Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

nuBSG - 4x20 "Daybreak" 2. jagu VIIMANE EPISOOD!

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi "Daybreak" (part 2)
+1 000 000 (paremat lõppu ei oskaks tahtagi)
42%
 42%  [ 9 ]
10
28%
 28%  [ 6 ]
9
4%
 4%  [ 1 ]
8
9%
 9%  [ 2 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
4%
 4%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
0 (kiusu pärast)
9%
 9%  [ 2 ]
Kokku Hääli : 21

Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 20, 2009 7:14 pm    Teema: nuBSG - 4x20 "Daybreak" 2. jagu VIIMANE EPISOOD! Vasta viitega




Mõtlesin, et panen teema see kord varem üles.
Homme saab muidugi SciFi.com foorumis muljeid jagada, aga loodan,
et kõik Ulmefoorumis elutsevad BSG fännid tulevad peidust välja ja kribavad paar rida viimase osa ja seriaali kohta.


See hooaeg andsin kümnele episoodile (3, 6, 7, 9, 10, 11, 14, 15, 17, 18 ) 10 punkti. Tundub, et olen olnud liiga leebe. Smile Ma arvan, et praegu annaksin maksimumpunktid ainult viiele episoodile. Pidin selle osa hindamisel siiski eelnevaid hinnanguid arvesse võtma ja 10 punkti andma.

Actionit oli kõvasti, kurta ei saa. Kahjuks ei olnud efektid nii head, kui oleksid võinud olla. Galactica, Cylonite Koloonia ja kõik muu nägi lahingu ajal võlts välja, ma arvan, et süüdi on oran¾ valgustus. Olen märganud, et laevad näevad kõige paremad välja siis, kui neid ümbritseb ainult kosmose must tähistaevas. Centurionid on ka paremaid päevi näinud (aga on ka hulgaliselt olnud halvemaid).

Flashbackid olid huvitavad, aga lõppkokkuvõttes mitte kuigi olulised. Baltari ja Caprica Kuue oma tasus muidugi ära (kuidas Kuus võitis Baltari usalduse ja "You know, I know about farming" Smile ).

Paarile olulisele küsimusele kahjuks ei vastatud:
1) Koboli ooperimaja ning Baltari, Kuue, Athena ja Roslini nägemused. See nägemus täitus Galactica pardal, aga ma ei saanud selle olulisusest aru. Kuidagi liiga lihtne.
2) All Along The Watchtower. Originaalselt lugu, mis loodi cylonite Maal. Selgusetuks jääb see, kuidas (ja kas üldse) Kara isa seda klaveril mängida oskas.

Surmad:
Olen päris üllatunud, et nii paljud peategelased ellu jäid.
-Racetracki ja Skullsi surm oli morn ning ootamatu (vähemalt õnnestus Racetrackil isegi surnuna Koloonia hävitada Razz ).
-Tory leidis ka lõpuks ometi Tyroli käe läbi otsa. Ei saa öelda, et tema saatus mind eriti kurvastas.
-Kara, tuleb välja, on juba mõnda aega surnud ja aitas endast maha jäänud elavaid. Ma ei ole kunagi oodanud tõsist reaalset seletust tema tagasituleku kohta ja jäin tema lõpuga rahule.
-Ma ei tea, miks stsenaristid otsustasid Samist "ajusurnud" hübriidi teha. Üks parimaid tegelasi ja viimaste episoodide jooksul ei olnud tal peaaegu midagi teha. Tema surmast ei olnud kahju, sest surm oli talle parem, kui sellisel kujul eksisteerimine.
-Boomer. Ta oli tunduvalt huvitavam tegelane kui Athena, aga seriaali lõpuks ei olnud talle lihtsalt võimalik armu anda.
-Roslin. Tema surma oleme juba 4 aastat "oodanud" ning mina jäin tema lõpuga rahule. Adamast oli muidugi väga kahju.
-Unustada ei või Doralit, Simonit ja Cavilit (kelle enesetapp ajas mind naerma Smile ).


