Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 kümnes hooaeg

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juun 20, 2007 7:34 pm    Teema: SG1 kümnes hooaeg Vasta viitega

Sarja kümnenda ja viimase hooaja lõpust on nüüd juba mõnda aega möödas, nii et viimane aeg oleks teha selle kohta üks kokkuvõttev teema. Vastava teema 9. hooaja kohta võib leida siit: http://www.ulmefoorum.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=809

Teemaks siis, et kuidas hindate sarja viimast hooaega üldiselt?


Et saada kokku keskmine hinne terve hooaja kohta, siis nii hindasin episoode:
10x01 - "Flesh and Blood" - 10 punkti
10x02 - "Morpheus" - 7 punkti
10x03 - "The Pegasus Project" - 10 punkti
10x04 - "Insiders" - 5 punkti
10x05 - "Uninvited" - 7 punkti
10x06 - "200" - 10 punkti
10x07 - "Counterstrike" - 9 punkti
10x08 - "Memento Mori" - 4 punkti
10x09 - "Company of Thieves" - 8 punkti
10x10 - "The Quest, part 1" - 5 punkti
10x11 - "The Quest, part 2" - 8 punkti
10x12 - "Line in the Sand" - 9 punkti
10x13 - "The Road Not Taken" - 7 punkti
10x14 - "The Shroud" - 8 punkti
10x15 - "Bounty" - 5 punkti
10x16 - "Bad Guys" - 7 punkti
10x17 - "Talion" - 8 punkti
10x18 - "Family Ties" - 4 punkti
10x19 - "Dominion" - 7 punkti
10x20 - "Unending" - 9 punkti

Hooaja keskmine: 7,35/10
Mida järeldada? Hinne muidugi madalam kui üheksandal hooajal. Minu arvates oli 10. hooaja suurim viga (mida ma juba igal pool maininud olen) see, et tegeldi kõige muu kui pealooga. Võib-olla taheti huvitav ja põnevam materjal jätta sügisel välja tuleva filmi jaoks, kuid mida annab siis poolteise tunni sisse nii palju mahutada, et selle arvelt pidi suurema osa hooajast mingi kõrvalist jura näitama? Kõik need osad ei olnud küll sugugi halvad, mõnel juhul olid need isegi väga head, kuid üksikepisoodide aeg oli minu arvates juba mõnda aega tagasi läbi saanud.

Viimase osa mõjukust vähendab fakt, et me teame, et juba varsti on kõik tegelased ekraanil tagasi, nii et seetõttu ei suuda ma ette kujutada ka paremat või halvemat lahendust.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Juun 20, 2007 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ütleks et 10. on parem kui 9. Minu jaoks ei ole Stargate SG-1 kunagi igav olnud, muidugi 6. hooaeg ja too Anubise arc oli kõige huvitavam, aga siiski on Stargate vaadates alati selline tiimitöö tunne. Tegelased oleks nagu oma perekond juba ning mind need lisaepisoodid kohe üldse ei häiri. Ehk mõni on selline väga kehvapoolne, aga selliseid harvu episoode on eksisteerinud juba algusaegadest peale. Mõtlesin et võiks ükspäev korralda tõsise Stargate maratoni ja vaadata 10 Seasonit peaaegu pikemate pausideta ära (va eluks vajalikud tegevused nagu magamine, pesemine ja söömine etc.). Stargate on alati minu jaoks just eriline selle tiimi tõttu ning kuigi alguses on palju tegelastevahelisi konflikte, saab see peagi lahendatud. Ja tavaliselt iga episood on happy ending ning ma ei pane seda tihti pahaks, sest see jätab kohe hea tunde. Ma kahtlen, et minu jaoks kunagi saab olema sari mis nii hästi suudab vaatajani tuua selle sõpruse ja armastuse (mõtlen nagu sõbralikku armastust ja sümpaatiat), mis Danieli, Carteri ja teiste vahel eksisteerib. Ka Cameron Mitchell ei ole üldse nõrk tegelane ning kuigi ta on paljude Andersoni fännide jaoks nagu pinnuks silmaks on ta minu jaoks vägagi sümpaatne. Ta on lihtsakoeline tegelane, kuid sellegipoolest on tal oma võlu. Muidugi ei tee ma Andersoni maha, lihtsalt Anderson hakkas lõpus ära kuluma veidikene.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2007 5:10 pm    Teema: Vasta viitega

