Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ussiaugus reisimine

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 2:58 pm    Teema: Ussiaugus reisimine Vasta viitega

Ussiaugus reisimine on üks sarja tähtsamaid asju ning mul on selle kohta paar huvitavt küsimust.

Nimelt, ussiaugus reisimine peaks olema üpris külm, sest kui te mäletate Stargate'i filmi, siis olid tähevärvast läbi läinud mehed kaetud jääga.
Mingil imekombel aga, tähevärava sarjas see enam nii ei ole. Very Happy

Teiseks on huvitav see, et kui ussiaugus on vaakum, siis seda ju hingata ei saa. Ma tean, et selleks hoitakse hinge kinni, aga esimest korda reisijad seda ju teha ei oska.
Vaakumi hingamine tavaliselt hästi ei lõpe. Mr. Green
Või kas siis ussiauk ei lase lihtsalt inimesel niikaua hingata, kui ta seal sees viibib? Razz

Sari on muidugi meeletult hea ja ma ei pea neid asju sarja miinusteks, lihtsalt huvitav on nende asjade loogilisuse kallal norida. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 3:07 pm    Teema: Re: Ussiaugus reisimine Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Teiseks on huvitav see, et kui ussiaugus on vaakum, siis seda ju hingata ei saa. Ma tean, et selleks hoitakse hinge kinni, aga esimest korda reisijad seda ju teha ei oska.
Vaakumi hingamine tavaliselt hästi ei lõpe. Mr. Green
Või kas siis ussiauk ei lase lihtsalt inimesel niikaua hingata, kui ta seal sees viibib? Razz


ai-ai, kus sa olnud oled Very Happy

ega inimesed ussiaugust tervena läbi lähe, vaid nad lõhustatakse väravasse astudes aatomiteks ja pannakse sihtpunktis uuesti kokku, nii et isegi parima tahtmise korral poleks seal võimalik hingata.


Külm jäeti muidugi ära põnevuse kaalutlustel, kuna see oleks takistanud kohest vastupanu võimalikeke varitsejatele ja nt. kiire põgenemise ebameeldivaks teinud.

EDIT: aijaa, meelde tuli, kuskil osas minu meelest Carter vist soovitas Hammondile väravasse astudes välja hingata, sest väljudes pidi olema esimeseks reaktsiooniks sisse hingata, või midagi.... Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 3:17 pm    Teema: Re: Ussiaugus reisimine Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

ai-ai, kus sa olnud oled Very Happy

ega inimesed ussiaugust tervena läbi lähe, vaid nad lõhustatakse väravasse astudes aatomiteks ja pannakse sihtpunktis uuesti kokku, nii et isegi parima tahtmise korral poleks seal võimalik hingata.

EDIT: aijaa, meelde tuli, kuskil osas minu meelest Carter vist soovitas Hammondile väravasse astudes välja hingata, sest väljudes pidi olema esimeseks reaktsiooniks sisse hingata, või midagi.... Razz


See esimene pool läks mul lihtsalt vähekese meelest ära, ma ometi teadsin seda ideaalselt, mäletan kuidas probe vaikselt osakesteks lõhustub. Very Happy

Mis puudutab seda teist hingamise asja, siis sealt mul see mõte tuligi.

Muidugi huvitav on ikkagi see, et kuidas see ussiauk inimese lahti võtab ja taas õigesti kokku paneb, see on isegi müstilisem kui teleport. Rolling Eyes
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 3:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ma mäletan, et Tähevärava filmis ja esimeses episoodis (vist) olid mehed jääs ja 8nda hooaja ühes episoodis (see kus üks ärimees tahtis tulnukate jama maailmale teatavaks teha) ütles ärimees, et ta ei tundnud midagi läbi värava astudes...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Ma mäletan, et Tähevärava filmis ja esimeses episoodis (vist) olid mehed jääs ja 8nda hooaja ühes episoodis (see kus üks ärimees tahtis tulnukate jama maailmale teatavaks teha) ütles ärimees, et ta ei tundnud midagi läbi värava astudes...


Sellega on tõesti mingi huvitav lugu. Jääb mulje nagu sarja tegijad ei suudaks selles asjas otsusele jõuda. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 19, 2005 6:11 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
FLT kirjutas:
Ma mäletan, et Tähevärava filmis ja esimeses episoodis (vist) olid mehed jääs ja 8nda hooaja ühes episoodis (see kus üks ärimees tahtis tulnukate jama maailmale teatavaks teha) ütles ärimees, et ta ei tundnud midagi läbi värava astudes...