Battlestar Galactica 1. & 2. hooaeg olid parimad. Müstilised elemendid aitasid sü¾eele kaasa, mitte ei kaaperdanud kogu seriaali (mis juhtus 3. ja 4. hooajas). Oli olemas perekonna tunne ja kõik töötas nagu kellavärk. Viimases kahes hooajas kaotasid paljud tegelased eesmärgi ja kokkuvõttes mõttetuid vahepalasid oli rohkem, kui mulle oleks meeldinud. RDM on seletanud, et neil oli olemas küllaltki täpne plaan esimese kahe hooaja jaoks, aga edaspidi mõeldi palju koha peal välja (seletab kvaliteedi langust).
3. ja 4. hooaeg sisaldasid huvitavaid sü¾eeliine, aga mul ei oleks väga kahju, kui seriaal oleks lõpetatud peale Uuelt Capricalt pääsemist (3x04 "Exodus" part 2, väga hea ja lootust andev lõpp).


Viimati muutis seda SinkaVonka (Laup Märts 21, 2009 9:59 pm). Kokku muudetud 4 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Laup Märts 21, 2009 1:51 pm    Teema: Vasta viitega

traa no kui ma arvasin, et stargate atlantise lõpp oli sitt siis see on mingi eriti nõme -1 oleks ka liiga hea hinne, sellel hetkel kui ta nagu ütles, et kogu fleedi autopiloodime päikesse ma panin kinni ja kustutasin kogu oma bsg kolektsiooni ära (kõik osad) - vähemalt vindi ruumi tuli sitax juurde, nii haige lõppuga asja pole nagu väga mõttet vaadata ja ei soovita ka kellegile

nu traa nagu mida vittu, loobume kõigest ... see nagu mingi eriti haige PERSE TÄIESTI MÕTTETU SARI!!!!

rikus päeva täiesti ära kohe, traa mitut aasta vaata ja siis panevad sellies jamaduse sinna lõppu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 21, 2009 2:17 pm    Teema: Vasta viitega

skycat kirjutas:
traa no kui ma arvasin, et stargate atlantise lõpp oli sitt siis see on mingi eriti nõme -1 oleks ka liiga hea hinne, sellel hetkel kui ta nagu ütles, et kogu fleedi autopiloodime päikesse ma panin kinni ja kustutasin kogu oma bsg kolektsiooni ära (kõik osad) - vähemalt vindi ruumi tuli sitax juurde, nii haige lõppuga asja pole nagu väga mõttet vaadata ja ei soovita ka kellegile

nu traa nagu mida vittu, loobume kõigest ... see nagu mingi eriti haige PERSE TÄIESTI MÕTTETU SARI!!!!

rikus päeva täiesti ära kohe, traa mitut aasta vaata ja siis panevad sellies jamaduse sinna lõppu


Kuidas sina tahtsid, et lõppeks (sa ei vaadanud isegi viimast 25 minutit)? Rolling Eyes
Mina andsin igastahes 10 punkti, hiljem kirjutan pikemalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Laup Märts 21, 2009 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Kuidas sina tahtsid, et lõppeks (sa ei vaadanud isegi viimast 25 minutit)?



lootust tegelastele kes kõik meile nii kalliks on saanud, seal oli naguni mingi miljon aastat hiljem vms lõpus - kui ühiskond jälle üles on ehitatud

seda, et osa(enamus?) neist juba esimesel talvel nagu koerad kärvasid ei huvita ilmselt kedagi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 21, 2009 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

skycat kirjutas:
SinkaVonka kirjutas:
Kuidas sina tahtsid, et lõppeks (sa ei vaadanud isegi viimast 25 minutit)?



