Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Day The Earth Stood Still

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 02, 2005 8:34 pm    Teema: The Day The Earth Stood Still Vasta viitega

Siia paluks teie arvamused selle filmi kohta. Wink

Just lõpetasin selle filmi vaatamise, sest olin kuulnud, et see on väärt film ning otsustasin selle ka ise ära vaadata.

Igal juhul ei pidanud ma selles filmis pettuma, kuna tegu oli tõeliselt sisuka ja põneva ulmefilmiga, mille mustvalge filmilint ei häirinud sugugi.

Eriti hea mulje jättis see film mulle sellepärast, et enamik vanematest seda laadi ulmefilmidest ning ka osadest uutest, näitavad kui julmad võivad olla tulnukad ja kui ülekohtused ja pahad nad inimkonna vastu tõenäoliselt oleksid.
Selles filmis seevastu, näidati rohkem kui paranoilised inimesed tegelikult on ja kui palju julmemad ning ülekohtusemad nad tegelikult oleksid.

Teised filmid nagu näiteks "The War of The Worlds" ja "Independence Day" on tehtud just nii, et tulnukad on pahad ja koledad ning inimesed on vaprad ja head. Kahtlemata on nende puhul tegu väga hästi tehtud filmidega ning neis on kasutatud väga head filmitehnikat, kuid erilist mõtet nende taga ju ei ole. Razz

Sellele filmile julgeks ma anda 10/10, arvestades ka sellega, et tegu on 1951. aasta filmiga, millal paranoia valitses inimeste elusid.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2005 6:54 pm    Teema: Re: The Day The Earth Stood Still Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Eriti hea mulje jättis see film mulle sellepärast, et enamik vanematest seda laadi ulmefilmidest ning ka osadest uutest, näitavad kui julmad võivad olla tulnukad ja kui ülekohtused ja pahad nad inimkonna vastu tõenäoliselt oleksid.
Selles filmis seevastu, näidati rohkem kui paranoilised inimesed tegelikult on ja kui palju julmemad ning ülekohtusemad nad tegelikult oleksid.


Täpselt minu mõte! Cool
Kindlasti on TDTESS üks parematest ulmefilmidest, samuti oli ta oma aja kohta ebatavalinegi, sest sel ajal armastati teha filme, mis olid puhtalt meelelahutuslikud, mitte intelligentsed. Küll arusaadavalt Külma sõja vaimus valminud teos, kuid see ei häiri sugugi ning ta sobib ka tänapäeva konteksti, sest ega inimeste suhtumises pole ju tegelikult midagi muutunud. Razz
Peaks veel mainima, et A.I. meenutas mulle oma olemuselt just seda filmi.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Xenomorph
Kadett


Liitunud: 20 Jan 2005
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Nelj Jan 20, 2005 11:02 pm    Teema: Vasta viitega

Sai ka kunagi ära vaadatud.Oma aja kohta hea film aga mulle tundus kuidagi igav.Küll aga meeldis rohkem film "Earth vs. Flying Saucers".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2005 6:46 pm    Teema: Vasta viitega

Xenomorph kirjutas:
Küll aga meeldis rohkem film "Earth vs. Flying Saucers".


Nüüd sai ka see film ära vaadatud ning peaks ütlema, et minu arust oli "The Day the Earth Stood Still" sisukam ja sellel oli inimestele ka mingi vihje anda. Wink
"Earth vs. Flying Saucers" oli tõeline klassika selles mõttes, et see oli vist üks esimesi filme kus tulnukate rünnakut käsitleti ja samuti olid seal tolle aja kohta päris head efektid. Siiski vajus filmi lõpp kuidagi kolks ära, sest lõpplahendus oli liiga lihtne.
Mõne taldriku hävitamine ei ajaks veel tulnukaid minema. Very Happy
Pealegi olid neil ka Maa atmosfäärist väljas olevad laevad, mis oleksid võinud iga hetk kosmosest Maal elavad inimesed hävitada. Twisted Evil
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Jan 14, 2009 11:57 pm    Teema: Vasta viitega

Keegi selle uue versiooniga oskab võrrelda, mis praegu kinodes jookseb? Kas originaalis oli ka selle keskkonnateema ümber nämmutamist nii palju või on see mingi uuema aja lisa odava populaarsuse võitmiseks?

