Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Joss Whedoni 'Dollhouse'
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2009 1:57 pm    Teema: Joss Whedoni 'Dollhouse' Vasta viitega

Buffy, Angeli ja Firefly autori uus seriaal Dollhouse algab USAs täna (seega meil homme Smile ). 1. hooaeg koosneb 13. osast. Peategelast mängib Eliza Dushku (Buffy/Angel), kaasa teevad ka Amy Acker (Angel), Tahmoh Penikett (BSG) ja paljud teised. Paadunud Whedoni fännina olen väga elevil.
Sisututvustus:
Tsiteerin::
ECHO (Dushku) is an "Active," a member of a highly illegal and underground group of individuals who have had their personalities wiped clean so they can be imprinted with any number of new personas. Hired by the wealthy, powerful and connected, the Actives don't just perform their hired roles, they wholly become -- with mind, personality and physiology -- whomever the client wants or needs them to be. Whether imprinted to be a lover, an assassin, a corporate negotiator or a best friend, the Actives know no other life than the specific engagements they are in at that time.




Viimati muutis seda SinkaVonka (Reede Jan 15, 2010 8:30 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Spellbound
Nooremleitnant


Liitunud: 6 Okt 2008
Postitusi: 56
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2009 5:31 pm    Teema: Vasta viitega

Sama siin. Ootan juba pikemat aega seda. Kui Whedon teeb, siis ei jää muud üle kui lihtsalt peab vaatama. Kindlasti midagi uut ja huvitavat jälle.
Asja teeb Veel paremaks see, et samal päeval jätkub ka Terminator: The Sarah Connor Chronicels. Laupäeval saab järjest vaadata Smile
_________________
http://jesterheadscolony.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 13, 2009 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

Spellbound kirjutas:
Sama siin. Ootan juba pikemat aega seda. Kui Whedon teeb, siis ei jää muud üle kui lihtsalt peab vaatama. Kindlasti midagi uut ja huvitavat jälle.
Asja teeb Veel paremaks see, et samal päeval jätkub ka Terminator: The Sarah Connor Chronicels. Laupäeval saab järjest vaadata Smile


Laupäeva hommik on tore - BSG, Dollhouse ja TSCC.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 14, 2009 5:23 pm    Teema: Vasta viitega


1x01 - "Ghost"

8/10
Paljud kriitikud on öelnud, et esimene osa on keskpärane ja Whedonilt oleks midagi enamat oodanud, aga mina ei nõustu. Episoodi jooksul oli palju ebameeldivaid ja rahutust tekitavaid momente, mis panid mind mõtlema ja see ongi Whedoni anne.
Eliza Dushku on lahe nagu alati ja mängis oma rolli hästi. Stseen, kus Echo leiab Sierra "operatsioonilaualt" oli peaaegu unenäoline ja meenutas mulle mõningaid episoode Buffyst.

Huumor oli ka täiesti olemas.
Echo: "Something fell on me."
Topher: "I bet it was something great." Smile

Topher: "She's nearsighted."
Boyd: "You can mess up her eyesight?"
Topher: "She also has asthma." Smile

Bboyd on praegu minu jaoks kõige sümpaatsem tegelane, sest teda vaevab see, millest ta osa võtab. Dollhouse'i juhataja Adelle DeWitt ei ole ka südametu nagu alguses võis tunduda. Dr. Saunders intrigeerib mind, aga praegu on ta veel müsteerium. Agent Ballardi kohta ei oska ma veel ka midagi öelda. Kindlasti hakkab ta järjest suuremat rolli mängima.
Sierra oli väga badass kui ta majja sisse tungis ja röövijad silmagi pilgutamata maha lasi.

Mina jälgin edasi igastahes suure huviga. Põhiline idee on Echo mälestuste järk-järguline taastumine ja juba selles episoodis hakati seda teemat arendama.
Viimane stseen lõpetas kogu osa väga huvitavalt ära.