lootust tegelastele kes kõik meile nii kalliks on saanud, seal oli naguni mingi miljon aastat hiljem vms lõpus - kui ühiskond jälle üles on ehitatud

seda, et osa(enamus?) neist juba esimesel talvel nagu koerad kärvasid ei huvita ilmselt kedagi


Esiteks jõudsid nad Maale 150 000 a. enne meie aega. Teiseks nad hävitasid laevastiku, aga võtsid ju kõik varud kaasa, neil olid ju Raptorid, barakid jne. Ma ei ole kindel temperatuuri osas Aafrikas sellel ajal, ehk keegi valgustab. Razz
Nende tsivilisatsioon võis lõpuks hävineda (mis kahtlemata juhtus), aga loo peategelased leidsid siiski minu arust õnneliku lõpu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 22, 2009 3:18 am    Teema: Vasta viitega

skycat kirjutas:
traa no kui ma arvasin, et stargate atlantise lõpp oli sitt siis see on mingi eriti nõme -1 oleks ka liiga hea hinne, sellel hetkel kui ta nagu ütles, et kogu fleedi autopiloodime päikesse ma panin kinni ja kustutasin kogu oma bsg kolektsiooni ära (kõik osad) - vähemalt vindi ruumi tuli sitax juurde, nii haige lõppuga asja pole nagu väga mõttet vaadata ja ei soovita ka kellegile

nu traa nagu mida vittu, loobume kõigest ... see nagu mingi eriti haige PERSE TÄIESTI MÕTTETU SARI!!!!

rikus päeva täiesti ära kohe, traa mitut aasta vaata ja siis panevad sellies jamaduse sinna lõppu


Sellise lolli jutu peale soovitan minna ja osta üks "Statoili stardikas" ja ennast põlema panna.
Lõpp oli igastahes üle ootuste hea ja ometi kord polnud tegu hollikate tavalise läila häppi endiga. Lõpuks sai selgeks kuidas kreeklased said endale terve Panteoni täie jumalaid... Very Happy Huvitav, kelle lapsest sai Zeus, kes Hera tulevikus naiseks võttis... Wink Nagu ma arvasingi, siis esimese Maa puhul polnud tegu mitte meie Maaga, vaid esimese variandiga.
Kujutan ette, et need lahingustseenid oleksid vist suurel ekraanil päris effektsed, etemad, kui arvutiekraanil. Tore oli see, et kasutati ka vana sarja cylonite mudelijooni. Ja ka muusika oli võimas ja vahepeal oli ära tunda ka esimese sarja tunnusmeloodiat. Igastahes minu poolt maximum punktid. Cool
P.S. skycat, võiksid ka vähem foorumis ropendada, siin pole sul mingi poetagune kalkarite seltskond. Evil or Very Mad
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Püh Märts 22, 2009 6:23 am    Teema: Vasta viitega

ei tea nõrk lõpp oli imo...

ühtpidi küll parem kui ootasin, arvasin ise et mingi pesueht hollika lõpp tuleb aga oli aind selline poolenisti hollika lõpp...
veits etteaimatav osati ja osade kohtade pealt ehk oleks võind vähem seletamist olla seal lõpus see 25-30 minutit:S

ja krt tükk aega pole niipalju sarja aja ajal haigutanud Very Happy asi võib ka muidugi kellaajas olla Wink peaks väljapuhkanuna ehk uuesti vaatama siis annaks ka hinde võibolla objektiivsemalt? ...

hetkel nagu sarja lõpu suhtes annaks 10/9 aga kui poleks tegu sarja lõpuga ei annaks kuut punktigi vist Rolling Eyes

EDIT: ahjaa stargate atlantise lõpust oli vähemalt parem Very Happy
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 22, 2009 2:39 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti loomulikult, lausa suurepärane lõpp sarjale.