Igatahes kavatsen ise selle originaali ka lähiajal ära vaadata, sest idee poolest polnud uusversioonil viga midagi, peale selle juba tüütuksmuutuva näägutamise selle üle, kuidas inimkond meie planeeti hävitab. Võibolla 50ndatel oli see uuenduslik ja originaalne vaatenurk, aga praegusel sajandil, kui meile seda globaalse soojenemise propagandat niikuinii iga nurga peal sisse söödetakse, mõjub see pigem lihtsalt tüütu pedagoogitsemisena.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
suzlik
Leitnant


Liitunud: 11 Okt 2005
Postitusi: 61

PostitusPostitatud: Nelj Jan 15, 2009 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

Praegu kinodes mis oli The Day The Earth Stood Still Keanu Reevesiga oli minu ja ka sõbra arust (kellega ma koos kinos käisin) ikka suht mõttetu film.
Oli jah väga palju nämmutamist selle üle, et inimkond hävitab planeedi ja selle eest peavad nad ise hävima.
Teada oli ju ammugi et lõpuks jäävad kõik ellu.

Peaks vaatama ka seda 1951 aasta filmi, äkki saan siis parema arvamuse sellest filmist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Leib.ja.vein
Nooremleitnant


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Reede Jan 16, 2009 7:39 am    Teema: Vasta viitega

Üks vaimukaim koht uue filmi juures oli Klaatu mcdonaldsisse läks. Ma olin kindel, et see film imeb ammu juba. See energia pallide vms teema oli lihtsalt ebavajalik CGI.

peale selle oli filmis kuulda vaiksemalt kui sosinal kuidas Klaatu ütleb "Klaatu barada nikto"
Jaden Smithi näitlemine jäi mulle koguaeg ette. Kahju, et ta plaanib näidelda karate kid remake'is.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Spellbound
Nooremleitnant


Liitunud: 6 Okt 2008
Postitusi: 56
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 18, 2009 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

2008-nda aasta versioon mulle meeldis. Óriginaaliga võrrelda ei oska, sest paraku pole teist näinud. Pikemalt kirjutasin ka oma blogis: http://jesterheadscolony.blogspot.com/2008/12/day-earth-stood-still.html
Keanu Reeves ja Jennifer Connely pärast oli TDtEST selline nagu ta oli-väga meelelahutuslik ning natuke mõtlemisainet pakkuv. Võib olla kui oleks keegi teine lavastajatooli roninud, siis oleks veel parem olnud aga mulle meeldis paraku sellisena nagu seé lõpuks välja kukkus.
_________________
http://jesterheadscolony.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 07, 2010 1:23 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin minagi lõpuks uusversiooni ära ja peaks ütlema, et väga vaimustuses ma sellest pole.

Eriefektide ja kahe peategelase näitlejatöö eest võib küll filmi kiita, kuid sisu jäi minu arust veidikese liiga lihtsaks ning inimtegevuse mõju Maale oli ikka tublisti liialdatud.

Originaalfilm rääkis pigem inimeste vägivaldusest ja sellest kuidas me võime selle kaasa võtta ka kosmose avastamisel, omades tolle aja kohta seega võrdlemisi uuenduslikku sõnumit.
Nagu ka shadowman mainis, piirdus uusversioon paraku vaid juba niigi palju rõhutatud keskkonna saastamise teema nämmutamisele ning ei pakkunud seega vaatajale eriti midagi, mida ta juba enne endale ei teadvustanud.

Väheusutav on ka see, et nii kõrgelt arenenud rassid tuleksid meid selle eest hävitama, et me oleme teinud tehnoloogilisi edusamme. On ju ilmselge, et ilma lihtsaid energiaressrusse ekspluateerimata ei ole algelisel tsivilisatsioonil üldse võimalik korralikult arenema hakata ning roheline energia ja ellusuhtumine on nii kui nii paratamatu tagajärg esmajärgus saastavale ressursside ekspluateerimisele.
Muutused ei toimu üle öö ning sellise rassi olemasolu, mis ei käi oma arengus läbi meie ühiskonda puudutavaid probleeme, on äärmiselt raske uskuda. Smile

Igal juhul kunstiliselt on film minu arust suhteliselt hästi tehtud ning seega vaatamist ma kindlasti ei kahetse.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Anomaly
Kadett


Liitunud: 9 Mai 2010
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Nelj Juul 01, 2010 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin üleeile 2008. aasta versiooni ära. Polnud küll nii hea, kui lootsin, aga vaatamist ei kahetse.

TrekRanger kirjutas:
Originaalfilm rääkis pigem inimeste vägivaldusest ja sellest kuidas me võime selle kaasa võtta ka kosmose avastamisel, omades tolle aja kohta seega võrdlemisi uuenduslikku sõnumit.

Pole kahjuks originaali näinud, aga see teema tundub huvitavam, kui keskkonna saastamine, millest niigi igal pool räägitakse. Kui uusversiooni teema oleks olnud sama, mis originaalfilmil, oleks sellest kindlasti parem mulje jäänud.

Leib.ja.vein kirjutas:
See energia pallide vms teema oli lihtsalt ebavajalik CGI.

Mulle need pallid meeldisid. Tavaline lendav taldrik oleks võib-olla liiga ebaoriginaalne tundunud. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group