Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Babylon 5 3. hooaeg
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 6:51 pm    Teema: Vasta viitega

Severed Dreamsi kohta veel paar kommentaari.

Osa sisaldab ühte B5 parimat ütlust - never start a fight, but always finish it. Tabavalt öeldud. Kui juba samas teemas jätkata (üks fraas pole mingi eriline spoilerdamine), siis parimaks ütluseks pean ma "Home is not a place. It's wherever your passion takes you." Ei saa rohkem nõus olla.

Teine asi on Delenni saabumine paari Minbari Sharlini cruiseriga. Üks võimsamaid B5 stseene. Pean Sharlinit üheks ilusamaks B5 laevaks.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 7:13 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:

Teine asi on Delenni saabumine paari Minbari Sharlini cruiseriga. Üks võimsamaid B5 stseene. Pean Sharlinit üheks ilusamaks B5 laevaks.


"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Smile
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

becks7 kirjutas:
Sigma kirjutas:

Teine asi on Delenni saabumine paari Minbari Sharlini cruiseriga. Üks võimsamaid B5 stseene. Pean Sharlinit üheks ilusamaks B5 laevaks.


"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Smile


Täpselt.
Just need 3 tsitaati on mul pea koguaeg meeles olnud Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

Kui veel tsitaatidest rääkida, siis minu lemmikuks on see:
"Around here, we don't have to look for trouble. On B5, trouble comes looking for us.
Laughing
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Muideks, Severed Dreamsist pärineb ka üks parimaid B5 bloopereid:

Sheridan: "Where is General Hague?"
Major Ryan: "General Hague... is doing Deep Space Nine. It seems
he was double-booked by his agent, and there was
nothing to be done. So you'll have to do with me,
sir."

Nii see ka oli. Mis oli kahju, olen suur Robert Foxworthi näitlejatalendi austaja.

Parimaks blooperiks pean ühte teise hooaja aegset lõiku, kus Sheridan ütles "Medlab, this is Sheridan" asemel "Medlab, this is Sinclair". Naera end ribadeks. Laughing
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 9:27 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:

Parimaks blooperiks pean ühte teise hooaja aegset lõiku, kus Sheridan ütles "Medlab, this is Sheridan" asemel "Medlab, this is Sinclair". Naera end ribadeks. Laughing


Ta ise ei oskand pärast seda seletada ka. Ütles, et taipas, et midagi on valesti kui teised teda kahtlaselt vaatama jäid Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Okt 18, 2006 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Ta ise ei oskand pärast seda seletada ka. Ütles, et taipas, et midagi on valesti kui teised teda kahtlaselt vaatama jäid Very Happy

Just tema siiras reaktsioon tegigi selle nii naljakaks. Paljud sellised värgid on niisama pullitegemised, mitte see.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 11:56 am    Teema: Vasta viitega

3x11 "Ceremonies of Light and Dark"

Tegu oli üpris väheolulise episoodiga, kus mingeid suuremaid sündmusi ei toimunud, aga mulle ometi meeldis. Selline mõnus vaheepisood. Natukeseks ajaks hoo maha võtmine on minu arvates sellist tüüpi sarjale kasulik - saab keskenduda karakterite arendamisele ja tutvustamisele. Näiteks Marcuse tegelaskuju, kes mulle siiani erilist muljet pole avaldanud, muutus selle osaga natuke sümpaatsemaks. Ning tegelt on see rangerite olemus üsna huvitavaks muutunud, tekib juba tahtmine neist rohkem teada saada.

Natuke häiris, kuidas selles osas järelejäänud Nightwatchi tegelasi näidati. Kui varem kujutati Babylon 5-l olevaid Nightwatchi liikmeid tavaliste inimestena, kes on lihtsalt väikese ajupesu läbi teinud, siis selles episoodis olid nad kõik viimased kaabakad ja psühhopaadid. Juba näitlejad olid valitud selliste nägudega, millistega pimedal tänaval kokku saada küll ei tahaks.

