Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 1x14 "Human"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
36%
 36%  [ 4 ]
8
45%
 45%  [ 5 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
9%
 9%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
9%
 9%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 24, 2010 3:00 pm    Teema: SGU - 1x14 "Human" Vasta viitega

1x14 "Human"

Dr. Rush üritab saavutada kontrolli Destiny peasüsteemide üle riskides oma eluga. Samal ajal meenub talle isiklik tragöödia oma minevikust.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Laup Apr 24, 2010 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Pehmelt öeldes üsna vägev osa. Pikka aega juba ootasin aega, mil saab Rushiga lähemalt tutvuda.
Kuidas sellel sarjal saab olla niivõrd liikuv ja valgusega väga profilt mängiv kaameratöö? Täiesti uskumatu, ilus, lihtsalt ilus.
Sisukas osa nii Rushi, Destiny kui ka mõne uue lahtise otsa suhtes.
Robert Carlyle läheb iga osaga aina paremaks, Chloe meenutab kogu aeg Cameroni T:TSCC-st ja Eli kui koomiline tegelane on ka aina olulisemaks muutunud. Iga tegelane omal kohal. Nii peabki.

9/10
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 25, 2010 8:49 am    Teema: Vasta viitega

Hea episood, aga mitte midagi märkimisväärset.
Lõpp ei olnudki "tõmbame-lambi-vastuse-varrukast-ja-päästame-meeskonna", selle eest lisapunkte.
Teame ka kindlalt, et meeskond saab tagasi (kasvõi tulnukaid kasutades)
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 26, 2010 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Väga hea osa oli, mitte suurepärane, aga väga hea.

Rushi olemuse uurimine iidsete tooli kaudu oli kahtlemata hea idee ning nagu juba mainiti, andis Carlyle'ile võimaluse taaskord särada.
Rushi isiklik probleem ning Destiny üle kontrolli saamise küsimus olid väga oskuslikult ühendatud ja võimaldasid võimalikust komistuskohast huvitavalt üle saada.

Kõrge kvaliteet oleks vahest parim iseloomustaja sellele episoodile, midagi erilist ei toimunud, kuid samas tehniline teostus oli kahtlemata väga kõrgel tasemel. Hea näide kuidas ka väheste sündmustega osa võib olla huvitav.

Cliffhanger on muidugi alati põnev ning teades, et selles sarjas ilmselt nii olulisi tegelasi ei kõrvaldata, ootan huviga lahendust kuidas tunnelitesse mahajäänud tegelased taaskord Destiny peale saavad. Smile

Mõtteid tekitas see episood palju, kuid neid on suhteliselt raske sõnadesse panna.
Igal juhul seda võib veel lisada, et kuigi sari pole siiani kaugeltki selliseks kujunenud nagu mina alguses lootsin, on temas olnud piisavalt huvitavaid elemente edasise vaatamise õigustamiseks.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Apr 28, 2010 9:36 pm    Teema: Vasta viitega

Jälle üks kvaliteetne episood. Hea meel on näha, et sellest kergemat sorti mõõnast, mis meil teise hooajapoole alguses oli, on üle saadud ja SGU jätkab oma tuntud headuses.

Selle Rushi ülesande lahendus ("46") oli küll natuke jabur, aga samas andis Daniel Jacksonile võimaluse kasutada vana head Hitchhikeri reference'i, mis oli jällegi episoodi üks paremaid kohti.

Ma ei ole suutnud jätta tähele panemata, et viimasel hakkab Destiny pardalt kuidagi palju rahvast maha pudema. Muidugi on võimalus, et Eli ja ülejäänud jõuavad sarnaselt Rushile mingit moodi laevale järele, aga pigem arvan ma, et lähiajal on sarjas kätte jõudmas sõna otseses mõttes pöördepunkt, kus Destiny nina keeratakse teises suunas ja hakatakse juba inimeste juhtimise all Maa poole tagasi aerutama. Samas see eriti midagi ei muuda, kuna Maast ollakse nii või naa miljonite aastate kaugusel ja Destiny marsruudist kõrvale nad vabatahtlikult vaevalt kalduma hakkavad, kuna siis jääks Stargate'i nime kandvast sarjast stargate'ide osa ju üldse ära.