Viimati muutis seda SinkaVonka (Reede Jan 29, 2010 6:14 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Spellbound
Nooremleitnant


Liitunud: 6 Okt 2008
Postitusi: 56
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 16, 2009 12:00 am    Teema: Vasta viitega

Mulle ka väga meeldis. Kogu see mõte on ju täiesti ebatavaline. Dushku on kena nagu alati ja Sierra oma tundetu näoga oli hea nüke. Seda, et Echo on teistsugune,hakati jah kohe arendama. Algustiitrid olid ka meeldejäävad. Ei tea kas paari aasta pärast kuulan ka seda lugu mõnikord nagu praegu näiteks Firefly oma Very Happy
Põhimeeskond on kokku pandud huvitavatest tegelastest, kelle arengut saab edasistes osades jälgima hakata. Whedoni sarja puhul on juba ette teada, et eks ainult hea saabki olla.
_________________
http://jesterheadscolony.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Veeb 16, 2009 10:43 pm    Teema: Vasta viitega

Esimese osa põhjal ei oska kaugeleulatuvaid järeldusi teha, kuid Whedoni omanäoline stiil oli täiesti tuntav ja seepärast usun ma küll, et sellest võib üks täitsa hea sari tulla. Sarja idee iseenesest polegi midagi erilist, aga nagu Whedon varemgi tõestanud on, on lõpuks ikkagi teostus see, mis asja headuse määrab. Firefly oleks ju ka võinud olla lihtsalt üks suvaline kosmosemärul.

Tegelikult see idee peategelasele iga natukese aja tagant uus isiksus anda võib sarjaformaadis isegi päris huvitavalt välja kukkuda, saab nii ju ühe tegelaskuju väga erinevatele külgedele keskendada. Muidugi nõuab see keskmisest suuremat pingutust näitleja poolt ning lisaks läheb selleks, et niisuguste tingimuste juures veel ka korralikku character developmenti näidata, vaja ka keskmisest oluliselt võimekamat re¾issööri. Aga ma ei kahtle, et Whedon sellega hakkama saab.

Eks tulevik näitab, mis sellest sarjast saab, aga oma eesmärgi pilootosa igatahes täitis - vähemalt mina kavatsen küll seda sarja edasi vaadata.

7/10
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 21, 2009 5:06 pm    Teema: Vasta viitega


1x02 - "The Target"

Parem, kui esimene osa. Saime rohkem Boydi ja Saundersi kohta teada (mõlemad hakkasid mulle ka rohkem meeldima). Nüüd on olemas ka kindel vaenlane (Big Bad), Alpha.
Echo mälestuste (mitte küll iseenda omade) taastumist arendatakse edasi, FBI agendi otsingud jätkuvad ning on Alphaga seotud (Alpha saatis ju Echo pildi).
Ma arvan, et ma ei hakka episoodidele hinnanguid punktides andma (ei oleks pidanud näiteks eelmisele osale 8 puntki andma).


Viimati muutis seda SinkaVonka (Reede Jan 29, 2010 6:14 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Veeb 23, 2009 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

1x02 - "The Target"

Selliste tagaajamiste puhul hämmastab mind alati jälitajate suurepärane küttimisoskus. Jälitataval on võimalus metsas joosta suvalisel hetkel suvalises suunas, aga ometi ei ole tagaajajal mitte mingisugust probleemi tema jälg hoobilt üles võtta ja ilma mingisuguse erilise pingutuseta viieminutiline kaotus tasa teha. See on filmides nii tüüpiline, et tahtmatult tekib selline tunne, nagu Ameerikamaal oleksid kõik metsad kahemõõtmelised. Mine tea, äkki ongi, pole oma silmaga näinud. Kõige naljakam näide on minu arvates Mel Gibsoni film Apocalypto, aga sarnaseid üheainsa liikumisteega metsi kohtab ikka liiga paljudes filmides ja kahjuks ei suutnud ka Whedon millegi erinevaga silma paista.

Muidu aga oli tegu üsna hea episoodiga. Nõustun SinkaVonkaga, et parem kui esimene, aga eks see ole ka loogiline - sari alles hakkab vaikselt oma tuure üles võtma. Setting on küll parajalt kli¹eeline ja mitte kõige originaalsem, aga mulle see Whedoni sarjadele omane naiivsus meeldib. Reaalsust ja loogilisust voogab niikuinii kogu aeg uksest ja aknast sisse, vahepeal ongi hea sellest natuke eemale pääseda.