Sellega on tõesti mingi huvitav lugu. Jääb mulje nagu sarja tegijad ei suudaks selles asjas otsusele jõuda. Razz


Kusagil foorumis õeldi, et nad muudavad koguaeg seda kuidas tehnoloogia töötab ja see on ka tõsi ju...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
martnix
Kadett


Liitunud: 10 Jan 2005
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 25, 2005 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

umm...selline prob on, et vädetavalt olen ma aru saand et mateeria saab läbi wormhole liikuda aind ühes suunas..aind väli ka vastupidi. Kuid mitmes osas olen näind kus keegi paneb käe sisse kuid tõmbab selle sealt tagasi sealt "seisvast veest" Razz
Ahjaa, see probleemi vist ei osatud isegi Wormhole X-treme osas seletada, miks inimesed läbi põranda ei kuku kui nad läbi seinte saavad minna jne
Panin tähele, et Crystal Skull nimelises osas Jackson istus lauapeal ja toetas igale poole, kuigi kõik astusid temast läbi...Mystika
Aga vbolla need prob polegi nii tähtsad...peaasi et huvitav oleks Razz
_________________
umm...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Reede Veeb 25, 2005 5:02 pm    Teema: Vasta viitega

Ma mäletan, et ühes osas oli juttu, et soeses universumi laienemisega liiguvad ka päikese süsteemid. Selle pärast ei suudetudki algul teistele planeetidele minna peale Abidosi, sest Abidos oli vähe liikunud.

Aga see jäätumine oli põhjustatud sellest, et inimeste kordinaatide valimisarvuti ei arvestanud planeetide liikumist. See ussiaugu vool pani lihtsalt nati valet teed pidi kuid jõudis ikkagi sihtkohani. Need DHD mis on igal planeedil arvestasid planeetide muudatusi ja selle pärast polnud nende abil mingit probleemi liikuda planeedilt planeedile Very Happy

Selle ussiaugus ühtepidi reisimise kohta on mul teooria. Sest kui väravast A genereeritakse ussiuak ja suunatakse väravasse B, siis see on ju suunatud liikumine. See nagu väga lihtne põhjendus miks ainult ühte pidi saab liikuda. Võib ka öelda, et vastu voolu on raske liikuda Very Happy
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kaspar
Kadett


Liitunud: 26 Aug 2005
Postitusi: 5
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Esm Aug 29, 2005 8:53 pm    Teema: Sõrmed? Vasta viitega

Aga kui ma paneksin näiteks ainult oma sõrmed ussiauku. Mis siis saab? Mu sõrmed lagunevad aatomitels ka liiguvad mööda ussiauku teisele planeedile? Ja edasi? Mina olen sõrmedetta? Sest teooria järgi asuvad ju minu sõrmed siis minust miljardeid kilomeetreid eemal.
_________________
-Kaspar-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Aug 29, 2005 8:58 pm    Teema: Re: Sõrmed? Vasta viitega

Kaspar kirjutas:
Aga kui ma paneksin näiteks ainult oma sõrmed ussiauku. Mis siis saab? Mu sõrmed lagunevad aatomitels ka liiguvad mööda ussiauku teisele planeedile? Ja edasi? Mina olen sõrmedetta? Sest teooria järgi asuvad ju minu sõrmed siis minust miljardeid kilomeetreid eemal.


Minu meelest on see nii, et enne kui kogu keha ei ole väravasse sisenenud, ei liigu materjal teisele poole ega materialiseeru seal, näitena võiks tuua SGA episoodi "38 Minutes", kus süstik jäi väravasse lõksu, nii et sabaots oli väljas ja esiots ussiaugus, aga Atlantises ei olnud midagi välja tulnud.

Kuigi see ei seleta ka täielikult, kuna on nähtud, kuidas (vist oli filmis) keegi pistis pea läbi värava ja rääkis kellegagi teisel pool ja tõmbas pea tagasi.
Kõige parem oleks seda probleemi ehk lihtsalt ignoreerida, kuna see on niigi metsa keeratud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 29, 2005 10:42 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen ka ikka nii aru saanud, et terve keha peab sinna energiasse ronima, siis reisid, aga kui su sõrmed on väravas ja värav sulgub, siis kaotad sõrmed ja need liiguvad teisele poole.

