudseid ideid horrori kuube panduna näinud. 9/10

Trailer http://silkthemovie.com/



Forbidden Floor: 4 Horror Tales - Kwon Il-soon 2006

Innustatuna suurepärasest Silk´ist otsustasin järgmine õhtu aasia õudusfilmiga jätkata. Loomulikult astusin auku, poolhuupi haaratud movie osutus parajaks tüütuseks, kuid üks hea idee siiski oli. Majas asuv peidetud kummitav korrus, kuhu kättemaksust ajendatud vaimud halbu inimesi tapmiseks meelitasid oli iseenesest huvitav. Kahjuks oli korrus ise igav, selline Silent Hilli põrgudimensioon oleks palju lahedam tundunud. Igav oli ka kõik muu, jäi mulje, et film on televisiooni jaoks toodetud. Niivõrd tagasihoidlik ja vaoshoitud oli kogu tegevus. Kui väike peategelasest 6 aastane tüdruk vaimudega suhtlemisest ära pöörama hakkas lootsin The Exorcist´ist tuttava deemonist vaevatud neiu laadset metamorfoosi. Korea pisipreili aga lükkas vaid ühe onu pikali. Teine reliis 4 horrorfilmi sarjast. 2/10


_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 01, 2007 11:46 pm    Teema: Vasta viitega



Death Note (Desu nôto) - Jaapan 2006

Jaapani fantasy-thriller. Lugu ühest üliõpilasest, kes leiab maast salapärase kaustiku, millele on peale kirjutatud "Death note". Selgub, et tegu on võimsa esemega, mis oli tahtlikult sinna visatud ühe salakavala shinigami (surmajumala) poolt ning millesse kellegi nime kirjutamisel see inimene sureb. Ühiskonna kuritegelikkusest tüdinenuna hakkab värske Death Note'i omanik selle abil maailma parandama. Muidugi leidub talle ka võrdväärne vastane (eradetektiiv varjunimega L), kes teda iga hinna eest peatada üritab.

Film põhineb samanimelisel Jaapanis ülipopulaarsel mangal, mille põhjal on lisaks filmile tehtud ka animesari, millest selles teemas natuke juttu on. Viimane ajendaski mind seda filmi vaatama.

Hinnangut sellele filmile anda on mul üsna raske, kuna olen varem näinud animet (film katab umbes anime 11 või 12 osa tegevustiku, kuigi erinevusi on päris palju) ja seega oli tegevustik enamvähem ette teada. Puhtalt lehelt filmi vaadates oskaks seda ilmselt palju adekvaatsemalt hinnata.

Huvitav? Seda kindlasti. Originaalne? Ilmselt küll, kuigi loo põhiidee on üsna straightforward. Aga põnevust ja sü¾ee keerdkäike jagus. Ning peategelane on mõnusalt kuri Twisted Evil

Julgen soovitada vaadata küll, kuigi minu arvates on anime tunduvalt parem. Aga kui multikate vaatamine vastumeelne on, siis pakub see film ka piisavalt head ajaviidet.

Hinne ka: 8/10
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 14, 2007 7:39 pm    Teema: Vasta viitega



Kairo - Kiyoshi Kurosawa 2001

Kopeerisin ülevaate/kommentaari/arvustuse Filmiploogist, kuhu ma ta algselt kirjutasin. Smile

Tsiteerin::
Sissejuhatus: Peale seda kui üks nooruk poob ennast üles, hakkavad tema sõbrad nägema kummalisi nähtusi. Üks näeb oma surnud sõbra kummitust, teine aga veidraid pilte/videosi oma arvuti monitoril. Kas tegu on ainult ettekujutustega või on tegu hoopis millegi süngemaga?