Kui esimene osa oli rohkem sissejuhatav, siis seekord hakati juba sarja läbivat põhistoorit valgustama ja visati meile algatuseks terve hulk igasugu küsimusi puremiseks ette. Nüüd jääb üle ainult sarjale pikka iga soovida ja loota, et neile küsimustele ikka vastused ka anda jõutakse.

7/10, väikese plussiga.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 27, 2009 12:42 am    Teema: Vasta viitega

Esimest osa vaatasin kaks päeva, kuna lihtsalt ei tõmmanud edasi vaatama, kui pidin pausi tegema. Suurest igavusest vaatasin siiski ka teise ära ning tundub, et siin on midagi head. Või siis vähemalt loodetavasti hakkab tulema-olema.

Kindlasti jälgin ka edasisi osi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 27, 2009 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Nii... 2 osa vaadatud ja tuleb tunnistada, et liitun nende ridadega, kelle arvates oli pilootosa nõrk. Teine osa juba kogus kergelt tuure, aga praeguse seisuga ei ole ma ikka sellest sariast kuigi suures vaimustuses, aga katki ka ei jäta, augu täiteks ju sobib

Hinnang:
01x01 5/10
01x02 7/10

Hindan siin eelkõige ideed ja loodan, et ka teostus paraneb!
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 28, 2009 10:24 pm    Teema: Vasta viitega



1x03 - "Stage Fright"
Echo "missioonid" on minu jaoks liiga kli¹eed. Praegu seriaali kõige nõrgem aspekt.
Kõik, mis toimub aga Dollhouse'is (Boyd, Saunders ja "nukkude" omavaheline suthlemine) on huvitav ja FBI agendi sü¾eeliin sai ka just tänu Victorile energiat juurde.


Viimati muutis seda SinkaVonka (Nelj Juul 23, 2009 4:19 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Märts 01, 2009 3:47 pm    Teema: Vasta viitega

1x03 - "Stage Fright"

Seda osa on raske hinnata. Ühest küljest läheb Dollhouse'i ümber toimuv aina huvitavamaks, mis on sarja edasist käiku arvestades väga positiivne, aga teisest küljest hakkavad mindki need Echo missioonid vaikselt ära tüütama. Liiga kli¹eeliseks ma neid just ei pea, oli ju Echo poolt leitud lõpplahendus seekord ju päris huvitav, aga probleem on pigem selles, et mulle selline üheepisoodiliste lugudega sarjaformaat väga ei istu. Ootaks pigem seda, et Dollhouse'i ümber toimuv oleks rohkem esiplaanil ja sari ei oleks üles ehitatud ainult nende missioonide kajastamisele.

6/10.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Märts 08, 2009 10:25 pm    Teema: Vasta viitega

1x04 - "Gray Hour"


Echo proovib kätt vargana, kuid midagi läheb väga valesti.

Seekordne osa oli juba väga hea! Kui eelmine nädal sai kirutud, et liiga palju keskendutakse Echo missioonidele ja liiga vähe Dollhouse'ile endale, siis nüüd tundub, et Joss ise on käinud seda foorumit siin lugemas ja minu palvet kuulda võtnud. Sellenädalane episood näitas just sellist Dollhouse'i, nagu ma salamisi oodanud olen. Enam ei koosne sari kahest eraldi kihist: esiplaanil Echo mission of the week ja tagaplaanil muu, oluliselt huvitavam tegevus. Nüüd on need osad hakanud üksteisega kokku sulama ja see on väga hea.

Paistab, et sellest võib siiski täitsa korralik sari välja tulla, vahepeal hakkas lootus vaikselt juba kaduma. Loodetavasti kajastub see kvaliteedi tõus ka vaatajareitingutes ja sarjale antakse võimalus oma headust pikema perioodi jooksul tõestada.