!0 hooaeg ei ole sarja parim . Mullegi meeldis 6. hooeg rohkem. Üldse käis stsenaariumite tase alla (minu arvates) peale Goaùldide purustamist. Tekkis tunne , et kuurordis on hooaeg läbi saanud ning kõik tõmbavad hinge ja valmistuvad järgmiseks. Seda "järgmist" ei jõudnud mina ära oodata. Oli küll tugevaid üksikuid episoode, kuid supp jäi ikkagi lahjaks. Oli põhjuseks siis sarja lõpu ootamine, filmideks valmistumine või ideede nappus.
Uute tegelaste süüks ma taseme langust ei pane, põhjus peitub kusagil kaadri taga. Ei usu , et RDA kaasa löömine oleks asja päästnud.
Punkte ei oska eraldi välja tuua ja kokku lüüa, kümne tehtud hooaja hulgas paneks viimase (10.) umbes keskele.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
suzlik
Leitnant


Liitunud: 11 Okt 2005
Postitusi: 61

PostitusPostitatud: Esm Dets 29, 2008 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

tre, tahtsin küsida siukest asja, et:
Millal avastati Pegasus Galaktika, millal mindi sinna esimest korda, kuidas leiti või asustati Atlantis, ning kust kohast need Wraithid tulid ja kes nad siuksed üldse on? Neid nagu otseselt pole näinud. Ning millal Jack Ońeill "sügavkülmast" välja tuli (pärast iidsete teadmiste omandamist jälle).
Kas nendele küsimustele saab vastuse hoopis stargate atlantise vaatamisest?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Dets 29, 2008 9:31 pm    Teema: Vasta viitega

SG1 sari Pegasuse, Atlantise ja Wraithide teemat väga sügavalt tõepoolest ei käsitle. Mõned Atlantisega põimuvad osad küll on, aga nende paremaks mõistmiseks eeldatakse ikkagi, et oled ka Atlantise sarjaga kursis. Nii et kui tahad Pegasuse galaktika ja Wraithide kohta rohkem teada saada, soovitan ikkagi Atlantist vaadata.

Mis O'Nielli ja "sügavkülmiku" küsimusse puutub, siis las sellele vastab keegi, kellel on asi värskemalt meeles Smile
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 29, 2008 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

Thor sulatas oma laeva pardal O'Neilli üles SG-1 8. hooaja teises osas. Stargate Atlantise esimest osa (tegelikult hooaja esimesed kaks osa koos), kus antakse vastused kõigile suzliku küsimustele, tasubki vaadata kohe peale SG-1 8. hooaja teist episoodi.
Atlantise otsingud algasid aga juba SG-1 7. hooajas minu mäletamist mööda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
suzlik
Leitnant


Liitunud: 11 Okt 2005
Postitusi: 61

PostitusPostitatud: Teis Dets 30, 2008 1:52 pm    Teema: Vasta viitega

ma mäletasin et alguses peeti Maal Antarktikas seda "vahiposti" vist Atlantiseks ja sinna viidi see ZPM, aga mingis osas räägiti et ZPM-i läheb Atlantisel Pegasuse galaktikas vaja, et seda wraithide eest varjata.
Mul võis tõesti s08e02 nägemata jääda sest kõiki osi ei jõua vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hurmet
Kadett


Liitunud: 1 Dets 2008
Postitusi: 15

PostitusPostitatud: Nelj Jan 01, 2009 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

suzlik kirjutas:
tre, tahtsin küsida siukest asja, et:
Millal avastati Pegasus Galaktika, millal mindi sinna esimest korda, kuidas leiti või asustati Atlantis, ning kust kohast need Wraithid tulid ja kes nad siuksed üldse on? Neid nagu otseselt pole näinud. Ning millal Jack Ońeill "sügavkülmast" välja tuli (pärast iidsete teadmiste omandamist jälle).
Kas nendele küsimustele saab vastuse hoopis stargate atlantise vaatamisest?


Ma vaatasin omal ajal algul ära SG1 ja alles siis sundisin end Atlantist vaatama. Mõni koht oli vähe kaheldav, et ehk oleks pidanud hakkama SG1 mingi hooaja pealt ka SGA vaatama, kuid seda oli vaid siis, kui neil ZPM vms läks vaja Atlantises ja seetõttu jäi SG1 tiim hätta.

Üldiselt eeltoodud küsimused kajastuvad kõik ilusti SG1 seeriates ära ja nende pärast ei pea otseselt Atlantist vaatama. Vist vaid see Atlantise "avamine" ehk esimene või esimesed kaks episoodi. Isiklikult soovitan vaadata algul SG1 lõpuni, sest need kaks sarja tegelikult nii väga üksteisega ei põimu, sel kevadel ehk hakkab TV6 ja SGA'd kajastama, sest sari saab läbi. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group