Delenni uuestisünnitseremooniast osavõtnute ülestunnistused olid natuke kummalised Razz Samuti Lennieri avaldus. See sari hakkab juba natuke mingi Mehhiko seebi maiku võtma. (OK, nali!)

See aga, mis centauride võimuringkondades toimub, on väga huvitav. Kui nad pole Varjudega suhtlemist lõpetanud (ja ma väga ei usu, et Refa isegi pärast mürgitamist suudab/tahab need suhted täielikult katkestada; või kui tahabki, siis kindlasti on keegi, kes tema töö üle võtab) siis on arvatavasti neil varsti üsna suurt tagasilööki oodata ja on ainult aja küsimus, kunas nad saavad Varjude võimu enda peal tunda.

Korralik osa, 9 punkti.

3x12 "Sic Transit Vir"

Kahtlemata kõige naljakam Babylon 5 osa siiani, selgelt huumorile orienteeritud episood. Esiteks juba sellepärast, et seekord Vir rambivalguses oli, selle tegelasega saab alati nalja; eriti siis, kui ka Londo juhtub läheduses olema.

Kahjuks peab ütlema, et osa lõpp vajus minu meelest natuke ära ja muutus isegi igavaks; aga algus oli küll paljutõotav ja esimene pool episoodist tõesti väga hea.

Nagu eelmine episood: mõnus vahepala. 9 punkti.

3x13 "A Late Delivery from Avalon"

Selle episoodi kohta kahjuks eriti kiidusõnu enam ei jätku. Sellised legendide ja ajalooliste müsteeriumite asetamine ulmelistesse keskkondadesse ja nendele lahenduse otsimise üritused ei ole reeglina minu maitsele (välja arvatud Stargate'i sarjades, kus muudmoodi lihtsalt pole mõeldav ja kus on see tegelikult väga hästi välja kukkunud).

Õnneks ei olnud tegu "päris" kuningas Arturiga, aga isegi see fakt ei suutnud episoodi paremaks muuta. Tegelikult tagantjärgi mõeldes muutis see episoodi võibolla isegi halvemaks. Sellisete hallutsinatsioonide käes vaevlevate hullunud tegelaste lugude jutustamine ei ole mulle kunagi väga meeltmööda olnud.

Mõneti suutis episoodi päästa G'Kar, kelle hea esinemine ei luba alla kuue punkti panna.

6 punkti. Kõige kahvatum B5 episood siiani (loodetavasti ka jääb halvimaks Smile ).
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Nov 04, 2006 12:22 am    Teema: Vasta viitega

3x14 "Ship of Tears"

Väike hingetõmbeperiood Babylon 5-l sai siis selle osaga läbi ja sündmused läksid jälle täie hooga käima. Lõpuks õnnestus inimestel Varjude esimene tõsiseltvõetavam nõrkus leida. Siiamaani oli olikord ikka üsna lootusetu, mingit erilist ¹anssi Varjude vägede vastu edukalt võidelda praktiliselt polnudki. Varjude poolt pole muidugi kuigi kaval taktika rünnakuga nii kaua viivitada. Kuigi nad üritavad pärast viimast lüüasaamist asja palju rahulikumalt võtta ja kiire rünnaku asmel vägede koondamisele panustavad, saab just liigne viivitamine neile seekord tõenäoliselt saatuslikuks. Aga nendest võib ka aru saada... tõenäoliselt nad ei uskunud, et nende plaanid nii vara avastatakse ja lootsid ikkagi üllatusrünnaku peale. Ja pealegi mis sari see oleks, kui juba esimesel hooajal kogu inimkond ära hävitataks.

Meeldis see, et G'Kar lõpuks siseringi lubati; ma juba hakkasin arvama, et Sheridan (ja sarja tegijad) on oma lubaduse ära unustanud Smile

See, et Varjud telepaate kardavad, on mõnes mõttes väga huvitav ja oluline sisupööre. On ju Psi Core'i ja eriti Besterit senistes hooaegades ülimalt halbade ja vihatutena kujutatud... nüüd järsku sai nendest üks olulisim tegur ja parim relv heade poole jaoks. "The enemy of my enemy is my friend." Selline asjade seis muudab lood üsna intrigeerivaks. Kindlasti ei ole ka Ivanova telepaadiks olemine eriti ebaoluline fakt. Ma pakun, et tal saab oma telepaatiliste võimete tõttu selles Varjude sõjas veel üsna oluline roll olema.

