Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kaks küsimust

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Leib.ja.vein
Nooremleitnant


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Laup Aug 02, 2008 1:52 pm    Teema: Kaks küsimust Vasta viitega

Ma olen mitmelgi korral inimestega vaielnud kahe asja üle.



1. filmides nagu tähesõdades eksisteerivaid hologramme ei ole (veel) olemas. On täiesti olemas aparatuure mis tekitavad selle illusiooni.. aga nagu masin mis tulistab valgust välja mis peegelduks lihtsalt õhus tekitades 3d kujutise millest Sa võiksid vabalt kasvõi käe läbi panna? Siiamaani pole keegi suutnud mulle peale oma sõnade tõestada sellise asja olemasolu.



2. Nasal on astronautide treenimiseks loodud ruum kus pole gravitatsiooni. Ma olen alati vaielnud sel teemal.. ma tean, et nasa teeb lennukitega 0 gravitatsiooni (lennates väga kõrgele ja siis teeb vaba langemist) ja nad õpetavad tulevasi astronaute ikka veel basseinides. Ma ei tea kust inimesed on küll selle idee saanud, et selline asi olemas on või üldse tänapäeval võimalik luua. Tihti kui ma küsin, et kuidas Sa saad ruumist gravitatsiooni ära võtta siis vastuseks on kas tõmbad õhu ära (haha) või nad ei tea kuna miks nad peaksidki.

võibolla saaks sellest teemast isegi mingi müüdipurustajate teema luua..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 02, 2008 6:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli maal mingi raamat kus oli pilt venelaste vaakumruumist. Selline suur kuubik, seintel servapidi mingid plaadid, astronaut vooliku küljes õhus hõljumas. Ulme?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Aug 25, 2008 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Ulme?

Tänane Ulme on hommne reaalsus Wink
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Aug 25, 2008 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

Mis on vaakumil gravitatsiooniga pistmist?

Võibolla on magnetismi või millega iganes võimalik luua illusiooni gravitatsiooni puudumisest, aga ikkagi on see pelgalt illusioon.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 28, 2008 2:42 am    Teema: Vasta viitega

http://www.youtube.com/watch?v=HicaK7NTHQI

Tõsi küll, ilmselt mitte päris õhus...


Veel:

http://www.youtube.com/watch?v=c2VusJwGTQQ

Veits Star Varsilikum lähenemine siis Very Happy Kui eelmine võis olla feik, siis see on suht tõsine värk. Ka mitte päris õhus ja projekteeritakse nii alt kui ülevalt mingile klaasi moodi värgile.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
huviline
Lipnik


Liitunud: 4 Märts 2007
Postitusi: 26
Asukoht: Jõgeva vald,Siimusti

PostitusPostitatud: Teis Märts 02, 2010 11:04 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Mis on vaakumil gravitatsiooniga pistmist?

Niipalju, et vaakumis langed sa vabalt ja kõrgelt kukkudes saavutad füüsikavalemiga antud kiiruse, mis palju suurem kui õhus. Ka tuleb vaakumisse sattudes nii kiiresti kui võimalik sügavalt välja hingata, et kopsud
palju ei kahjustuks , siis aga hingata normaalselt edasi (kuigi pole, mida hingata!). Sel juhul võib loota, et 10 sekundi ringis pead vastu ja teadvus säilib, nii et oled tegutsemisvõimeline.Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2010 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

huviline kirjutas:
Sel juhul võib loota, et 10 sekundi ringis pead vastu ja teadvus säilib, nii et oled tegutsemisvõimeline.Smile


Tegelikult ilmselt peaks inimene vaakumis kauem vastu...
Teadvusekaotus järgneks põhimõtteliselt alles sellele, kui veri hapnikust täiesti tühi on, milleks võib siis kuluda(olenevalt inimesest) kuni paar minutit...
Muidugi tohutu rõhuerinevus võib tekitada inimnahas ja kopsudes teatavaid kahjustusi, aga need ei ole põhimõtteliselt koheselt eluohtlikud...
Kuigi vaakum on külm, ei tasuks kohest jäätumist karta, kuna õhumolekulide puudumisel on vaakumil küllaltki väike soojusjuhtivus...
Oleneb ka sellest, kuskohas sa vaakumisse satud...kui mõelda kosmost, siis olles varjestama päikesekiirguse käes, võib UV-kiirgus üsna kähku nahast läbi põletada...

Kokkuvõtlikult võib inimene vaakumis teadvusel olla minuteid ja surm saabub eelkõige lämbumise tagajärjel...elustada saaks inimest kuni ajusurmani...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group