Tsiteerin::
Kuigi see ei seleta ka täielikult, kuna on nähtud, kuidas (vist oli filmis) keegi pistis pea läbi värava ja rääkis kellegagi teisel pool ja tõmbas pea tagasi.

Ei oska midagi õelda, sest ei mäleta sellist asja, aga ühes episoodis kui jack läbi värava läks jättis ta käe teisele poole (vähemalt nii ta arvas) tegelikult kui ta väravast läbi tuli, siis ta kätt pole kaasa toonud, käsi jäi energia välja ja kui ta "sõbrad" läbi tulid, siis ta tõmbas ka käe ära... Segane jutt vist, praegu episoodi nime ei tea, kui kokkuvõtteid hakkan tegema, ehk siis meenub Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Kolm Nov 16, 2005 4:17 pm    Teema: Vasta viitega

See oli vist selles osa kus Jack oli nati pahandust teinud, kuid seda ainult petteks, et pääseda NID salagruppi. See grupp oli teiste rasside tehnot varastanud ja seda puhku oli Jack'il ülesanne need tagastada ja vargad kinni võtta. Siis, kui selle grupi varjupaika, tulid Asgardid, oli Jack Maale läinud ja hoidnud kätt nii kaua väravas kuni kõik olid läbi tulnud Smile
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Thor
Lipnik


Liitunud: 19 Aug 2009
Postitusi: 38
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 14, 2009 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Hmm, mul kaks küsimust:

Paljudes SG-1he episoodides on näha nendelt monitoridelt 'Incoming Traveler' aga ussiauk pole veel SGC pool loodud ja chevronid alles lukustuvad. Sama asi on iirise koodiga, ussiauk pole veel loodud, aga kuskilt tuleb see signaal läbi ja iiris võetakse maha. On kellegil mingeid ideid/seletusi selle ebaloogilise nähtuse seletamiseks?

Ja teiseks,
me kõik oleme näinud seda kuidas Stargate'l see ketas pöörleb selle sees kuni õige märk jõuab õige chevronini ja siis lukustub, aga niipalju kui mina olen näinud, juhtub see ainult Maal. Kui kuskilt mujalt planeedilt koju valitakse, siis lukustuvad chevronid niipea kui DHD'lt nupp vajutatud, ja see ketta pöörlemine näib olevat täiesti mõttetu. On selle jaoks ka mingi loogiline seletus olemas?
_________________
Better a little which is well done, than a great deal imperfectly.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 15, 2009 8:26 am    Teema: Vasta viitega

Thor kirjutas:
Hmm, mul kaks küsimust:

Paljudes SG-1he episoodides on näha nendelt monitoridelt 'Incoming Traveler' aga ussiauk pole veel SGC pool loodud ja chevronid alles lukustuvad. Sama asi on iirise koodiga, ussiauk pole veel loodud, aga kuskilt tuleb see signaal läbi ja iiris võetakse maha. On kellegil mingeid ideid/seletusi selle ebaloogilise nähtuse seletamiseks?

Ja teiseks,
me kõik oleme näinud seda kuidas Stargate'l see ketas pöörleb selle sees kuni õige märk jõuab õige chevronini ja siis lukustub, aga niipalju kui mina olen näinud, juhtub see ainult Maal. Kui kuskilt mujalt planeedilt koju valitakse, siis lukustuvad chevronid niipea kui DHD'lt nupp vajutatud, ja see ketta pöörlemine näib olevat täiesti mõttetu. On selle jaoks ka mingi loogiline seletus olemas?


Minu jaoks on ka see kuidagi segane. Olen mõelnud, et mis hetkel luuakse teisel pool ussiauk, kui aadress on valitud või kui alles toimub aadressi valimine, kas siis kõik väravad, mis sisaldavad selliseid koordinaate, on ootel või midagi sellist. Iseenesest asuvad planeedid, kus väravad on, üksteisest nii kaugel, et aadressid peaksid olema vägagi erinevad, kuna need põhinevad ruumilistel koordinaatidel.