Esiteks alustaks tänuavaldusega sarja tegijatele, ma ootasin oluliselt tavalisemat lõppu, millel ei oleks olnud sellist tähendust. Kogu inimkonna ja cylonite häving oleks minu arust sarja senise käigu juures võinud olla täiesti loogiline lahendus, mis oleks mulle äärmiselt suure pettumusena tulnud. Ilmselt oleks suur pettumus olnud ka teine varinat ehk siis mingi püsiv cylonite ja inimeste vaheline liit, millega uus tsivilisatsioon rajatakse, sest sellisel juhul poleks me saanud tervest loost eriti mingeid järeldusi teha.

Ootasin juba paar hooaega olukorda, kus Galactica jõuab meie Maale, ükskõik mis ajajärgul ning et selle saabumisega kaasneks midagi erilist, mis omaks tähendust ka tänapäeva inimesele.
Enam paremat lõppu poleks minu arvates olnud võimalik välja mõelda, terve sarja ajalugu seoti meie ajalooga ning kõigele lisaks tehti tervest loost väga nutikaid järeldusi. Smile
Olen ise alati mõelnud sellele, et võibolla ei olegi tänapäeva maailm inimeste esimene kõrgtehnoloogiline tsivilisatsioon ning et võibolla oleme me seda kõike juba varem teinud, aga mingil põhjusel pidanud otsast alustama. Rõõm oli näha, et selline idee on ka ühes ulmesarjas nüüd ellu viidud. Cool
Eriti meeldis mulle viimane lõik, kus näidati "advances in robotics", on, mille üle järele mõelda. Wink

@SoulHunter: Väga huvitav järeldus nende nimede seose kohta Kreeka jumalustega, ise ma selle peale kohe ei tulnudki. Huvitav tõesti mõelda, et tegelikult oli Galactica tegelastel ka osa meie ajaloos, mis pole täielikult ununenud. Smile

Episood ise oli minu arust väga põnevalt tehtud ja ma ei hakka üldse mingite eriefektide ega muu sellise pärast antud osa kritiseerima, ei suuda lihtsalt.
Viimane osa oli väga edukalt jagatud kaheks, esimene oli action, mis pidi tulema ning ilma milleta poleks me ilmselt keegi rahu saanud, pinget oli ju juba pikka aega üles kruvitud. Teisel poolel aga võeti väga targalt hoog maha ning keskenduti terve loo tulemustele, mida sai vaataja rahulikult seedida.
Isegi flashbackid, mis eelmine kord ei tundunud väga vajalikud, mõjusid seekord kuidagi meeldivalt ning aitasid pingelistel hetkedel hoogu maha võtta, mis minu arvates lisas see episoodile väärtust.

Tegelaste koha pealt oli muidugi natuke kurb. Saime teada, et Kara ei olnudki enam tegelikult ammu elus ja Adama elas ilmselt elu lõpuni oma onnis üksinda. Adama ja Tigh oleks minu arvates võinud kokku jääda, aga tegijad juba kord nii otsustasid, nii et mis seal ikka.

Eraldi mainiks veel tehnoloogia hävitamist, mis mulle alguses eriti ei meeldinud, aga kui järele mõtlesin, siis hakkasin rohkem taipama, mida tegijad sellega öelda tahtsid. Inimesed olid oma tehnoloogia üle täielikult kontrolli kaotanud ning ainuke viis enda elu üle mingigi kontroll saavutada, oli sellest kõigest lahti öelda ning otsast alustada.

Ma poleks tõesti oodanud, et tegijad sarja nii hästi meie aja eluga seovad ning selle eest suur kummardus, episood andis ettekujutsvõimele väga hea tõuke ning pani mõtlema inimkonna minevikust ja tulevikust.