9 punkti.

3x15 "Interludes and Examinations"

Jällegi oli tegu väga põneva ja pingelise osaga. Vorlonite poolt Varjudele koha kätte näitamine oli võimas, Koshi hukkumisest oli natuke kahju. Kuigi teda vähe näidati, oli tegu väga salapärase ja huvitava tegelasega.
See, kuidas Sheridanil mõõt täis sai ja ta Koshi sõimama läks, oli üsna naljkas. Igaüks ikka sellisele "up yours" ütlema minna ei julge. Smile Natuke imelik oli ainult, et Sheridan Koshi vihjest, et see manööver talle fataalseks osutub, aru ei saanud; aga eks Sheridani võib ka mõista... viha pimestas teda ja ega Vorlonite jutt kunagi eriti üheseltmõistetav ei olegi.

Londo pärast hakkas seekord isegi natuke kahju... kuni selle hetkeni, mil ta teatas, et tal ükskõik, kui paljud miljonid selle pärast surema peavad, et ta oma kättemaksu saaks. Vägivald sünnitab vägivalda, vaene Londo ei taha kuidagi aru saada, et ise ta oma hädad endale kaela tõmbas ja et muudmoodi ta asja parandada ei saa kui ise järele andes. Tema jaoks on nüüd muidugi juba hilja.

Panen jälle 9 punkti, kuigi tegu oli peaaegu et 10 punkti väärilise osaga. 9,5 paneks, aga ümardan seekord allapoole. Selle sarja hindamisel peab üsna karm olema, muidu tuleks kümneid liiga palju Very Happy
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Nov 04, 2006 10:02 am    Teema: Vasta viitega

Vorlonite ja Varjude lahing oli väga hea. Tegemist ühe minu lemmikosaga. Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 04, 2006 10:44 am    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Vorlonite ja Varjude lahing oli väga hea. Tegemist ühe minu lemmikosaga. Smile


Minu ka, Vorlonite laev sai vaevu viga ju, tundub, et Vorlonid on arenenudmad kui Varjud...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2006 1:30 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
On ju Psi Core'i ja eriti Besterit senistes hooaegades ülimalt halbade ja vihatutena kujutatud.

Bester ja halb? Smile

Besterit aitavad palju sümpatiseerida telepaatia triloogia romaanid. Kusjuures mitte ümber lükates (või pehmendades) tema "kuritegusid", vaid lihtsalt andes pildi ka tema vaatenurgast. Ta on ikka seesama tegelane. Telepaatidel on vedanud et nende ridadesse kuulub selline põhimõtteline mees nagu ta on, kes teeb kõik oma rahva kaitseks. Ta on idealist. Üks hea näide tema isiksusest on teises raamatus, kus tal on valida õige (humaansest vaatenurgast) ja idealistliku valiku vahel - tema valik on otse loomulikult idealistlik. Ja teda ei saa selles süüdistada, maailm on teda selliseks kujundanud. Saab ainult mitte nõustuda (ja ma kasutangi seda võimalist temaga mitte nõustuda).

FLT: Ma ei usu, et Vorlonid arenenumad on kui Vorlonid. Vorlonid üllatasid selles lahingus Varjusid, nad polnud selleks valis, sellepärast ka selline "kerge" võit.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 05, 2006 1:57 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:

FLT: Ma ei usu, et Vorlonid arenenumad on kui Vorlonid. Vorlonid üllatasid selles lahingus Varjusid, nad polnud selleks valis, sellepärast ka selline "kerge" võit.