Aga seletus su esimesele küsimusele oleks minu arvates lihtsalt see, et nii on sarja tehes lihtsam ja hoitakse ehk ka aega kokku. Võttes arvesse mu esimest mõtet, mis hetkel ussiauk luuakse, siis kui iris tuleks ette hiljem kui ussiauk luuakse, oleks teoreetiliselt läbitulijal võimalik läbi lipsata Smile

Teisele küsimusele vastaksin nii, et Maal käib see asi ikka veel niiöelda "puust ja hobusega". Arvatavasti on DHD'l nii palju energiat, et see ketas ei peaks liikuma, kuna chevroneid saab valida DHD pealt, kuid maal sellist vidinat ei ole ning nad peavad läbi ajama ketta keerutamisega. Ja kujutad ette, kui nad Chu'lak'ilt põgenevad või ükskõik, kes neid taga ajab, ja kui see ketas peaks koguaeg pöörlema, siis kiirest pääsemisest ei oleks siin juttugi ning nad peaksid seal passima ja suure tõenäosega saaksid mõne osa pärast lihtsalt surma. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 15, 2009 10:40 am    Teema: Vasta viitega

Kuna paljud elemendid on sellistes sarjades täielikud väljamõeldised, siis loota loogilisi lahendusi ongi ilmselt suhteliselt võimatu. Paljud asjad lihtsalt tuleb nii teha, et tegevus oleks vaatajale huvitav ning ei muutuks liialt korduvaks ja seega enamus teaduslikud põhjendused jäävad kesisteks või suisa olematuteks.

Aga eks üks ulme võludest ongi see, et paljud seigad jäävad lahti seletamata ja teatud ulatuses tuleb asju lihtsalt ise juurde mõelda, et tekiks mingigi loogika. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Thor
Lipnik


Liitunud: 19 Aug 2009
Postitusi: 38
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 15, 2009 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nõustun, ja ei nõustu.

Nõustun sellega et tegevus peab olema huvitav ja ei tohi muutuda tuimalt korduvaks. Samas kuna see on Science Fiction, siis võiks selle asja taga olla ka mingi 'Scientific' ja loogiline seletus vaatajatele, ja tõenäoliselt(võin ka mööda panna) on enamus Ulmesarjade vaatajatel ka väike kalduvus teaduse ja reaalalaste ainete poole ning selliseid pisiasju ei tohi lihtsalt niisama 'aja kokku hoidmiseks' segaseks jätta. Muidu see oleks juba Fi-Sci.

Aga see ainult on minu isiklik arvamus, sest mind on alati ulmesarju vaadates huvitanud kuidas see asi ja too asi töötab. Smile

Tsiteerin::
Võttes arvesse mu esimest mõtet, mis hetkel ussiauk luuakse, siis kui iris tuleks ette hiljem kui ussiauk luuakse, oleks teoreetiliselt läbitulijal võimalik läbi lipsata


Ma ei mõelnud iirise sulgemist, see toimub ju automaatselt arvuti poolt. Ma mõtlesin selle avanemist, et Maal pole veel ussiauku loodud(ketas alles keerleb seal sees) aga kuskilt on IDC läbi tulnud ja iiris läheb juba enne ussiaugu teket maha.
_________________
Better a little which is well done, than a great deal imperfectly.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 16, 2009 1:17 pm    Teema: Vasta viitega

Thor kirjutas:
Tsiteerin::
Võttes arvesse mu esimest mõtet, mis hetkel ussiauk luuakse, siis kui iris tuleks ette hiljem kui ussiauk luuakse, oleks teoreetiliselt läbitulijal võimalik läbi lipsata


Ma ei mõelnud iirise sulgemist, see toimub ju automaatselt arvuti poolt. Ma mõtlesin selle avanemist, et Maal pole veel ussiauku loodud(ketas alles keerleb seal sees) aga kuskilt on IDC läbi tulnud ja iiris läheb juba enne ussiaugu teket maha.


Ma saan aru, aga mis hetkel üldse toimub iris'e sulgemine ja see point jääb üldse veidi arusaamatuks, et kui Maalt valitakse aadress, kas siis ka teisel pool värvava ketas ka keerleb või mitte või miks peaks siis üldse Maal see asi keerlema... Kas jälle selle mõttega, et sõdurid jõuaksid rahulikult värava ees positsioonid sisse võtta Smile
Kui saaks selle kondi läbi näritud, siis oleks juba see ka mõeldav, mis hetkel lõpuks signaal väravale antakse.
Aga ka see mõte, et kui ma oleksin mingil planeedil ja valin DHD'ga Maa aadressi, mis peaks olema kiirem viis ussiaugu loomiseks, kui Maal kasutatav ketta keerutamine, ning astuksin ussiauku, ennem, kui teisel pool on väljapääs loodud... aga siin tegelikult see point ongi äkki, et kuna Maal ei ole kohe võimalik ussiauku luua, s.t peab ketast keerutama, siis tegelikult on signaal väravasse juba kohale jõudnud ning käib lihtsalt ussiaugu loomise protsess läbi chevronite lukustamise. Nii saaks ka seletada, miks iris jääb suletuks või avaneb enne ussiaugu loomist.