Muide, kas kellelgi on mingeid andmeid, kui kiiresti see Destiny üldse liigub (võrreldes hyperdrive'iga laevadega, Asgardide laevadega, Rodney wormhole-drive'iga™ jms) ning kui kaugel nad Maast asuvad? Nagu ma aru olen saanud, on Destiny FTL oluliselt aeglasem kui eelpoolmainitud, aga kas nad on tõesti nii kaugele jõudnud, et ühegi kättesaadava tehnoloogiaga ei jõua mõistliku ajaga neile järgi minna. Hüperajam võib tõesti ehk selle Destiny miljoniaastase edumaa tõttu aeglaseks jääda, aga kiireid liikumisviise on ju meile aja jooksul tutvustatud teisigi.

Lisaks on mul selle kiiruse juures veel üks asi selgusetuks jäänud. Nimelt kas Destiny liigub piisavalt kiiresti, et me näeme iga hüppega uut galaktikat või on nad sarja algusest peale hoopis ühes ja samas galaktikas lennanud?

Need küsimused ei ole küll otseselt konkreetse episoodiga seotud, aga ehk annate andeks. Lisan siia lõppu veel oma skoori seekordsele osale:

9/10

EDIT: Okei, kuskil vist mainiti, et Destiny on umbes kahe miljardi valgusaasta kaugusel Maast. Seega umbes tuhat korda kaugemal kui Pegasuse galaktika. Hyperdrive'i jaoks tõepoolest natuke liiga kaugel (kuigi mitte lootusetult), aga Asgardide tehnoloogia või wormhole drive'i jaoks käkitegu. Miks keegi seal selliste võimalustega ei tegele?
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 28, 2010 11:57 pm    Teema: Vasta viitega

@shadowman: Eks selle distantside ja kiiruste arvutamisega ole ikka nii nagu enamus ulmesarjades, et päris selgelt keegi neid asju defineerida ei taha, kuid leian samuti, et natuke selgust nendes küsimustes võiks olla küll.

Enne sarja algust lugesin ise mingit sellist juttu, et Destiny hyperdrive on mingi eriline eksperiment ning kiirem kui kõik teised sarnased, ühtlasi võimaldades kiiret liikumist erinevate galaktikate vahel. Samuti oli siis jutt selline, et iga kord on tegemist uue galaktikaga ning külastatakse sellest vaid ühte planeeti.
Kui see tõesti nüüd nii on, siis on Destiny oma pika teekonna jooksul nii lootusetult kaugele jõudnud, et peale stargate'i ei aita enam ükski asi selle uusi asukaid koju tagasi. Razz

Ma ei tea kas ma mäletan õigesti, kuid olen ise just nendest põhimõtetest lähtuvalt sarja jälginud.

P.S. Mis puudutab wormhole'i drive'i jms. varukast välja tõmmatud lahendusi, siis leian, et SG tegijad olid sellega natuke liiga kaugele läinud ja nüüd ongi probleem selles, et kuidas taas vähegi loogiliselt asju seletada. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2010 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

Niikaua, kui ei öelda selgelt välja, kui vana Destiny ikkagi on või kui kaugel ta asub, pole väga mõtet ka kiiruse üle spekuleerida, aga ma siiski kipun arvama, et see laev on tunduvalt aeglasem kui uuemad hyperdrive'i kasutavad laevad. Muidu ei klapiks mitu asja - näiteks kasvõi juba fakt, et ancientid hiljem sellest liikumisviisist hüperajami kasuks loobusid.

Lisaks on meil veel see pilt, millel peaks olema näidatud Destiny kogu teekond ning millest võiks hea tahtmise korral justkui järeldada, et tegelikult ei ole ta üldsegi nii palju galaktikaid läbi käinud.

Ise ma sellele pildile eriti suurt kaalu ei seaks, kuna ilmselgelt on see lihtsalt visuaalsele väljanägemisele orienteeritult sellisena loodud. Kõigi nende aastate jooksul (olgu neid kulunud siis kümneid miljoneid või sadu tuhandeid, nagu väidab Rushi avatsitaat) peaks Destiny olema läbinud ikka mitu suurusjärku rohkem galaktikaid.

Ühesõnaga meeldiks mulle rohkem, kui sellised asjad, nagu laeva kiirus, ligikaudne vanus ja orienteeruv asukoht niisuguses sarjas juba varakult paika pandaks, mitte ei hämataks sedaviisi. Ma saan muidugi aru, et stsenaristide jaoks on praegune variant palju ohutum samm, kuna nii on väga väike võimalus vigu teha ja väga lihtne neid hiljem välja vabandada, aga selline mugavus on minu arust ikkagi liiast.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group