Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

DS9 üldmuljed

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 12:13 pm    Teema: DS9 üldmuljed Vasta viitega

Seekord paluks siis teie üldmuljeid selle sarja kohta. Wink

Mina ei ole seda sarja väga palju näinud, olles vaadanud vaid umbes kümmet episoodi sarja kuuest esimesest hooajast ning seitsmendat hooaega tervikuna.

Mulle igatahes, jättis see sari sellise mõnusa ja ruttu omaseks saava mulje.
Selle atmosfääri saavutab sari huvitavate, kuid samas mitte liigselt silmapaistvate näitlejatega, nagu seda on Odo ja natuke rahulikemate osadega, kus on vähem actionit.

Mina saan just selle sarja puhul kõige vabamalt hingata ja rohkem nautida Star Treki atmosfääri. Teistes sarjades on minu arust rohkem sündmusi, mis mind sellest tundest kõrvale tirivad. Razz

Ma ei tea nüüd, kui täpselt ma märki tabasin, kuid kindlasti saavad mind sarjaga paremini kursis olevad inimesed parandada. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Kolm Jan 27, 2010 10:20 pm). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ise olen tegelikult veel vähem näinud, aga ta kuulub kahtlemata mu lemmiksarjade hulka.
Põhiosa sellest annavad muidugi tegelased, kes omavahel sobivad ja kiiresti nö. "omaks" saavad. Eriti just Sisko, kes minu arvates on selline "inimlik" tegelane ja mitte mingi superhero, kellel pole mingit isiklikku elu ega probleeme. Näiteks võiks tuua episoodi "Explorers". Cool
Ükski selle seriaali tegelastest ei ole ka minu jaoks häiriv, kõigil neil on midagi pakkuda. Tegu on üsna mitmekesise seltskonnaga, Dax, Odo, Quark, Kira - neil kõigil on oma isiksus ja nad pole mingid hallid alati läheduses olevad kujud. Minu arvates oli DS9 ka realistlikum kui teised Star Treki sarjad, samas kaugenes ta sellega klassikalisest Treki mudelist, mille eest ta ka fännidelt nahutada on saanud. Razz
Igatahes jah, väga hea sari. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Dets 31, 2004 12:25 pm    Teema: Vasta viitega

Oi poisid, te olete ikka paljust siis ilma jäänud Smile DS9 on minu arust super! Kui sa hakkad seda algusest vaatama ja pead järjepidevust, siis koorub 7 aasta jooksul väga kaasahaarav lugu. Põhirõhk on ju sõjal Dominioniga. Kuigi alles, vist oli 3 aasta Ferengi episoodi, kui neid tutvustatakse, on kogu seeria ju selle sündmuse peale ehitatud. Selle sarja 5-6-7 aasta omab palju tõelisi pärleid.
Minu üks lemmikutest DS9-s on Garak (see va Cardassia eks-jõustruktuuride agent). Sektsioon 31! Garak-i trikk Romulanide sõtta meelitamiseks. Lahingud! Sõjameeleolu ja kohati lootusetuse tunne. Lõpuks muidugi triumf! Smile

Ja kõigele lisaks sai Worf ju lesestaja nimetuse Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Setu
Kadett


Liitunud: 23 Jan 2005
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 2:13 am    Teema: Vasta viitega

soovitaks isegi neile kes pole veel mahti saand vaadata, tegu tõesti hea sarjaga (hetkel ise 6 seasoni juures) Smile

PS. endal mul on Cardassians'id üks favoriit rahvustest Smile Garak, Gul Dukat
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 11:38 am    Teema: Vasta viitega

Setu kirjutas:
soovitaks isegi neile kes pole veel mahti saand vaadata, tegu tõesti hea sarjaga (hetkel ise 6 seasoni juures) Smile

PS. endal mul on Cardassians'id üks favoriit rahvustest Smile Garak, Gul Dukat


Cardassianide näitamine DS9 sarjas oli tõesti väga hea idee, sest eelnevalt oli meile neid ju väga vähe näidatud ning me ei teadnud nende rassist suurt midagi.
Enam paremini poleks olnud võimalik mingit rassi tutvustada, lõpuks teadsime neist isegi rohkem kui romulanidest.
Dukat ja Garak olid tõepoolest suurepärased tegelased, neil oli selline huvitav lummav mõju. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Kolm Jan 27, 2010 10:20 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 09, 2009 9:12 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin nüüd selle sarja otsast lõpuni ära ja tuleb tunnistada, et tegemist on tõsiselt hea sarjaga, kuigi esimeses hooajas oli kergelt porobleeme karakteritega, ei tea kas senarist ei suutnud piisavalt sisu anda või näitlejad ei suutnud mängida, kuid esimese hooaja keskel muutus asi juba suurepäraseks.