Varjud ikkagi avasid tule ja Vorlonite laev pole ju peaaegu üldse viga saanud. Varjud ei saanud oma tehnoloogiat arendada, sest nad olid pidevalt "magamas". Vähematl kunagi kuulsin sellist teooriat. Kas Varjude sõjad olid iga 1000aasta tagant? Kui jah, siis Vorlonitel oli 1000 aastat aega oma tehnoloogiat, relvi jne täiustada...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Nov 18, 2006 12:01 am    Teema: Vasta viitega

3x16 ja 3x17 "War Without End"

Tegemist on järjega esimese hooaja episoodile "Babylon Squared". Lausa hämmastav on, kui hästi kõik sellest eelmisest osast jäetud niidiotsad kokku tõmmati ja kui läbimõeldult seda kõike tehti. Telesarjades ei ole just väga tavaline, et nii pikalt asju sellise täpsusega ette plaanitakse. Võibolla ühe hooaja piires, aga "Babylon Squared" linastus ju prakiliselt kaks aastat varem. Respekt JMSile selle eest. Hoolimata sellest, et selle kahe aastaga on palju juhtunud (osad näitlejad vahetunud jne), suudeti see lugu ikkagi nii hästi tervikuks muuta. Ainult üks asi jääb mulle mõistmatuks: kas JMSil oli algusest peale plaanis Sinclair kaptenina välja vahetada? Sest kuidas muidu oleks see lugu edasi pidanud minema, kui Sinclair koos Babylon 4-ga minevikku saadeti.

"War Without End" kergitas üsna palju sarjal siiani lasunud saladuseloori. Sai vastused mitmele mind juba tükk aega vaevanud küsimusele, eelkõige just neile, mis "Babylon Squared" tekitas. Aga sai ka üsna täpselt teada, mida tulevik toob. Varjud hävitatakse, aga Centauri Prime tuuakse selle võidu ohvriks; Londo ja G'Kar surevad ikkagi üksteise raudses haardes ning Vir saab Keisriks peale Londo surma. Kõik ennustused ja ettekuulutused peavad seega paika ja paistavad täide minevat. Tavaliselt mulle ei meeldi, kui mõnes sarjas/filmis niimoodi tulevik ära spoilitakse, aga Babylon 5 puhul tuleb see ainult kasuks. Jätab sarjast tõelise terviku mulje, millel on kindel siht, kuhu tüürida (ning tõestab järjekordselt, et JMSil on kõik peensusteni läbi mõeldud).

Mulle see kaheosaline arc tõepoolest meeldis. Koos "Babylon Squared'iga" kindlasti üks sarja tipphetki. Kuigi selliseid ajasreisimise osasid on alati väga keeruline teha, kipub igasuguseid loogika- ja continuity (eestikeelest vastet, keegi? pidevus?) vigu sisse tulema. Aga selle anname andeks.

Siiski peab ütlema, et selline ajasreisimise käsitlus, nagu Babylon 5 seda pakub, on minu jaoks natuke vastuvõetavatum kui näiteks uuem Star Treki versioon, sest see tekitab liiga palju küsimusi ja paradokse. Kui ajas tagasi rändamine peaks reaalselt võimalik olema, siis ma sügavalt kahtlen, et see just niimoodi toimuks (muidugi ei saa me seda tõenäoliselt kunagi teada). Kui minu oleviku teod mõjutavad minu enda minevikku (eeldusel et ma millalgi lähimal ajal ajas tagasi rändan) ja ma tean, milline mu minevik oli, siis milleks üldse pingutada, kui niikuinii on teada, kuidas kõik minema peab. Kui Babylon 4 koos Sinclairiga juba minevikku jõudis, siis järelikult peab tema minevikku saatmine ka õnnestuma. Ja kui ei õnnestu, mis siis juhtub? Kogu maailm muutub inimeste silme all teistsuguseks, nagu filmis Back to the Future, kus ajalehe pealkirjad muutusid?

Aga see on lihtsalt põhimõtte küsimus. Kuna keegi tegelikult ei tea, kuidas ajas rändamine päriselt peaks välja nägema, siis sellel teemal vaidlemisel pole suurt mõtet.

