Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

2009. aasta parim ulmefilm?

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 8:36 pm    Teema: 2009. aasta parim ulmefilm? Vasta viitega

Kuna käes on uus aasta, numbriga 2010, siis nüüd oleks sobiv aeg arutada, milline ulmefilm jäi Ulmefoorumi külastajatele läinud aastast kõige paremini meelde ning avaldas kõige suuremat muljet. Võib muidugi nimetada ka mitut. Smile

Ise pidin ausalt öeldes üsna pikalt mõtlema, enne kui midagi üldse pähe tuli. Kõige paremini on meeles kolm viimatinähtud filmi, kuid ma polnud eriti kindel, et need just väga hästi sellele kohale sobiksid. Lisaks on mul nägemata ka mõni suhteliselt kiidetud film nagu District 9.

Lõpuks otsustasin jääda sellise valiku juurde:

1. Star Trek
Ei saa midagi parata, olen pikaaegne Star Treki fänn ja vaatamata oma märgatavatele puudustele suutis Abramsi versioon pakkuda laheda suvise ning kergelt vaadatava kosmoseseikluse.

2. Avatar
Ei salga, et põhiliselt panin nimekirja visuaalse poole tõttu. Sisuliselt ei olnud seal ju midagi uudset, kuid nii võimsate eriefektide poolest väärib film kindlasti tunnustust.

3. Battlestar Galactica: The Plan
Võib-olla üksikuna võttes raskesti arusaadav ja mitte eriti põnev film, kuid minu jaoks pakkus see uuele BSG sarjale tegelikult väga sobiva n-ö lõpliku lõpu, mis andis seletuse ja vastuse mitmele küsimusele, mis sarja jooksul lahtiseks jäid.


Välja jäid siis näiteks muuhulgas sellised filmid nagu Moon ja 2012, aga ega kõiki saagi igal pool ära mainida.
Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

See küsimus osutus oluliselt raskemaks, kui esialgu arvasin. Esimesed pähekaranud variandid tuli kõrvale heita, kuna IMDb otsing andis nende väljalaskeaastaks hoopis 2008, niisiis pidin pettunult tõdema, et ega ma eriti palju selleaastaseid ulmefilme näinud ei olegi. Ainsad meeldetulnud linateosed lisaks neile kolmele, mille lõpuks pjedestaalile upitasin, olid Terminaator, Star Trek ja Knowing ning ausaltöeldes ei paindu mu keel vabatahtlikult neist ühegi kohta "aasta parim" ütlema.

Seega... kui ma millalgi näiteks District 9 või mõne muu favoriidi ära vaatan, siis ma tõenäoliselt muudan oma valikut, aga hetkel on minu TOP3 järgmine:

1. Watchmen
Tegemist on ühe parima koomiksiadaptsiooniga, mida ma näinud olen.

2. Summer Wars
Anime, mis pakub meile natuke küberpunki, kuid seda veidi teistsuguses atmosfääris kui sellele ¾anrile üldiselt kombeks. Resi¾ööriks on Mamoru Hosoda, kes on varem kinkinud meile tüdruku, kes hüppas läbi aja.

3. Avatar
Kaks tundi ja nelikümmend minutit silmakommi ja lummavaid vaateid. Mida sa hing rohkem tahad?
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Laup Jan 02, 2010 6:22 pm    Teema: Vasta viitega

Parim? Hmm...

1. Watchmen
2. District 9
3. Avatar
Kuigi Avataris pidin pettuma, aga annab andeks tänu imekenale teostusele.
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kütt
Lipnik


Liitunud: 13 Apr 2007
Postitusi: 26

PostitusPostitatud: Esm Jan 04, 2010 10:49 pm    Teema: Vasta viitega

1.Watchmen
2.Pandorum
3.Avatar/Star Trek
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 09, 2010 11:47 pm    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin, kas kirjutada hetkel siia midagi või mitte, sest pole kõiki 2009. aasta ulmekaid jõudnud ära vaadata. Vaatamata filmide hulka kuuluvad hetkel Avatar ja Pandorum, mis on kavas ära lähemal ajal ära vaadata.

Praegu on mu top 3 järgmine:

1. Star Trek (2009)
Olles fänn, on tulemus iseenesest mõistetav. Uuenduslik, pingelisem, korralikult tehtud, legendi jätk.