Minu lemmik tegelased ühtivad suures osas eelkõnelejatega (Garak, Gul Dukat ), aga lisaksin siia veel Jadzia Daxi.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cochrane
Lipnik


Liitunud: 19 Juul 2006
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Teis Juun 23, 2009 10:31 am    Teema: Vasta viitega

DS9 on lemmik niihästi ulmesarjade kui Star Treki sarjade hulgas. Hea oli just see, et tegelased said korraliku hoo sisse ja moodustus mitu huvitavat "paari". Quark ja Odo, Bashir ja Garak, B.Sisko ja Gul Dukat. Ja selle Babylon 5 ja DS9 sarnasuse koha pealt pole mind miski häirima jäänud. Selle asemel et mõelda, kas Babylon 5 või DS9, otsutsasin et Babylon 5 ja DS9 - mõlemad on head ja vaadatud.
_________________
http://visualfanatic.blogspot.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 31, 2009 3:35 am    Teema: Vasta viitega

Nonii...sai värskelt DS9 täismahus läbi vaadatud...

Ja kuigi DS9 on kiidetud ja nimetatud parimaks Star Treki saagaks, ei näe mina seda kusagil. Tuleb muidugi tunnistada, et nii mõnigi episood ja idee oli värske ning huvitav, tegelaskujud olid üldisemas mõttes iskupärasemad(näiteks Garak, Gul Dukat ja Sisko), kuid see ei ole ju kõik.
Kui TNG kujutas ennast ehedat näidet inimkonna eetilisest ja moraalsest arengust - omamoodi humaansuse evolutsiooni poeetilisest suursaavutusest, siis DS9 muutus iga hooajaga üha enam ulmesarjaks, kus inimesed ei olnud muutunud - ajad olid(korruptsioon Starfleet'is, kättemaksuiha, viha). Üha kasvav religiooniline alatoon, mis näiteks Sisko ja Kira kaudu omandas vahepeal vaimupimeduse mõõtmeid(mõlemad ju teadsid, et ussiaugus elavad tulnukad on nende prohvetid, ometigi jätkas Kira palvetamist nende kui jumalate poole ja Sisko andumus nende teenimisele ei kujutanud endast enam lihtsalt koostööd ühe järjekorde tulnukliku rassiga) hakkas iga hooaja järel enam närvidele käima. Lõpus meenutas sari juba madalatasemelist nõisarja, täis posimist ja needusi(mingid keha ülevõtmised ja raamatutest lausutavad sõnad, mida vallandasid "deemoneid")...üldse läks minuarust asi lõpu poole selliseks tavaliseks USAlikuks nämmutamiseks ja usu tähtsust kiitvaks kristluse propagandaks(oli ju Bajorani religioon sisuliselt tuunitud kristlus)...
Dominion oli muidugi vägev(kahjuks küll suhteliselt etteaimatav) storyline. Weyoun'i(ja ka Brunt'i) mängiv Jeffery Combs oma siniste läätsetega oli suurepärane, kui mitte üks ainukesi tõeliselt meeldejäävaid karkatereid sarjas...kõik teised olid küll isikupärased, kuid kuidagi igavad ja Star Treki kohta natukene liiga tavalised. Juba sarja algusest peale ei meeldinud mulle DS9 jaama paigutus Bajorani territooriumisse, kuna pean bajoorlasi üheks igavamaks rassiks üldse Star Treki universumis...
Ferengi kultuuri ja esindajate tutvustamine oli küll hea lisa, aga läks vahepeal liiale - vahepeal oli liiga palju sellist janti ja comic relief'i...
Klingonid oli nagu tavaliselt austusväärselt tasemel - jällegi aga ei meeldinud Klingonite religiooni äkiline sissetoomine - tegelikult kui nüüd meenutada, siis ainukene tõeliselt mitte-religioosne rass oli sarjas kuri cardaasia...(nojah, ka inimesed ei olnud otseselt religioosed - seda ei julgetud ilmselt Roddenberry selgete vaadete tõttu ära muuta)

Mõned on öelnud, et Roddenberry poleks selles sarjas kujutatud filosoofiat ja tulevikunägemust heaks kiitnud - ja ma täitsa nõustuks - viimane ja ainuke tõeline Star Trek'i visioon suri koos Roddenberry ja TNG'ga...
Selle eest ma saan vist küll foorumis peksa, aga ilma Roddenberry loodud terava ja revolutsioonilise nägemuseta, kujutab DS9 minujaoks ühte sarja, mida võib mingil (nostalgilisel/esteetilisel)tasemel küll väärtustada, kuid mis oma olemuselt on lihtsalt üks ebaloogiline, vastuolusid ja tobedaid tulnukarasse(kortsus ninade ja laupadega) täis lastesari...