Arvamus: Olen enda peale tegelikult vihane, et otsustasin varem Pulse vaatama minna. Teades, et see on üsna halb, läksin ma siiski. Milline loll ma olin! Nüüd kus originaal vaadatud, mõistsin ma oma viga. Kui ma ei oleks remake vaadanud, oleks originaaliga elamus suurem olnud. Kuid drastiliselt see mu arvamust ei muutnud, film on hea ning kõvasti parem kui jänkide riimeik. Remake oli tavaline teen horror ning ma imestan, kuidas nad said millestki nii sügavast üldse sellise pasa teha, igastahes minu arvamus Wes Cravenist on küll langenud (tema oli üks Pulse screenplay loojaid). Kairo on sügavmõtteline film, mille vaatamisel pead kõvasti süvenema ja aru saama re¾issööri mõttest, mida ta selle filmiga tahab näidata. Filmi kinematograafia on mõnusalt tume, sürreaalne ning sünge ning seda ka normaalselt, mitte nagu remakes, kus nagu tahati selle sinirohelise värviga kuidagi õudust tõsta. Film ei ole tegelikult üldse õudne, ehmatuskohti on vähe. Filmi õudus paikneb kuskil mujal ja täpsemalt siis atmosfääris, mis põhineb valusal filosoofial: Kõik inimesed elavad üksi, surevad üksi...ei ole mingeid õnnelikke lõppe, ei mingit säravat tulevikku ja inimesed jäävad lõppude lõpuks ikkagi üksi. Iga inimene on individuaal, kelle sügavaimaski hingesopis paikneb põhjatu üksilduse auk, mis ei sulgu kunagi. Ja kõik see töötab filmis nagu kellavärk. Film suudab hoida seda õhkkonda koguaeg ning isegi lõbusamates dialoogides tunned sa sisimas, et selle kõige all on siiski üksildus. Samuti kritiseerib ka Kurosawa selle filmi abil oma vaadet internetist. Nagu kummitused filmiski, võtab reaalse maailma vaikselt üle internet. Vähenevad näost näkku kohtumised ning suheldakse hoopis onlainis. Mudu näitlemine oli keskpärane, ei midagi erilist ega midagi halba. Sisu oli natukene veniv, kuid isegi selles mõttes on see hea, kuna selle ajaga suudeti ilusti luua atmosfääri alustalad ning lootusetuse fiilingu. Vähemalt parem kui remake, kus liiguti kiiresti "jump-scare'de" juurde ja unustati filmi sisu sootuks. Kummitused ei olnud üldsegi mitte sellised flashy'd ning graafilised, vastupidi. Nad tundusid kui inimesed, kuid samas....said aru et neis on midagi kummalist, müsteerilist. Remakes jooksid ringi aga täiskasvanud Gollumi sarnased elukad. Ja ka ei mindud originaalis lõpus sama teed pidi, nagu remakes. Kuid sellest ma parem ei räägi, kuna ei soovi spoilerdada!

Filmist saab nii paljudki kirjutada, kuid pole lihtsalt jaksu seda teha. Filmi peab ise vaatama, et mõista! Pmst pean seda filmi väga heaks, kuigi perfektne ta nüüd küll ei ole. Pani mind ka mõtlema, täpsemalt oma elu üle. Film ei tõmmanud ka vaikselt otsad kokku, vaid jättis vaba valiku spekuleerida. Kindlasti paljud ei ole minuga samal arvamusel ning peavad seda üsna mõtetuks ning tavaliseks Jaapani horrorfilmiks. Aga eks maitsed ole erinevad.

VÄGA tugev 8/10.


Hetkel siis mu lemmik Aasia õudukas Shutteri kõrval, Chakuskin ari olles kolmandal kohal.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 14, 2007 9:01 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Kairo - Kiyoshi Kurosawa 2001

Kopeerisin ülevaate/kommentaari/arvustuse Filmiploogist, kuhu ma ta algselt kirjutasin. Smile


Kairo/Pulse oli ka minu üks pika-ajalisemaid lemmikuid. Lemmiku koha on nüüd haaranud Guisi aga Kairo jääb kindlalt toppi. Kiyosho Kurosawa filmid on aga kõik head, kerge müstilise puudutuse ja suurepärase Kôji Yakusho´ga.

*kirub ennast, et pole vaadanud ühte sõbralt aasta tagasi laenatud disci Kurosawa filmiga*
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Juul 12, 2008 5:56 pm    Teema: Vasta viitega



Üks huvitav Jaapani õudukas, mida ma hiljuti nägin, oli Ekusute, inglise keeles Hair Extensions. Peaosas juba Kill Billist tuntud 'Gogo' ehk Chiaki Kuriyama ja re¾issöör Sion Sono, kes tegi muuseas ka Jisatsu Saakuru (Suicide Club), mis mulle täitsa meeldis.

Kõik teavad, kuidas Aasia (eriti Jaapani) õudukates luuravad ringi surnud tüdrukud, kelle pikad mustad juuksed on alati kurjakuulutav enne/tõhus mõrvarelv. Noh, Ekusute sellel põhinebki. Piinatud ja mõrvatud tüdruku juukseid kasutatakse juuksepikendustena ja juuste abil ta kättemaksuhimuline hing surma ja hävingut külvama hakkabki.

Film iseenesest oli päris huvitav, veidi liiga otsekohene vahest - minu jaoks jäi nö müstikast ja psühholoogilisest õudusest veidi puudu. Kuid tegu ongi pigem slasheri-laadse linateosega ja surma saavad täpselt need, kes peavad.
Nüansse oli aga see-eest küll. Peategelase vägivaldne õde näiteks (väga terav teema) ja Yamazaki hullumeelne tegelaskuju.

6-7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group