2. Terminator Salvation
Praegu küll väidetavalt Terminatori saaga viimane osa, kuid eks neid võib ka veel tulla, sest kuna on tegemist ajas rändamise võimalusega, siis ei või kunagi teada, millal keegi kusagil jälle on seda võimalust kasutanud. Aga mulle täitsa meeldis - eriti Arnoldi digitaalse versiooni nägemine Smile

3. Gamer
Raske valik, kuna ei pea halvemaks ka Moon'i. Tegemist on siiski täiesti erinevate filmidega, on mõlemas omamoodi sügavad mõtted. Annab muidugi vastu vaielda, aga kõik oleneb sellest, mis nurga alt neid analüüsida ja kas alati ongi vaja kõike analüüsida, kui film ise on juba nauditav.

Lemmikute hulka kuuluvad muidugi ka District 9, Surrogates, mis on veidi lihtsakoeline ning ennustatav, Watchmen, 2012. Ära mainida sobivad ka Transformerite 2 film ja BSG: The Plan.

Aga kui olen Avatari ja Pandorumi ära vaadanud, siis võibolla kohendan nimekirja. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 11, 2010 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

The Road.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

1. Avatar
2. District 9
3. Watchmen

Veel mainiks filme Moon ja Knowing

Uut star treki pole veel vaadanud...loodan, et ta edetabelit muudab..

---edit---

Vaatasin uue Star Treki ära...kuigi see reaalsuse muutuse värk oli geniaalne, käis selline lollakas hollywoodilik huumori küllus närvidele...

Kui edetabelisse, siis viiendaks, Mooni järele...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 31, 2010 12:45 am    Teema: Vasta viitega

Ma suht vähe selle aasta fime näinud, aga kolm kohta saab ikka välja anda.
1. Moon.
Ilma mingi kahtluseta. Kuigi vaatama asudes ootasin filmilt midagi muud.
Ei osanud oodata, et tegemist on sügavama sisuga filmiga. Üldmuljet rikkus paar loogikaviga ja lõpp oleks võinud ka teisiti lahendatud olla.
2. District 9
Tugev film, miinuseks pean seda, et ühtegi üllatavat seika/pööret tegevuses ta pakkuda ei suutnud.
3. Star Trek
Kõik oli tasemel, aga mõjus kahe eelmisega võrreldes natuke kerglaselt.
Samas kui tuleb aeg mõnda filmi uuesti üle vaadata, siis esimesena sirutan käe just ST järele.
Pandorum ei meeldinud, minu jaoks tüüpiline komoseõudukas.
Watchmen polnud paha, kuid ta oli minu jaoks liialt koomikseid meenutav. Ja ma ei ole eriline koomiksite fänn.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 12, 2010 1:01 am    Teema: Vasta viitega

Minu valik on siis selline:
1. Avatar
2. Star Trek
3. 2012


District 9 oli täielik cräpp ja pettumus. Esimestest kaadritest peale tekkis dejavu tunne. Jupp aega mõtsin, et miks see nii tuttav näib... Lõpuks meenus aastate eest üks ulmekas(mitmest pikast filmist koosnev sari oli, kahjuks ei meenu nimi hetkel) mille järgi enam vähem see käkerdis tehtud on. Sü¹ee on pea üksühele copy-paste tehtud: tulnukate orjalaev linna kohal, orjade vabastamine ja varjupaiga pakkumine, tulnukate raske elu vaesteagulis, kojukippumine jne.jne. Kusjuures algversioon oli tunduvalt parem...
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 24, 2010 1:14 pm    Teema: Vasta viitega

@SoulHunter:
Kas Alien Nation?

Ise jätan hääletamata, sest mõned on veel nägemata. 2012 oli huvitav, kuigi väga vigane, Avatar oli kaunis ja kindlasti pretendeeriks esikohale, Plan oli väga hea üle pika aja, Star Treki pole näinud ja D9 ka vaatamata...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 1:15 am    Teema: Vasta viitega

Muudan oma varasemat järjestust natuke ja nüüd näeks see välja selline:

1) District 9
2) Avatar
3) Star Trek

Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 5:35 pm    Teema: Vasta viitega

1. Moon
2. Star Trek
3. District 9
4. Avatar

...üritasin neid järjekorda panna. Mooni esikoht on puhas maitse-eelistus (sest tegelikult on ka District 9 ja ST igati esikohaväärilised) - film, mis on täpselt minu tassike teed. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group