Loodan, et liiga kriitilisena asi välja ei kukkund....
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 31, 2009 12:45 pm    Teema: Vasta viitega

Võibolla tsipa karm tõesti Smile aga eks igaühel on oma arvamus ja seetõttu ei hakkaks kedagi ses suhtes diskrimineerima. Jah, on räägitud, et Roddenberry ei oleks DS9-t heaks kiitnud ja talle eriti ei oleks meeldinud ka idee viia tegevus kuhugi jaama peale. DS9 tegi mingil määral kannapöörde ja kinnistas tegevuspaiga ning tõi sisse oluliselt rohkem poliitilist sehkendamist, saboteerimist, uskumusi ja isiklikku draamat, millesse oli pikitud ka Star Trekilikku huumorit. Isiklikult mulle ei meeldinud ka see usuteema, kuid samas ei saaks me seda ka välistada, kuna me lihtsalt elame juba sellises maailmas ja ei saaks eeldada, et ka teistel rassidel ei oleks omi jumalaid ja legende nendest. Kuigi eelnevad sarjad (TOS ja TNG) käsitlesid laiemas mõttes eksistentsiaalseid arusaamiseid - eriti tähtis on TNG's The Prime Directive, siis DS9 käsitles rohkem maisemaid ja inimesele lähedasemaid küsimusi ja probleeme. Kindlasti tekitas see süngema atmosfääri ja igaühele see ei meeldi, kuid minule oli see kui maiuspala Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 27, 2010 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd on minu eelmisest postitusest antud teemas ikka väga pikk aeg mööda läinud ja DS9 juba kaks korda täismahus läbi vaadatud.

Mina kuulun kindlasti nende hulka, kes peab DS9-t parimaks Star Treki sarjaks ning samuti üheks parimaks ulmesarjaks üldse, mida minu silmad näinud on.
Julgen sarja rahulikult oma isiklikku TOP kolme paigutada ning see on nüüdseks kümnete nähtud sarjade hulgas.

Tegelased olid sarjas lausa suurepärased: Odo, Sisko, Quark, O'Brien, Garak ja muidugi ka pahalsed nagu Dukat ja Weyoun.
Esines ka vähemhuvitavaid tegelasi, kuid seda siiski harvem kui teistes Treki sarjades ning peategelaste hulgas tõeliselt ebameeldivaid ei esinenud.
Üheski teises Treki sarjas pole nii laia peategelaste ringi ja kvantiteediga kaasneb ka kvaliteet.

Mis puudutab sarja iseloomu, siis minu arust oli see väga värskendav kahe eelneva sarja ja filmide valguses, mis keskendusid kosmoselaeva teekonnale ning ei võimaldanud sageli probleeme rahulikumalt analüüsida. DS9 raames tekkis ainulaadne võimalus nii Föderatsiooni kui ka teiste seni vähem tähelepanu saanud rasside edasi arendamiseks ning seda tehti paremini kui oleks võinud loota.

Eriti meeldis mulle DS9 juures see, mida Youngnielander laitis, ehk religiooni ja teaduse suhte käsitlemine. Leian, et sarjas esitleti meile väga palju erinevaid arusaamasid, kuid samas ei tehtud järeldusi, vaid jäeti tegelik tõde vaataja otsustada. Episoode, mis antud teemaga tegelesid, oli muidugi väga palju ja praegu ei oska ma ühtegi konkreetset näidet tuua, kuid mulle isiklikult ei mõjunud need kordagi pealesurutuna.

Mis puudutab erinevaid lugusid, mis meieni sarjas toodi, oli varieeruvus suurem kui teistes Treki sarjades. Suureks plussiks olid ka sarja läbivad lood, mille arengut sai nautida terve sarja või mitme hooaja vältel ning mis võimaldasid tegevustikku hulga paremini sisse elada.

Selge see, et mitmed esitletud tulnukad nägid sarnased välja, kuid see on minu arust kõigi Treki sarjade probleem ning kahtlemata mitte omane vaid DS9-le. Sama käib ka vastuolude kohta, mille poolest on minu arust Star Trek kuulus juba algusest saadik. Very Happy

Mis puudutab Gene Roddenberryt, siis austan väga tema visiooni ning selge on ka see, et ilma temata poleks kogu Star Treki olemaski.
Samas leian, et pärast teda on sari meeletult edasi arenenud ning arvan, et näiteks TNG esimene ja teine hooaeg olid oluliselt nõrgemad kui hilisemad hooajad, mis leidsid aset ilma temata.
Visioon oli hea, kuid sellest üksi jäi väheks, vaja oli võimaluste arvardumist ja uute piiride avastamist, mida poleks klassikaline Treki versioon suutnud saavutada. Just paljude erinevate tegijate koostööl on valminud Star Trek, mis on tõeliselt vaba käsitlema ükskõik milliseid teemasid ning valmistama vaatajale üllatusi, mida ta poleks osanud loota.

Minu jaoks on DS9-s kõige rohkem Treki paremikku kuuluvaid episoode ning ka teistkordsel vaatamisel oli raske pärast alustamist oma maratoni lõpetada. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group