Edit: Unustasin mainida geniaalse muusika valiku tegijate poolt, mis aitas väga edukalt emotsioone esile tuua.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
mr.Hyde
Kadett


Liitunud: 23 Okt 2008
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Püh Märts 22, 2009 10:53 pm    Teema: Vasta viitega

Jäi tegelikult ka minu arust nõrgaks. Tundub, et lõpp tuli tegijatele siiski natukene varem kätte, kui nad ise tahtnud oleksid, sest mitmed asjad, mis muidu oleksid vähemalt mitut osa tahtnud, tehti kuidagi käigupealt ja muu seas. Sarja liigne kaldumine lõpus müstikasse mulle ka ei meeldinud. Inglid, no wtf. Kara "lahkumine", naera puruks, terve seriaal on valusat draamat ja "realismi" täis ja nüüd järsku selline fopaa.
Kui "Last Frakkin' Specialit" vaatsin oli kogu aeg klomp kurgus, et kurat tõesti ikkagi lõpetavad nii hea asja ära. Viimast osa vaadates aga... sittagi. Tavaline, täiesti tavaline.
Lahingustseenid jäid kah suvalisele eelmisele osale alla. Need old school tsentuuriod nägid üsna lapsikud välja ja nende liikumisega poldud ka eriti vaeva nähtud. Hera päästmine oli nagu lapsemäng. Oma laevadel mässajate üle kontrolli saamine oli kah mitmeid kordi raskem.
Laura surma oli juba nii kaua oodatud, et seegi ei tekitanud enam erilist emotsiooni. Kuidagi harjumatult draamavaene osa oli.

Lõpu ilus helesinine unistus ei sobinud kohe üldse sarja senise tumeda olekuga kokku. Aga eks tegelased olid selle ka peale mitmeaastast õudust ära teeninud Laughing

Hüvasti BG Crying or Very sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 23, 2009 10:58 am    Teema: Vasta viitega

Nii... ei saaks öelda, et ma lõpplahenusega 100% rahul oleks, laevastiku päikesesse sõidutamine mulle isiklikult väga ei meeldinud, kuid samas oli see suhteliselt mõistetav samm, kui arvestada, et tehnoloogia oli neid viinud sinna, kus nad praegu olid. Kara kadumine ja üldse tema olemasolu või mitte olemasolu jäi ikka lõppkokkuvõttes lahendamata, kes ta siis taaslõi? Jumal? Ja see, et ta lihtsalt ära kadus oli eriti imelik ja poolik.

Tegelikult jäi ka veidi lahtiseks see, kes olid need "inglid," olid nad siis päriselt inglid või midagi muud...

Koloonias tomuv mulle muidugi meeldis... Leppimine oleks olnud eriliselt cheesy... See, et pimeda juhuse või jumala käe läbi need raketid teele läksid oli minuarust eriti mõnus lahendus.

Aga üldjoontes hindan ma seda episoodi siiski kõrgelt 10/10, sest sellepärast ei hakka küll punkte maha kakkuma, et mingid lahendused mulle isiklikult ei meeldinud.

Samuti nõustun sellega, et kuidagi nagu laialivalguv ja kiirustatud lõpp oli.
Ja mis puudutab SGA ja BSG lõpu vahelist võistlust, siis BSG oli minu hinnangul oluliselt tugevama lõpuga!
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 23, 2009 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nõustun ka skycatiga. See Fleet Päikesesse on kõige mõttetum lõpp üldse... Tahtsin ka selle peale kinni panna aga uudishimust vaatasin siiski lõpuni... ja ega mul ka siis midagi nägemata ei jäänud... täielik Saast! Ühes minu lemmik seriaalis suudeti viimases osas selgeks teha, et I HAVE WASTED MY TIME! Uskumatu! Ei teagi, kas nutta või naerda... Crying or Very sad Laughing

Ja see oli ka nagu suht mõtetu, et Galactiga hüppas kohale ja siis teda tulistati mingi mega kaua ja alles siis lükati "oma hübriid" pistikusse...

Annan ka skycati ropenduse andeks, sest see oli lihtsalt 100% seda väärt!
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 23, 2009 10:09 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 8 punkti. Ootasin küll midagi teistmoodi... täpselt ei oskagi öelda, mida, kuid mitte midagi suhteliselt nii lihtsat. Igatahes ei hakka ma küll vanduma või asja täiega maha tegema, sest iseenesest võtsid tegijad asja omamoodi kokku küll.