9/10
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 09, 2009 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

No ma ei tea, midagi oleks nagu ikka puudu, aga ei oska öelda mis täpselt. Kuigi viimane osa meeldis mulle seni nähtutest kõige rohkem, oli see ikka kuidagi pungestatud... Näitlejatöö jätab ka kohati väga soovida, peategelase oma on ok, aga mõni teine ei tule küll oma rolliga kuigi hästi toime :S
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 14, 2009 9:30 pm    Teema: Vasta viitega



1x05 - "True Believer"

Esimene episood, mille jooksul ma kõvasti naersin. Topher ja Saunders olid lihtsalt suurepärased. Very Happy Tegevus Dollhouse'is oli järjekordselt huvitav, naljakas ja ebamugavust tekitav ("nukkude" täielik privaatsuse puudumine jne).
FBI agendi tegevusliin areneb juba kiiremini, Echo missiooni ühendamine Ballardi uurimusega oli väga hea samm. Alphat pole ka õnneks ära unustatud.
Siiani kõige parem osa. Whedonile omane huumor oli olemas, Echo missioon oli parem, kui eelnevad ja kõik sü¾eeliinid on hakanud ühenduma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Märts 19, 2009 6:47 pm    Teema: Vasta viitega

See sari läheb iga osaga aina paremaks. Nõustun SinkaVonkaga, et tegu oli seni parima episoodiga.

Lisaks juhtusin dollverse'ist lugema ühte väga intrigeerivat spoilerit ja nüüd ei jõua järgmisi episoode ära oodata Smile

9/10.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 21, 2009 7:23 pm    Teema: Vasta viitega



1x06 - "Man on the Street"

Kõige parem episood (jälle Smile ).
Sierra ihukaitsja tegu on nii tülgastav, et selle kirjeldamiseks jääb minul sõnadest puudu. Boyd on järjekordselt päeva kangelane.
Ballard on kiiresti muutunud mu lemmiktegelaseks. Echoga kohtumine oli "pingeline" Smile ja saime teada spioonist Dollhouse'is (Topheri assistent? ). Mellie tegelik olemus tuli üllatusena ja Ballardi olukord on jällegi keerulisemaks muutunud.
Sierra ja Victor tõid episoodi lõpus naeratuse näole ja Echo "missioon" pani see kord tõsiselt mõtlema (Dushku mängis viimase minuti jooksul oma rolli suurepäraselt).
Ma väga loodan, et FOX ei katkesta Dollhouse'i peale esimest hooaega ära (nagu juhtus Fireflyga).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Püh Märts 22, 2009 6:28 am    Teema: Vasta viitega

nõustun sinkaga et siiamaani parim episood aga aind et see et mellie mingi sleeper agent on arvasin juba see sama episood kui teda esimest korda näidati mingil põhjusel Laughing
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Märts 22, 2009 12:22 pm    Teema: Vasta viitega

Tõesti oli järjekordselt tegu üsna hea episoodiga. Eelmised kaks meeldisid mulle siiski veidi enam, kuid ka seekordne ei jäänud oluliselt maha ning paistab, et sari on nüüd korralikult käima tõmmatud ja stabiilselt häid episoode võime edaspidigi oodata.

Whedon oli kusagil öelnud, et esimesed viis osa valmisid produtsentide karmi dikteerimise all ja alates kuuendast anti talle vabad käed pöörata see sari sinna suunda, kuhu tema tahab. Loomulikult oli selle väljaütlemise näol tegu PR-trikiga, et lahkuvaid vaatajaid tagasi meelitada, aga paistab, et mingi tõepõhi seal taga ikkagi on. Sarja formaat on ilmselgelt muutumas rohkem ühele läbivale ideele keskenduvaks ja see on väga hea samm.

Põhjuseks, miks mu hinnang seekordsele osale võrreldes näiteks eelmisega natuke nõrgem on, võib pidada episoodi liigset laialivalguvust ja ühe keskse motiivi puudumist või nõrka esiletoomist, aga see on pigem konkreetse episoodi screenplay nõrkus kui sarja probleem üldiselt. Ekraanil toimuv oli sellegipoolest huvitav ja lisaks toodi sisse mitmeid järgmiste episoodide valguses olulisi pöördeid.

8/10
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Nelj Märts 26, 2009 4:52 pm    Teema: Vasta viitega

Dollhouse läheb iga osaga ainult paremaks. Alguses jäi kuidagi lahtine mulje, kuid nüüd on vana hea Whedon selgelt tuntav ja vaatan igat uut osa suure õhinaga.
Iga osa on siiamaani lahkanud erinevaid juhtumeid, kuid järjekindlalt on Echot ja Nukumaja puudutavaid seoseid igas osas esile toodud. Endalgi huvitav, kui pealtnäha kõrvaline tegevus haakub põhitegelaste minevikuga.

Tahaks juba rohkem Alphat Wink
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group