Mis sa sellest arvad?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Thor
Lipnik


Liitunud: 19 Aug 2009
Postitusi: 38
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 19, 2009 6:50 am    Teema: Vasta viitega

Niipalju kui mina olen aru saanud ja näinud, kui maale tuleb mingi ussiauk sisse, siis chevronid lukustuvad sama kiirelt kui neid kuskilt valitakse(ketas pöörleb ka, aga niisama). See ketta pöörlemise värk rakendub ainult siis kui maalt kuskile valitakse.


Ussiauk peab avanema mõlemalt poolt samal ajal, või kogu selle tähevärava loogika kaob absoluutselt. See et kuskil teisel pool on auk loodud ja Maal pole on võimatu.

Ning isegi kui see oleks tõsi, et kui mujalt valides avaneb seal ussiauk ennem kui Maal, siis see et see IDC signaal kuidagi läbi lipsab on siiski võimatu. Nad võivad ju selle signaali teiselt poolt saata, aga kui Maal pole veel ussiauk avanenud, siis kuidas see üldse maale jõuab? Selleks et midagigi(energia, mateeria vms.) tuleks ühelt täheväravalt teisele, peavad ikka mõlemad otsad avatud olema.

See oleks sama hea kui su majal oleks kahekordne uks ja kui sa tahad tuult sisse lasta peavad ikka mõlemad uksed lahti olema, mitte ainult üks.
_________________
Better a little which is well done, than a great deal imperfectly.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 27, 2009 4:09 pm    Teema: Vasta viitega

Loogiline.

Aga kui vaatame näiteks esimese hooaja 18. osa (Solitudes), siis alguses on väga selgelt näha, et ka väljast poolt valitud Maa aadressi korral tähevärava ketas keerleb ning peatub, et lukustada chevron ning hakkab siis jällegi teispidi keerlema. Järelikult mingi point on sel keerlemisel. Sealt ma sain ka aru, et iris ei sulgu automaatselt, vaid käsu peale. Võibolla toimib ta ka automaatselt, et nii kui chevronid hakkavad lukustuma, siis pannakse ette ka iris. Samuti ei avane iris automaatselt, vaid alles siis kui on kinnitatud saadud signaali vastavust õigele signaalile.

Kuigi see on loogiline, et ussiauk peaks tekkima mõlemal pool samaaegselt, siis mul jääb ikkagi üles küsimus - kui valitakse aadress, siis on üldiselt näha, et ussiauk avaneb kohe, kui viimane chevron on lukustatud või vajutatud valimise nupule DHD'l. Samas ei oleks ju võimalik, et samal ajal avaneb ka teisel pool värav, sest ka seal peavad chevronid ennem lukustuma. Põhimõtteliselt peaks olema selline efekt, et kui ma telefoniga valin numbri, siis alles pärast viimase numbri valimist ning vajutamist helista nupule valitakse number. Nüüd peaks kas kohe niiöelda keegi kõne vastu võtma (ussiauk avaneb) või niikaua kui teisel pool chevronid lukustuvad, olema tähevärav ootel (telefon annab kutsuvat tooni).

Aga mis puudutab IDC signaali, siis tõesi jõuab see alles Maale siis, kui ussiauk on loodud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
matiradik
Kadett


Liitunud: 2 Jan 2010
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Teis Jan 05, 2010 1:06 pm    Teema: Vasta viitega

Thor kirjutas:
Hmm, mul kaks küsimust:



Ja teiseks,
me kõik oleme näinud seda kuidas Stargate'l see ketas pöörleb selle sees kuni õige märk jõuab õige chevronini ja siis lukustub, aga niipalju kui mina olen näinud, juhtub see ainult Maal. Kui kuskilt mujalt planeedilt koju valitakse, siis lukustuvad chevronid niipea kui DHD'lt nupp vajutatud, ja see ketta pöörlemine näib olevat täiesti mõttetu. On selle jaoks ka mingi loogiline seletus olemas?



Tauril on ise tehutd DHD
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group