Algus oli põrutav - Adama tõmbas oma nina nii täis, et siis lõpuks ropsis enda korralikult ka täis Laughing

Lahing oli enamvähem, aga millegipärast tundusid vanemat tüüpi cylonid olema vintskemad, kui uuemad mudelid. Esimestesse pidi ikka päris mitu valangut ära laskma, ennem kui nad otsustasid surnult maha jääda. Igatahes õnnetute juhuste kokkulangemisel Cool õnnestus inimestel siiski kolooniale ära teha. Aga mind paneb imestama, et Raptoreid nende imerakettidega oli ju päris üks ja kui nüüd ühest piisas, et hävitada kogu koloonia, siis mõelge, mis oleks saanud, kui kõik need oleksid saanud oma raketid välja lasta. Veidi võlts.

See oli muidugi ime, et Galactica üldse pidas vastu need kaks hüpet ning ka koloonia poolse laustulistamise ja ka cylonite hävitajate pommitamised. Igatahes pärast oma viimast hüpet püsis ta küll ausõna peal koos ja kui avakosmoses oleks tuuleiile, siis oleks ta sealsamas ka koost lagunenud.

Minu arvates oli see nüüd küll irooniline, et nad sattusid ikkagi niiöelda "õigele" Maale. Mingil määral saan ka aru, miks nad loobusid tehnoloogiast, aga vaadates jäi mulle mulje, et selle otsuse tegid siiski ainult väga väike grupp inimesi (nagu alati) ja siis nagu ülejäänud 38 tuhat või palju neid alles jäi, olid lihtsalt sellega nõus ja valmis asustama väikeste gruppidena Maa erinevaid kontinente. Arusaadav oli ka see, miks Adama üksinda ennast ühe mäe peale otsustas jätta, aga mis sai sellest Raptorist, millega ta sinna lendas?? Kara kummitus hakkas mind ka veidi häirima - ta oli siiski füüsiliselt olemas ning samas ka ei olnud. Nii et mis ta siis ikkagi oli?

Lõpp oli ka päris tabav ning peaks meid panema mõtlema, et võibolla oleme samal rajal, kus nemadki ennem olid ja kuna inimest paneb liikuma leiutamine ja tehnoloogia arendamine, siis oleks tegemist nagu surnud ringiga ja sealt välja astuda oleks peaaegu et võimatu. See tähendaks revolutsioonilist mõtlemist, mida üritasid ka Adama ja kompanii, loobudes tehnoloogiast ja saates selle Päikesesse, aga kui asjad peavad ikkagi ühte punkti arenema, siis nad ka arenevad - selleks kulub lihtsalt veidi rohkem aega.

Aga kokkuvõttes olen SinkaVonkaga nõus, et kaks esimest hooaega olid ikkagi kõige paremad ja kui nad Uuele Capricale asusid, siis muutus sari veidi masendavaks ja aeglasemaks. Võibolla ei meeldinud mulle ka see, et nüüd olid ka inimesed masenduses kõigest sellest ning mõned toredad tegelased muutusid niiöelda halbadeks, mis muutis asja veelgi keerulisemaks. Iseenesest tegi see olukorra ettearvamatuks ja lubas sarja tegijatel ka imporviseerida ja uusi liine sisse tuua. Arvan, et kui peaks ka ise mingi 2 või 3 aastat kusagil kosmoses mingite plekkpurkide eest põgenema, eks muutuks ka ise pahuraks Evil or Very Mad

Nii et mitte just kõige loomingulisem lõpp, kuid hea siiski.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 26, 2009 11:12 am    Teema: Vasta viitega

Supper lõpp minu meelest. Mul oli review olemas ja arvuti otsustas pillid kotti panna...