10 punkti.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Nov 18, 2006 9:26 am    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Ainult üks asi jääb mulle mõistmatuks: kas JMSil oli algusest peale plaanis Sinclair kaptenina välja vahetada?

Mitte kohe esimese hooaja järel, vaid siis kui ta ajas tagasi läheb.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Aug 14, 2008 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

Viimane aeg sellele teemale uuesti tere öelda Smile

Vahepeal on sõjaväe ja muude asjatoimetuste tõttu B5 vaatamine vääääääääääääga pikaks ajaks unarusse jäänud, aga nüüd hakkasin poolelijäänud kohalt uute episoodide hankimisega tegelema, nii et varsti võib ehk uusi kommentaare oodata =D
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2008 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Viimati sai kommenteeritud 17ndat osa, aga kuigi samal ajal vaatasin ma tegelikult mõne osa veel, jäid need ajanappuses tollal kommenteerimata. Nüüd on aga liiga kaua aega möödas, et ma neid piisavalt hästi mäletaks, nii et mõni osa jääb kommenteerimises vahele ja järgmiseks võtan ette hoopis hooaja viimase episoodi:

3x22 "Z'Ha'Dum"

Kusagilt ilmub välja surnuks peetud Anna Sheridan, kes Johni endaga Varjude koduplaneedile kutsub.

Selline keskmiselt hea osa, kuigi hooaja lõpult oleks ehk oodanud midagi natuke rohkem. Tegelikult juhtus päris palju pöördelisi sündmuseid - Babylon 5 oleks peaaegu Varjude poolt hävitatud saanud, Sheridan tekitas Z'Ha'Dumil tõsist kahju ja jättis mulje, nagu ta oleks ise selle käigus surma saanud, Garibaldi kadus koos Varjude laevastikuga tuhande tuule poole jne - kuid ometi toimus kõik suhteliselt rahulikus tempos. Sellist hooaja lõpule tüüpilist kärtsu ja pauku nagu ei olnudki. Ometi ei hakanud vaadates kordagi igav.

Jätkuvalt tekitab hulga segadust see Babylon 5 ajasrändamise kontseptsioon. Kui kõik, mis sa teed, on niikuinii ette määratud ning ajas tagasi minemine ja kellegi mingite tegude eest hoiatamine midagi ei muuda, sest ajalugu ongi juba sellega arvestanud, et sa lähed ajas tagasi, enne kui sa seda ise tegelikult teinud oled, siis mis selle mõte üldse on? Kui Delenn ütles tulevikus Sheridanile, et ta mingil juhul Z'Ha'Dumile ei läheks ja Sheridan soovis Delenni hoiatusele vastupidiselt käitudes ajalookäiku muuta, siis oleks ta võinud ju ka selle peale mõelda, et äkki just sellepärast ongi tulevik niisugune, nagu ta on, et ta Delenni ei kuulanud. Igatahes, nagu mina asjast aru saan, siis B5 universumis on erinevalt Star Treki või Stargate'i (või minugipoolest Back to the Future'i) maailmadest ajalookäigu muutmine võimatu ja sellepärast otsustagu Sheridan mida tahes, tema otsus on selles suhtes igal juhul "õige", et ajalugu on selle otsusega juba arvestanud ja ennast vastavalt kujundanud. Igatahes väga keeruline ja segadusseajav on see värk.

Aga kui ajasrändamine poleks keeruline ja ei tekitaks rohkem küsimusi kui vastuseid, siis poleks see ju enam ulme, vaid meie kõigi igapäevane rutiin.

Jätkan oma B5 jaoks väljakujunenud tavalisest natuke karmimat hindamisstiili (sest teistmoodi lihtsalt ei saaks, muidu peaks igale teisele osale 10 punkti andma) ja panen sellele osale, mis mõne kehvema sarja koosseisus oleks ilmselt maksimumi saanud, 8 punkti.

8/10

Yay, viiesajas postitus. Nii tore, nii tore.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group