10 punkti. lõpplahendus meeldis väga.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Kolm Jan 20, 2010 2:27 am    Teema: Vasta viitega

Võtan kah viimaks selles teemas sõna...ei leidnudki nagu sellist üldist teemat selle sarja jaoks, aga eks seegi käi...

Alustuseks ütleks, et selle sarja näol on tegemist ainukese sci-fi sarjaga, mis mulle meeldlima hakkas umbes kahe esimese minutiga(nägin esmakordselt TV6'st, paar minutit hiljem kakkusin illegaalselt netist ja maniakaalselt vaatasin lõpuni(kaks korda))...
Ühest review'st lugesin, et sarja näol oli tegemist asjaga mida selle ilmumise ajal peeti televisoooniks millisena seda peaks tegema - see ülim reaalsus mida seal taodeldi oli niivõrd originaalne(kusjuures üldises pasas väga julge ettevõtmine), et oleks raske jääda neutraalseks...

Millegipärast ma tunnen, et mingit sarja tutvustust pole vaja - sari on minuarvates absoluutne ulmeparemik, mille ahvimisi võib veel aastaid näha...
...isiklikult vaieldamatult parim sari maailmas...
Sarja teistkordel läbivaatamisel(mis sisaldas ka The Plan'i) otsustasin asja ka eesti keelsele rahvale tutvustada -
NB! spoilers
http://et.wikipedia.org/wiki/Battlestar_Galactica_(2004)
Kui kellegil fännil on soov artiklit redigeerida või muuta, siis palun...vigu on, kuna tõlkisin teise inglise keelest ja sõnastus pole alati õnnestunud...
Kui keegi viitsib olematute artiklite loomisel aidata....
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SiimK
Kadett


Liitunud: 4 Märts 2010
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 04, 2010 9:10 pm    Teema: Viimane osa Vasta viitega

Viimanne os oli nagu niiii hea.See meeldis mulle nii väga et ma vaatasin seda 2 korda järjest.Aga lõpp oli nagu väga huvitav.lõpp võitlus oli võimas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cochrane
Lipnik


Liitunud: 19 Juul 2006
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Laup Mai 01, 2010 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

Nägin nüüd lõpuks ka viimase osa ära ja esmasel emotsionaalsel tasemel jäin vaatamise ajal väga rahule. Kui juba vaadatud ja tagantjärele mõtlema hakkasin, jäid tõesti paljud asjad vastuseta ning lõpplahendus polnud ehk täiesti usutav. Samas olid tegijad viimases paaris hooajas loonud seriaalile juba liiga suure müstilise aura, et sellest veel mingite loogiliste seletustega välja rabeleda. Seega saan küll öelda, et hoolimata puudujääkidest detailide osas, oli see puhtaim lõpp, mida tahta võis.

Episoodis endas häirisid tagasivaated, millest suurem osa ei tundunud mulle vajalikud. Samuti juba mainitud koht, kus Koloonia tulistas Galacticat tükk aega, enne kui segaja sisse lülitati.

Seriaal tervikuna ei olnud mu lemmik. Siiski parem, kui esimene BSG, mida ma pole vaadanud üle paari osa ja ei tunne ka soovi rohkem vaadata. Esimeseks häirivaks oli see nn realism , mis kadus seriaali teises pooles nagunii müstika taha. Teiseks probleemiks, küllap seotud esimesega, oli tegelastele pidevalt kaelasadav pasarahe, mis muutus väsitavaks. Selles valguses oligi positiivne lõpp vajalik. Kui nüüd oleks lõpp olnud samasuguses stiilis, et olukord jama, mingit lootust pole, otsime edasi, aga ilmselt kärvame kõik... siis oleks küll küsinud, et mis mõte sellel oli - neli aastat kuristiku suunas marssimist ja nüüd kukkusimegi alla?
_________________
http://visualfanatic.blogspot.com
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group